Oklahoma Baptist University                       
                         Bison Invitational - 9/23/2006                     
                           Oklahoma Baptist University                      
                    Gordon Cooper Vo-Tech - Shawnee, Oklahoma               
      Girls 3200 Meter Run CC HS Girls A-3A
=======================================================================     
        Name                    Year School                  Finals  Points 
=======================================================================     
  1 Harper, A                    Plainview Schools     11:48.00    1        
      
  2 Lackey, T                    Plainview Schools     11:51.00    2        
      
  3 Davis, Jori                  Piedmont Schools      12:04.00             
      
  4 Mixon, T                     Coalgate              12:09.00    3        
      
  5 Tucker, K                    Plainview Schools     12:10.00    4        
      
  6 Ashcraft, C                  Seminole Schools      12:17.00    5        
      
  7 Davis, Jerika                Piedmont Schools      12:22.00             
      
  8 Rawls, c                     Heritage Hall Hi      12:24.07    6        
      
  9 Robertson, L                 Plainview Schools     12:24.42    7        
      
 10 Pempsell, H                  Plainview Schools     12:25.00    8        
      
 11 Braley, H                    Chisholm High Sch     12:26.00    9        
      
 12 Fuksa, C                     Chisholm High Sch     12:29.00   10        
      
 13 Branson, S                   Prague                12:35.00   11        
      
 14 Murphy, R                    Kingfisher            12:37.00             
      
 15 Randolph, A                  Chisholm High Sch     12:42.00   12        
      
 16 Bentley, C                   Heritage Hall Hi      12:44.62   13        
      
 17 Downey, J                    Seminole Schools      12:44.87   14        
      
 18 Quimby, K                    Hennessey             12:46.00             
      
 19 Davis, K                     Marlow                12:55.00   15        
      
 20 Coleman, M                   Chisholm High Sch     12:58.00   16        
      
 21 Fraire, A                    Seminole Schools      13:03.00   17        
      
 22 Sandman, J                   Coalgate              13:05.00   18        
      
 23 Mills, K                     Seminole Schools      13:09.00   19        
      
 24 Austin, S                    Coalgate              13:11.00   20        
      
 25 Misars, E                    Chandler              13:13.00             
      
 26 Nault, A                     Chisholm High Sch     13:14.00   21        
      
 27 Gabbard, J                   Stroud                13:16.00   22        
      
 28 Beene, C                     Seminole Schools      13:17.00   23        
      
 29 Jacklyn, Nail                Konawa                13:22.00             
      
 30 Craddock, Kellee             Plainview Schools     13:24.00   24        
      
 31 Payne, K                     Thomas High Scho      13:31.00   25        
      
 32 Sanders, A                   Hennessey             13:37.00             
      
 33 Williams, M                  Plainview Schools     13:40.00   26        
      
 34 Davidson, L                  Coalgate              13:43.00   27        
      
 35 McCary, K                    Chisholm High Sch     13:46.00   28        
      
 36 Claxton, M                   Byng High School      13:52.00   29        
      
 37 Krepel, K                    Kingfisher            13:53.35             
      
 38 Goddard, S                   Stroud                13:53.96   30        
      
 39 Francis, Kayla               Coalgate              13:54.00   31        
      
 40 Barrington, Randi            Marlow                13:56.00   32        
      
 41 Miller, M                    Thomas High Scho      13:58.00   33        
      
 42 Smith, H                     Marlow                13:59.00   34        
      
 43 Pordos, N                    Chandler              14:00.00             
      
 44 Keuchel, J                   Chisholm High Sch     14:05.00   35        
      
 45 Crow, B                      Coalgate              14:06.44   36        
      
 46 Stam, M                      Oklahoma Bible A      14:06.97   37        
      
 47 Rawlings, K                  Marlow                14:08.00   38        
      
 48 Thompson, A                  Bethany               14:09.00   39        
      
 49 Neal, J                      Stroud                14:12.30   40        
      
 50 Murphy, Felicia              Coalgate              14:12.89   41        
      
 51 Kautzman, T                  Marlow                14:16.00   42        
      
 52 Jones, D                     Stroud                14:18.00   43        
      
 53 Andrade, V                   Mount St. Mary        14:20.00             
      
 54 Powell, B                    Marlow                14:23.21   44        
      
 55 Arnold, B                    Heritage Hall Hi      14:23.89   45        
      
 56 Miller, T                    Oklahoma Bible A      14:26.00   46        
      
 57 Yocham, A                    Stroud                14:30.00   47        
      
 58 O'Grady, K                   Byng High School      14:31.00   48        
      
 59 Pucket, A                    Classen Sas           14:32.00             
      
 60 Drush, S                     Byng High School      14:32.00   49        
      
 61 English, M                   Lexington Schools     14:33.00   50        
      
 62 Miller, K                    Thomas High Scho      14:33.00   51        
      
