2020 Cross Country

Team Rankings

6A Girls

  1.  

 

 

Contributed by 

 

 

6A Boys

  1.  

 

 

Contributed by 

 

5A Girls

  1. Bishop Kelley

  2. Piedmont

  3. Coweta

  4. Noble

  5. McGuinness

  6. Tahlequah

  7. Carl Albert

  8. Elgin

  9. Guthrie

  10. Claremore

  11. Lawton Eisenhower

  12. Tulsa Edison

  13. Collinsville

  14. Pryor

  15. Duncan

 

 

Contributed by Elzy Miller

 

5A Boys

  1. Piedmont

  2. Tahlequah

  3. Bishop Kelley

  4. Santa Fe South

  5. Mt. St. Mary

  6. Guthrie

  7. Elgin

  8. Durant

  9. Duncan

  10. Classen SAS

  11. McGuinness

  12. Noble

  13. Tulsa Edison

  14. Carl Albert

  15. Claremore

  16. Coweta

9-09

 

Contributed by Jon Hughes

 

 

4A Girls

  1. Plainview

  2. Community Christian

  3. Byng

  4. Metro Christian

  5. Kingfisher

  6. Lincoln Christian

  7. Weatherford

  8. Madill

  9. Oklahoma Christian School

  10. Blanchard

  11. Harrah

  12. Newcastle

  13. Jay

  14. Anadarko

  15. Verdigris

  16. Cushing

  17. Vinita

  18. Stilwell

  19. Pauls Valley

  20. Seminole

  21. Cache

            Individual Rankings

9-13   

 

Contributed by Tim Palesano, Josh Sawyer, Randy Belicek

 

4A Boys

  1. Lincoln Christian

  2. Metro Christian

  3. Cache

  4. Community Christian

  5. Oklahoma Christian School

  6. Byng

  7. Madill

  8. Holland Hall

  9. Weatherford

  10. Plainview

  11. Sulphur

  12. Bethany

  13. Elk City

  14. Anadarko

  15. Blanchard

  16. Tecumseh

  17. Kingfisher

  18. Berryhill

  19. Cushing

  20. Seminole

  21. Wagoner

            Individual Rankings

9-13    

 

Contributed by Tim Palesano, Josh Sawyer, Randy Belicek

 

3A Girls

  1. Reagent Prep

  2. Cascia Hall

  3. Kiefer

  4. Chandler

  5. Marietta

  6. Marlow

  7. Dickson

  8. Hennessey

  9. Prague

  10. Lindsay

  11. Adair

  12. Heritage Hall

  13. Purcell

  14. Sperry

  15. Keys (Parkhill)

  16. North Rock Creek

  17. Washington

  18. Crossings Christian

  19. Christian Heritage

  20. Henryetta

  21. Comanche

  22. Dewey

  23. Rejoice Christian

  24. Bethal

  25. Lexington

  26. Holdenville

  27. Davis

  28. Atoka

             Individual Rankings

 

9-13    

 

Contributed by Randy Belicek, Terry Martin, Shelli Watkins, Mike Driskill, Stan Higdon, Tim Gillispie, Matt Ivory

 

3A Boys

  1. Kiefer

  2. Reagent Prep

  3. Rejoice Christian

  4. Marlow

  5. Marietta

  6. Meeker

  7. Bethel

  8. Prague

  9. Luther

  10. Heritage Hall

  11. Cascia Hall

  12. Henryetta

  13. Alva

  14. Sequoyah Claremore

  15. Lexington

  16. North Rock Creek

  17. Lone Grove

  18. Crossings Christian

  19. Chisholm

  20. Christian Heritage

  21. Washington

  22. Purcell

  23. Comanche

  24. Keys (Parkhill)

  25. Dewey

  26. Millwood

  27. Atoka

  28. Star Spencer

             Individual Rankings

 

9-13

 

Contributed by Randy Belicek, Terry Martin, Shelli Watkins, Mike Driskill, Stan Higdon, Tim Gillispie, Matt Ivory

 

2A Girls

  1. Watonga

  2. Hooker

  3. Merritt

  4. Waurika

  5. Okemah

  6. Warner

  7. Rush Springs

  8. Velma-Alma

  9. Oklahoma Christian Academy

  10. Hollis

  11. Hobart

  12. Goodwell/Texhoma

  13. Laverne

  14. Ft. Supply

  15. Tushka

  16. Cherokee

  17. Buffalo

  18. Christian Heritage

  19. Balko

  20. Turpin

  21. Silo

  22. Ryan

  23. Tonkawa

  24. Okeene

  25. Carnegie

  26. Beaver

  27. Mooreland

  28. Oklahoma Bible Academy

  29. Lomega

  30. Rattan

9-15

 

Contributed by Jim Bob Coleman

    jcoleman@watonga.k12.ok.us

 

2A Boys

  1.  

 

 

Contributed by 

 

 

 

Rankings are done by the Advisory Board Members or Volunteer Contributors