O.S.S.A.A. Regional - 4/28/2007
Track & Field Championship
Vinita 4A
Girls 100 Meter Dash Class 4A Finals
1, Negrete, Valarie, Vinita, 12.64. 2, Burton, Shoshannah, Locust Grove,
12.68. 3, Daggs, Keke, Vinita, 13.10. 4, Weathers, Kara, Berryhill, 13.11. 5,
Archer, Morgan, Metro Christian, 13.31. 6, Hultgren, Hannah, Metro Christian,
13.46. 7, Downing, Morgan, Vinita, 13.50.
Girls 200 Meter Dash Class 4A
1, Henderson, Kenzie, Berryhill, 26.81. 2, Daggs, Keke, Vinita, 27.08. 3,
Marra, Carorlina, Cascia Hall, 27.45. 4, Timothy, Dawnn, McLain, 28.22. 5,
Downing, Morgan, Vinita, 28.28. 6, Archer, Morgan, Metro Christian, 28.54. 7,
Hultgren, Hannah, Metro Christian, 28.63.
Girls 400 Meter Dash Class 4A
1, Tyler, Tosha, Vinita, 59.66. 2, Henderson, Kenzie, Berryhill, 59.83. 3,
Dyer, Jessica, Collinsville, 1:01.20. 4, Huckleby, Ashley, Oolagah, 1:02.78.
5, Marra, Carorlina, Cascia Hall, 1:03.42. 6, Grimmett, Emily, Vinita,
1:04.18. 7, Comma, Natassie, Inola, 1:04.71. 8, Boren, Amy, Vinita, 1:05.20.
--, Clement, Christine, Cascia Hall, DQ. --, White, Jamikka, McLain, DQ. --,
Palmer, Bianca, McLain, DQ. --, Archer, Morgan, Metro Christian, DQ. --, Lutz,
Dana, Berryhill, DQ. --, Smith, Carrie, Dewey, DQ. --, Lutz, Kristen,
Berryhill, DQ. --, Gillham, Desaray, Dewey, DQ. --, Golden, Rachel, Dewey, DQ.
--, McElroy, Mariah, Collinsville, DQ. --, Pelizzoni, Kylie, Collinsville, DQ.
--, Browning, Catterina, Inola, DQ. --, Sanders, Kara, Inola, DQ.
Girls 800 Meter Run Class 4A
1, Boren, Amy, Vinita, 2:25.50. 2, Lane, Peri, Grove, 2:27.09. 3, Caywood,
Andrea, Mannford, 2:27.70. 4, Callahan, Mattie, Vinita, 2:29.85. 5, Gillum,
Chelsea, Jay, 2:32.97. 6, Self, April, Mannford, 2:36.29. --, Bradshaw, Kalin,
Oolagah, DQ. --, Reno, Ashley, Vinita, DQ. --, Gibby, Cesilie, Grove, DQ. --,
Budder, Kelby, Jay, DQ. --, Browning, Catterina, Inola, DQ. --, Phelps,
Jessica, Berryhill, DQ. --, Atkinson, Alex, Collinsville, DQ. --, Gillham,
Desaray, Dewey, DQ. --, Becerra, Elva, Jay, DQ. --, Morrison, Alyssa, Locust
Grove, DQ. --, Bayless, Kristen, Locust Grove, DQ. --, Ogden, Kacee, Sequoyah
- Clare, DQ. --, Dyer, Jenifer, Collinsville, DQ. --, Murphy, Myranda,
Collinsville, DQ.
Girls 1600 Meter Run Class 4A
1, Caywood, Andrea, Mannford, 5:34.68. 2, Atkinson, Alex, Collinsville,
5:38.76. 3, Perkins, Shelby, Metro Christian, 5:39.39. 4, Haines, Paige,
Oolagah, 5:48.58. 5, Carpenter, Allison, Metro Christian, 5:55.54. 6,
Callahan, Mattie, Vinita, 6:03.95. 7, Sherwood, Jamie, Mannford, 6:06.06. --,
Budder, Kelby, Jay, DQ. --, Robinson, Carrie, Jay, DQ. --, Moorhead, Bailey,
Vinita, DQ. --, West, Aniesha, Vinita, DQ. --, Self, April, Mannford, DQ. --,
Bradshaw, Kalin, Oolagah, DQ. --, Guillory, Andrea, Cascia Hall, DQ. --,
Lomax, Melanie, Oolagah, DQ. --, Holeman, Kelsey, Collinsville, DQ. --,
Murphy, Myranda, Collinsville, DQ.
