Yukon Classic - 4/6/2010
Yukon, OK
From ENDURO Timing
Performances are FAT
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Johnson, Darion
JR Southmoore H
12.26 1 10
2 King, Carmen
JR Norman North
12.29 1 8
3 Berryman, Madison SR
Piedmont Hig
12.87 2 6
4 Webster, Dilan
JR Western Heig
13.14 2 4
5 Miller, Jazmine
SO Southmoore H
13.16 1 2
6 Banks, Chaumon
SO Mustang High
13.22 3 1
7 Smiley, Myieshas
SR Putnam City
13.23 1
8 Chelf, Courtney
FR Enid High Sc
13.26 1
9 Sulieman, Laila
Yukon High S
13.27 2
10 Gaddis, Jasmine
SO Carl Albert
13.62 5
11 Garcia, April
SR Putnam City
13.65 2
12 Smith, Ariana
SO Carl Albert
13.67 5
13 Hawkins, Veronique JR Norman
North
13.69 2
14 Johnson, Brina
JR Western Heig
13.69 3
15 Cosby, Paige
Yukon High S
13.71 3
16 Johnson, Tia
SR Putnam City
13.74 2
18 Young, Brenna
FR Yukon High S
13.80 2
19 Ware, Taliyah
FR Carl Albert
13.85 4
20 King, Erick
JR Douglass Hig
13.86 3
21 Robinson, Ian
JR Douglass Hig
13.87 3
22 Haley, Mariah
FR Western Heig
13.92 3
23 Hudson, Lacey
FR Enid High Sc
14.32 5
24 Sanchez, Amanda
SR Enid High Sc
14.39 4
25 May, Brittney
SR Yukon High S
14.47 4
26 Robinson, Tresshawn JR Carl Albert
14.50 5
27 Ryczkowski, Sara
FR Mustang High
14.54 3
28 Davis, Kisha
El Reno High Sch 14.62
4
29 Anthony, Tangelle FR
Mustang High
15.08 5
30 Garfias, Jennifer
El Reno High Sch 16.90
5
31 Chermack, Liz
JR Enid High Sc
17.46 4
-- Johnson, Cierra
El Reno High Sch
DQ 1 Jewerly
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Johnson, Darion
JR Southmoore H
26.25 1 10
2 Reece, Dietra
SO Norman North
26.77 2 8
3 Peoples, Sarah
SR Piedmont Hig
26.81 1 6
4 Stephany, Nia
SO Douglass Hig
27.04 2 4
5 Estes, Amanda
SR Piedmont Hig
27.38 1 2
6 Ashley, Brittieaee SO
Douglass Hig
27.66 1 1
7 Berryman, Madison SR
Piedmont Hig
27.77 2
8 McDaniel, Raven
SO Piedmont Hig
27.90 1
9 Keller, Porsha
SR Westmoore Hi
28.35 3
10 Hamilton, Shanice
Ponca City H
28.35 1
11 Staley, Delarice
JR Piedmont Hig
28.49 2
12 Kirkpatrick, Shannon SO Yukon High S
28.75 3
13 Miller, Jazmine
SO Southmoore H
28.97 1
14 Wright, Paige
SR Carl Albert
29.29 2
15 Smith, Ariana
SO Carl Albert
29.33 2
16 Young, Brenna
FR Yukon High S
29.35 3
17 Gaddis, Jasmine
SO Carl Albert
29.48 2
18 Banks, Chaumon
SO Mustang High
29.48 3
19 Orr, Brittney
SO Southmoore H
29.51 5
20 Staley, Latrice
JR Piedmont Hig
29.63 5
21 Svetgoff, Victoria SR
Westmoore Hi
29.68 3
22 Johnson, Tia
SR Putnam City
29.95 5
23 King, Erick
JR Douglass Hig
30.00 4
24 Cosby, Paige
Yukon High S
30.02 6
25 Dorrough, Katie
El Reno High Sch 30.43
4
26 Gracey, Brittany
SO Enid High Sc
30.92 6
27 Cooper, Consuella JR
Western Heig
30.95 4
28 Haley, Mariah
FR Western Heig
30.95 5
29 Granados, Savana
FR Norman North
31.07 6
30 May, Brittney
SR Yukon High S
31.09 6
31 Sanchez, Amanda
SR Enid High Sc
31.30 5
32 Ryczkowski, Sara
FR Mustang High
31.63 4
33 Clayton, Tylyn
El Reno High Sch 31.88
4
34 Hudson, Lacey
FR Enid High Sc
31.90 5
35 Anthony, Tangelle FR
Mustang High
32.40 4
36 Early, E\'Rochshay JR Western
Heig
32.48 4
37 Davis, Kisha
El Reno High Sch 34.32
3
38 LaBlue, Waverly
Ponca City H
38.46 6
39 Shannon, Lindsey
Ponca City H
41.76 6
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
2 Rateliff, Jamie
JR Mustang High
