OSSAA Track & Field Regional Championships
Class 4A
Madill, OK
Performances are FAT
Girls 100 Meter Dash Class 4A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Butler, TeAnna
FR Broken Bow H
12.99q 4
2 Rios, Alex
SO Elgin High S
13.31q 5
3 Mayfield, Abigail
Bridge Creek
13.42q 3
4 Mosley, Rita
Idabel High
13.59q 2
5 Boyd, Jacie
FR Blanchard Hi
13.76q 2
6 King, Natalee
Poteau High
13.88q 5
7 Craig, Truely
FR Madill High
13.93q 2
8 Blassinggame, Shariz FR Elgin High S
13.94 1
9 Ledbetter, Tristen FR Pauls
Valley
13.97 3
10 Howard, Kemuada
JR Elgin High S
14.05 4
11 Trammell, Charity FR
Pauls Valley
14.22 1
12 Harper, Amber
SO Cache High
14.27 1
13 Creecy, Dusti
SO Dickson High
14.31 5
14 Knox, Bryanne
SO Dickson High
14.32 1
15 Horton, Nikki
SO Cache High
14.53 3
16 James, Jensen
FR Seminole Hig
14.58 5
17 House, Kassidy
SR Seminole Hig
14.67 3
18 Baker, Taylor
Bridge Creek
14.92 1
19 Harper, Ariel
SR Blanchard Hi
15.08 3
20 Rumsey, Madison
FR Newcastle
15.31 2
21 Aldridge, Mallorie FR
Seminole Hig
15.32 1
22 Brooks, Mariah
FR Blanchard Hi
15.49 4
23 King, Hannah
FR Broken Bow H
15.56 4
24 Sullivan, Macee
Bridge Creek
15.88 5
25 Green, Caydi
FR Broken Bow H
15.91 2
Girls 100 Meter Dash Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Butler, TeAnna
FR Broken Bow H
13.07 10
2 Rios, Alex
SO Elgin High S
13.12 8
3 Mayfield, Abigail
Bridge Creek
13.48 6
4 Boyd, Jacie
FR Blanchard Hi
13.52 4
5 Mosley, Rita
Idabel High
13.62 2
6 King, Natalee
Poteau High
14.02 1
7 Craig, Truely
FR Madill High
14.37
Girls 200 Meter Dash Class 4A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Rios, Alex
SO Elgin High S
27.01q 4
2 Mitchell, Jade
FR Broken Bow H
27.10q 5
3 Butler, TeAnna
FR Broken Bow H
27.55q 3
4 Mayfield, Abigail
Bridge Creek
27.84q 2
5 Trammell, Bailey
SR Blanchard Hi
27.88q 2
6 McCutchen, Haley
FR Lone Grove H
28.17q 4
7 Lofton, Kolby
FR Seminole Hig
28.43q 3
8 Dalton, Tiara
FR Cache High
28.50 2
9 Howard, Kemuada
JR Elgin High S
28.57 4
10 McCutchen, Harley FR
Lone Grove H
28.59 4
11 King, Natalee
Poteau High
28.61 5
12 Blassinggame, Shariz FR Elgin High S
28.82 3
13 Morton, Karlee
JR Blanchard Hi
29.08 3
14 Trammell, Charity FR
Pauls Valley
29.19 4
15 Craig, Truely
FR Madill High
29.88 1
15 House, Kassidy
SR Seminole Hig
29.88 2
17 Ledbetter, Tristen FR Pauls
Valley
30.31 1
18 Knox, Bryanne
SO Dickson High
30.40 5
19 Creecy, Dusti
SO Dickson High
30.67 3
20 Shepherd, Callie
FR Seminole Hig
30.85 4
21 Harper, Ariel
SR Blanchard Hi
31.23 2
22 Rumsey, Madison
FR Newcastle
31.65 5
23 Brown, Alisha
Bridge Creek
31.72 1
24 King, Hannah
FR Broken Bow H
32.14 3
25 Dillard, Kaitlyn
Bridge Creek
32.69 4
Girls 200 Meter Dash Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Rios, Alex
SO Elgin High S
26.26 10
2 Mitchell, Jade
FR Broken Bow H
26.34 8
3 Mayfield, Abigail
Bridge Creek
27.06 6
4 Butler, TeAnna
FR Broken Bow H
27.64 4
5 Trammell, Bailey
SR Blanchard Hi
27.73 2
6 Lofton, Kolby
FR Seminole Hig
28.13 1
7 McCutchen, Haley
FR Lone Grove H
28.51
Girls 400 Meter Dash Class 4A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Shoals, Timisha
SO John Marshal
1:01.19 4 10
2 Rios, Alex
SO Elgin High S
1:02.00 4 8
3 Chism, Zakeria
JR John Marshal
1:02.90 4 6
4 McCutchen, Harley FR
Lone Grove H 1:03.00
3 4
5 Frederick, Alluana SO Cache
High 1:03.38
3 2
6 Ashcraft, Lexi
JR Seminole Hig
1:03.81 4 1
7 Fuglsang, Bobbi
FR Elgin High S
1:04.52 3
8 Goodnight, Jacey
SO Seminole Hig
1:04.87 3
9 Dixon, Allisa
SO Cache High
1:06.03 3