Girls 3200 Meter Run Class 4A
1, Perkins, Shelby, Metro Christian, 11:58.69. 2, Murphy, Myranda,
Collinsville, 12:33.62. 3, Haines, Paige, Oolagah, 12:39.88. 4, Carpenter,
Allison, Metro Christian, 12:54.87. 5, Sherwood, Jamie, Mannford, 13:11.48. 6,
Atkinson, Alex, Collinsville, 13:48.18. --, Gibby, Cesilie, Grove, DQ. --,
West, Aniesha, Vinita, DQ. --, Holeman, Kelsey, Collinsville, DQ.
Girls 100 Meter Hurdles 33" Class 4A Finals
1, Hendrix, Holly, Vinita, 16.36. 2, Blankenship, Alexis, Jay, 16.64. 3,
Bolien, Amanda, Collinsville, 16.92. 4, Roberts, Whitney, Jay, 17.25. 5,
Green, Brandi, Collinsville, 17.36. 6, May, Mellanie, Sequoyah - Clare, 17.51.
7, Freeman, Courtney, Locust Grove, 18.22.
Girls 300 Meter Hurdles Low Class 4A
1, Hendrix, Holly, Vinita, 48.16. 2, Gillum, Chelsea, Jay, 49.12. 3, Green,
Brandi, Collinsville, 49.53. 4, Freeman, Courtney, Locust Grove, 50.43. 5,
Lane, Peri, Grove, 50.64. 6, Fife, Jamie, Grove, 51.10. 7, Fritz, Kelby,
Vinita, 52.43. 8, Hoodenpyle, Jessica, Vinita, 52.94. --, Blankenship, Alexis,
Jay, DQ. --, Diehl, Lauren, Berryhill, DQ. --, Lowe, Megan, Dewey, DQ. --,
Roberts, Whitney, Jay, DQ. --, Bolien, Amanda, Collinsville, DQ. --,
Palestini, Nikole, Berryhill, DQ. --, Panak, Becca, Berryhill, DQ. --,
Alexander, Dorinda, Cleveland, DQ. --, May, Mellanie, Sequoyah - Clare, DQ.
--, Carpenter, Anna, Metro Christian, DQ. --, Henley, Jenny, Collinsville, DQ.
--, Spears, Sarah, Cleveland, DQ.
Girls 4x100 Meter Relay Class 4A Finals
1, Vinita 'V' 50.57. 2, Berryhill 'B' 51.92. 3, Sequoyah - Claremore 'C'
52.07. 4, Oolagah 'O' 53.10. 5, Collinsville 'C' 53.33. 6, Locust Grove 'L'
53.74. --, McLain 'M' DQ.
Girls 4x200 Meter Relay Class 4A
1, Vinita 'V' (Downing, Morgan , Tyler, Tosha , Daggs, Keke , Negrete, Valarie
), 1:46.00. 2, Collinsville 'C' (Bolien, Amanda , Green, Brandi , Perkins,
Jordan , Dyer, Jessica ), 1:50.28. 3, Oolagah 'O' (Hightower, Jessica ,
Hotfelt, Lachelle , Lomax, Melanie , Huckleby, Ashley ), 1:50.74. 4, Sequoyah
- Claremore 'C' (Devore, Destrei , Harrison, Jessica , Conger, Stevey ,
Carriger, Sarah ), 1:52.24. 5, Grove 'G' (Lane, Peri , Ortner, Alyssa , Fife,
Jamie , Bird, MacKenzie ), 1:52.77. 6, McLain 'M' (Johnson, Jasmine , Holland,
Brittany , White, Jamikka , Timothy, Dawnn ), 1:53.07. --, Locust Grove 'L'
(Burford, Bailey , Sanders, Jasmine , Baker, Samantha , Freeman, Courtney ),
DQ. --, Dewey 'D' (Kite, Kayla , Mozdren, Kelly , Short, Lindsey , Nichols,
Danielle ), DQ. --, Inola 'I' (Anthony, Mallory , Browning, Catterina , Comma,
Natassie , Cooper, Kristina ), DQ.