1:00.33 1 8
3 Reynolds, Madison JR
Douglass Hig 1:00.35
1 6
4 Harris, Sabrina
JR Carl Albert
1:02.55 5 4
5 Grayson, Terri
SR Piedmont Hig
1:02.75 1 2
6 Bradley, Jasmine
FR Carl Albert
1:02.98 2 1
7 Gonzales, Brianda JR
Mustang High 1:03.65
1
8 Verble, Denae
JR Norman North
1:03.83 2
9 Bunch, Eboni
FR Douglass Hig
1:04.28 2
10 Andrews, Dashia
FR Carl Albert
1:04.51 3
11 Reneau, Christie
JR Westmoore Hi
1:04.54 1
12 Melvin, Rani
JR Enid High Sc
1:04.69 2
13 Reneau, Kim
SO Westmoore Hi
1:05.24 2
14 Smiley, Myieshas
SR Putnam City
1:05.50 3
15 Rutledge, Danielle SR
Douglass Hig 1:06.67
2
16 Kelly, Britney
Yukon High S 1:06.67
5
17 Forshee, Jabrione SO
Carl Albert
1:06.68 4
18 treadway, Jesse
Yukon High S 1:07.49
4
19 Hildreth, Kristen SO
Western Heig 1:07.85
3
20 Carlock, Kelsie
El Reno High Sch 1:08.10 4
21 Stewart, Taylor
FR Mustang High
1:09.24 3
22 Dawson, Ta Shana
SO Mustang High
1:09.35 4
23 Staley, Latrice
JR Piedmont Hig
1:09.52 3
24 Orr, Brittney
SO Southmoore H
1:10.12 3
25 Summers, Blair
FR Mustang High
1:10.22 2
26 Roubedeaux, Jennifer
Ponca City H 1:10.67
5
27 Kirkpatrick, Shannon SO Yukon High S
1:10.71 5
28 Burton, Alajah
FR Western Heig
1:11.08 4
29 Gracey, Brittany
SO Enid High Sc
1:12.17 4
30 castillo, Kendra
FR Mustang High
1:12.71 1
31 Granados, Savana
FR Norman North
1:13.22 3
32 LaBlue, Waverly
Ponca City H 1:34.07
4
33 Johnson, Donna
FR Piedmont Hig
1:47.78 5
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Rateliff, Jamie
JR Mustang High
2:29.07 10
2 Hernandez, Noemi
JR Westmoore Hi
2:29.40 8
3 Harrell, Angelica JR
Norman North 2:32.96
6
4 Davis, Jerika
SR Piedmont Hig
2:34.17 4
5 Brown, Natasha
Yukon High S 2:34.93
2
6 Gilbert, Kyra
FR Southmoore H
2:36.04 1
7 Hale, Gracie
JR Yukon High S
2:37.39
8 Ballard, Alex
FR Southmoore H
2:40.10
9 Garver, Ashley
FR Piedmont Hig
2:40.30
10 MacAnnaly, Haleigh SO
Piedmont Hig 2:41.00
11 Granados, Savana
FR Norman North
2:42.15
12 Alexander, Kate
JR Southmoore H
2:45.07
13 Roubedeaux, Jennifer
Ponca City H 2:46.74
14 Merz, Cara
SO Enid High Sc
2:47.42
15 Urban, Brittany
SO Enid High Sc
2:47.57
16 Branch, Leslie
SO Westmoore Hi
2:47.65
17 Hannah, Wilson
Yukon High S 2:51.41
18 Triplet, Dominique JR
Douglass Hig 2:53.19
19 Wilson, Charisse
FR Douglass Hig
2:55.23
20 Kaulaity, Mariah
JR Carl Albert
2:57.13
21 Moriello, Shelbie FR
Putnam City
2:57.20
22 Harrington, Krystal FR Norman North
2:58.00
23 Van Duzor, Emily
Ponca City H 2:58.80
24 Nixon, Brenna
FR Piedmont Hig
2:58.96
25 Zafra, Mileena
FR Mustang High
2:59.63
26 Adam, Chanel
Yukon High S 3:00.87
27 Larson, Nikki
SO Mustang High
3:02.48
28 Phan, Cindy
FR Western Heig
3:03.20
29 Cox, Tesla
FR Yukon High S
3:04.42
30 Wildrix, Kylea
FR Enid High Sc
3:05.09
31 Wilcox, Breanna
FR Mustang High
3:08.42
32 Cole, Maddy
FR Putnam City
3:09.07
33 Davis, Mackenzie
FR Piedmont Hig
3:10.01
34 Stevenson, Miesha SO
Piedmont Hig 3:14.41
35 Bickerstaff, Hayley FR Enid High Sc
3:22.15
36 Neal, Dawana
SR Piedmont Hig
3:23.04
-- Perez, Deborah
JR Western Heig
NT
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Belisle, Kaitlyn
SR Enid High Sc
5:28.88 10
2 Davis, Jerika
SR Piedmont Hig
5:31.64 8
3 Painter, Taylor
SR Westmoore Hi
5:33.72 6
4 Helms, Emily
FR Mustang High
5:35.11 4