 63 Flood, M                     Haworth High School   14:35.00             
      
 64 Argot, d                     Sante Fe South        14:36.00   52        
      
 65 Christensen, E               Hydro Eakly           14:40.00             
      
 66 Powell, K                    Seminole Schools      14:41.00   53        
      
 67 Sesley, R                    Chandler              14:42.26             
      
 68 Barkocy, B                   Bethany               14:42.68   54        
      
 69 Kirkpatrick, A               Thomas High Scho      14:43.00   55        
      
 70 Melton, K                    Stroud                14:44.00   56        
      
 71 Cuitanie, O                  Heritage Hall Hi      14:48.00   57        
      
 72 Lane, Alison                 Chandler              14:50.00             
      
 73 Powell, N                    Henryetta High S      14:51.00   58        
      
 74 Wehrli, K                    Prague                14:53.03   59        
      
 75 Cunningham, J                Jones Schools         14:53.55   60        
      
 76 Mathis, M                    Thomas High Scho      14:59.00   61        
      
 77 Delozier, C                  Haworth High School   15:01.00             
      
 78 Jones, M                     Stroud                15:02.00   62        
      
 79 Vander Sys, A                Prague                15:04.00   63        
      
 80 Kranter, L                   Prague                15:07.26   64        
      
 81 Schultz, L                   Prague                15:07.54   65        
      
 82 Nesmith, T                   Oklahoma Bible A      15:08.41   66        
      
 83 Winkler, C                   Jones Schools         15:08.84   67        
      
 84 Calixto, B                   Lexington Schools     15:09.00   68        
      
 85 Brinegar, J                  Bethany               15:10.00   69        
      
 86 White, R                     Prague                15:12.00   70        
      
 87 Bolton, S                    Jones Schools         15:13.00   71        
      
 88 Andrew, T                    Oklahoma Bible A      15:18.00   72        
      
 89 Ronchk, c                    Heritage Hall Hi      15:21.14   73        
      
 90 Pratt, R                     Lexington Schools     15:21.52   74        
      
 91 Porter, L                    Jones Schools         15:24.00   75        
      
 92 Juliano, J                   Oklahoma Bible A      15:27.00   76        
      
 93 Bowden, K                    Crowder High School   15:29.00             
      
 94 Kennedy, F                   Lexington Schools     15:33.00   77        
      
 95 Martinez, e                  Sante Fe South        15:37.00   78        
      
 96 Garcia, S                    Haworth High School   15:42.63             
      
 97 Tener, W                     Mount St. Mary        15:42.97             
      
 98 Lara, K                      Lexington Schools     15:44.03   79        
      
 99 Walker, T                    Marlow                15:44.88   80        
      
100 Goforth, B                   Jones Schools         15:51.00   81        
      
101 Serviss, H                   Seminole Schools      15:52.00   82        
      
102 Tucker, R                    Jones Schools         15:56.00   83        
      
103 Underwood, R                 Byng High School      15:58.00   84        
      
104 Deaton, T                    Mount St. Mary        16:01.00             
      
105 Cotter, Jasmine              Jones Schools         16:02.00   85        
      
106 Nunley, C                    Hydro Eakly           16:03.26             
      
107 Castillo, S                  Sante Fe South        16:03.53   86        
      
108 Henderson, C                 Henryetta High S      16:05.00   87        
      
109 Deaton, L                    Mount St. Mary        16:13.00             
      
110 Pierce, T                    Byng High School      16:15.00   88        
      
111 Laws, A                      Prague                16:18.00   89        
      
112 House, A                     Classen Sas           16:20.00             
      
113 Waldron, B                   Thomas High Scho      16:22.00   90        
      
114 Casey, M                     Coalgate              16:29.01             
      
115 Scott, D                     Byng High School      16:29.52   91        
      
116 Preciado, S                  Sante Fe South        16:29.74   92        
      
117 Pogue, H                     Bethany               16:34.00   93        
      
118 Andrew, Tara                 Oklahoma Bible A      16:41.00   94        
      
119 Ramirez, N                   Sante Fe South        16:56.00   95        
      
120 Federman, S                  Heritage Hall Hi      16:57.00   96        
      
121 Hawkins, B                   Henryetta High S      16:58.00   97        
      
122 McGarry, E                   Bethany               17:01.00   98        
      
123 Le, T                        Classen Sas           17:03.00             
      
124 Watson, D                    Henryetta High S      17:08.00   99        
      
125 England, L                   Jones Schools         17:10.00             
      
126 Varner, K                    Henryetta High S      17:17.00  100        
      
127 Bolderes, E                  Sante Fe South        17:31.00  101        
      
128 Myrick, C                    Bethany               17:55.00  102        
      
129 Gillispie, P                 Henryetta High S      18:23.00  103        
      
130 Odell, K                     Oklahoma Bible A      19:56.00  104        
      
