PRAGUE

4-04-09

 

Girls Team Scoring:  1. Prague 212; 2. Luther 157; 3. Davis 116; 4. Jones 92; 5. Atoka 65; 6. Paden 38; 7. Okemah 32; 8. Meeker; 9. Coyle 26.

100: 1. McGee, Atoka 12.15; 2. Howard, Jones 12.81; 3. Greenwood, Atoka 13.00;  4. Tompkins, Meeker 13.15; 5. Riggs, Prague 13.44; 6. Chester, Okemah 13.61; 7. Lacy, Davis 13.22.

200: 1. Johnson, Coyle 25.97; 2. King, Luther 26.72; 3. Howard, Jones 27.72; 4. Johnson, Atoka 27.81; 5. Simpson, Coyle 28.04; 6. Frantz, Jones 28.40, 7. Riggs, Prague 28.97; 8. Cole, Atoka 29.53.

400: 1.Barrett, Atoka 1:06.66; 2. Miller, Luther 1:06.81; 3. Thompkins, Meeker 1:08.47; 4. Mackey, Luther 1:08.81; 5. Miles, Prague 1:12.08; 6. Shillington, Davis 1:14.99; 7. Campbell, Jones 1:15.43; 8. Carr, Davis 1:16.53.

800: 1. Hackey, Luther 2:47.00; 2. Terrell, Prague 2:58.00; 3. Thompson, Davis 3:02.02; 4. Bemo, Meeker 3:02.75; 5. Walker, Prague 3:05.81; 6. Lazson, Meeker 3:06.92; 7. Martin, Prague 3:21.59; 8. Cheek, Jones 3:22.80.

1600:  1.  Porter, Jones 6:27; 2. Schultz, Prague 6:49; 3. Bemo, Meeker 6:54; 4. Needham, Prague 6:58; 5. Greer, Jones 7:00; 6. Larson, Meeker 7:02; 7. Walker, Prague 7:19; 8. Duke, Okemah 7:29.

3200: 1. Schultz, Prague 15:34; 2. Needham, Prague 15:47; 3. Krauter, Prague 16:15; 4. Bean, Okemah 16:59; 5. Klutts, Okemah 17:52.

100 Hurdles: 1. Weathers, Luther 15.78; 2. Johnson, Atoka 17.00; 3. Watkins, Prague 17.01; 4. Lochridge, Davis 17.47; 5. Shillington, Davis 17.65; 6. Wiseman, Prague 18.50; 7. Smith, Okemah 18.70.

300 Hurdles:  1. Frantz, Jones 52.18; 2. Watkins, Prague 53.27; 3. Shillington, Davis 56.25; 4. Lacy, Davis 57.78; 5. Wiseman, Prague 1:02.31; 6. Green, Jones 1:06.48.

Long Jump:  1.  Weathers, Luther 1611.5; 2. Frantz, Jones 162; 3. Watkins, Prague 1511; 4. Boydston, Luther 158.5; 5. Simpson, Coyle 1410; 6. Chester, Okemah 146.5; 7. Horton, Prague 145; 8. King, Luther 138.

High Jump: 1. Kolar, Luther 50; 2. Chesser, New Lima 48; 3. Taylor, Luther 46; 4. Turpin, New Lima 40.

Shot:  1. Fox, Davis 3110.5; 2. Kelley, Luther 302.5; 3. Voss, Luther 2911; 4. Simpson, Coyle 292; 5. Sheffield, Atoka 262.5; 6. Reupert, Coyle 2511.25; 7. Fernandez, Luther 255.5; 8. Mott, Okemah 22 6.

Discus: 1. Fox, Davis 1011; 2. Kelly, Luther 87; 3. Pollard, Luther 87; 4. Davis, Jones 805; 5. Miller, Luther 149; 6. Voss, Luther 698; 7. Franks, Okemah 688; 8. Mott, Okemah 653.

Pole Vault: 1. Smith, Okemah 8; 2. Horton, Prague 76.

400 Relay:  1. Luther 52.25; 2. Atoka 53.37; 3. Prague 54.91; 4. Davis 55.65; 5. Paden 58.26.

800 Relay:  1. Luther 1:50; 2. Atoka 1:57; 3. Davis 1:58; 4. Prague 2:06.43; 5. Paden 2:06.56.

1600 Relay: 1. Prague 4:38; 2. Davis 4:52; 3. Paden 5:22.

3200 Relay: 1. Prague 12:35.84

Mile Medley:  1. Jones 4:50; 2. Luther 4:57; 3. Prague 5:02; 4. Davis 5:04

Quad:  1. Stotler, Prague 1906; 2. Birch, Davis 1418; 3. Cunningham, Jones 1289; 4. Grant, Prague 1261; 5. Jared, Prague 1190.

 

Boys Team Scoring:  1. Okemah 214; 2. Jones 177; 3. Atoka 128; 4. Prague 124; 5. Luther 85; 6. Davis 71; 7. Coyle 46; 8. Paden 32; 9. Meeker 24.