5 Robinson, Lauren
SO Westmoore Hi
5:35.64 2
6 Hernandez, Noemi
JR Westmoore Hi
5:36.45 1
7 Riley, Danielle
JR Norman North
5:40.34
8 Garver, Ashley
FR Piedmont Hig
5:58.99
9 Lee, Meg
SR Carl Albert
6:02.82
10 Harrell, Angelica JR
Norman North 6:03.25
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Belisle, Kaitlyn
SR Enid High Sc 11:59.00
10
2 Painter, Taylor
SR Westmoore Hi 12:05.00
8
3 Helms, Emily
FR Mustang High 12:48.00
6
4 Robinson, Lauren
SO Westmoore Hi 12:50.00
4
5 Massey, Sarah
SR Yukon High S 13:19.41
2
6 Riley, Danielle
JR Norman North 13:35.38
1
7 Southard, Carol
Ponca City H 13:56.11
8 Cheadle, Toni
SO Carl Albert
14:15.85
9 Miller, Claire
SO Norman North 14:17.08
10 Haftman, Laura
JR Westmoore Hi 14:23.00
11 Tucker, Kayla
SR Western Heig 14:33.52
12 Dutton, Jana
SR Enid High Sc 14:52.13
13 Jasper, Kathryn
SR Carl Albert
14:59.00
14 Gipson, Laura
FR Norman North 15:01.77
15 Tsegay, Rahwa
JR Norman North 15:52.13
-- Davis, Jori
SR Piedmont Hig
DQ
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Womack, Ashley
SO Yukon High S
17.48 1 10
2 Cox, Jordon
SO Mustang High
17.50 1 8
3 MacKay, Emily
SR Piedmont Hig
17.91 1 6
4 Campbell, Hannah
SR Norman North
18.09 2 4
5 Bierg, Darith
SR Western Heig
18.32 1 2
6 Helms, Somer
JR Yukon High S
18.50 3 1
7 Wayne, Andee
SR Norman North
18.75 1
8 Chambers, Danielle SO Norman
North
18.94 2
9 Degrate, Terra
FR Douglass Hig
19.22 1
10 Fuller, Meagan
FR Piedmont Hig
19.40 3
11 Khile, Tabitha
SO Yukon High S
19.69 2
12 Gibson, Kimberly
FR Piedmont Hig
20.17 3
13 Hagemann, Brooke
JR Westmoore Hi
20.20 1
14 Thornton, Shenishia JR Norman North
20.31 2
15 Giles, Brandi
FR Western Heig
22.06 3
16 Sadler, Emily
SR Yukon High S
22.72 3
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Adams, Ashton
JR Mustang High
48.95 1 10
2 Chambers, Danielle SO Norman
North
50.61 1 8
3 Womack, Ashley
SO Yukon High S
52.24 1 6
4 Hagemann, Brooke
JR Westmoore Hi
52.34 2 4
5 Fuller, Meagan
FR Piedmont Hig
52.51 3 2
6 Wayne, Andee
SR Norman North
52.66 1 1
7 Gilbert, Jade
SO Carl Albert
53.06 3
8 Miller, Anne
Ponca City H
53.26 2
9 East, Tierrah
SO Douglass Hig
54.60 3
10 Bierg, Darith
SR Western Heig
55.11 2
11 Staley, Latrice
JR Piedmont Hig
55.39 1
12 Young, Whitney
JR Southmoore H
55.43 3
13 Campbell, Hannah
SR Norman North
55.96 2
14 Khile, Tabitha
SO Yukon High S
56.31 1
15 Donaldson, Bailey
Yukon High S 1:01.52
3
16 Bloom, Kinsey
JR Enid High Sc
1:01.90 2
17 Smeby, Brenda
SR Westmoore Hi
1:05.39 2
18 Giles, Brandi
FR Western Heig
1:05.44 3
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Douglass High School
50.49 1 20
2 Norman North High School
51.21 2 16
3 Mustang High School
51.59 1 12
4 Putnam City North High School
52.51 1 8
5 Piedmont High School
52.52 1 4
6 Western Heights Jets High Scho
53.26 1 2
7 Ponca City High School
54.29 2
8 Westmoore High School
54.31 2
9 Carl Albert High School
54.34 2
-- El Reno High Schoolo
DNF 2
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Piedmont High School
1:47.79 1 20
2 Douglass High School
1:49.61 1 16
3 Mustang High School
1:50.08 1 12
4 Carl Albert High School
1:51.66 2 8
5 Putnam City North High School
1:51.86 1 4
6 Western Heights Jets High Scho
1:53.11 1 2
7 Douglass High School 'B'