131 Black, L                     Henryetta High S      20:06.00  105        
      
132 Peachy, R                    Thomas High Scho      20:10.00  106        
      
                                                                            
                                   Team Scores                              
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Plainview Schools            22    1    2    4    7    8   24   26     
      Total Time:  1:00:38.42                                               
         Average:    12:07.69                                               
   2 Chisholm High School         68    9   10   12   16   21   28   35     
      Total Time:  1:03:49.00                                               
         Average:    12:45.80                                               
   3 Seminole Schools             78    5   14   17   19   23   53   82     
      Total Time:  1:04:30.87                                               
         Average:    12:54.18                                               
   4 Coalgate                     99    3   18   20   27   31   36   41     
      Total Time:  1:06:02.00                                               
         Average:    13:12.40                                               
   5 Marlow                      161   15   32   34   38   42   44   80     
      Total Time:  1:09:14.00                                               
         Average:    13:50.80                                               
   6 Stroud                      182   22   30   40   43   47   56   62     
      Total Time:  1:10:10.26                                               
         Average:    14:02.06                                               
   7 Heritage Hall High School   194    6   13   45   57   73   96          
      Total Time:  1:09:41.72                                               
         Average:    13:56.35                                               
   8 Thomas Terrier High Schoo   225   25   33   51   55   61   90  106     
      Total Time:  1:11:44.00                                               
         Average:    14:20.80                                               
   9 Prague                      262   11   59   63   64   65   70   89     
      Total Time:  1:12:46.83                                               
         Average:    14:33.37                                               
  10 Oklahoma Bible Academy      297   37   46   66   72   76   94  104     
      Total Time:  1:14:26.38                                               
         Average:    14:53.28                                               
  11 Byng High School            298   29   48   49   84   88   91          
      Total Time:  1:15:08.00                                               
         Average:    15:01.60                                               
  12 Lexington Schools           348   50   68   74   77   79               
      Total Time:  1:16:20.55                                               
         Average:    15:16.11                                               
  13 Bethany                     353   39   54   69   93   98  102          
      Total Time:  1:17:36.68                                               
         Average:    15:31.34                                               
  14 Jones Schools               354   60   67   71   75   81   83   85     
      Total Time:  1:16:30.39                                               
         Average:    15:18.08                                               
  15 Sante Fe South              403   52   78   86   92   95  101          
      Total Time:  1:19:42.27                                               
         Average:    15:56.46                                               
  16 Henryetta High School       441   58   87   97   99  100  103  105     
      Total Time:  1:22:19.00                                               
         Average:    16:27.80                                               

4A-5A High School Girls

1. Ferguson, M Mcguiness                    12:15

2. Whitbeck, L             McGuiness       12:29

3. Hazen, L                  McGuiness       12:36

4. Rischard, M             McGuiness       12:52

5. Whitbeck, K            McGuiness       12:53

6. Brison, A                  Ardmore          12:56

7. Stumpenhorst, K      Mustang           12:57

8. Taylor, A                  Shawnee          13:14

9. Tiger, M                   Shawnee          13:20

10. Bohner, K              Ardmore          13:21

11. Ward, S                 Shawnee          13:24

12. Appelman, L          Choctaw          13:27

13. Zanotti, A               Mustang           13:29

14. George, L               Ardmore          13:33

15. Blanchard, M         McGuiness       13:34

16. Flagg, K                 Cashion            13:45

17. Fitzpatrick              MCG B         13:47

18. Custis, C                Shawnee          13:48

19. Walker, M             Shawnee          13:54

20. Kellog, A               Shawnee          13:55

 

Team Scores

1. McGuiness                           15

2. Shawnee                              61

3. Ardmore                              93

4. Mustang                               99

5. McGuiness B                        102

6. Skiatook                              151

 

Boys 5k Run CC HS B 4A-5A
=======================================================================     
    Name                    Year School                  Finals  Points     
=======================================================================     
  1 McLain, M                    McGuiness             15:57.00    1        
      
