2014

CROSS COUNTRY

RESULTS

 

Footlocker South Regional, Charlotte, North Carolina 11-29

 

Nike South Regional, The Woodlands, Tx 11-22

 

Oklahoma / Arkansas Duel, Rogers, Arkansas 11-15

 

Meet of Champions, Edmond Santa Fe 11-8

 

 

6A Girls State Championship, Edmond Santa Fe 11-1
Video

 

6A Boys State Championship, Edmond Santa Fe 11-1
Video

 

5A Girls State Championship, Edmond Santa Fe 11-1
Video

 

5A Boys State Championship, Edmond Santa Fe 11-1
Video

 

4A Girls State Championship, Edmond Santa Fe 11-1
Video

 

4A Boys State Championship, Edmond Santa Fe 11-1
Video

 

 

3A State Championship, Shawnee 10-25
Video

 

2A State Championship, Shawnee 10-25
Video

 

 

6A Regional, Tulsa 10-25

 

6A Regional, Norman 10-25

 

 

5A Regional, Tulsa 10-25

 

5A Regional, Norman 10-25

 

 

4A Regional, Tulsa 10-25

 

4A Regional, Norman 10-25

 

 

3A Regional, Chisholm 10-18

 

3A Regional, Henryetta 10-18

 

3A Regional, Velma 10-18

 

 

2A Regional, Chisholm 10-18

 

2A Regional, Henryetta 10-18

 

2A Regional, Velma 10-18

 

 

Verdigris Valley Conference, Vinita 10-16

 

Frontier Conference, Tulsa 10-14

 

Metro Lakes Conference 10-14

 

Oklahoma Big 10 Conference 10-14

 

Central Oklahoma Athletic Conference 10-14

 

Suburban Conference 10-14

 

Bethany 10-14

 

Altus 10-14

 

Chisholm 10-11

 

Spearman, Tx. 10-11

 

Owasso 10-09

 

Oklahoma Baptist University, Shawnee 10-09

 

Tulsa All-City 10-08

 

Sulphur 10-06

 

Watonga 10-04

 

Kiefer 10-04

 

Riverfield 10-04

 

Hobart 10-04

 

Edmond Pre-State10-03

 

Timberlake 10-03

 

Claremore 10-02

 

Guymon 9-30

 

STP Conference, Tecumseh 9-30

 

66 Conference, Prague 9-30

 

Velma-Alma 9-30

 

OSU Cowboy Jamboree, Stillwater 9-27

 

Hennessey 9-27

 

Holdenville 9-27

 

Cache 9-27

 

Vinita 9-27

 

Tecumseh 9-23

 

Cleveland 9-23

 

Walters 9-23

 

Wagoner 9-22

 

Oklahoma Baptist University, Shawnee 9-20

 

Madill 9-20

 

Holland Hall 9-20

 

Lomega 9-20

 

Lindsay 9-20

 

Okemah 9-20

 

Choctaw 9-19

 

Edmond 9-19

 

Tulsa Washington 9-18

 

Foyil 9-18

 

Inola 9-18

 

Canadian Valley Conference, Lindsay 9-16

 

Elgin 9-16

 

Silo 9-16

 

Bishop Kelley 9-13

 

Cameron University 9-13

 

Kingfisher 9-13

 

Durant 9-13

 

Sequoyah Tahlequah 9-13

 

Prague 9-13

 

OK Runner, Norman 9-12

 

East Central University 9-11

 

Cherokee 9-11

 

Arbuckle Conference, Purcell 9-09

 

Watonga 9-06

 

Pryor 9-06

 

Bartlesville 9-06

 

Henryetta 9-06

 

Southlake Carroll, Tx. 9-06

 

Lake Country Conference, Ardmore 9-06

 

Perryton, Tx 9-06

 

Riverside 9-06

 

Duncan 9-06

 

Bacone College 9-05

 

Putnam City West 9-05

 

Piedmont 9-05

 

Owasso 9-04

 

Purcell 9-04

 

Tulsa University 8-30

 

Sapulpa 8-30

 

Weatherford 8-30

 

Lomega 8-30

 

Sequoyah Claremore 8-30

 

Tulsa Edison 8-29

 

Carl Albert 8-29

Large School Video

Small Scchool Video

 

Mustang 8-29

 

Tahlequah 8-28

 

Hooker 8-28

 

Ponca City 8-28

 

Marlow 8-28

 

Haworth 8-25

 

Stroud 8-23

 

Kellyville 8-23

 

Dallas Greenhill 6 M Relay 8-23

 

Northwest Classen 8-22

 

Enid 8-21

 

Middle School and Junior High Only results can be found on the Calendar Page