Calendar
Results
Rankings
Records
News
Past Champions
Hall of Fame
Contact Us
Membership
Archives

Home

 

JUNIOR HIGH ALL-STAR

OKC

10-16-09

4A-5A Girls Team Scores: 1. Madill, 51; 2. McGuinness, 62; 3. Piedmont, 107; 4. Metro Christian, 113; 5. Tahlequah, 138; 6. Berryhill, 174; 7. Coweta, 175; 8. Dickson, 227.

1. Kassidy Williams, Anadarko, 9:38; 2. Micah Gibbons, Metro Christian, 9:40; 3. Aimee Rischard, McGuinness, 9:41; 4. Lyndsey Carpenter, Madill, 10:08; 5. Adele Edmonds, McGuinness, 10:15; 6. Elise Engle, Metro Christian, 10:22; 7. Carley Coney, Berryhill, 10:30; 8. Kasey Rein, Piedmont, 10:31; 9. Brooklyn Spence, Madill, 10:35; 10. Amy Hembree, Tahlequah, 10:40; 11. Bayleigh Howell, Madill, 10:41; 12. Alli Hodges, McGuinness, 10:42; 13. Melissa Guevara, Madill, 10:46; 14. Sierra Campbell, Berryhill, 10:48; 15. Emily Rhodes, Carl Albert, 10:51; 16. Alejandra Medellin, Tahlequah, 10:52; 17. Hannah Nalley, Metro Christian, 10:53; 18. Caitlin Lewis, Piedmont, 10:54; 19. Bianca Cardenas, Piedmont, 10:57; 20. Sara Perez, Madill, 10:59; 21. Karina Salinas, Madill, 11:00; 22. Natol Alvarez, Madill, 11:01; 23. Kenzi Crowely, Madill, 11:03; 24. Kaylee Martin, McGuinness, 11:05; 25. Anushka Raj, McGuinness, 11:09; 26. Katie Coon, Tulsa Edison, 11:10; 27. Kathleen Joyce, McGuinness, 11:13; 28. Shelby Mann, Coweta, 11:14; 29. Brianne Grothe, Piedmont, 11:14; 30. Elizabeth Duran, Madill, 11:16; 31. Elizabeth Schulke, Madill, 11:16; 32. Mason French, Berryhill, 11:17; 33. Kendra Coffey, Coweta, 11:19; 34. Hannah Henry, Madill, 11:22; 35. EmilyFaith Abbott, Metro Christian, 11:24; 36. Laura Nava, Tahlequah, 11:25; 37. Kristin Benson, Madill, 11:30; 38. Liesl Dolese, Heritage Hall, 11:32; 39. Renie Dolese, Heritage Hall, 11:33; 40. Josie Buckner, Coweta, 11:34; 41. Marithza Ortiz, Madill, 11:35; 42. Clary Donica, Dickson, 11:36; 43. Kelsi Geiger, 11:37; 44. Fatima Duenez, Madill, 11:40; 45. Tori Geesland, Tahlequah, 11:49; 46. Lindsey Hagen, Piedmont, 11:49; 47. Desi Phipps, Tahlequah, 11:56; 48. Tesla Garrett, Madill, 11:59; 49. Allison Smola, Piedmont, 12:09; 50. Aryn Dunn, Dickson, 12:13; 51. Caitlyn Gardner, Dickson, 12:20; 52. Averi Lock, Coweta, 12:21; 53. Amanda Armstrong, Tahlequah, 12:23; 54. Madison Dujer, Dickson, 12:24; 55. Payton Rowe, Dickson, 12:24; 56. Andi Ulrich, Coweta, 12:28; 57. Courtney Eads, Dickson, 12:31; 58. Blake Wallace, Piedmont, 12:42; 59. Ashlyn Williams, Coweta, 12:45; 60. Emma Mares, Piedmont, 12:50; 61. Jessica Costle, Dickson, 12:51; 62. Leah Smith, Tahlequah, 12:57; 63. Anna Brewster, Santa Fe South, 13:10; 64. Micah Watson, Berryhill, 13:16; 65. Emely Robles, Santa Fe South, 13:26; 66. Fabiola Nava, Tahlequah, 13:38; 67. Madeline Frohrip, Metro Christian, 13:46; 68. Melissa Salazar, Santa Fe South, 13:53; 69. Becky Gravitt, Dickson, 13:59; 70. Colleen Maher, Dickson, 14:03; 71. Martha McCarter, Tahlequah, 14:04; 72. Brittany Harrison, Dickson, 14:51; 73. Santos Rodriguez, Tahlequah, 15:02; 74. Ashtyn Gross, Dickson, 15:17; 75. Bayleigh Dipp, Dickson, 15:18; 76. Marissa Henry, Berryhill, 15:27; 77. Jaylene Torres, Santa Fe South, 15:29; 78. Taylor Hogan, Piedmont, 15:49; 79. Yesenia Medina, Tahlequah, 16:36; 80. Anusha Sadruddin, Piedmont, 17:30; 81. Wynde Goodin, Dickson, 18:24.