Girls 4x400 Meter Relay Class 4A
1, Vinita 'V' (Boren, Amy , Negrete, Valarie , Grimmett, Emily , Tyler, Tosha
), 4:08.95. 2, Collinsville 'C' (Pelizzoni, Kylie , Dyer, Jessica , Green,
Brandi , Perkins, Jordan ), 4:15.88. 3, Jay 'J' (Ritter, Bailey , Swake,
Ashley , Raney, Taylor , Gillum, Chelsea ), 4:18.69. 4, Oolagah 'O'
(Hightower, Jessica , Hotfelt, Lachelle , Lomax, Melanie , Huckleby, Ashley ),
4:28.06. 5, McLain 'M' (White, Jamikka , Johnson, Jasmine , Davis, Phillicia ,
Wilson, Sharonda ), 4:28.70. 6, Mannford 'M' (Self, April , Lutz, Catherine ,
Laney, Jessalyn , Caywood, Andrea ), 4:29.08. 7, Dewey 'D' (Smith, Carrie ,
Golden, Rachel , Lowe, Megan , Nichols, Danielle ), 4:38.48. --, Grove 'G'
(Gibby, Cesilie , Fife, Jamie , Ortner, Alyssa , Lane, Peri ), DQ. --, Locust
Grove 'L' DQ. --, Inola 'I' (Anthony, Mallory , Browning, Catterina , Comma,
Natassie , Cooper, Kristina ), DQ.
Girls 4x800 Meter Relay Class 4A
1, Vinita 'V' (Callahan, Mattie , Grimmett, Emily , Boren, Amy , West, Aniesha
), 10:10.52. 2, Mannford 'M' (Self, April , Lutz, Catherine , Laney, Jessalyn
, Caywood, Andrea ), 10:20.30. 3, Collinsville 'C' (Pelizzoni, Kylie ,
Atkinson, Alex , Dyer, Jenifer , Dyer, Jessica ), 10:27.08. 4, Jay 'J'
(Gillum, Chelsea , Swake, Ashley , Ritter, Hannah , Shrum, Ashley ), 10:37.85.
--, McLain 'M' (Palmer, Bianca , Wilson, Sharonda , Davis, Phillicia , White,
Jamikka ), DQ.
Girls High Jump Class 4A
1, McMahan, Katie, Berryhill, 5-02. 2, Hahn, Liz, Metro Christian, 5-00. 2,
Short, Lindsey, Dewey, 5-00. 4, Braswell, Brooke, Mannford, J5-00. 5,
Grimmett, Emily, Vinita, J5-00. 6, Iverson, Taylor, Vinita, 4-08. --,
Hightower, Jessica, Oolagah, DQ. --, Burden, Kara, Mannford, DQ. --, Fritz,
Kelby, Vinita, DQ. --, Littledove, Brandi, Jay, DQ. --, Reed, Chelsea,
Collinsville, DQ. --, Marra, Natalie, Cascia Hall, DQ. --, Beard, Cierra,
Cleveland, DQ. --, Ellenburg, Lisa, Daniel Webster, DQ. --, Alexander,
Dorinda, Cleveland, DQ.
Girls Pole Vault Class 4A
1, Morrison, Bobbi, Oolagah, 10-01. 2, Lutz, Kristen, Berryhill, 8-06. 3,
Alexander, Dorinda, Cleveland, 8-00. 4, Lutz, Dana, Berryhill, J8-00. 5,
Crose, Jodie, Oolagah, 7-00. 6, Peetom, Callie, Vinita, 6-06. --, Graham,
Tierra, Grove, DQ.
Girls Long Jump Class 4A
1, Nitz, Cristy, Dewey, 15-04. 2, Raney, Taylor, Jay, 15-00. 3, Burton,
Shoshannah, Locust Grove, J15-00. 4, Hendrix, Holly, Vinita, 14-09. 5, Smith,
Lindsey, Berryhill, J14-09. 6, Timothy, Dawnn, McLain, 14-07. --, Iverson,
Taylor, Vinita, DQ. --, Baldwin, Allee, Mannford, DQ. --, Marra, Natalie,
Cascia Hall, DQ. --, Wittman, Kourtney, Mannford, DQ. --, Hultgren, Hannah,
Metro Christian, DQ. --, Palestini, Nikole, Berryhill, DQ. --, Cable, Alissa,
Berryhill, DQ. --, Sanders, Kara, Inola, DQ. --, Fincher, Ashley, Dewey, DQ.