1:53.96 2
8 Enid High School
1:54.55 1
9 Yukon High School
1:54.71 2
10 Southmoore High School
1:55.18 2
11 Westmoore High School
1:55.75 1
12 Norman North High School
1:58.03 2
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Mustang High School
4:07.02 1 20
2 Enid High School
4:12.96 1 16
3 Westmoore High School
4:15.51 1 12
4 Piedmont High School
4:16.98 1 8
5 Norman North High School
4:18.06 1 4
6 Douglass High School 'B'
4:18.61 1 2
7 Carl Albert High School
4:19.91 2
8 Yukon High School
4:22.48 2
9 Putnam City North High School
4:22.99 2
10 Ponca City High School
4:23.22 1
11 Western Heights Jets High Scho
4:24.70 2
12 Douglass High School
4:31.24 2
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Mustang High School
10:09.92 20
2 Westmoore High School
10:13.36 16
3 Enid High School
10:31.55 12
4 Enid High School 'B'
10:32.72 8
5 Yukon High School
10:40.71 4
6 Southmoore High School
10:48.07 2
7 Norman North High School
10:50.62
8 Douglass High School
10:59.92
9 Carl Albert High School
11:07.04
10 Putnam City North High School
11:12.45
11 Ponca City High School
11:18.33
12 Mustang High School 'B'
11:30.81
13 Western Heights Jets High Scho
11:33.48
14 Piedmont High School
12:00.19
-- Yukon High School 'B'
DNF
Girls High Jump
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Rhodes, Lacey
SR Mustang High
5-02.00 10
2 Brunkow, Kristin
Ponca City H 5-02.00
8
3 Adame, Lacy
SR Southmoore H
4-10.00 6
4 Hedrix, Destiny
SO Putnam City
4-10.00 4
5 Cosby, Paige
Yukon High S 4-10.00
2
6 Svetgoff, Victoria SR
Westmoore Hi 4-10.00
1
7 Henson, Kia
SO Putnam City
4-08.00
8 Olson, Bailey
FR Southmoore H
4-08.00
9 Stewart, Taylor
FR Mustang High
4-06.00
10 Carpenter, Kali
JR Yukon High S
4-06.00
11 Wayne, Andee
SR Norman North
4-04.00
-- Johnston, Kylee
SO Norman North
NH
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Svetgoff, Victoria SR
Westmoore Hi 9-06.00
10
2 Wade, Jasmine
Ponca City H 9-00.00
8
3 Buchanan, Blaylee
Yukon High S 8-00.00
6
4 Patton, Lare
Ponca City H 8-00.00
4
5 Belinda, Mao
Ponca City H 7-06.00
2
6 Garrett, Merideth
Yukon High S 7-00.00
1
Girls Long Jump
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 King, Carmen
JR Norman North 18-02.00
10
2 Rhodes, Lacey
SR Mustang High 17-08.00
8
3 Cosby, Paige
Yukon High S 16-04.00
6
4 Cooper, Consuella JR
Western Heig 16-03.00
4
5 Reece, Dietra
SO Norman North 16-02.00
2
6 Mies, Kierra
FR Mustang High 15-11.00
1
7 Dunn, Kendall
Ponca City H 15-08.00
Girls Shot Put
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Pivniska, Shay
JR Yukon High S 38-05.00
10
2 Graves, Kelsey
JR Mustang High 37-06.00
8
3 Haywood, Kaylan
JR Southmoore H 34-11.00
6
4 Terrazas, Bianca
Ponca City H 34-04.00
4
5 White, Diamond
Douglass Hig 32-04.00
2
6 Hannah, Wilson
Yukon High S 31-10.50
1
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Garcia, Mariah
SO Mustang High
124-03 10
2 Havens, Mica
Ponca City H
105-03 8
3 Graves, Kelsey
JR Mustang High
103-07 6
4 Downs, Jaclyn
SO Westmoore Hi
87-09 4
5 Haywood, Kaylan
JR Southmoore H
87-03 2
6 Blankenship, Chassidy FR Southmoore H
87-00 1
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Cubit, Juwan
JR Western Heig
11.03 1 10
2 Rhone, Xaviuos
SR Douglass Hig
11.20 2 8
3 Smith, Antyoun