6A Girls Team Scores: 1. Norman Whittier, 28; 2. Westmoore, 48; 3. Sapulpa, 48; 4. Southmoore, 124; 5. Norman, 130; 6. Moore, 136.

1. Savannah Waddell, Westmoore, 9:22; 2. Grace Barber, Jenks, 9:37; 3. Elise Base, Norman Whittier, 9:41; 4. Morgan Long, Sand Springs, 9:50; 5. Taylor Ely, Norman Whittier, 9:53; 6. Tate Mocabbe, Shawnee, 10:01; 7. Lexi Nooleen, Sapulpa, 10:05; 8. Elizabeth Disalvatore, Westmoore, 10:15; 9. Sheridan Spelman, Norman Whittier, 10:15; 10. Meghan Causby, Sapulpa, 10:18; 11. Rachel Chrisman, Norman Whittier, 10:19; 12. Mary Davis, Norman Whittier, 10:27; 13. Kaitlynn Ellis, Sapulpa, 10:28; 14. Abby Scott, Edmond, 10:33; 15. Kasey Fulk, Sapulpa, 10:35; 16. Ashtyn DeRoin, Westmoore, 10:41; 17. Rylie Morrison, Westmoore, 10:43; 18. Tatum Glitzke, Southmoore, 10:44; 19. Alina Magruder, Mustang, 10:45; 20. Destiny Russell, Southmoore, 10:46; 21. Mikayla Pardinas, Sapulpa, 10:49; 22. Katie Robinson, Westmoore, 10:53; 23. Emily Black, Norman, 10:54; 24. Katie Pamplin, Westmoore, 10:59; 25. Micaela Besser, Norman Whittier, 11:03; 26. Kylae Moak, Moore, 11:07; 27. Emmaline Kelley, Norman, 11:11; 28. Shelbi Moak, Moore, 11:13; 29. Sabrina Danh, Edmond, 11:25; 30. Allie Hearon, Sapulpa, 11:25; 31. Camille Hemry, Norman, 11:27; 32. Amber Vongsoubanh, Shawnee, 11:33; 33. Stepheny Wagstaff, Southmoore, 11:47; 34. Jordan Powell, Westmoore, 11:48; 35. Stevie Stevens, Norman, 11:50; 36. Sam Lemley, Moore, 11:55; 37. Danessa McGee, Moore, 11:59; 38. Sara Wojcak, Mustang, 12:00; 39. Hannah Blackwood, Sapulpa, 12:29; 40. EdenFaith Sellers, Sapulpa, 12:32; 41. Madison Leist, Moore, 12:45; 42. Emily Souza, Southmoore, 13:08; 43. Cayla Munroe, Southmoore, 13:18; 44. Kylie Van Eck, Norman Whittier, 13:26; 45. Edie Spencer, Norman, 13:37; 46. Amber Lewis, Sapulpa, 13:39; 47. Ashley Blythe, Westmoore, 13:59; 48. Tessa Bowen, Norman, 14:37; 49. Jamie Smith, Sapulpa, 14:56; 50. Landri DeBroyn, Sapulpa, 15:16; 51. Nicole Mayoleth, Sapulpa, 15:40; 52. Alyssa Hutton, Norman, 16:14; 53. Malinda Priester, Sapulpa, 17:58; 54. Madeline Reed, Sapulpa, 17:58.

4A-5A Boys Team Scores: 1. McGuinness, 35; 2. Madill, 48; 3. Santa Fe South, 102; 4. Tahlequah, 115; 5. Coweta, 138; 6. Piedmont, 268.