--, Cook, Lacie, Collinsville, DQ. --, Perkins, Jordan, Collinsville, DQ. --,
Guillory, Andrea, Cascia Hall, DQ. --, Alexander, Dorinda, Cleveland, DQ. --,
McElroy, Mariah, Collinsville, DQ.
Girls Shot Put Class 4A
1, Phillips, Kristin, Vinita, 38-07.25. 2, McCurry, Ashlynn, Cleveland,
36-09.25. 3, Fuller, Megan, Sequoyah - Clare, 36-06. 4, Allen, Feather, Locust
Grove, 36-02. 5, Williams, Jessica, Vinita, 33-11. 6, Bischoff, Sonja, Locust
Grove, 32-01. --, Holland, Brittany, McLain, DQ. --, Boyd, Breona, McLain, DQ.
--, Ritter, Bailey, Jay, DQ. --, Smith, Baili, Dewey, DQ. --, Skinner,
Samantha, Vinita, DQ. --, Crawford, Nicole, Dewey, DQ. --, Pelletier, Katie,
Collinsville, DQ. --, Harmon, Lindsey, Cleveland, DQ. --, Upky, Addie,
Collinsville, DQ. --, Varner, Emily, Collinsville, DQ. --, Taylor, Crystal,
Oolagah, DQ. --, Warren, Cortny, Locust Grove, DQ.
Girls Discus Throw Class 4A
1, Fuller, Megan, Sequoyah - Clare, 128-04. 2, Williams, Jessica, Vinita,
106-08. 3, Pelletier, Katie, Collinsville, 103-09. 4, Wilkins, Lauren,
Berryhill, 98-07. 5, Skinner, Samantha, Vinita, 96-05. 6, McCurry, Ashlynn,
Cleveland, 95-09. --, Taylor, Crystal, Oolagah, DQ. --, Watson, Ashley,
Oolagah, DQ. --, Phillips, Kristin, Vinita, DQ. --, Crouch, Kelsie, Jay, DQ.
--, Crossley, Shandi, Grove, DQ. --, Morrow, Colby, Jay, DQ. --, Putze, Megan,
Inola, DQ. --, Stageman, Katelyn, Daniel Webster, DQ. --, Crawford, Nicole,
Dewey, DQ. --, Yarger, Christina, Berryhill, DQ. --, Bischoff, Sonja, Locust
Grove, DQ. --, Warren, Cortny, Locust Grove, DQ. --, Upky, Addie,
Collinsville, DQ. --, Varner, Emily, Collinsville, DQ.
Boys 100 Meter Dash Class 4A Finals
1, James, Travis, Locust Grove, 10.89. 2, Fitter, David, Metro Christian,
10.95. 3, Siler, Colton, Cleveland, 10.96. 4, Maymi, George, Grove, 10.97. 5,
Fisher, Brad, Berryhill, 11.16. 6, Harris, Cleo, McLain, 11.30. 7, Hawkins,
Jeff, McLain, 11.35.
Boys 200 Meter Dash Class 4A
1, Fitter, David, Metro Christian, 22.49. 2, Maymi, George, Grove, 22.58. 3,
Barnhardt, Antwaun, McLain, 22.78. 4, Young, Andrew, Cascia Hall, 23.42. 5,
Walker, Airel, McLain, 23.54. 6, Roberts, Durwaun, Vinita, 23.68. --,
Piepenbrok, Travis, Vinita, DQ.
Boys 400 Meter Dash Class 4A
1, James, Travis, Locust Grove, 49.96. 2, Hawkins, Jeff, McLain, 50.72. 3,
Gehrke, Colten, Grove, 51.82. 4, Ready, Levi, Cleveland, 52.72. 5, Gaddy,
Joey, Oolagah, 53.65. 6, Daggs, Karry, Vinita, 53.66. 7, Lynch, Clay, Dewey,
54.41. --, Cole, Trey, Sequoyah - Clare, DQ. --, James, Christopher, Oolagah,
DQ. --, Pile, Jack, Metro Christian, DQ. --, Knollenberg, Kenneth, Oolagah,
DQ. --, Mayes, Cody, Sequoyah - Clare, DQ. --, Landon, Levi, Vinita, DQ. --,
Harjo, Josh, Grove, DQ. --, Leforce, Jonathan, Vinita, DQ. --, Angell, Josh,
Metro Christian, DQ. --, Dorman, Brant, Metro Christian, DQ. --, Payton,
Tyler, Jay, DQ. --, Swift, Kyle, Dewey, DQ. --, Sanders, Steven, Cleveland,
DQ. --, Biby, Cole, Cascia Hall, DQ. --, Smedley, Ryan, Collinsville, DQ. --,
Oakley, Jamaro, Collinsville, DQ. --, Majike, Steve, Collinsville, DQ. --,
Major, Ryan, Berryhill, DQ. --, Foster, Jimmie, McLain, DQ. --, Mosley, Corey,
McLain, DQ. --, Marshal, Adam, Sequoyah - Clare, DQ. --, Tomblin, Jeff, Locust
Grove, DQ. --, Cordell, Ryan, Cascia Hall, DQ. --, Crittenden, Josh, Locust
Grove, DQ.