  2 Villa, J                     Moore                 16:14.00    2        
      
  3 Harris, J                    Unattached            16:33.00             
      
  4 Goble, A                     Mustang               16:37.00    3        
      
  5 Irving, Bryce                Skiatook              16:47.00    4        
      
  6 Brown, A                     Shawnee High School   16:53.00    5        
      
  7 Williams, Ben                Unattached            16:54.00             
      
  8 Holmes, E                    Mustang               16:58.00    6        
      
  9 Martin, T                    Skiatook              17:02.00    7        
      
 10 Phillips, D                  Ardmore High School   17:09.00    8        
      
 11 Wright, B                    Moore                 17:19.00    9        
      
 12 Nuttal, B                    Skiatook              17:26.35   10        
      
 13 Reames, J                    Shawnee High School   17:26.78   11        
      
 14 Hector, D                    Mustang               17:27.00   12        
      
 15 Arnold, John                 Moore                 17:38.00   13        
      
 16 Haun, M                      Yukon                 17:39.05   14        
      
 17 Adelman, F                   Yukon                 17:39.69   15        
      
 18 Phillips, M                  Mustang               17:40.00   16        
      
 19 Dahl, B                      Moore                 17:45.00   17        
      
 20 Arnold, Joal                 Moore                 17:51.00   18        
      
 21 Brammer, D                   Moore                 17:54.00   19        
      
 22 Whiteshirt, A                Shawnee High School   18:01.00   20        
      
 23 Drew, R                      Del City              18:03.00             
      
 24 Fabian, R                    Skiatook              18:10.00   21        
      
 25 Spanberger, C                Ardmore High School   18:14.00   22        
      
 26 DeRemer, M                   Shawnee High School   18:17.00   23        
      
 27 Ramlurez, J                  Moore                 18:23.00   24        
      
 28 Newport, N                   Yukon                 18:29.29   25        
      
 29 Walker, D                    Ardmore High School   18:29.58   26        
      
 30 Parman, S                    Shawnee High School   18:32.00   27        
      
 31 Clark, J                     Ardmore High School   18:33.00   28        
      
 32 Huggins, R                   Ardmore High School   18:34.00   29        
      
 33 Dean, J                      Mustang               18:38.00   30        
      
 34 Canfield, J                  McGuiness             18:39.00   31        
      
 35 Simmons, D                   Yukon                 18:42.00   32        
      
 36 Chortes, D                   Del City              18:43.00             
      
 37 Martin, D                    Skiatook              18:44.00   33        
      
 38 Hoelscher, M                 McGuiness             18:45.00   34        
      
 39 Watts, A                     Yukon                 18:48.00   35        
      
 40 Enoch, T                     Shawnee High School   18:50.21   36        
      
 41 Gipson, U                    Mustang               18:50.62   37        
      
 42 Archer, J                    McGuiness             18:52.00   38        
      
 43 Anderson, J                  Yukon                 18:52.36   39        
      
 44 Scimeca, John                McGuiness             18:52.77   40        
      
 45 Scott, N                     Skiatook              18:59.00   41        
      
 46 Fisher, J                    Mustang               19:12.00   42        
      
 47 Starks, J                    Skiatook              19:24.00   43        
      
 48 Lopez, J                     Ardmore High School   19:42.00   44        
      
 49 Wilson, T                    Yukon                 19:44.00   45        
      
 50 Roy, J                       McGuiness             19:57.00   46        
      
 51 Reavis, B                    McGuiness             20:06.00   47        
      
 52 Batts, J                     Choctaw               20:09.00             
      
 53 Jonathan, T                  Del City              20:24.00             
      
 54 Santos, C                    Shawnee High School   20:26.00   48        
      
 55 Mattews, C                   Del City              20:31.00             
      
 56 Olsen, Q                     Choctaw               20:51.55             
      
 57 Seals, D                     Ardmore High School   20:51.93   49        
      
 58 Wyrick, D                    Choctaw               20:52.00             
      
                                                                            
                                   Team Scores                              
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Moore                        59    2    9   13   17   18   19   24     
      Total Time:  1:26:47.00                                               
         Average:    17:21.40                                               
   2 Mustang                      67    3    6   12   16   30   37   42     
      Total Time:  1:27:20.00                                               
         Average:    17:28.00                                               
   3 Skiatook                     75    4    7   10   21   33   41   43     
      Total Time:  1:28:09.35                                               
         Average:    17:37.87                                               
   4 Shawnee High School          86    5   11   20   23   27   36   48     
      Total Time:  1:29:09.78                                               
         Average:    17:49.96                                               
   5 Ardmore High School         113    8   22   26   28   29   44   49     
      Total Time:  1:30:59.58                                               
         Average:    18:11.92                                               
   6 Yukon                       121   14   15   25   32   35   39   45     
      Total Time:  1:31:18.03                                               
         Average:    18:15.61                                               
   7 McGuiness                   144    1   31   34   38   40   46   47     
      Total Time:  1:31:05.77                                               
         Average:    18:13.16                                               

Boys A-3A Boys

1. Carley                      Bethany                        16:14

2. Lang                         Mt St Mary                  16:42

3. McMichael               Caddo                          16:44

4. Brasher                    Byng                            16:48

5. Brackeen                  C-M                            16:49

6. Simmons                  Chisholm                      17:09

7. Beccera                    Sante Fe South            17:13

8. Deleon                     Hydro-Eakly                17:17

9. Zamora                    Santa Fe South             17:17

10. Foster                    OBA                            17:18

11. Macom                  Bethany                        17:19

12. Kutil                       Sallisaw Central            17:28

13. Dickinson               OBA                            17:31

14. Young                    Cashion                        17:32

15. Cook                     Marlow                        17:35

16. Woods                   Chisholm                      17:36

17. Moreno                  Marlow                        17:36

18. Maese                    Santa Fe South             17:36

19. Morgan                  Plainview                      17:48

20. Martin                    Chisholm                      17:54

 