SR Douglass Hig
11.27 1 6
4 George, Brandon
SO Westmoore Hi
11.30 2 4
5 Glasgow, Kiandre
JR Enid High Sc
11.30 3 2
6 Neil, Quinton
SR Douglass Hig
11.30 1 1
7 Shaw, Robert
SO Mustang High
11.36 3
8 Vann, Jacob
SR Norman North
11.38 2
9 Herron, Kit
SO Ponca City H
11.38 1
10 Antencio, Omar
SR Mustang High
11.46 2
11 Granado, Eric
JR Yukon High S
11.48 2
12 Vaughn, Robert
SR Putnam City
11.56 5
13 Smith, A J
SO Enid High Sc
11.58 4
14 Fuston, Donnie
SR Enid High Sc
11.60 1
15 Horn, Kaiden
JR Yukon High S
11.62 1
16 Handley, Seth
FR Enid High Sc
11.63 3
17 Joash, Lester
SR Enid High Sc
11.71 5
18 Todd, Trey
JR Piedmont Hig
11.71 2
19 Bridges, Shon
JR Douglass Hig
11.73 5
20 Staleyr, Dale
SO Piedmont Hig
11.76 3
21 Craven, James
SO Enid High Sc
11.79 6
22 Ervin, Gevante
SO Mustang High
11.80 4
23 Coyeland, Rashaad
El Reno High Sch 11.81
2
24 Burton, Jonathan
JR Enid High Sc
11.89 5
25 Verdicchio, Mitchell SO Westmoore Hi
11.98 4
26 Lunski, Dalton
SO Yukon High S
11.98 3
27 Allen, Kealon
SR Putnam City
12.00 4
28 Sanders, Alex
FR Norman North
12.01 6
29 Thomsen, Tim
SR Carl Albert
12.02 1
30 Hammer, Trevor
SO Enid High Sc
12.04 7
31 Deeds, Derrick
SO Yukon High S
12.14 5
32 Guyton, Nick
SO Mustang High
12.15 4
33 Maddox, Nick
El Reno High Sch 12.28
3
34 Barker, Tyrell
SO Yukon High S
12.41 7
35 Anderson, Weston
Yukon High S
12.44 7
36 Cooksey, Lacruz
FR Carl Albert
12.45 4
37 McCurley, Colton
FR Yukon High S
12.46 6
38 Suddeth, Chayse
JR Yukon High S
12.50 4
39 Dobbins, Dwight
JR Carl Albert
12.56 5
40 Mustain, Travis
SR Piedmont Hig
12.72 3
41 Jones, darrius
JR Putnam City
12.73 6
42 Segura, Eric
FR Ponca City H
13.03 7
43 Jones, Kevin
SO Carl Albert
13.48 5
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Cubit, Juwan
JR Western Heig
22.92 1 10
2 Wright, Sterling
SR Carl Albert
22.94 1 8
3 Rhone, Xaviuos
SR Douglass Hig
23.25 1 6
4 Neil, Quinton
SR Douglass Hig
23.44 1 4
5 Moore, Allen
SR Enid High Sc
24.00 2 2
6 Shaw, Robert
SO Mustang High
24.04 2 1
7 Fuston, Donnie
SR Enid High Sc
24.10 1
8 Granado, Eric
JR Yukon High S
24.14 2
9 McWilliams, Narvell SR Norman North
24.29 1
10 Vaughn, Robert
SR Putnam City
24.39 3
11 Page, Jamal
SO Putnam City
24.49 2
12 Ervin, Gevante
SO Mustang High
24.64 1
13 Porter, Justice
SR Piedmont Hig
24.74 3
14 Thomsen, Andrew
SO Carl Albert
24.82 5
15 Joash, Lester
SR Enid High Sc
24.84 3
16 Guyton, Nick
SO Mustang High
24.85 3
17 Burton, Jonathan
JR Enid High Sc
24.92 2
18 Staleyr, Dale
SO Piedmont Hig
25.07 3
19 Verdicchio, Mitchell SO Westmoore Hi
25.37 4
20 Demas, Alexander
JR Westmoore Hi
25.45 4
21 Todd, Trey
JR Piedmont Hig
25.67 5
22 Deeds, Derrick
SO Yukon High S
25.80 4
23 Lunski, Dalton
SO Yukon High S
25.89 6
24 Jenson, Devante
JR Norman North
25.92 5
25 LU, Trung
JR Norman North
26.00 4
26 Nicholson, Michael
Yukon High S
26.31 6
27 Glasgow, Kiandre
JR Enid High Sc
26.32 2
28 Silver, Dalton
SO Enid High Sc
26.38 4
29 Jones, T.J
SR Putnam City
26.55 3
30 Suddeth, Chayse
JR Yukon High S
26.65 4
31 Porter, Tre
SR Carl Albert
26.68 4
32 Anderson, Weston
Yukon High S
26.74 6
33 Bailey, Andrew
SO Douglass Hig
26.79 5
34 Parham, Melton
FR Carl Albert
27.36 3
35 Mock, Caleb
FR Mustang High
27.51 5
36 Segura, Eric
FR Ponca City H
27.97 5