Boys 800 Meter Run Class 4A
1, Payton, Tyler, Jay, 2:00.96. 2, Carney, Matt, Metro Christian, 2:00.98. 3,
Ready, Levi, Cleveland, 2:01.78. 4, Roberts, Durwaun, Vinita, 2:01.79. 5,
Puckett, Steven, Collinsville, 2:04.62. 6, Franklin, Jeremy, Mannford,
2:05.80. --, Cooper, Chase, Metro Christian, DQ. --, Knollenberg, Kenneth,
Oolagah, DQ. --, Gaddy, Joey, Oolagah, DQ. --, James, Christopher, Oolagah,
DQ. --, Cravens, Joseph, Grove, DQ. --, Harjo, Josh, Grove, DQ. --, Pogue,
Joshua, Vinita, DQ. --, Ledesma, Pedro, Jay, DQ. --, Leforce, Jonathan,
Vinita, DQ. --, Varnell, Kode2, Berryhill, DQ. --, Rich, Austin, Berryhill,
DQ. --, Mesmer, James, Cascia Hall, DQ. --, Fulton, Bryce, Collinsville, DQ.
--, Blissit, Trey, Collinsville, DQ. --, Sanders, Steven, Cleveland, DQ. --,
Waffle, Justin, Mannford, DQ. --, Coulson, Josh, Mannford, DQ. --, Mayes,
Cody, Sequoyah - Clare, DQ. --, Winchester, Parker, Cascia Hall, DQ. --,
Cohen, Josh, Cascia Hall, DQ.
Boys 1600 Meter Run Class 4A
1, Clark, Caleb, Dewey, 4:40.81. 2, Poulos, Ryan, Vinita, 4:44.80. 3, Carney,
Matt, Metro Christian, 4:48.08. 4, Coulson, Josh, Mannford, 4:49.28. 5,
Gibson, Dustin, Inola, 4:54.18. 6, Clancy, Sam, Cascia Hall, 4:57.23. 7,
Franklin, Jeremy, Mannford, 5:00.89. --, Ledesma, Pedro, Jay, DQ. --,
Schooley, Ryan, Metro Christian, DQ. --, Chewey, Joe, Jay, DQ. --, Gray,
Dillon, Oolagah, DQ. --, Cooper, Chase, Metro Christian, DQ. --, Young,
Jonathon, Collinsville, DQ. --, Williams, Heath, Oolagah, DQ. --, Pogue,
Joshua, Vinita, DQ. --, White, Caleb, Grove, DQ. --, Campbell, Jacob,
Collinsville, DQ. --, Yazzie, Joshua, Cascia Hall, DQ. --, Menchaca, Robert,
Jay, DQ. --, Pitts, Stormy, Vinita, DQ. --, Baker, Dustin, Grove, DQ. --,
Falley, Justin, Grove, DQ. --, Funderburk, Josh, Berryhill, DQ. --,
Richardson, David, Collinsville, DQ. --, Gibson, Brandon, Inola, DQ. --,
Coffman, Kyle, Dewey, DQ. --, Meadors, Hayden, Cleveland, DQ. --, Linville,
Cody, Cleveland, DQ. --, Baxter, Kyle, Dewey, DQ. --, Payne, Hayden,
Cleveland, DQ. --, Coulsen, Zac, Mannford, DQ. --, Chronister, Shawn,
Berryhill, DQ. --, Yager, Joshua, Oolagah, DQ. --, Mayes, Cody, Sequoyah -
Clare, DQ. --, Moyer, A.Z., Cascia Hall, DQ. --, Maldonado, Anthony, Inola,
DQ. --, Ansorge, Zac, Locust Grove, DQ.