Team Scores

1. Sante Fe South         93

2. OBA                        113

3. Byng                        129

4. Plainview                  130

5. Marlow                    144

6. Bethany                    145

7. Chisholm                  149

8. Mt. St. Mary            196

9. Hydro Eakly             246

Girls 3200 Meter Run CC JV Girls
=======================================================================     
    Name                    Year School                  Finals  Points     
=======================================================================     
  1 Sluice, M                    Plainview Schools     12:07.00    1        
      
  2 Nash, C                      McGuiness             12:17.00    2        
      
  3 Turner, M                    Plainview Schools     12:24.00    3        
      
  4 Howell, D                    Plainview Schools     12:27.00    4        
      
  5 Cheatwood, H                 Shawnee High School   12:28.00    5        
      
  6 Frost, A                     Sante Fe South        12:28.51             
      
  7 Ordonez, K                   Plainview Schools     12:35.00    6        
      
  8 Moore, Angela                Plainview Schools     12:39.00    7        
      
  9 Rattan, L                    McGuiness             12:42.02    8        
      
 10 Reed, K                      Chishom High Sch      12:42.95             
      
 11 Meek, J                      Chishom High Sch      12:44.00             
      
 12 Finkle, B                    Plainview Schools     12:51.00    9        
      
 13 Weder, T                     Plainview Schools     12:57.00   10        
      
 14 Greufe, K                    Plainview Schools     12:59.05             
      
 15 Ronck, T                     McGuiness             12:59.82   11        
      
 16 Garvey, S                    McGuiness             13:10.00   12        
      
 17 Greufe, S                    Plainview Schools     13:11.00             
      
 18 Hirst, K                     McGuiness             13:13.00   13        
      
 19 Smith, Erin                  McGuiness             13:21.00   14        
      
 20 Kierl, J                     McGuiness             13:23.00   15        
      
 21 Wheelwright, M               Plainview Schools     13:27.00             
      
 22 Shewmaker, A                 McGuiness             13:28.29             
      
 23 Smith, D                     Shawnee High School   13:30.00   16        
      
 24 Brunk, R                     Plainview Schools     13:34.00             
      
 25 Smith, Shannon               McGuiness             13:39.00             
      
 26 Heller, M                    Plainview Schools     13:47.00             
      
 27 Seals, M                     Plainview Schools     13:58.00             
      
 28 Babinec, S                   Stroud                14:00.00             
      
 29 Smith, Mackenzie             McGuiness             14:01.12             
      
 30 Kellog, S                    Shawnee High School   14:01.79   17        
      
 31 Rivera, H                    Ardmore High School   14:03.00             
      
 32 Thompson, E                  Shawnee High School   14:10.00   18        
      
 33 Barry, T                     McGuiness             14:12.00             
      
 34 Reed, L                      Skiatook              14:15.00   19        
      
 35 Cronin, C                    Stroud                14:16.00             
      
 36 Frantz, H                    Shawnee High School   14:26.00   20        
      
 37 Davis, C                     Skiatook              14:31.00   21        
      
 38 Martin, J                    Prague                14:37.00             
      
 39 Rischard, Maggie             McGuiness             14:42.00             
      
 40 Morgan, J                    Prague                14:43.00             
      
 41 Williams, A                  Skiatook              14:44.00   22        
      
 42 Blanchfield, M               Marlow                14:50.00             
      
 43 Keefner, A                   Shawnee High School   15:14.00   23        
      
 44 Puentes, C                   Sante Fe South        15:15.00             
      
 45 Edgerton, M                  Prague                15:31.00             
      
 46 Stilwell, S                  Skiatook              15:40.00   24        
      
 47 Thompson, L                  Skiatook              15:41.00   25        
      
 48 Latimer, R                   Plainview Schools     15:42.00             
      
 49 Crabtree, E                  Haworth High School   16:00.00             
      
 50 Barrett, S                   Choctaw               16:01.00             
      
 51 Miller, M                    Chishom High Sch      16:11.00             
      
 52 Gregory, J                   Prague                16:22.00             
      
 53 Hall, B                      Shawnee High School   16:27.00   26        
      
 54 Rivera, Jessica              Ardmore High School   16:43.00             
      
 55 Gutierrez, E                 Lexington Schools     16:49.00             
      
 56 Bryen, J                     Lexington Schools     16:50.00             
      
 57 Emerson, K                   Lexington Schools     16:51.00             
      
 58 Titus, H                     Marlow                16:54.00             
      
 59 Plummer, K                   Skiatook              16:58.00   27        
      
 60 Conner, C                    McGuiness             17:16.00             
      
 61 Edwards, A                   McGuiness             18:14.00             
      
 62 Pribble, P                   McGuiness             18:18.00             
      
 63 Crews, C                     Sante Fe South        18:41.00             
      
                                                                            
                                   Team Scores                              
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Plainview Schools            21    1    3    4    6    7    9   10     
      Total Time:  1:02:12.00                                               
         Average:    12:26.40                                               
   2 McGuiness                    46    2    8   11   12   13   14   15     
      Total Time:  1:04:21.84                                               
         Average:    12:52.37                                               
   3 Shawnee High School          76    5   16   17   18   20   23   26     
      Total Time:  1:08:35.79                                               
         Average:    13:43.16                                               
   4 Skiatook                    111   19   21   22   24   25   27          
      Total Time:  1:14:51.00                                               
         Average:    14:58.20                                               