100: 1. Stallin, Okemah 10.91; 2. Clayton, Atoka 11:15; 3. Williams, Okemah 11:31; 4. Williams, Luther 11:41; 5. Scott, Coyle 11:50; 6. Stevens, Atoka 11:59; 7. Anderson, Coyle 11:61; 8. Peters, Okemah 11:80.

200: 1. Clayton, Atoka 23.12; 2. (tie) Barnhill, Jones and White, Coyle 23:56; 4. Hill, Prague 23.59; 5. Stallin, Okemah 23.91; 6. Parish, Prague 24.20; 7. Burton, Luther 24.56; 8. Vaughn, Jones 25.01.

400: 1. Padgett, Luther 56.78; 2. Spess, Luther 57.94; 3. Farris, Okemah 58.25; 4. Jones, Meeker 58.86; 5. Gibson, Okemah 59.34; 6. Fisher, Atoka 59.44; 7. Morgan, Prague 59.75; 8. Loafman, Prague 1:01.16.

800: 1. Fox, Jones 2:12; 2. Markham, Okemah 2.21; 3. Marsh, Prague 2:27.06; 4. Roberts, Okemah 2:29.18; 5. Martinez, Luther 2:30.58; 6. Robertson, Okemah 2:32.03; 7. Snyder, Prague 2:32.39; 8. Spencer, Coyle 2:37.94.

1600: 1. Fox, Jones 4:58; 2. Brewer, Okemah 5:04; 3. Lee, Jones 5:07.72; 4. Markham, Okemah 5:07. 91; 5. Smith, Prague 5:27.66; 6. McBride, Atoka 5:36; 7. Morrow, Meeker 5:46; 8. Spires, Jones 5:48.45.

3200:  1. Brewer, Okemah 11:09; 2. Lee, Jones 11:22; 3. Markham, Okemah 11:38; 4. Smith, Prague 11:56; 5. Oliver, Jones 12:27; 6. Spires, Jones 13:00; 7. Hefner, Prague 13.78.

110 Hurdles:  1. Burress, Jones 16.38; 2. Faris, Okemah 17:34; 3. Williams,  Luther 18:09; 4. Plaff, Atoka 19:97; 5. Bell, Jones 21.66.

300 Hurdles:  1. Burress, Jones 44:38; 2. Daney, Atoka 46:02; 3. Loafman, Prague 46:12; 4. Roberts, Okemah 48:03; 5. Plaff, Atoka 48:88; 6. Ruth, Davis 49:03; 7. Hays, Davis 49.66; 8. Bell, Jones 50:04.

Long Jump: 1. Peters, Okemah 197; 2. Burden, Luther 191; 3. Tannehill, Paden 189; 4. Lopez, Coyle 184.5; 5. Burtin, Luther 179; 6. Vaughan, Meeker 175; 7. Blachmon, Atoka 165; 8. Vick,  Prague 1511.5.

High Jump: 1. Padgett, Luther 510; 2. Loafman, Prague 58; 3. Harrison, Atoka 56; 4. Burden, Luther 54; 5. Roberts, Okemah 54; 6. Morris, Prague 52; 7. Gibson, Okemah 52; 8. Morgan, Prague 52.

Shot:  1. Boyd, Okemah 466.5; 2. Simek, Prague 435; 3. Blake, Davis 429; 4. Gonzales, Jones 398; 5. Shirley, Davis 395.5; 6. Lampkin, Davis 386; 7. Sherer, Luther 346; 8. Loftin, Jones 346.

Discus:  1. Blake, Davis 1247; 2. Boyd, Okemah 1243; 3. Gonzales, Jones 1232; 4. Artrip, Luther 1213; 5. Lampkin, Davis 1146; 6. Shirley, Davis 1146; 7. Sherer, Luther 1016; 8. Lemay, Okemah 903.

Pole Vault:  1. Cox, Okemah 12; 2. Oldham, Prague 10; 3. Burden, Luther 86; 4. States, Prague 86.

400 Relay:  1. Okemah 45.66; 2. Atoka 46.04; 3. Coyle 47.40; 4. Jones 47.43; 5. Prague 47.51.

800 Relay:  1. Atoka 1:37; 2. Coyle 1:41; 3. Davis 1:45; 4. Paden 1:47.

1600 Relay:  1. Jones 3:52; 2. Okemah 3:54; 3. Prague 3:57; 4. Atoka 4:00; 5. Paden 4:09; 6. Davis 4:11.

3200 Relay:  1. Jones 9:14.75; 2. Okemah 9:26.88; 3. Prague 9:49.41; 4. Meeker 10:07.06; 5. Paden 10:28.97.

Mile Medley:  1. Okemah 4:04; 2. Jones 4:10; 3. Luther 4:12; 4. Prague 4:19; 5. Davis 4:24; 6. Atoka 4:28; 7. Meeker 4:46.

Quad:  1. Thomas, Jones 2393; 2. Hardy, Atoka 1984; 3. Lugrand, Prague 1942; 4. Fox, Davis 1815; 5. Franklin, Okemah 1680; 6. Moore, Atoka 1588; 7. McElhaney, Jones 1554; 8.Burnett, Atoka 1543.