Boys 3200 Meter Run Class 4A
1, Clark, Caleb, Dewey, 9:58.92. 2, Poulos, Ryan, Vinita, 10:27.79. 3,
Schooley, Ryan, Metro Christian, 10:32.18. 4, Chronister, Shawn, Berryhill,
10:34.00. 5, Falley, Justin, Grove, 10:44.93. 6, Gibson, Dustin, Inola,
11:02.62. 7, White, Caleb, Grove, 11:15.24. --, Pitts, Stormy, Vinita, DQ. --,
Rich, Buck, Metro Christian, DQ. --, Smith, Ricky, Mannford, DQ. --, Yager,
Joshua, Oolagah, DQ. --, Yazzie, Joshua, Cascia Hall, DQ. --, Baker, Dustin,
Grove, DQ. --, Wilson, Sam, Metro Christian, DQ. --, Chewey, Joe, Jay, DQ. --,
Baxter, Kyle, Dewey, DQ. --, Meadors, Hayden, Cleveland, DQ. --, West, Matt,
Collinsville, DQ. --, Funderburk, Josh, Berryhill, DQ. --, Young, Jonathon,
Collinsville, DQ. --, Linville, Cody, Cleveland, DQ. --, Coulsen, Zac,
Mannford, DQ. --, Ansorge, Zac, Locust Grove, DQ. --, Burris, David, Mannford,
DQ. --, Gibson, Brandon, Inola, DQ. --, Coffman, Kyle, Dewey, DQ. --,
Maldonado, Anthony, Inola, DQ.
Boys 110 Meter Hurdles 39" Class 4A Finals
1, Dunkle, Brad, Dewey, 14.81. 1, Fitter, David, Metro Christian, 14.81. 3,
Thomas, Troy, Dewey, 16.07. 4, Carrell, Adam, Dewey, 16.67. 5, Neconie,
Dakota, Jay, 17.36. 6, Taylor, Kolton, Cleveland, 18.07. 7, Liftee, Elika,
Vinita, J18.07.
Boys 300 Meter Hurdles Intermediate Class 4A
1, Lechlider, Will, Vinita, 40.28. 2, Thomas, Troy, Dewey, 41.21. 3, Carrell,
Adam, Dewey, 41.58. 4, Drummond, Alex, Metro Christian, 41.89. 5, Thomas,
Kyle, Dewey, 43.26. 6, Foster, Mookie, Sequoyah - Clare, 43.56. --, Vicknair,
Khristian, Oolagah, DQ. --, Donald, Christopher, Oolagah, DQ. --, Allbritton,
Andrew, Vinita, DQ. --, Neconie, Dakota, Jay, DQ. --, Taylor, Kolton,
Cleveland, DQ. --, Oakley, Merin, Collinsville, DQ. --, Flager, T.J.,
Cleveland, DQ. --, Grayson, Demario, McLain, DQ. --, Stickles, Shelby,
Collinsville, DQ.
Boys 4x100 Meter Relay Class 4A Finals
1, Locust Grove 'L' 43.45. 2, McLain 'M' 43.81. 3, Metro Christian 'M' 43.86.
4, Grove 'G' 44.07. 5, Sequoyah - Claremore 'S' 45.08. 6, Cleveland 'C' 45.53.
7, Vinita 'V' 45.76.
Boys 4x400 Meter Relay Class 4A
1, Locust Grove 'L' (Stephens, Troy , Raith, Lucas , Stephens, Carl , James,
Travis ), 3:26.74. 2, Vinita 'V' (Roberts, Durwaun , Landon, Levi , Daggs,
Karry , Lechlider, Will ), 3:30.38. 3, Jay 'J' (Payton, Tyler , Ledesma, Pedro
, Wiese, Chris , Cooper, Kyle ), 3:32.08. 4, Grove 'G' (Gehrke, Dusty ,
Gehrke, Colten , Cravens, Joseph , Maymi, George ), 3:32.98. 5, McLain 'M'
(Walker, Airel , Grayson, Demario , Harris, Cleo , Hawkins, Jeff ), 3:37.10.
