OUTDOOR BEST PERFORMANCES 3A BOYS 2015 5-3 Contributed by Lisa Savage
If there are any mistakes or we have
missed any athletes listed on OHSTRACK.com, please e-mail at
savagelm@att.net.
Updates will be made on Sunday evening.
100 meters
10.52
Kulbeth
Washington
Purcell
10.55
Mendenhall
Perry
Stillwater
10.60
Daily
Okemah
Henryetta
10.82
Summers
Davis
Purcell
10.89
Schick
OCS
Henryetta
10.91
Massey
Washington
Purcell
10.93
Whisnant
Okemah
Henryetta
10.94
Adesokan
Victory Chr.
Kellyville
11.07
Schovanec
Perry
Stillwater
11.11
Phillips
Morris
Heartland Conf
200 meters
21.89
Mendenhall
Perry
Ponca City
22.22
Kulbeth
Washington
Purcell
22.22
Schovanec
Perry
Chisholm Reg
22.36
Summers
Davis
Okmulgee Reg
22.59
Brock
Kansas
Vinita
22.69
Schick
OCS
Luther Reg
22.84
Kirtley
Washington
Velma
22.97
Cox
Marietta
Madill Reg
23.00
Daily
Okemah
66 Conf.
23.00
Johnson
Millwood
Chisholm Reg
400 meters
49.45
Brock
Kansas
Vinita
50.12
Swann
Chisholm
89er Conf
50.88
Daily
Okemah
Okmulgee Reg
51.08
Walls
Tishomingo
Marietta
51.20
Green
Westville
Chelsea
51.54
Milton
Heritage Hall
OU
51.84
Cannady
Adair
Vinita
51.92
Johnson
Chisholm
Okeene
52.02
Volpe
OBA
Chisholm Reg
52.16
Carter
Heritage Hall
Luther Reg
800 meters
1:56.38
Swann
Chisholm
Okeene
1:56.52
Brock
Kansas
Okmulgee Reg
2:00.22
Hill
Chisholm
89er Conf
2:00.37
Johnson
Chisholm
89er Conf
2:00.83
McKinley
Heritage Hall
OU
2:02.38
Nofire
Sequ-Tahl
Catoosa
2:02.66
Murray
Beggs
Catoosa
2:02.93
Christie
Sequ-Tahl
Okmulgee Reg
2:03.06
White
OBA
Chisholm Reg
2:03.15
Crowson
Marlow
CVC Conf
1600 meters
4:33.30
Whittington
Kansas
Vinita
4:33.42
Crowson
Marlow
OBU
4:36.51
Montgomery
Eufaula
Okmulgee Reg
4:38.00
Corbin
Tishomingo
Durant
4:38.09
Green
Henryetta
Chandler
4:38.52
Nofire
Sequ-Tahl
Inola
4:42.51
Grebe
Chisholm
Chisholm
4:45.08
Starr
Riverside
OBU
4:46.00
Fortune
Marietta
Durant
4:46.00
Vinson
Marietta
Comanche
3200 meters
9:50.63
Montgomery
Eufaula
Okmulgee Reg
9:51.64
Whittington
Kansas
Inola
9:53.80
Green
Henryetta
Glenpool
9:59.50
Corbin
Tishomingo
Madill
10:09.00
Crowson
Marlow
Sulphur Conf
10:11.87
Dietz
Cascia Hall
Stroud
10:24.08
Leno
Riverside
OBU
10:26.24
Talley
Washington
Velma
10:27.74
Starr
Riverside
Lindsay
10:32.63
Tom
Chisholm
Chisholm
110 hurdles
15.17
Lowe
Kingston
Marietta
15.32
Williams
Holdenville
Prague
15.65
Scott
Davis
Velma
15.71
Savage
Lindsay
Chisholm Reg
15.80
Pruitt
Westville
Chelsea
15.81
Hayes
Comanche
Velma
15.93
Scott
Newkirk
Chisholm Reg
15.94
Shirley
Okmulgee
Ponca City
15.97
Frizell
Washington
Velma
16.10
Dobbs
Hennessey
Chisholm
300 hurdles
40.71
Savage
Lindsay
Lindsay
40.75
Shores
Okmulgee
Heartland Conf
40.86
Shirley
Okmulgee
Heartland Conf
40.92
Odell
Marlow
Madill Reg
40.95
Pruitt
Westville
Okmulgee Reg
41.32
Lowe
Kingston
Durant
41.38
Frizell
Washington
CVC Conf
42.02
Hayes
Comanche
Comanche
42.10
Waggoner
OBA
Chisholm Reg
42.59
Westmoreland
Antlers
Madill Reg
400 relay
43.31
Washington
Purcell
44.04
Okmulgee
Heartland Conf
44.17
Victory Chr.