10 Schlickbernd, Jordan FR Blanchard Hi
1:07.25 3
11 Stafford, Kelsey
FR Seminole Hig
1:07.64 2
12 Mellinger, Taylor
Bridge Creek 1:07.66
2
13 Bray, Miranda
JR Madill High
1:10.56 1
14 Harris, Sarah
JR Byng High Sc
1:11.31 2
15 Williams, Emily
Idabel High
1:11.78 2
16 Clark, Lauren
FR Blanchard Hi
1:13.45 1
17 King, Hannah
FR Broken Bow H
1:13.98 2
18 Metzer, Jessica
SO Lone Grove H
1:15.95 1
19 Higgins, Pamela
JR Pauls Valley
1:17.20 1
20 Green, Caydi
FR Broken Bow H
1:17.29 1
Girls 800 Meter Run Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Grandstaff, Kati
SR Seminole Hig
2:22.12 10
2 Cowan, Lexi
Bridge Creek 2:26.10
8
3 Barrett, Magan
SR Seminole Hig
2:26.55 6
4 McCutchen, Haley
FR Lone Grove H
2:26.97 4
5 Holt, Brittany
SR Elgin High S
2:31.39 2
6 Henley, Lakin
JR Seminole Hig
2:33.82 1
7 Nichols, Breanna
FR Blanchard Hi
2:35.46
8 Woodman, Hannah
FR Blanchard Hi
2:44.97
9 Yniguez, Kristen
Bridge Creek 2:47.87
10 Ramirez, Sara
Bridge Creek 2:52.99
11 Waldrop, Hannah
Poteau High
2:54.08
12 Metzer, Jessica
SO Lone Grove H
2:57.75
13 Glass, Sky
SO Newcastle
3:01.08
14 Turner, Sabra
JR Dickson High
3:01.93
Girls 1600 Meter Run Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Grandstaff, Kati
SR Seminole Hig
5:43.17 10
2 Edgell, Josie
FR Seminole Hig
5:46.53 8
3 Barrett, Magan
SR Seminole Hig
5:47.43 6
4 Felipe, Brenda
Poteau High
5:52.50 4
5 Grove, Shay
JR Byng High Sc
5:55.60 2
6 Harris, Emily
FR Cache High
5:57.50 1
7 Wood, Lauren
SR Pauls Valley
6:00.76
Girls 3200 Meter Run Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Felipe, Brenda
Poteau High 12:34.88
10
2 Edgell, Josie
FR Seminole Hig 12:42.08
8
3 Wood, Lauren
SR Pauls Valley 12:54.36
6
4 Duenez, Ana
JR Madill High
13:07.88 4
5 Hooten, Abbie
JR Seminole Hig 13:15.87
2
6 Colclazier, Connor SO
Seminole Hig 13:17.50
1
7 Harris, Emily
FR Cache High
13:18.85
Girls 100 Meter Hurdles Class 4A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Riojas, Katie
FR Newcastle
17.01q 1
2 Bartholomeu, Alex
Idabel High
17.02q 1
3 Lester, Caitlyn
SO Blanchard Hi
17.37q 2
4 Clift, Kennedy
FR Blanchard Hi
17.86q 1
5 Rankin, Brooke
FR Elgin High S
17.87q 1
6 James, Jensen
FR Seminole Hig
18.85q 2
7 Scott, Dusti
FR Blanchard Hi
19.16q 1
8 Shepherd, Callie
FR Seminole Hig
19.33 1
9 Aldridge, Mallorie FR
Seminole Hig
19.39 2
10 Denton, Sara
FR Newcastle
19.81 2
11 Roach, Amanda
SR Cache High
19.91 2
Girls 100 Meter Hurdles Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Lester, Caitlyn
SO Blanchard Hi
16.62 10
2 Bartholomeu, Alex
Idabel High
16.63 8
3 Riojas, Katie
FR Newcastle
16.82 6
4 Rankin, Brooke
FR Elgin High S
17.73 4
5 Clift, Kennedy
FR Blanchard Hi
17.93 2
6 James, Jensen
FR Seminole Hig
18.74 1
7 Scott, Dusti
FR Blanchard Hi
19.27
Girls 300 Meter Hurdles Class 4A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Bartholomeu, Alex
Idabel High
49.61 2 10
2 McAnelly, Ann
SO Cache High
50.21 2 8
3 Lester, Caitlyn
SO Blanchard Hi
51.24 2 6
4 Rankin, Brooke
FR Elgin High S
51.75 1 4
5 Riojas, Katie
FR Newcastle
52.68 2 2
6 Jones, Aundrea
JR John Marshal
53.02 1 1
7 James, Jensen
FR Seminole Hig
53.52 1
8 Wright, Lakayla
Idabel High
55.36 2
9 Scott, Dusti
FR Blanchard Hi
1:00.04 1
10 Aldridge, Mallorie FR
Seminole Hig 1:04.71
1
Girls 4x100 Meter Relay Class 4A
===================================================================
School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Idabel High School
51.17q 2
1) Mosley, Rita
2) Hill, Brennan
3) Beard, Kacey