1. Larry Ressler, McGuinness, 10:48; 2. Xavier Hernandez, McGuinness, 11:18; 3. David Duran, Madill, 11:19; 4. Trestin January, Jay, 11:23; 5. Eric Morales, Santa Fe South, 11:34; 6. Brady Womack, Madill, 11:35; 7. Andrew Baker, McGuinness, 11:36; 8. Brian Canfield, McGuinness, 11:37; 9. Zarius Flenory, Ardmore, 11:49; 10. David Dick, Tahlequah, 11:56; 11. Viktor Bazan, Coweta, 11:57; 12. Wyatt Woodrell, Cleveland, 11:58; 13. Cesar Marquez, Tahlequah, 12:02; 14. Jose DeLaCruz, Madill, 12:05; 15. Zechariah Vanfleet, Tahlequah, 12:06; 16. Luis Ocampo, Madill, 12:09; 17. Pierce Anderson, Tulsa Edison, 12:10; 18. Jesus Andrade, Santa Fe South, 12:11; 19. Cole Houchin, Coweta, 12:12; 20. Jesus Perez, Madill, 12:14; 21. Jonathan Halko, Piedmont, 12:14; 22. Abraham Guerrero, Santa Fe South, 12:15; 23. Davis Martin, McGuinness, 12:17; 24. Geraldo Valles, Madill, 12:19; 25. Wyatt Jones, Tahlequah, 12:20; 26. Derek Reeves, Cleveland, 12:21; 27. Dalton Wright, Tahlequah, 12:22; 28. Shelby Garvey, McGuinness, 12:22; 29. Tyler Myles, Cleveland, 12:23; 30. Victor Nava, Tahlequah, 12:24; 31. Sebastian Trevino, Madill, 12:25; 32. Jack Coon, Tulsa Edison, 12:27; 33. Justin Morris, Duncan, 12:27; 34. Luis Leal, Santa Fe South, 12:28; 35. Reyes Rodriguez, Tahlequah, 12:29; 36. Mohamed Bassime, Tahlequah, 12:30; 37. Edgar Padron, Madill, 12:30; 38. Jonathan Laffitta, Madill, 12:31; 39. Taber Kaspereit, Duncan, 12:32; 40. Wyatt Ford, Tahlequah, 12:32; 41. Caleb Abbott, Metro Christian, 12:33; 42. Dakota Hewitt, Cleveland, 12:38; 43. Tanner Dixon, Piedmont, 12:39; 44. Braden Smith, Bethany, 12:40; 45. Dustin Johnson, Tahlequah, 12:41; 46. Zach Drury, Coweta, 12:42; 47. Marshall Scott, Madill, 12:45; 48. Coltan Watters, Piedmont, 12:53; 49. Shayne Adams, Coweta, 12:54; 50. Michael Byrne, McGuinness, 12:55; 51. Anatolio Ibarra, Madill, 12:57; 52. Enrique Garcia, Santa Fe South, 12:58; 53. Wrighter Weavel, Tahlequah, 13:00; 54. Zach Randall, McGuinness, 13:01; 55. Brandon Lawrence, Coweta, 13:15; 56. Maxwell Smith, Tahlequah, 13:16; 57. Luke Brothers, Metro Christian, 13:19; 58. Emanuel Fuentes, Madill, 13:22; 59. Armando Ruiz, Madill, 13:25; 60. Hugo Sanchez, Santa Fe South, 13:26; 61. Luis Villegas, Madill, 13:38; 62. Austin Nichols, Madill, 13:39; 63. Ford Brooks, McGuinness, 13:41; 64. Matteo Hernandez, McGuinness, 13:47; 65. Steven Argo, Metro Christian, 13:50; 66. Chad Schluns, Tahlequah, 13:51; 67. Fermin Laffitta, Madill, 13:57; 68. Casey Keys, Lone Grove, 13:57; 69. Daniel Gaucan, Santa Fe South, 14:03; 70. Tyler Caldwell, Heritage Hall, 14:10; 71. Joshua Ford, Tahlequah, 14:13; 72. Ryan Lang, Piedmont, 14:14; 73. Kieran Raj, McGuinness, 14:16; 74. Foster Davis, Piedmont, 14:21; 75. Logan Ressler, McGuinness, 14:30; 76. Jonathan Wilson, Heritage Hall, 14:33; 77. Reece Henry, Piedmont, 14:40; 78. Juan Morales, Santa Fe South, 14:54; 79. Adriane Fregoso, Santa Fe South, 15:09; 80. John Paul Rischard, McGuinness, 15:22; 81. Marcus Cordle, Tahlequah, 15:29; 82. Braxton Predmore, Heritage Hall, 15:32; 83. Daniel Marquez, Santa Fe South, 15:34; 84. Daniel Gallardo, Santa Fe South, 15:44; 85. Parker Strubhar, Piedmont, 15:56; 86. Chad Weemhoff, Piedmont, 16:10; 87. Jake Loper, Piedmont, 17:20; 88. Joel Guerrero, Santa Fe South, 17:30; 89. Alan Moreno, Santa Fe South, 18:00; 90. Kyle Wipfli, Heritage Hall, 18:13.