37 Waken, John
SO Enid High Sc
28.11 5
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Wright, Sterling
SR Carl Albert
51.57 1 10
2 Dies, Thad
JR Yukon High S
52.44 1 8
3 Ward, Donnell
JR Douglass Hig
52.55 2 6
4 Caddell, Marcus
JR Douglass Hig
52.57 1 4
5 Harris, Devin
JR Putnam City
53.17 2 2
6 Compton, Christopher SO Douglass Hig
53.44 1 1
7 Winston, Darrian
SO Carl Albert
53.55 2
8 Perry, demarco
JR Putnam City
54.12 2
9 Bailey, Andrew
SO Douglass Hig
54.32 2
10 Porter, Justice
SR Piedmont Hig
54.38 2
11 Herrera, Leonardo JR
Westmoore Hi
54.69 1
12 Watts, Jimmy
SO Douglass Hig
54.99 1
13 Ewing, Derrick
FR Ponca City H
55.11 3
14 Gaskill, Huston
SO Enid High Sc
55.13 3
15 Deeds, Derrick
SO Yukon High S
55.71 5
16 George, Brandon
SO Westmoore Hi
55.87 6
17 Singleton, Matthew SO
Westmoore Hi
56.35 4
18 Koshy, Jobin
SR Mustang High
56.36 3
19 Ruiz, Pablo
SR Enid High Sc
56.60 3
20 Adams, Joel
JR Yukon High S
56.60 2
21 Warren, Austin
JR Westmoore Hi
56.63 3
22 Vaughn, Robert
SR Putnam City
56.81 6
23 Nicholson, Michael
Yukon High S
57.04 4
24 Rice, Dimitri
JR Carl Albert
57.44 4
25 LU, Trung
JR Norman North
57.52 4
26 Johnson, Stefan
SO Putnam City
57.63 3
27 Todd, Trey
JR Piedmont Hig
58.05 5
28 Maddox, Nick
El Reno High Sch 58.06
5
29 Suddeth, Chayse
JR Yukon High S
58.73 6
30 Briley, Jordan
SO Norman North
59.06 6
31 Jenson, Devante
JR Norman North
59.49 4
32 Hill, Tyrone
SO Western Heig
1:00.38 5
33 Davis, James
SR Carl Albert
1:01.08 1
34 Beebe, Harley
JR Yukon High S
1:01.45 6
35 Thavisak, Toby
FR Mustang High
1:02.35 6
36 Cook, Keton
FR Piedmont Hig
1:03.25 6
37 Jarrett, Jansen
SO Yukon High S
1:03.25 5
38 Cook, Ryan
SR Piedmont Hig
1:03.75 5
39 McMahill, Logan
FR Mustang High
1:04.89 5
-- Antencio, Omar
SR Mustang High
DNF 4
Boys 1600 Meter Dash
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Others, Victor
SR Ponca City H
4:32.33 10
2 Carroll, Andy
JR Mustang High
4:35.04 8
3 Snelgrove, Jerimiah SR Piedmont Hig
4:35.78 6
4 Wardwell, Kyle
SR Norman North
4:46.26 4
5 McKee, Caleb
JR Westmoore Hi
4:49.81 2
6 Harrison, Alex
JR Western Heig
4:53.58 1
7 Major, Jacob
SR Yukon High S
4:54.86
8 Escabedo, Zachary JR
Westmoore Hi 4:56.17
9 Cometsevah, Frankie
El Reno High Sch 4:56.55
10 Wrenn, carvell
SR Putnam City
5:03.55
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Aldridge, Mitchell SR
Westmoore Hi 2:02.89
10
2 Thomsen, Andrew
SO Carl Albert
2:03.09 8
3 Carroll, Andy
JR Mustang High
2:03.49 6
4 Snelgrove, Jerimiah SR Piedmont Hig
2:04.68 4
5 Wieczorek, Blake
SO Ponca City H
2:06.03 2
6 Short, Jordan
JR Piedmont Hig
2:06.18 1
7 Major, Jacob
SR Yukon High S
2:08.37
8 Barrier, Dustin
JR Norman North
2:08.70
9 Crespo, Ibsen
JR Putnam City
2:09.08
10 Mitchell, Corey
SR Douglass Hig
2:09.97
11 Ott, John
JR Yukon High S
2:13.36
12 Torres, Ricky
JR Enid High Sc
2:14.19
13 Neil, Quinton
SR Douglass Hig
2:14.42
14 Teal, Rodney
SR Putnam City
2:14.51
15 Brown, Daulton
SO Westmoore Hi
2:15.32
16 Duke, Austin
JR Norman North
2:15.51
17 Jackson, Jalen
SO Enid High Sc
2:15.98
18 Fairbanks, Scott
JR Ponca City H
2:16.31
19 Martinsky, Jerry
FR Yukon High S
2:16.62
20 Fulwider, Marques FR
Yukon High S 2:18.18
21 Heath, Damon
JR Enid High Sc
2:18.41
22 Adams, Joel
JR Yukon High S