4) Faulks, Malieka
2 Elgin High School
51.42q 1
1) Howard, Kemuada JR
2) Rios, Alex SO
3) Croke, Kayley SR
4) Blassinggame, Shariz FR
3 John Marshall High School
51.48q 1
1) Jones, Aundrea JR
2) Shoals, Timisha SO
3) Bahtouhou, Ashley JR
4) Chism, Zakeria JR
4 Madill High School
52.02q 2
1) Richardson, Kaitlyn FR
2) Price, Audrey SR
3) Self, Blaklyn FR
4) Flores, Araceli SO
5 Broken Bow High School
52.20q 1
1) Gill, Kamill FR
2) Butler, TeAnna FR
3) Adams, Tari FR
4) Mitchell, Jade FR
6 Bridge Creek High School
52.78q 1
1) Baker, Taylor
2) Cain, Brittany
3) Noblitt, Kaleigh
4) Mayfield, Abigail
-- Blanchard High School
FS 2
1) Lester, Caitlyn SO
2) Morton, Karlee JR
3) Boyd, Jacie FR
4) Trammell, Bailey SR
-- Cache High School
DNF 2
1) Dalton, Tiara FR
2) Horton, Nikki SO
3) Harper, Amber SO
4) Frederick, Alluana SO
-- Seminole High School
DQ 2 xchg #2
1) Goodnight, Jacey SO
2) Ashcraft, Lexi JR
3) Lofton, Kolby FR
4) House, Kassidy SR
Girls 4x100 Meter Relay Class 4A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Idabel High School
51.39 20
1) Mosley, Rita
2) Hill, Brennan
3) Beard, Kacey
4) Faulks, Malieka
2 Madill High School
51.71 16
1) Richardson, Kaitlyn FR
2) Price, Audrey SR
3) Self, Blaklyn FR
4) Flores, Araceli SO
3 Elgin High School
52.04 12
1) Howard, Kemuada JR
2) Rios, Alex SO
3) Croke, Kayley SR
4) Blassinggame, Shariz FR
4 John Marshall High School
52.24 8
1) Jones, Aundrea JR
2) Shoals, Timisha SO
3) Bahtouhou, Ashley JR
4) Chism, Zakeria JR
5 Broken Bow High School
52.39 4
1) Gill, Kamill FR
2) Butler, TeAnna FR
3) Adams, Tari FR
4) Mitchell, Jade FR
6 Bridge Creek High School
52.87 2
1) Baker, Taylor
2) Cain, Brittany
3) Noblitt, Kaleigh
4) Mayfield, Abigail
Girls 4x200 Meter Relay Class 4A
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Idabel High School
1:47.42 2 20
1) Mosley, Rita
2) Hill, Brennan
3) Beard, Kacey
4) Faulks, Malieka
2 Madill High School
1:48.74 2 16
1) Richardson, Kaitlyn FR
2) Price, Audrey SR
3) Self, Blaklyn FR
4) Flores, Araceli SO
3 Blanchard High School
1:49.31 2 12
1) Garrett, Kylie FR
2) Morton, Karlee JR
3) Boyd, Jacie FR
4) Trammell, Bailey SR
4 John Marshall High School
1:50.17 2 8
1) Jones, Aundrea JR
2) Shoals, Timisha SO
3) Bahtouhou, Ashley JR
4) Chism, Zakeria JR
5 Cache High School
1:51.58 1 4
1) Horton, Nikki SO
2) Dalton, Tiara FR
3) McAnelly, Ann SO
4) Hearn, Savanah SO
6 Elgin High School
1:51.99 2 2
1) Howard, Kemuada JR
2) Fuglsang, Bobbi FR
3) Croke, Kayley SR
4) Blassinggame, Shariz FR
7 Broken Bow High School
1:52.38 2
1) Adams, Tari FR
2) Butler, TeAnna FR
3) Schrouder, Alex FR
4) Mitchell, Jade FR
8 Seminole High School
1:53.10 1
1) Goodnight, Jacey SO
2) Ashcraft, Lexi JR
3) Henley, Lakin JR
4) Lofton, Kolby FR
9 Bridge Creek High School
1:53.68 1
1) Brown, Alisha
2) Cain, Brittany
3) Dawkins, Hope
4) Mayfield, Abigail
Girls 4x400 Meter Relay Class 4A
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Idabel High School
4:14.33 2 20
1) Hill, Brennan
2) Faulks, Malieka
3) Bartholomeu, Alex
4) Beard, Kacey
2 Cache High School
4:16.17 2 16
1) Frederick, Alluana SO
2) Dixon, Allisa SO
3) Wheeler, Heather SO
4) Ward, Madison JR
3 Madill High School
4:18.24 2 12
1) Price, Audrey SR
2) Self, Blaklyn FR
3) Duenez, Ana JR
4) Flores, Araceli SO
4 Seminole High School
4:19.91 2 8
1) Ashcraft, Lexi JR
2) Lofton, Kolby FR
3) Henley, Lakin JR
4) Grandstaff, Kati SR
5 Poteau High School
4:24.64 2 4
1) Bond, Deven
2) King, Natalee
3) Standridge, Shelby
4) Peterson, Colleen