JV Boys

1. Partin, C                   Shawnee          18:19

2.  Garrett                    McLoud           18:37

3. Sanders, R               Shawnee           18:38

4. Saidi, T                    Moore              18:44

5. Maquire                   McGuiness        18:57

6. Beedle                      Moore              19:01

7. Medoza                    Santa Fe South 19:02

8. Clift, K                     Moore              19:07

9. Mitchell, T                Yukon              19:09

10. Broach                   Yukon              19:13

11. Booker                   OBA                19: 21

12. Gaines, J                Skiatook           19:21

13. Rhodes                   Yukon              19:21

14. Schiek                    McGuiness       19:28

15. Duncan                   Marlow            19:29

16. Dixon                     Shawnee          19:34

17. Irving                      Skiatook          19:35

18. Turner                    Plainview          19:37

19. Smith                      Yukon              19:41

20. Couch                    OBA                19:43

 

Team Scores

1. Yukon                       64

2. Moore                       70

3. McGuiness                 86

4. Shawnee                  105

5. OBA                        110

6. Skiatook                   140

7. Santa Fe South         147

8. Bethany                    198

9. Prague                     246

10. Henrietta                276

 

Girls 2400 Meter Run CC JH Girls
=======================================================================     
    Name                    Year School                  Finals  Points     
=======================================================================     
  1 Morris, C                    Plainview Schools      8:59.00    1        
      
