MARLOW

4-21-05

 

Girls� Team Scores- 1. Northeast 90, 2. Lawton Ike 86, 3. Duncan 85, 4. Madill 72, 5. Chickasha 57, 6. Elgin 47, 7. Marlow 46, 8. Star Spencer 45, 9. Lawton High 36, 10. Lawton Mac & Newcastle 22, 12. Blanchard 16, 13. Velma Alma 8, 14. Elmore City, Cache, Rush Springs 4, 17. Comanche 3, 18. Lindsay & Walters 2

 

100m- 1. Pitman, Ike 12.68 2. Richardson, Northeast 12.81 3. Leonard, Star Spencer 13.45 4. Monroe, Ike 13.51 5. Williams, Star Spencer 13.56 6. Johnson, Madill 13.71

200m - 1. Richardson, Northeast 25.97 2. Hubard, Lawton High 27.19 3. Gaspard, Chickasha & Leonard, Star Spencer 27.21 5. Johnson, Madill 27.71 6. Monroe, Ike 27.85

400m dash- 1. Gaspard, Chickasha 59.64 2. Montgomery, Northeast 1:00.07 3. Aliva, Madilla 1:00.20 4. Turner, Mac 1:03.46 5. Melontree, Mac 1:03.93 6. Hines, Comanche 1:03.8

800 run- 1. Gasper, Chickasha 2:22.0 2. Ariela, Madill 2:27.0 3. Drew, Northeast 2:33.0 4. Hoedebeck, Madill 2:36.0 5. Hines, Comanche 2:37.0 6. Ransome, Northeast 2:38.0

1600m- 1. Janicher, Elgin 5:42.77 2. Meur, Newcastle 5:53.45 3. Macabe, Duncan 5:56.36 4. Avila, Madill 5:58.02 5. Martinez, Madill 5:58.54 6. Dugan, Madill 6:03.13

3200m run- 1. Meur, Newcastle 12:27.0 2. Hallmark, Madill 12:48.0 3. Barrington, Marlow 12:50.0 4. Dugan, Madill 12:57.0 5. Macabe, Duncan 13:21.0 6. Williams, Elgin 13:33.0

100 Hurdles- 1. James, Ike 17.0 2. Weber, Mac 17.8 3. Murrell, Duncan 18.0 4. Payne, Madill 18.22 5. Traylor, Lindsay 18.3 6. Hall, Marlow 18.6

300m Hurdles- 1. Murrell, Duncan 47.53 2. James, Ike 49.16 3. MacClanahan, Marlow 49.55 4. Henson, Elgin 50.63 5. Huitt, Elgin 51.65 6. King, Northeast 51.85

4X100 Relay- 1. Lawton High 50.2 2. Star Spencer 50.6 3. Blanchard 52.3 4. Duncan 52.8 5. Chickasha 53.4 6. Marlow 54.4

800m relay- 1. Northeast 1:48.0 2. Star Spencer 1:50.0 3. Ike 1:50.7 4. Lawton High 1:50.9 5. Blanchard 1:53.0 6. Mac 1:56.0

1600m Relay- 1. Northeast 4:15.12 2. Madill 4:15.55 3. Ike 4:22.14 4. Duncan 4:23.55 5. Elgin 4:26.98 6. Elmore City 4:45.08

3200m Relay- 1. Elgin 10:20.0 2. Northeast 10:20.0 3. Madill 10:28.0 4. Duncan 11:11.0 5: Elmore City 11:21.0 6. Cache 11:38.0

Long Jump- 1. Pitman, Ike 16�7�, 2. Monroe 16�5.5�, 3. Gaspard, Chickasha 16�1�, 4. Freeman, Newcastle 15�1�, 5. Ghee, Ike 14�3.5�, 6. Brown, Chickasha 14�0�

High Jump- 1. Pitman,Ike & Wible, Duncan 5�0� 3. Oliver, Elgin 5�0� 4. Brown, Duncan 4�10� 5. Weber, Chickasha & Cole, Chickasha 4�6�

Pole Vault- 1. Waller, Marlow 10�0� 2. Dennis, Velma Alma 9�6� 3. Meyer, Mac 9�6� 4. Waller, Marlow & Thorne, Duncan 9�0� 6. Norman, Walters 9�0�

Shot Put- 1. Powell, Duncan 34�6.25�, 2. Mays, Chickasha 35�8.25� 3. Manke, Marlow 33�10�, 4. Morgan, Rush Springs 32�11�, 5. Myers, Marlow 32�9�6. Buben, Duncan 32�8�

Discus- 1. Manke, Marlow 103�1� 2. Knowles, Chickasha 98�1� 3. Thorne, Duncan 96�8� 4. Kaspereit, Duncan 94�8� 5. Johnson, Chickasha 94�4� 6. Mosier, Walter 94�2�

 

Boys Team Results 1. Star Spencer 131 2. Lawton Ike 113 3. Duncan 58 4. Marlow 52 5. Madill 38 6. Northeast 27 7. Alex 26 8. Chickasha 22 9. Blanchard 20 10. Lawton High 17 11. Comanche & Lawton Mac 16 13. Maysville 13 14. Empire 12 15. Pauls Valley 11 16. Lindsay 9 17. Walters 4 18. Newcastle & Elgin 1

 

100m- 1. Morell, Blanchard 11.18 2. Oliver, Ike 11.38 3. Hill, Mac 11.44 4. Stewart, Alex 11.47 5. Pitman, Madill 11.80 6. Crook, Northeast 11.84

200m- 1. Morrell, Blanchard 22.97 2. Hill, Mac 23.34 3. Miller, Lawton High 23.39 4. Oliver, Ike 23.63 5. Maddox, Star Spencer 23.69 6. McKnight, Ike 23.93

400m- 1. Parker, Star Spencer 48.44 2. Davis, Star Spencer 49.92 3. Garrett, Star Spencer 50.45 4. Clark, Northeast 50.48 5. Ford, Pauls Valley 53.62 6. Watson, Chickasha 53.98

800m run- 1. Clark, Northeast 1:58.7 2. Davis, Ike 2:05.00 3. Adams, Lawton High 2:05.15 4. Butler, Madill 2:05.91 5. Moreno, Marlow 2:07.58 6. Jones, Pauls Valley 2:08.86

1600m run- 1. Vanal, Ike 4:45.33 2. Moreno, Marlow 4:48.87 3. Clark, Northeast 4:56.45 4. Lemons, Duncan 4:58.44 5. Krepel, Kingfisher 5:00.65 6. Colon, Ike 5:04.68

3200m run- 1. Vandal, Ike 10:13.14 2. Duncan, Marlow 10:28.21 3. Salinas, Madill 10:47.45 4. Lemons, Duncan 10:48.62 5. Colon, Ike 10:50.58 6. Mitchell, Newcastle 11:03.60

110 Hurdles- 1. Thompson, Duncan 15.44 2. Leverit, Star Spencer 15.99 3.  Sanders, Ike 16.63 4. Hendrix, Marlow 16.79 5. Anderson, Mac 16.93 6. Williams, Elgin 17.08

300m Hurdles- 1. Leverit, Star Spencer 41.35 2. Peoples, Star Spencer 41.83 3. Maddox, Star Spencer 42.34 4. Price, Marlow 42.58 5. Sanders, Ike 43.03 6. Hicks, Lawton High 43.11

400m relay- 1. Star Spencer 43.69 2. Lawton Ike 44.01 3. Alex 45.09 4. Madill 45.12 5. Comanche 45.15 6. Chickasha 45.28

1600m relay- 1. Star Spencer 3:26.30 2. Ike 3:33.11 3. Chickasha 3:36.97 4. Madill 3:38.61 5. Maysville 3:42.64 6. Northeast 3:43.98

3200m relay- 1. Star Spencer 8:36.57 2. Lawton Ike 8:44.83 3. Marlow 8:52.13 4. Pauls Valley 8:55.98 5. Northeast 9:10.55 6. Madill 9:14.79

Long Jump- 1. Stewart, Alex 21�6� 2. Gentry, Lindsay 20�11� 3. Leveritt, Star Spencer 20�9� 4. Bailey, Ike 19�9 �� 5. Logan, Ike 19�8� 6. Birchfield, Comanche 19�1�

High Jump- 1. Shorter, Duncan 5�10� 2. Hardin, Chickasha & Bailey, Ike 5�10� 4.  Suttles, Lawton High 5�10� 5. Stearns, Empire 5�10� 6. Gentry, Lindsay 5�10�

Pole Vault- 1. Stearns, Empire 14�9� 2. Christiansen, Duncan 13�6�� 3. Butler, Madill 13�0� 4. Young, Comanche 12�6� 5. Simpson, Walters 12�0� 6. Love, Madill 12�0�

Shot Put- 1. Whaley, Comanche 52�1 �� 2. Powell, Duncan 50�3 �� 3. Hulks, Maysville 48�0� 4. Martin, Duncan 46�10 �� 5. Brown, Star Spencer 46�9 �� 6.  Hardeman, Star Spencer 46�3 ��

Discus- 1. Mulkey, Duncan 139�11� 2. Crow, Marlow 138�7� 3. Patton, Marlow 132�4� 4. Dickson, Star Spencer 116�9� 5. Hulks, Maysville 115�9� 6. Dehert, Maysville 115�0