6 Bridge Creek High School
4:27.59 1 2
1) Cowan, Lexi
2) Mellinger, Taylor
3) Dawkins, Hope
4) Cain, Brittany
7 Lone Grove High School
4:28.71 2
1) McCutchen, Harley FR
2) Varner, Cherrie FR
3) Jones, Madison FR
4) McCutchen, Haley FR
8 Blanchard High School
4:35.16 1
1) Garrett, Kylie FR
2) Clift, Kennedy FR
3) Nichols, Breanna FR
4) Schlickbernd, Jordan FR
9 Pauls Valley High School
4:51.81 1
1) Ledbetter, Tristen FR
2) Trammell, Charity FR
3) Alvarado, Yenmi SO
4) Walck, Alexis FR
Girls 4x800 Meter Relay Class 4A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Seminole High School
10:05.15 20
1) Grandstaff, Kati SR
2) Barrett, Magan SR
3) Edgell, Josie FR
4) Henley, Lakin JR
2 Poteau High School
10:33.66 16
1) Peterson, Colleen
2) Standridge, Shelby
3) Felipe, Brenda
4) Bond, Deven
3 Elgin High School
10:34.91 12
1) Holt, Brittany SR
2) Baumgardner, Kayla FR
3) Pontikes, Kaitlin JR
4) Fuglsang, Bobbi FR
4 Bridge Creek High School
10:39.05 8
1) Mellinger, Taylor
2) Cowan, Lexi
3) Dawkins, Hope
4) Cain, Brittany
5 Cache High School
10:41.53 4
1) Dixon, Allisa SO
2) Wheeler, Heather SO
3) Harris, Emily FR
4) McAnelly, Ann SO
6 Blanchard High School
10:54.88 2
1) Nichols, Breanna FR
2) Garrett, Kylie FR
3) Woodman, Hannah FR
4) Clift, Kennedy FR
7 Lone Grove High School
11:33.67
1) McCutchen, Harley FR
2) McCutchen, Haley FR
3) Varner, Cherrie FR
4) Jones, Madison FR
Girls High Jump Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Richardson, Kaitlyn FR Madill High
4-10.00 10
2 Ward, Madison
JR Cache High
4-10.00 8
3 Walck, Alexis
FR Pauls Valley
4-08.00 4
3 Williamson, Brenna SR Byng
High Sc 4-08.00
4
3 Bartholomeu, Alex
Idabel High
4-08.00 4
Girls Pole Vault Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Benson, Kristin
FR Madill High
8-00.00 10
2 Jolly, Katie
SO Elgin High S
8-00.00 8
3 Adams, Tari
FR Broken Bow H
7-06.00 6
4 Bray, Miranda
JR Madill High
7-06.00 4
5 Croke, Kayley
SR Elgin High S
7-00.00 1
5 Callery, Paitton
Poteau High
7-00.00 1
5 McKean, Makyla
SO Elgin High S
7-00.00 1
8 Burchett, Shalene FR
Madill High
7-00.00
9 Sosbee, Carson
SO Seminole Hig
7-00.00
10 Holt, Kaci
FR Pauls Valley
6-00.00
Girls Long Jump Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Price, Audrey
SR Madill High
17-04.25 10
2 Hearn, Savanah
SO Cache High
16-03.25 8
3 Riojas, Katie
FR Newcastle
16-03.25 6
4 Ledbetter, Tristen FR Pauls
Valley 16-03.25
4
5 Morton, Karlee
JR Blanchard Hi 16-01.50
2
6 Ward, Madison
JR Cache High
16-00.75 1
7 Bahtouhou, Ashley JR
John Marshal 15-10.25
8 Dalton, Tiara
FR Cache High
15-06.25
9 Hill, Brennan
Idabel High 14-10.50
10 Gilbert, Emily
JR Dickson High 14-10.50
11 Cummins, Hannah
FR Elgin High S 14-10.25
12 Tilley, Justine
JR Seminole Hig 13-06.50
13 Chupco, Vanessa
FR Seminole Hig 13-02.75
14 Green, Caydi
FR Broken Bow H 13-02.50
15 Brooks, Mariah
FR Blanchard Hi 12-07.75
16 Spraggins, Bobbi-Marie JR Seminole Hig
12-05.75
Girls Shot Put Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Bryant, Ashley
SO Newcastle
41-00.00 10
2 Clements, Sha'Mia
Idabel High 37-04.50
8
3 Duvall, Honor
SR Cache High
36-11.50 6
4 Shipp, Mackenzie
Idabel High 33-00.25
4
5 Avery, Ashley
SO Madill High
32-10.25 2
6 Dawkins, Kelsey
Bridge Creek 31-03.50
1
7 Fogg, Beth
FR Broken Bow H 30-07.00
8 Whitebird, Shayla JR
Cache High
29-08.00
9 Blackburn, Myranda SO Madill
High 29-07.00
10 Hause, Kourtney
FR Seminole Hig 29-06.50
11 Eschiti, Allisa
FR Cache High
29-04.00
12 Gregory, Brianna
Poteau High 29-00.25