6, Dewey 'D' (Carrell, Adam , Fielder, Ross , Thomas, Troy , Lynch, Clay ),
3:39.71. 7, Collinsville 'C' (Billups, Jared , Puckett, Steven , Oakley, Merin
, Oakley, Jamaro ), 3:40.82. --, Cleveland 'C' (Siler, Colton , Warren, Cody ,
James, Darrell , Taylor, Kolton ), DQ. --, Berryhill 'B' (Rich, Austin ,
Major, Ryan , Zuege, Brock , Varnell, Kode2 ), DQ. --, Oolagah 'O' (Wright,
James , Yager, Joshua , Gaddy, Joey , Knollenberg, Kenneth ), DQ. --, Cascia
Hall 'C' (Young, Andrew , Yazzie, Joshua , Moyer, A.Z. , Biby, Cole ), DQ.
Boys 4x800 Meter Relay Class 4A
1, Vinita 'V' (Roberts, Durwaun , Pogue, Joshua , Moss, Trey , Poulos, Ryan ),
8:28.57. 2, Mannford 'M' (Franklin, Jeremy , Coulsen, Zac , Oliphant, Kevin ,
Coulson, Josh ), 8:29.81. 3, Jay 'J' (Ledesma, Pedro , Chewey, Joe , Payton,
Tyler , Wiese, Chris ), 8:34.99. 4, Collinsville 'A' (Puckett, Steven ,
Oakley, Jamaro , Rasmussen, Dalton , Fulton, Bryce ), 8:35.62. 5, Cascia Hall
'C' (Biby, Cole , Clancy, Sam , Francisca, Chase , Moyer, A.Z. ), 8:44.34. 6,
Grove 'G' (Cravens, Joseph , White, Caleb , Baker, Dustin , Falley, Justin ),
8:48.58. 7, Oolagah 'O' (Wright, James , Yager, Joshua , Gaddy, Joey ,
Knollenberg, Kenneth ), 8:54.83. --, Cleveland 'C' (Linville, Cody , Payne,
Hayden , Warren, Cody , Ready, Levi ), DQ.
Boys High Jump Class 4A
1, Baker, Tyler, Jay, 6-00. 2, Ebbs, Bryce, Vinita, 5-10. 3, Dunkle, Brad,
Dewey, 5-08. 4, Clifford, Tim, Inola, J5-08. 5, Harris, Cleo, McLain, J5-08.
6, Jones, Phillip, Mannford, J5-08. --, Combs, Ryan, Inola, DQ. --, Fisher,
Brad, Berryhill, DQ. --, Swift, Kyle, Dewey, DQ. --, Billups, Jared,
Collinsville, DQ. --, Upton, Cody, Dewey, DQ. --, Rasmussen, Dalton,
Collinsville, DQ.
Boys Pole Vault Class 4A
1, Gehrke, Dusty, Grove, 15-00. 2, Durham, Cory, Vinita, 13-00. 3, James,
Darrell, Cleveland, 12-00. 4, Gerard, Travis, Inola, J12-00. 5, Mcarthur,
Brent, Jay, J12-00. 6, Roughface, Neil, Cleveland, J12-00. 7, Pile, Jack,
Metro Christian, 11-06. --, Couch, Cody, Vinita, DQ. --, Miller, Ryan, Grove,
DQ. --, Baker, Tyler, Jay, DQ. --, Andrews, Matt, Inola, DQ. --, Muirheid, Bo,
Mannford, DQ. --, Dell, C.J., Cleveland, DQ. --, Mitchell, Dayton, Mannford,
DQ. --, Johnson, Wade, Jay, DQ. --, Longacre, Kyle, Mannford, DQ.
Boys Long Jump Class 4A
1, Dunkle, Brad, Dewey, 20-10. 2, Robinson, Farouk, McLain, 19-00. 3, Pierce,
Tim, Mannford, 18-11. 4, Harris, Cleo, McLain, J18-11. 5, Clifford, Tim,
Inola, 18-09. 5, Stephens, Carl, Locust Grove, 18-09. 7, Fisher, Brad,
Berryhill, 18-08. --, Jearchau, David, Sequoyah - Clare, DQ. --, Taylor,
Kolton, Cleveland, DQ. --, Majike, Steve, Collinsville, DQ. --, George,
Deandre, Vinita, DQ. --, Box, Zac, Mannford, DQ. --, Fleming, Mike, Locust
Grove, DQ. --, Rasmussen, Dalton, Collinsville, DQ. --, Upton, Cody, Dewey,
DQ. --, Walker, Airel, McLain, DQ. --, Raith, Lucas, Locust Grove, DQ.
