MANNFORD

4-15-10

 

400M Relay:

 Girls: 1. Wagoner 51.31 2. Okmulgee 51.35 3. Lincoln Chr. 51.98

 Boys: 1. Bristow 43.77 2. Wagoner 44.04 3. Glenpool 44.40

 

3200M Relay:

 Girls: 1. Beggs 10:25.71 2. Mannford 10:54.15 3.Bristow 10:54.79

 Boys: 1. Henryetta 8:37.92 2. Wagoner 8:41.15 3. Oologah 8:44.49

 

100M Hurdles:

 Girls: 1. Weathers, Luther 15.98 2. Blake, Henryetta 16.20 3. Stanford, Cushing 16.82

 

110M Hurdles:

 Boys: 1. Walker, Catoosa 15.11 2. Donald, Oologah 15.30 3. Creason, Beggs 15.70

 

3200M Run:

 Boys: 1. Harwood, Cleveland 10:24.94 2. Lowry, Chandler 10:27.98 3. Markum, Okemah 10:40.57

 

800M Relay:

 Girls: 1. Wagoner: 1:48.37 2. Lincoln Chr: 1:49.29 3.Okmulgee: 1:49.54

 

800M Run:

 Girls: 1. Ward, Beggs 2:22.31 2.Coons, Lincoln Chr 2:28.88 3.McGee, Stroud: 2:30.45 Boys: 1. Payne, Henryetta 2:02.92 2.Foster, Wagoner 2:03.30 3.Cane, Okmulgee 2:04.04

 

100M Dash:

 Girls: 1. Cole, Wagoner 13.02 2. Redwine, Bethany 13.14 3. Riggs, Catoosa 13.19

 Boys: 1. Barnett, Bristow 11:190 2. Huckabey, Perkins 11:191 3. McKinney, Cushing 11:250

 

3200M Run:

 Girls: 1. McGree, Stroud 12.14.44 2. Lanoy, Mannford 12:55.56 3. Griffiths, Bethany 12:55.67

 

400M Dash:

 Girls: 1. Troxell, Lincoln Chr 1:02.52 2. Powell, Beggs 1:03.714 3. McCullar, Henryetta 1:03.78

 Boys: 1. Barnett, Bristow 50.34 2. Trulove, Okmulgee 50.71 3. Pasco, Oologah 51.29

 

 

300M Hurdles:

 Girls: 1. Weathers, Luther 47.99 2. Riggs, Catoosa 48.46 3. Kimble, Chandler 50.13

 Boys: 1. Creason, Beggs 40.53 2. Carter, Wagoner 40.66 3. Donald, Oologah 41.43

 

200M Dash:

 Girls: 1. Cole, Wagoner 25.91 2. Randle, Okmulgee 26.03 3. Patterson, Lincoln Chr 26.67

 Boys: 1. Peterson, Wagoner 22.64 2. Barnett, Bristow 23.10 3. Maselera, Glenpool 23.27

 

1600M RUN:

 Girls: 1. Ward, Beggs 5:12.21 2. Kunz, Lincoln Chr 5:33.1 3. McGee, Stroud 5:39.08

 Boys: 1. Harwood, Cleveland 4:44.19 2. Payne, Henryetta 4:45.13 3. Markum, Okemah 4:54.17

 

1600M RELAY:

 Girls: 1. Okmulgee 4:12.14 2. Beggs 4:14.04 3. Lincoln Chr 4:15.53

 Boys: 1. Wagoner 3:29.02 2. Bristow 3:33.52 3. Oologah 3:34.45

 

Long Jump:

 Girls: 1. Redwine, Bethany 1611 2. Weather, Luther 1610 3. Carnley, Hominy 158.25

 Boys: 1. Etheridge, Bristow 207 2. McKinney, Cushing 204.25 3. Killman, Stroud 197

 

High Jump:

 Girls: 1. Taylor, Hulbert 52 2. Meigs, Cleveland 52 3.(tie)Andrews, Inola/Cotton, Perkins 410

 Boys: 1. Walters, Wagoner 62 2. Adkins, Glenpool 60 3. Stone, Pawhuska 510

 

Shot Put:

 Girls: 1. Hall, McLain 395.25 2. Jimenez, Bethany 382 3. Beaver, Hulbert 3711

 Boys: 1. Lewis, Inola 5210.25 2. Myers, Hominy 50.75 3. Dunn, Oologah 496

 

Discus:

 Girls: 1. Tolson, Pawhuska 127 2. Campo,Beggs 103 3.Jimenez, Bethany 99

 Boys: 1. Dunn, Oologah 1598 2. Beauchamp, Glenpool 1429 3. McGrady, Bethany 13910

 

Pole Vault:

 Girls: 1. Andrews, Inola 103 2. T.Dabney, Lincoln Chr 10 3. Rhodes, Cleveland 90

 Boys: 1. Conklin, Bristow 126 2.(tie) Stallard, Cleveland/Moreland, Pawhuska 120

 

Team Results:

Girls                                              Boys

Lincoln Chr 94                              Wagoner 102

Beggs 82                                       Bristow 95

Okmulgee 70                                Oologah 71