13 Mars, Clarissa
FR Pauls Valley 28-08.25
14 Ojalade, Sarah
SR John Marshal 28-07.75
15 Custer, Katy
FR Dickson High 28-07.25
16 Sinor, Whitney
FR Seminole Hig 28-03.75
17 Meave, Adrianna
SR Pauls Valley 28-00.00
18 Sneed, Josie
FR Blanchard Hi 26-11.50
18 McCracken, Kirsten FR Elgin
High S 26-11.50
20 Reece, Shelby
FR Broken Bow H 26-11.25
21 Maine, Felicia
FR Broken Bow H 26-07.75
22 Martinez, Lourdes JR
Madill High 26-01.25
23 Curl, Miranda
FR Newcastle
24-11.00
24 Turner, Akilia
FR Pauls Valley 23-07.50
25 Ropp, Jensen
SR Newcastle
19-02.50
Girls Discus Throw Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Shipp, Mackenzie
Idabel High
115-06 10
2 Duvall, Honor
SR Cache High
111-02 8
3 Bryant, Ashley
SO Newcastle
103-08 6
4 Whitebird, Shayla JR
Cache High
102-00 4
5 Eschiti, Allisa
FR Cache High
97-05 2
6 Clements, Sha'Mia
Idabel High
96-11 1
7 Hawkins, Lauren
JR Elgin High S
88-07
8 McCracken, Kirsten FR Elgin
High S
84-11
9 Sneed, Josie
FR Blanchard Hi
83-05
10 Maine, Felicia
FR Broken Bow H
80-10
11 Reece, Shelby
FR Broken Bow H
79-06
12 Mars, Clarissa
FR Pauls Valley
79-03
13 Ojalade, Sarah
SR John Marshal
77-04
14 Fogg, Beth
FR Broken Bow H
76-02
15 Christopher, Kateri SO Elgin High S
76-01
15 Martinez, Lourdes JR
Madill High
76-01
17 Hause, Kourtney
FR Seminole Hig
74-06
18 Blackburn, Myranda SO Madill
High
72-06
19 Meave, Adrianna
SR Pauls Valley
71-02
20 Howard, Charlene
FR Madill High
64-01
21 Ropp, Jensen
SR Newcastle
58-02
22 Bradley, Skylar
FR Newcastle
50-07
23 Sinor, Whitney
FR Seminole Hig
49-01
Boys 100 Meter Dash Class 4A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Lee, Trey
SR Broken Bow H
11.08q 4
2 Muncrief, Caleb
JR Madill High
11.28q 1
3 Marshall, Shawn
JR Elgin High S
11.52q 2
4 Woodson, Jesse
JR Poteau High
11.58q 1
5 Davis, Stephan
Blanchard Hi
11.62q 2
6 Hayes, Jordan
Blanchard Hi
11.82q 4
7 Riojas, Blake
SR Newcastle
12.03q 3
8 Armstead, Ryan
SO Bridge Creek
12.07 3
9 Reynolds, Micheal SO
Poteau High
12.09 1
10 Wilcox, Devin
SR Cache High
12.12 4
11 Haley, Derriyon
JR Idabel High
12.15 4
12 Stringer, Braden
Blanchard Hi
12.17 4
13 Rucker Jr., Kevin SR
Idabel High
12.19 2
14 Vickers, Dion
JR John Marshal
12.32 2
15 Johnson, Geontric SR
Idabel High
12.35 3
16 Fenner, Cameo
JR Cache High
12.37 1
16 Beran, Adam
JR Elgin High S
12.37 4
18 Gray, Greg
JR Broken Bow H
12.44 1
19 Lancaster, Alec
JR Byng High Sc
12.45 1
20 Patillo, Derrick
SO Poteau High
12.62 3
21 Smith, Brandon
FR Newcastle
12.71 2
22 Merrell, Morgan
SO Bridge Creek
13.27 2
23 Bost, Chad
SO Seminole Hig
13.59 3
24 Coffey, Jeffrey
SO Seminole Hig
14.44 4
-- Heath, LaQuan
SR Broken Bow H
DQ 3
Boys 100 Meter Dash Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Lee, Trey
SR Broken Bow H
10.93 10
2 Muncrief, Caleb
JR Madill High
11.14 8
3 Marshall, Shawn
JR Elgin High S
11.31 6
4 Davis, Stephan
Blanchard Hi
11.33 4
5 Woodson, Jesse
JR Poteau High
11.48 2
6 Riojas, Blake
SR Newcastle
11.76 1
7 Hayes, Jordan
Blanchard Hi
11.81
Boys 200 Meter Dash Class 4A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Heath, LaQuan
SR Broken Bow H
22.36q 5
2 Lee, Trey
SR Broken Bow H
22.74q 3
3 Marshall, Shawn
JR Elgin High S
23.18q 4
4 Davis, Stephan
Blanchard Hi
23.25q 1
5 Hayes, Jordan
Blanchard Hi
23.75q 5 23.742
6 Woodson, Jesse
JR Poteau High
23.75q 2 23.743
7 Riojas, Blake
SR Newcastle
24.24q 1
8 Barnard, Richard
JR Dickson High
24.46 3
9 Beck, Josh
SR Lone Grove H
24.57 1
10 English, Zealand
JR Idabel High
24.62 4
11 Cravens, Damon