Boys Shot Put Class 4A
1, Lankford, Zak, Vinita, 48-02.50. 2, Myers, Jesse, Sequoyah - Clare, 45-04.
3, Rainey, Gary, Daniel Webster, 44-11. 4, Lippe, Trey, Vinita, 44-05. 5,
Smith, James, Vinita, 42-09. 6, Buffington, Darrent, Jay, 42-07. --, Shuey,
Brandon, Sequoyah - Clare, DQ. --, Gibe, Micah, Jay, DQ. --, Newton, Richard,
McLain, DQ. --, Shelton, Justin, Sequoyah - Clare, DQ. --, Rodgers, Keenan,
McLain, DQ. --, Coursey, Garrett, Grove, DQ. --, Culvey, Wes, Grove, DQ. --,
Hayward, Sean, Grove, DQ. --, Dunn, Caleb, Oolagah, DQ. --, Bilby, Nicholas,
Oolagah, DQ. --, Hawley, Jacob, Jay, DQ. --, Eunis, Justin, Berryhill, DQ. --,
Kolosha, Phillip, Collinsville, DQ. --, Roughface, Neil, Cleveland, DQ. --,
Graves, Michael, Cleveland, DQ. --, Lauren, ?, Cleveland, DQ. --, Wilderson,
Colt, Locust Grove, DQ. --, Hamilton, Kaleb, Collinsville, DQ. --, Craft,
Marion, Collinsville, DQ. --, Siex, Hunter, Cascia Hall, DQ. --, Sinko,
Conner, Cascia Hall, DQ. --, Salyers, Coty, Locust Grove, DQ. --, Tomblin,
Jeff, Locust Grove, DQ. --, Suitor, Jasin, Berryhill, DQ. --, Moss, Nick,
Berryhill, DQ. --, Husband, Danny, Cascia Hall, DQ. --, Willig, Lance, Dewey,
DQ.
Boys Discus Throw Class 4A
1, Lippe, Trey, Vinita, 134-06. 2, Roughface, Neil, Cleveland, 132-03. 3,
Weaver, Brett, Vinita, 125-09. 4, Bilby, Nicholas, Oolagah, 121-04. 5, Hawley,
Jacob, Jay, 120-02. 6, Buffington, Darrent, Jay, J120-02. --, Dunn, Caleb,
Oolagah, DQ. --, Shuey, Brandon, Sequoyah - Clare, DQ. --, Myers, Jesse,
Sequoyah - Clare, DQ. --, Miller, Ryan, Grove, DQ. --, Culvey, Wes, Grove, DQ.
--, Smith, James, Vinita, DQ. --, Stapleton, Caleb, Jay, DQ. --, Coursey,
Garrett, Grove, DQ. --, Graves, Michael, Cleveland, DQ. --, Kolosha, Phillip,
Collinsville, DQ. --, Willig, Lance, Dewey, DQ. --, Lauren, ?, Cleveland, DQ.
--, Caruthers, Justin, Collinsville, DQ. --, Craft, Marion, Collinsville, DQ.
--, Jones, Lorenzo, McLain, DQ. --, Salyers, Coty, Locust Grove, DQ. --,
Wortham, Nathan, McLain, DQ. --, Sinko, Conner, Cascia Hall, DQ. --, Husband,
Danny, Cascia Hall, DQ. --, Crittenden, Josh, Locust Grove, DQ.
Female Team Scores - 4A Division
Place School Points
1 Vinita 182
2 Collinsville 91
3 Berryhill 66
4 Oolagah 54
5 Jay 50
6 Mannford 41
7 Sequoyah - Claremore 37
8 Metro Christian 33
9 Locust Grove 25
10 Dewey 17
11 Grove 15
11 Cleveland 15
13 McLain 11
14 Cascia Hall 8
Male Team Scores - 4A Division
Place School Points
1 Vinita 116
2 Dewey 73
3 Metro Christian 63
4 Locust Grove 61.50
5 Jay 52
6 McLain 51
7 Grove 48
8 Cleveland 34
9 Mannford 28
10 Sequoyah - Claremore 13
11 Inola 12.50
12 Collinsville 10
13 Cascia Hall 9
14 Daniel Webster 6
14 Oolagah 6
14 Berryhill 6