6A Boys Team Scores: 1. Norman Whittier, 31; 2. Westmoore, 37; 3. Norman, 86; 4. Sapulpa, 115.

1. Trevor Elison, Jenks, 10:58; 2. Cody Jones, Jenks, 11:00; 3. Martin Romero, Southmoore, 11:32; 4. Carver Blakely, Westmoore,11:41; 5. Jacob Groh, Westmoore, 11:45; 6. Cesar Hernandez, Shawnee, 11:48; 7. Carson Cacciatore, Norman Whittier, 11:54; 8. Michael Shauberger, Norman Whittier, 11:55; 9. Cole Elliott, Norman Whittier, 12:00; 10. Redmond Wilkerson, Mustang, 12:06; 11. Aaron Fife, Mustang, 12:06; 12. Gaven Kanske, Moore, 12:17; 13. Nick Williams, Sapulpa, 12:19; 14. Caden Verble, Norman Whittier, 12:20; 15. Christian Davis, Westmoore, 12:20; 16. Michael Ripperger, Norman, 12:24; 17. Seth Fitter, Norman Whittier, 12:31; 18. John-Crawford Counts, Southmoore, 12:35; 19. Carlos Cardenas, Westmoore, 12:38; 20. Weston Brown, Westmoore, 12:44; 21. Konner Keller, Westmoore, 12:45; 22. Reed Shafer-Ray, Norman, 12:48; 23. Keaton Van Eck, Norman Whittier, 13:01; 24. Garrett Buckner, Sapulpa, 13:07; 25. Pablo Fisher, Norman, 13:15; 26. Austin Kelly, Westmoore, 13:18; 27. Cody Nahnahpeah, Shawnee, 13:19; 28. Hunter Simms, Westmoore, 13:26; 29. Luke Wilson, Norman, 13:31; 30. Pace Satterthwaite, Norman, 13:32; 31. Andy Kim, Norman, 13:39; 32. Nathan Harlan, Moore, 13:45; 33. Miguel Hernandez, Westmoore, 13:46; 34. Craig Helms, Sapulpa, 13:47; 35. Austin Blake, Westmoore, 13:48; 36. Jon Perkins, Moore, 13:51; 37. Zack Lawson, Sapulpa, 13:51; 38. Patrick Johnson, Westmoore, 13:55; 39. Brandon Craig, Southmoore, 14:01; 40. Colson Berryhill, Norman Whittier, 14:05; 41. Zach Terry, Norman, 14:10; 42. Casen Welker, Westmoore, 14:13; 43. Justan Ray, Norman, 14:19; 44. Aaron Arvieux, Moore, 14:30; 45. Isaac Walsh, Sapulpa, 14:36; 46. Michael Riggs, Norman, 14:42; 47. Austin Arvieux, Moore, 15:17; 48. Kevin McGee, Moore, 15:18; 49. Alex Lomangino, Sapulpa, 15:21; 50. Caden Hawley, Norman Whittier, 15:23; 51. Shawn Dowling, Norman Whittier, 16:05; 52. Sterlin Lena, Shawnee, 17:06; 53. Saul Perez, Norman, 17:07; 54. Edward Bird, Shawnee, 17:16; 55. David Sanchez, Moore, 17:23; 56. Brady Patterson, Sapulpa, 17:52; 57. Dalton Leibold, Moore, 19:24.