SO Seminole Hig
24.66 3
12 Crudup, Jerry
SO Broken Bow H
24.68 2
13 Lancaster, Alec
JR Byng High Sc
24.69 4
14 Armstead, Ryan
SO Bridge Creek
24.70 5
15 Golden, Chris
JR Bridge Creek
24.73 2
16 Brown, Tanner
SO Idabel High
24.75 5
17 Wilcox, Devin
SR Cache High
24.90 4
18 Beran, Adam
JR Elgin High S
25.15 2
19 Haley, Derriyon
JR Idabel High
25.20 2
19 Stringer, Braden
Blanchard Hi
25.20 1
21 Shields, Kody
SR John Marshal
25.28 3
22 Brannen, Garrett
SO Madill High
25.29 4
23 Hill, Mark
JR Cache High
25.79 3
24 Smith, Brandon
FR Newcastle
27.14 4
25 Merrell, Morgan
SO Bridge Creek
27.20 3
26 Wisdom, Sam
FR Newcastle
27.74 2
27 Bost, Chad
SO Seminole Hig
30.32 5
28 Reynolds, Micheal SO
Poteau High
34.65 5
Boys 200 Meter Dash Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Heath, LaQuan
SR Broken Bow H
22.15 10
2 Lee, Trey
SR Broken Bow H
22.67 8
3 Marshall, Shawn
JR Elgin High S
22.77 6
4 Woodson, Jesse
JR Poteau High
23.95 4
5 Davis, Stephan
Blanchard Hi
24.07 2
6 Hayes, Jordan
Blanchard Hi
24.09 1
7 Riojas, Blake
SR Newcastle
24.72
Boys 400 Meter Dash Class 4A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Harper, Landon
SR Cache High
49.33 5 10
2 Ibarra, Tony
JR Madill High
50.43 5 8
3 McCoy, Myron
SR John Marshal
50.97 5 6
4 Coulter, Calvin
JR John Marshal
51.12 5 4
5 Wharry, Benjamin
SR Idabel High
51.70 5 2
6 Barnard, Richard
JR Dickson High
52.89 5 1
7 Davis, Stephan
Blanchard Hi
52.99 4
8 Cravens, Damon
SO Seminole Hig
53.03 3
9 Demas, Alexander
SR John Marshal
53.34 4
10 Beck, Josh
SR Lone Grove H
54.45 3
11 Padron, Sergio
JR Madill High
54.57 4
12 Wallis, Zac
SO Broken Bow H
54.84 4
13 Shepperson, Clay
JR Elgin High S
55.12 3
14 Burris, Keteyan
JR Idabel High
55.25 5
15 Lancaster, Alec
JR Byng High Sc
55.55 3
16 Crawford, Nick
SR Pauls Valley
55.88 2
17 Brown, Tanner
SO Idabel High
56.02 3
18 Bastia, DeJessus
JR Broken Bow H
56.25 4
19 Hamilton, Jake
FR Pauls Valley
56.70 2
20 Richey, Tyler
SR Pauls Valley
56.85 3
21 Harding, Aaron
SO Madill High
56.99 3
22 Vaughn, JR
SO Elgin High S
57.15 1
23 Heck, Ethan
JR Bridge Creek
57.95 1
24 Thomas, Connor
Blanchard Hi 1:00.47
1
25 Floyd, Dalton
Blanchard Hi 1:00.84
1
26 Massie, Beau
SR Poteau High
1:00.94 2
27 Walker, Justin
JR Dickson High
1:01.26 1
28 Rhodes, Dustin
JR Broken Bow H
1:06.09 2
29 Callaway, Daryl
SO Poteau High
1:06.71 2
30 Anderson, Josh
SO Poteau High
1:15.04 1
Boys 800 Meter Run Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Shepperson, Clay
JR Elgin High S
1:56.19 10
2 Cravens, Damon
SO Seminole Hig
2:01.99 8
3 McDade, Jeremy
SR Newcastle
2:03.43 6
4 Demas, Alexander
SR John Marshal
2:04.98 4
5 Richey, Tyler
SR Pauls Valley
2:06.21 2
6 LaRue, Ryan
SR Broken Bow H
2:08.58 1
7 Labadore, Alex
SR Idabel High
2:10.55
8 Arnold, Michael
SO Madill High
2:13.01
9 Orphan, Colton
SO Byng High Sc
2:13.82
10 Davis, Taylor
SO Byng High Sc
2:14.96
11 Mahoney, Tyler
SR Elgin High S
2:16.88
12 Galindo, Christian JR Broken
Bow H 2:17.18
13 Shearer, Keifer
JR Broken Bow H
2:18.28
14 Carroll, Jake
SR Pauls Valley
2:18.58
Boys 1600 Meter Run Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Poindexter, Andrew JR Elgin
High S 4:43.33
10
2 Jolliff, Evan
JR Lone Grove H
4:48.69 8
3 Martin, Dillon
SR Madill High
4:51.62 6
4 Barnes, Scotty
JR Broken Bow H
4:54.28 4
5 McDonald, Jerald
JR Byng High Sc
4:54.46 2
6 Estrade, Fermine
JR Broken Bow H
5:00.45 1
7 Sorrels, Chase
JR Byng High Sc
5:03.48
Boys 3200 Meter Run Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Schlosser, Carl