2:19.43
23 Martin, Will
SO Yukon High S
2:19.63
24 Freeman, Jeremy
FR Mustang High
2:20.80
25 Wrenn, carvell
SR Putnam City
2:21.07
26 Gower, alex
SO Putnam City
2:21.48
27 Collins, Christian JR Yukon
High S 2:22.67
28 Rutledge, Thomas
SR Yukon High S
2:23.52
29 Thompson, Cameron SO
Norman North 2:23.84
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Others, Victor
SR Ponca City H 10:12.72
10
2 Barrier, Dustin
JR Norman North 10:16.75
8
3 Noel, Caleb
JR Ponca City H 10:56.48
6
4 Waldrop, William
FR Westmoore Hi 11:10.58
4
5 York, Josh
JR Mustang High 11:11.25
2
6 Harrison, Alex
JR Western Heig 11:15.20
1
7 Cometsevah, Frankie
El Reno High Sch 11:21.25
8 Norvell, Brian
FR Ponca City H 11:23.92
-- Massey, Scott
SO Yukon High S
DQ
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Caster, Henry
SR Westmoore Hi
15.48 1 10
2 Vick, Deandre
SR Douglass Hig
15.65 1 8
3 Retter, Kollin
JR Yukon High S
16.10 1 6
4 Dansby, Dillan
SO Carl Albert
16.28 1 4
5 Enright, Morgan
SR Norman North
16.33 1 2
6 Thomsen, Tim
SR Carl Albert
16.82 1 1
7 Page, Jamal
SO Putnam City
17.08 3
8 Fulwider, Marques FR
Yukon High S
17.14 2
9 Mankin, Bodie
SO Yukon High S
17.25 1
10 Barker, Tyrell
SO Yukon High S
17.38 3
11 Jones, Adam
SO Ponca City H
17.39 2
12 Clark, Osha
SO Douglass Hig
17.41 2
13 Malcom, Mahzi
JR Carl Albert
17.89 2
14 Craven, James
SO Enid High Sc
17.99 2
15 Laden, Dillon
JR Yukon High S
18.13 2
16 Gill, Chris
SO Mustang High
18.88 3
17 Slavins, Jared
SO Piedmont Hig
19.54 2
18 Wauddy, Desmond
FR Carl Albert
20.29 3
19 Mitchell, Tevin
FR Piedmont Hig
23.22 3
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Vick, Deandre
SR Douglass Hig
40.84 1 10
2 Retter, Kollin
JR Yukon High S
41.91 1 8
3 Eckert, Colton
SR Enid High Sc
42.13 1 6
4 Everheart, Donnie
El Reno High Sch 42.54
1 4
5 Mankin, Bodie
SO Yukon High S
43.41 1 2
6 Robinson, Quartic SR
Putnam City
43.59 4 1
7 Clark, Osha
SO Douglass Hig
43.67 2
8 Jones, Adam
SO Ponca City H
44.12 2
9 Horn, Kaiden
JR Yukon High S
44.30 2
10 Page, Jamal
SO Putnam City
44.42 4
11 Malcom, Mahzi
JR Carl Albert
44.65 2
12 Enright, Morgan
SR Norman North
45.30 4
13 Johnson, Jason
SO Douglass Hig
45.38 3
14 Gill, Chris
SO Mustang High
45.42 3
15 Mitchell, Tevin
FR Piedmont Hig
45.44 2
16 Craven, James
SO Enid High Sc
45.50 3
17 Thomsen, Tim
SR Carl Albert
45.50 2
18 Winston, Darrian
SO Carl Albert
45.58 1
19 McCurley, Colton
FR Yukon High S
46.82 4
20 Wauddy, Desmond
FR Carl Albert
47.76 2
21 Williams, Anthony FR
Douglass Hig
47.82 3
22 Civitanic, Ethan
SO Heritage Hal
47.87 3
23 Slavins, Jared
SO Piedmont Hig
49.01 4
24 Laden, Dillon
JR Yukon High S
49.49 3
25 Hammer, Trevor
SO Enid High Sc
49.88 4
26 Mersman, Jacob
SO Mustang High
50.39 4
27 Caster, Henry
SR Westmoore Hi
51.89 1
-- Harris, Terry
FR Douglass Hig
DQ 3 Hurdle Violation
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Douglass High School
43.53 1 20
2 Norman North High School
43.93 1 16
3 Yukon High School
45.06 1 12
4 Enid High School
45.08 1 8
5 Enid High School 'B'
45.36 2 4
6 Mustang High School
45.46 2 2
7 Carl Albert High School
45.86 1
8 Douglass High School 'B'
46.31 2
9 Westmoore High School
46.61 1
10 Mustang High School 'B'
47.37 2
11 Putnam City North High School
47.82 2