  2 Moore, H                     Plainview Schools      9:00.00    2        
      
  3 Lackey, K                    Plainview Schools      9:01.00    3        
      
  4 Bray, H                      Haworth High School    9:06.00    4        
      
  5 Jordan, S                    Plainview Schools      9:12.00    5        
      
  6 Davis, A                     Plainview Schools      9:14.59    6        
      
  7 McGee, D                     Stroud                 9:14.93             
      
  8 Carter, T                    Thomas High Scho       9:15.19    7        
      
  9 Canfield, MB                 McGuiness              9:15.98    8        
      
 10 Rischard, A                  McGuiness              9:28.85    9        
      
 11 Currier, K                   Plainview Schools      9:31.00   10        
      
 12 Hutchinson, B                Thomas High Scho       9:36.00   11        
      
 13 Evans, G                     Hydro Eakly            9:40.00             
      
 14 Phillips, B                  Ardmore High School    9:41.00   12        
      
 15 Unknown, A                   Deer Creek             9:42.00   13        
      
 16 Tyson, A                     Chishom High Sch       9:43.62   14        
      
 17 Murzynsky, D                 Chishom High Sch       9:43.89   15        
      
 18 Marshall, M                  Seminole Schools       9:44.00   16        
      
 19 Grandstaff, K                Seminole Schools       9:50.00   17        
      
 20 Jackson, B                   Thomas High Scho       9:53.00   18        
      
 21 Bates, C                     Thomas High Scho       9:54.00   19        
      
 22 Smith, M                     Deer Creek             9:55.47   20        
      
 23 Ramb, K                      Lexington Schools      9:55.70   21        
      
 24 Choate, A                    Chishom High Sch       9:57.00   22        
      
 25 Weeder, T                    Plainview Schools      9:58.52   23        
      
 26 Nail, Nikki                  Konawa                 9:59.00             
      
 27 Hichman, R                   Plainview Schools     10:00.00             
      
 28 McMurry, K                   Plainview Schools     10:04.00             
      
 29 Baughman, J                  Byng High School      10:07.04   24        
      
 30 Ray, S                       Unattached            10:07.37             
      
 31 McAri, K                     Chishom High Sch      10:07.71   25        
      
 32 Hammons, B                   Chishom High Sch      10:07.99   26        
      
 33 Ashcraft, L                  Seminole Schools      10:08.00   27        
      
 34 Carter, C                    Haworth High School   10:10.00   28        
      
 35 Kirkpatrick, K               Thomas High Scho      10:11.31   29        
      
 36 Browning, A                  McGuiness             10:11.73   30        
      
 37 Masquelier, h                Thomas High Scho      10:17.00   31        
      
 38 Walker, H                    Ardmore High School   10:20.00   32        
      
 39 Soliz, J                     Sante Fe South        10:24.65   33        
      
 40 Peek, R                      Haworth High School   10:24.97   34        
      
 41 Guthrie, B                   McGuiness             10:27.00   35        
      
 42 Latimer, M                   Plainview Schools     10:29.00             
      
 43 Burns, L                     Plainview Schools     10:30.00             
      
 44 Carrol, M                    Haworth High School   10:31.00   36        
      
 45 Hooten, A                    Seminole Schools      10:32.00   37        
      
 46 Pace, K                      Ardmore High School   10:33.00   38        
      
 47 Acosta-Torress, E            Plainview Schools     10:34.00             
      
 48 Root, W                      Hydro Eakly           10:35.00             
      
 49 Cooper, K                    Haworth High School   10:37.00   39        
      
 50 Switzer, b                   Thomas High Scho      10:38.00   40        
      
 51 Palesano, A                  Hydro Eakly           10:39.00             
      
 52 Hurst, K                     Chishom High Sch      10:40.00   41        
      
 53 Graham, S                    Haworth High School   10:43.00   42        
      
 54 Scott, B                     Lexington Schools     10:45.00   43        
      
 55 Capozzella, R                Chishom High Sch      10:46.00   44        
      
 56 Smith, J                     Stroud                10:48.41             
      
 57 Steele, J                    Thomas High Scho      10:48.74             
      
 58 Williams, I                  Haworth High School   10:49.00   45        
      
 59 Burge, S                     Lexington Schools     10:50.00   46        
      
 60 Williamson, T                Lexington Schools     10:51.00   47        
      
 61 O'Grady, J                   Byng High School      10:52.00   48        
      
 62 Mason, A                     Choctaw               10:55.00             
      
 63 Mauch, J                     Chandler              10:57.00   49        
      
 64 Tretbar, B                   Lexington Schools     10:58.00   50        
      
 65 Snider, H                    Chandler              10:59.00   51        
      
 66 Wallace, A                   Plainview Schools     11:00.00             
      
 67 Peters, O                    Deer Creek            11:01.00   52        
      
 68 Rupert, M                    McGuiness             11:03.00   53        
      
 69 Barnett, M                   Thomas High Scho      11:04.36             
      
 70 Nash, T                      McGuiness             11:04.92   54        
      
 71 Lucas, Z                     Seminole Schools      11:05.30   55        
      
 72 Berry, M                     Cashion               11:05.97             
      
 73 Guzeman, J                   Jones Schools         11:12.00             
      
 74 Moyer, J                     Seminole Schools      11:13.00   56        
      
 75 Hayworth, M                  Sante Fe South        11:14.00   57        
      
 76 Pickens, S                   Chishom High Sch      11:16.00             
      
 77 Ludlow, S                    Byng High School      11:17.00   58        
      
 78 Gray, H                      Haworth High School   11:19.00             
      
 79 King, L                      Cashion               11:22.03             
      
 80 Perez, Y                     Ardmore High School   11:22.55   59        
      
 81 Aquilera, G                  McGuiness             11:25.39   60        
      
 82 Parker, C                    Plainview Schools     11:25.89             
      
 83 Fraliz, K                    Byng High School      11:31.27   61        
      
 84 Reed, C                      Prague                11:33.38             
      
 85 Swafford, H                  Chandler              11:33.91   62        
      
 86 Ashwood, R                   Chandler              11:34.44   63        
      
 87 Holt, T                      Seminole Schools      11:34.73   64        
      
 88 Rogers, S                    Prague                11:35.67             
      
 89 Fitzpatrick, E               McGuiness             11:35.98             
      
 90 Thompson, A                  Deer Creek            11:37.00   65        
      
 91 Hardway, J                   Seminole Schools      11:39.00             
      
 92 King, K                      Hydro Eakly           11:41.00             
      
 93 Landes, S                    Deer Creek            11:45.00   66        
      
 94 Irvin, E                     McGuiness             11:48.60             
      
 95 McRae, K                     Prague                11:48.88             
      