SO Cache High
10:20.35 10
2 Shahan, Justin
JR Madill High
10:37.89 8
3 Roa, Irving
SR John Marshal 10:45.16
6
4 Barnes, Scotty
JR Broken Bow H 10:50.43
4
5 Sorrels, Chase
JR Byng High Sc 10:54.70
2
6 Brenner, James
SO Elgin High S 10:57.00
1
7 Estrade, Fermine
JR Broken Bow H 11:21.01
8 Rosales, Edgar
SR Poteau High
11:25.56
Boys 110 Meter Hurdles Class 4A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Denson, Emmanuel
SR John Marshal
14.83q 3
2 Barber, Jonathan
SR John Marshal
15.82q 2
3 Canada, Eli
JR Elgin High S
16.22q 2
4 McDade, Jeremy
SR Newcastle
16.28q 1
5 Jones, Cody
JR Lone Grove H
16.54q 1
6 Lewis, Humzaa
JR Idabel High
16.90q 3
7 Hardaway, Kendrick FR Poteau
High
17.05q 3
8 Taylor, Christian JR
Bridge Creek
17.21 2
9 Bolich, Jacob
SR Bridge Creek
17.56 1
10 Bowen, Brad
SR Cache High
18.08 1
11 Brannen, Garrett
SO Madill High
18.46 1
12 Vickers, Dion
JR John Marshal
18.83 3
13 Johnson, Geontric SR
Idabel High
18.84 2
14 Wilson, Douglas
JR Idabel High
18.98 3
15 Melton, Darrel
SO Seminole Hig
20.01 2
16 McLaughlin, Tristan FR Cache
High
20.06 2
Boys 110 Meter Hurdles Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Denson, Emmanuel
SR John Marshal
14.63 10
2 Barber, Jonathan
SR John Marshal
15.45 8
3 Canada, Eli
JR Elgin High S
15.60 6
4 Jones, Cody
JR Lone Grove H
16.55 4
5 McDade, Jeremy
SR Newcastle
16.84 2
6 Lewis, Humzaa
JR Idabel High
16.85 1
7 Hardaway, Kendrick FR Poteau
High
17.17
Boys 300 Meter Hurdles Class 4A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Denson, Emmanuel
SR John Marshal
39.16 4 10
2 Muncrief, Caleb
JR Madill High
39.66 4 8
3 Barber, Jonathan
SR John Marshal
40.57 4 6
4 Newman, Ledger
SO Broken Bow H
41.29 4 4
5 Keeton, Dalton
SR Lone Grove H
41.41 4 2
6 Canada, Eli
JR Elgin High S
41.99 2 1
7 McDade, Jeremy
SR Newcastle
42.63 3
8 Hardaway, Kendrick FR Poteau
High
43.53 4
9 Johnson, Geontric SR
Idabel High
44.83 4
10 Bowen, Brad
SR Cache High
45.15 3
11 Rankin, Trip
SO Elgin High S
45.19 2
12 Clement, Neil
FR Cache High
45.23 3
13 Bolich, Jacob
SR Bridge Creek
45.24 2
14 Vickers, Dion
JR John Marshal
46.03 3
15 Brannen, Garrett
SO Madill High
46.74 2
16 English, Zealand
JR Idabel High
46.90 3
17 Gaede, Preston
SR Newcastle
47.57 2
18 Taylor, Christian JR
Bridge Creek
48.00 1
18 McLaughlin, Tristan FR Cache
High
48.00 3
20 Melton, Darrel
SO Seminole Hig
49.41 2
Boys 4x100 Meter Relay Class 4A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Broken Bow High School
42.84 20
1) Crudup, Jerry SO
2) Dockins, Eric JR
3) Lee, Trey SR
4) Heath, LaQuan SR
2 John Marshall High School
42.91 16
1) Denson, Emmanuel SR
2) Barber, Jonathan SR
3) Coulter, Calvin JR
4) McCoy, Myron SR
3 Cache High School
44.40 12
1) Wilcox, Devin SR
2) Hill, Mark JR
3) Fenner, Cameo JR
4) Harper, Landon SR
4 Blanchard High School
44.45 8
1) Self, Kyle
2) Hayes, Jordan
3) Stringer, Braden
4) Davis, Stephan
5 Idabel High School
44.73 4
1) Johnson, Geontric SR
2) Wharry, Benjamin SR
3) Rucker Jr., Kevin SR
4) Brown, Tanner SO
6 Poteau High School
45.98 2
1) Hardaway, Kendrick FR
2) Reynolds, Micheal SO
3) Patillo, Derrick SO
4) Woodson, Jesse JR
7 Bridge Creek High School
46.25
1) Gammill, JT JR
2) Leiter, Judge JR
3) Golden, Chris JR
4) Armstead, Ryan SO
Boys 4x400 Meter Relay Class 4A
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 John Marshall High School
3:25.38 2 20
1) Denson, Emmanuel SR
2) McCoy, Myron SR
3) Coulter, Calvin JR
4) Barber, Jonathan SR
2 Broken Bow High School