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Douglass High School
3:28.25 20
2 Enid High School
3:29.69 16
3 Yukon High School
3:30.89 12
4 Carl Albert High School
3:34.07 8
5 Mustang High School
3:36.01 4
6 Ponca City High School
3:36.64 2
7 Norman North High School
3:42.63
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Mustang High School
8:38.07 20
2 Yukon High School
8:40.45 16
3 Ponca City High School
8:52.60 12
4 Norman North High School
8:56.47 8
5 Enid High School
8:58.85 4
6 Douglass High School
9:01.71 2
7 Enid High School 'B'
9:04.76
8 Putnam City North High School
9:08.98
9 Piedmont High School
9:11.35
10 Yukon High School 'B'
9:17.84
11 Yukon High School 'C'
9:19.87
12 Putnam City North High School 'B'
9:37.62
Boys High Jump
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Sharp, Landon
SR Piedmont Hig
6-06.00 10
2 Robinson, Quartic SR
Putnam City
6-04.00 8
3 Johnson, Stefan
SO Putnam City
6-02.00 4
3 Harris, Devin
JR Putnam City
6-02.00 4
3 Johnson, Duran
JR Mustang High
6-02.00 4
6 Stanley, Hunter
SO Yukon High S
6-00.00 1
Boys Pole Vault
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Ramsey, Tanner
JR Yukon High S 15-00.00
10
2 Herron, Kit
SO Ponca City H 14-06.00
8
3 Rosson, Cody
SR Ponca City H 14-06.00
6
4 Coughlin, Ethan
SR Yukon High S 13-06.00
4
5 Waller, Pierce
JR Westmoore Hi 13-00.00
2
6 Nave, Zayne
FR Yukon High S 12-06.00
1
Boys Long Jump
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Smith, Antyoun
SR Douglass Hig 21-05.00
9
1 McWilliams, Narvell SR Norman North
21-05.00 9
3 Glasgow, Kiandre
JR Enid High Sc 20-07.00
6
4 Cubit, Juwan
JR Western Heig 20-03.50
4
5 Robinson, Quartic SR
Putnam City 20-03.00
2
6 Payne, Bryan`
FR Norman North 20-02.00
1
7 Clark, Osha
SO Douglass Hig 19-11.00
Boys Shot Put
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Sergent, Tyler
JR Norman North 53-00.00
10
2 Matthews, Mason
SR Yukon High S 45-07.50
8
3 Henning, Travis
JR Yukon High S 45-06.00
6
4 Jezdan, Nikoli
FR Heritage Hal 45-03.50
4
5 Struble, Quintaz
SO Heritage Hal 45-00.00
2
6 McCormick, Mason
SO Carl Albert
44-03.00 1
Boys Discus Throw
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Sergent, Tyler
JR Norman North
151-09 10
2 Bunyard, James
SR Yukon High S
142-03 8
3 Fisher, Levi
JR Heritage Hal
135-10 6
4 Henning, Travis
JR Yukon High S
131-11 4
5 Powers, Nick
JR Ponca City H
128-09 2
6 Doyle, Jake
JR Yukon High S
121-05 1
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Mustang High School
154 2) Westmoore High School
76
3) Piedmont High School
68 3) Norman North High School
68
5) Enid High School
56 6) Yukon High School
51
6) Douglass High School
51 8) Southmoore High School
40
9) Ponca City High School 34
10) Putnam City North High Sc 16
11) Western Heights Jets High 14
12) Carl Albert High School 13
Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Yukon High School
107 2) Douglass High School
105
3) Norman North High School 68
4) Ponca City High School 58
5) Enid High School
50 6) Mustang High School
47
7) Carl Albert High School 40
8) Westmoore High School 30
9) Western Heights Jets High 26
10) Putnam City North High Sc 21
10) Piedmont High School
21 12) Heritage Hall High School 12
13) El Reno High Schoolo
4