 96 Tyrell, B                    Deer Creek            11:52.16   67        
      
 97 Snay, M                      Thomas High Scho      11:52.45             
      
 98 Rychlik, J                   Plainview Schools     11:55.00             
      
 99 Pordos, Ali                  Chandler              11:56.00   68        
      
100 Migliaccio, G                McGuiness             12:00.00             
      
101 Simmons, A                   Lexington Schools     12:01.00   69        
      
102 Perez, B                     Sante Fe South        12:02.69   70        
      
103 Torres, M                    Sante Fe South        12:02.93   71        
      
104 Perry, M                     Heritage Hall Hi      12:04.00             
      
105 Evans, H                     McGuiness             12:06.00             
      
106 Loafman, D                   Prague                12:11.00             
      
107 Vargas, J                    Sante Fe South        12:12.00   72        
      
108 Whetzal, K                   Ardmore High School   12:15.00   73        
      
109 Miller, M                    Plainview Schools     12:18.00             
      
110 Prieto, A                    Seminole Schools      12:19.00             
      
111 Fields, S                    Stroud                12:24.00             
      
112 Frederick, E                 Plainview Schools     12:30.00             
      
113 Cheves, R                    Seminole Schools      12:31.00             
      
114 Prater, K                    Byng High School      12:33.00   74        
      
115 Hill, L                      Haworth High School   12:34.00             
      
116 Mixon, D'Andra               Chandler              12:35.00   75        
      
117 Lambert, C                   Lexington Schools     12:36.00   76        
      
118 Tarver, B                    Lexington Schools     12:37.00             
      
119 Lucas, E                     McGuiness             12:40.65             
      
120 Smith, Kylie                 Jones Schools         12:40.94             
      
121 Wyatt, M                     Byng High School      12:41.00   77        
      
122 Denton, J                    Maysville             12:43.00             
      
123 McBride, T                   Seminole Schools      12:57.00             
      
124 Meely, J                     Maysville             12:59.00             
      
125 Ford, B                      Chishom High Sch      13:13.00             
      
126 Carpenter, S                 Thomas High Scho      13:18.00             
      
127 Borges, J                    Byng High School      13:25.00   78        
      
128 Green, J                     Maysville             13:27.02             
      
129 Brockhaus, C                 Seminole Schools      13:27.44             
      
130 Thompson, K                  Seminole Schools      13:27.86             
      
131 Davis, J                     Sante Fe South        13:33.00   79        
      
132 White, H                     Chishom High Sch      13:37.00             
      
133 Renterir, S                  Sante Fe South        13:41.00   80        
      
                                                                            
                                   Team Scores                              
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Plainview Schools            17    1    2    3    5    6   10   23     
      Total Time:    45:26.59                                               
         Average:     9:05.32                                               
   2 Thomas Terrier High Schoo    84    7   11   18   19   29   31   40     
      Total Time:    48:49.50                                               
         Average:     9:45.90                                               
   3 Chisholm High School        102   14   15   22   25   26   41   44     
      Total Time:    49:40.21                                               
         Average:     9:56.05                                               
   4 McGuiness                   135    8    9   30   35   53   54   60     
      Total Time:    50:26.56                                               
         Average:    10:05.32                                               
   5 Haworth High School         141    4   28   34   36   39   42   45     
      Total Time:    50:48.97                                               
         Average:    10:09.80                                               
   6 Seminole Schools            152   16   17   27   37   55   56   64     
      Total Time:    51:19.30                                               
         Average:    10:15.86                                               
   7 Lexington Schools           207   21   43   46   47   50   69   76     
      Total Time:    53:19.70                                               
         Average:    10:39.94                                               
   8 Ardmore High School         214   12   32   38   59   73               
      Total Time:    54:11.55                                               
         Average:    10:50.31                                               
   9 Deer Creek                  216   13   20   52   65   66   67          
      Total Time:    54:00.47                                               
         Average:    10:48.10                                               
  10 Byng High School            265   24   48   58   61   74   77   78     
      Total Time:    56:20.31                                               
         Average:    11:16.07                                               
  11 Chandler                    293   49   51   62   63   68   75          
      Total Time:    57:00.35                                               
         Average:    11:24.07                                               
  12 Sante Fe South              303   33   57   70   71   72   79   80     
      Total Time:    57:56.27                                               
         Average:    11:35.26                                               

Boys 2400 Meter Run JH Boys

1. Rangel, L                  Santa Fe South            8:20

2. Leahey, A                Plainview                      8:23

3. Wilson, M                McGuiness                   8:38

4. Coppedge, L            Tishomingo                   8:42

5. Fitzpatrick, D           McGuiness                   8:44

6. Vaughn, C                Jones                            8:44

7. Gary, B                    Haworth                       8:48

8. Vater, J                    McGuiness                   8:53

9. McFatridge, T          Ardmore                      8:53

10. Bassett, B               Deer Creek                  8:58

11. Suter, K                 Chisholm                      9:00

12. Cameron                Unattached                   9:07

13. Scott, B                  McGuiness                   9:08

14 Duvall, J                  McGuiness                   9:09

15. Stidham, C             Byng                            9:10

16. Sios, C                   Choctaw                      9:10

17. Kating, Z                Lexington                     9:11

18. Lierle, B                 Hydro-Eakly                9:12

19. Thompson, W        McGuiness                   9:13

20. Hirka, L                 McGuiness                   9:14

 

Team Scores

1. McGuiness                 32

2. Jones                        121

3. Deer Creek              127

4. Chisholm                  139

5. Moore                      148

6. Byng                        167

7. Plainview                    171

8. Chandler                  179

9. Hydro Eakly             179

10. Santa Fe South       196

11. Lexington               268

12. Heritage Hall          304