Chisholm Reg
44.19
Lone Grove
Madill Reg
44.51
Millwood
Sulphur
44.52
Perry
Ponca City
44.61
Heritage Hall
Luther Reg
44.63
Davis
Madill Reg
44.77
Okemah
66 Conf.
44.96
Atoka
Madill Reg
800 relay
1:30.87
Washington
Velma
1:31.91
Okemah
Okmulgee Reg
1:32.19
Lone Grove
Madill Reg
1:32.51
Okmulgee
Okmulgee Reg
1:32.66
Davis
Madill Reg
1:33.49
Heritage Hall
Pauls Valley
1:33.56
Perry
Chisholm Reg
1:33.69
Atoka
Durant
1:34.05
Adair
Okmulgee Reg
1:34.12
Marlow
Madill Reg
1600 relay
3:27.12
Chisholm
89er Conf
3:31.13
Marlow
Madill Reg
3:31.25
Heritage Hall
Luther Reg
3:31.73
Atoka
Madill Reg
3:33.13
Tishomingo
Madill Reg
3:33.38
OBA
Chisholm Reg
3:33.79
Beggs
Kingfisher
3:34.01
Okmulgee
Okmulgee Reg
3:37.15
Marietta
Marietta
3:37.60
Sequ-Tahl
Hillsdale
3200 relay
8:13.47
Chisholm
Bethany
8:25.59
Beggs
Okmulgee Reg
8:29.48
Okmulgee
Okmulgee Reg
8:33.12
Marlow
CVC Conf.
8:33.34
Marietta
Marietta
8:33.92
Sequ-Tahl
Okmulgee Reg
8:37.56
OBA
Chisholm
8:39.69
Heritage Hall
Luther Reg
8:43.63
Vian
Okmulgee Reg
8:58.29
OCS
Luther Reg
High Jump
6-7
Odell
Marlow
OBU
6-7
White
OBA
Chisholm Reg
6-6
Johnson
Atoka
Luther
6-6
McGee
Lone Grove
Madill Reg
6-4
Calicutt
Atoka
Waurika
6-4
Ledford
Comanche
Luther
6-4
Whisnant
Okemah
66 Conf.
6-3
Savage
Lindsay
Arbuckle Conf
6-2
Cook
Atoka
Waurika
6-2
Westmoreland
Antlers
Madill
6-2
Wittman
Beggs
Heartland Conf
Pole Vault
15-1
D. Howard
Marlow
OBU
13-0
Dobbs
Hennessey
Ponca City
13-0
Kelly
Marlow
Marlow
13-0
Mendenhall
OBA
Chisholm
13-0
Turner
Prague
Luther Reg
12-7
J. Howard
Marlow
CVC Conf
12-7
Mercer
Marlow
CVC Conf
11-6
Braswell
Chandler
Kellyville
11-6
Marshall
OBA
Chisholm Reg
11-0
Dick
Chisholm
Okeene
11-0
Nelson
Jones
Luther Reg
11-0
Stafford
Holdenville
Luther Reg
Long Jump
21-6
Schovanec
Perry
McGuinness
21-2.5
Bowen
Atoka
Madill Reg
21-0.5
Cook
Atoka
Madill Reg
21-0
Green
Westville
Okmulgee Reg
20-11
Summers
Davis
Madill Reg
20-7
Johnson
Alva
Okeene
20-5.75
Shores
Okmulgee
Ponca City
20-4.75
Sheppard
Little Axe
Luther Reg
20-4.5
Ledford
Comanche
Comanche
20-3.75
Kurtly
Washington
Purcell
Shot Put
53-2.5
Bernard
Lindsay
Chisholm Reg
50-8
Romine
Davis
Wynnewood
49-4
Tolleson
Heavener
Heavener
48-10.5
Britt
Okemah
Henryetta
46-7.75
Love
Heritage Hall
Luther Reg
46-7.75
MaCarley
Marlow
Madill Reg
46-2.5
McDaniel
Heritage Hall
Luther Reg
46-1
Smith
OCS
Luther Reg
45-9.25
Mainus
Washington
Purcell
45-6.25
Julian
Marlow
Madill Reg
Discus
159-6
Driskill
Hennessey
Turpin
146-3
Zabonik
Lone Grove
Madill Reg
145-0
Daubenspeck
Marlow
Madill Reg
144-9
Curless
Chisholm
Deer Creek
144-6
Lee
Chisholm
Deer Creek
138-1
Gipson
Atoka
Madill Reg
137-7
Bullock
Marlow
Watonga
136-6
Eastep
Idabel
Madill Reg
130-8
Stowe
Washington
Velma
130-5
Goulet
Chelsea
Chelsea
|