3:30.08 2 16
1) Lee, Trey SR
2) LaRue, Ryan SR
3) Newman, Ledger SO
4) Heath, LaQuan SR
3 Madill High School
3:30.13 2 12
1) Padron, Sergio JR
2) Ibarra, Tony JR
3) Muncrief, Caleb JR
4) Duran, David FR
4 Cache High School
3:35.35 2 8
1) Willis, Deonte SR
2) Hill, Mark JR
3) Wilcox, Devin SR
4) Harper, Landon SR
5 Idabel High School
3:36.54 2 4
1) Wharry, Benjamin SR
2) Labadore, Alex SR
3) Rucker Jr., Kevin SR
4) Burris, Keteyan JR
6 Pauls Valley High School
3:47.32 2 2
1) Crawford, Nick SR
2) Hamilton, Jake FR
3) Carroll, Jake SR
4) Richey, Tyler SR
7 Bridge Creek High School
3:52.24 1
1) Gammill, JT JR
2) Leiter, Judge JR
3) Golden, Chris JR
4) Armstead, Ryan SO
Boys 4x800 Meter Relay Class 4A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Elgin High School
8:22.21 20
1) Poindexter, Andrew JR
2) Shepperson, Clay JR
3) Mahoney, Tyler SR
4) Byington, Michael SO
2 Madill High School
8:26.68 16
1) Ibarra, Tony JR
2) Coleman, Weston JR
3) Duran, David FR
4) Martin, Dillon SR
3 Newcastle High School
8:35.29 12
1) McDade, Jeremy SR
2) Gaede, Preston SR
3) Pendergraft, Ryan SR
4) Pendergraft, Scott SR
4 Broken Bow High School
8:37.46 8
1) Barnes, Scotty JR
2) Estrade, Fermine JR
3) Bastia, DeJessus JR
4) LaRue, Ryan SR
5 Byng High School
8:44.48 4
1) Sorrels, Chase JR
2) McDonald, Jerald JR
3) Davis, Taylor SO
4) Orphan, Colton SO
6 Idabel High School
8:46.83 2
1) Wharry, Benjamin SR
2) Labadore, Alex SR
3) Burris, Keteyan JR
4) Fitzgerald, Austin JR
7 Cache High School
8:49.25
1) Harper, Landon SR
2) Willis, Deonte SR
3) Irby, Dante SR
4) Clement, Neil FR
8 Pauls Valley High School
8:51.95
1) Carroll, Jake SR
2) Crawford, Nick SR
3) Hamilton, Jake FR
4) Richey, Tyler SR
9 Blanchard High School
10:06.38
1) Pruitt, Brandon
2) Harrison, Trevor
3) Floyd, Dalton
4) Thomas, Connor
10 Poteau High School
11:13.01
1) Anderson, Josh SO
2) Callaway, Daryl SO
3) Reeves, Wesley SO
4) Hinds, Matt FR
Boys High Jump Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Harrison, Tyler
SO John Marshal
6-04.00 10
2 Simmons, Levi
SO Seminole Hig
6-00.00 8
3 Bates, Yupa
JR Broken Bow H
5-10.00 6
4 Kelley, Austen
SR Bridge Creek
5-10.00 4
5 Harris, Kylar
SO Broken Bow H
5-08.00 2
6 Bond, Samuel
FR Madill High
5-08.00 1
7 Scroggins, Delante SR John
Marshal 5-08.00
8 Pendergraft, Scott SR
Newcastle
5-06.00
9 Davis, Taylor
SO Byng High Sc
5-06.00
Boys Pole Vault Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Hoedebeck, Ethen
SR Madill High
13-00.00 10
2 Harris, Steven
SO Broken Bow H 12-00.00
8
3 Wayne, JT
JR Elgin High S 11-06.00
6
4 Austin, Michael
FR Madill High
10-06.00 4
5 Massie, Beau
SR Poteau High
9-00.00 2
Boys Long Jump Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Scroggins, Delante SR John
Marshal 21-07.25
10
2 Locke, Caden
SR Bridge Creek 20-11.50
8
3 Harrison, Tyler
SO John Marshal 20-01.00
6
4 Lewis, Humzaa
JR Idabel High
19-05.50 4
5 Bates, Yupa
JR Broken Bow H 19-02.00
2
6 Haley, Derriyon
JR Idabel High
19-01.00 1
7 Beall, Cody
JR Newcastle
18-09.50
8 Dockins, Eric
JR Broken Bow H 18-04.00
9 English, Zealand
JR Idabel High
18-03.00
10 King, Wes
JR Dickson High 18-02.00
11 Walker, Justin
JR Dickson High 17-11.00
12 Shields, Kody
SR John Marshal 17-08.50
13 Jones, Caleb
FR Broken Bow H 17-07.50
14 Harrison, Trevor
Blanchard Hi 17-04.50
15 Bolich, Jacob
SR Bridge Creek 16-11.00
16 Anderson, Devin
FR Poteau High
16-04.50
17 McLaughlin, Tristan FR Cache
High 16-03.50
18 Neitz, Tyler
SR Elgin High S 16-02.50
19 Thomas, Connor
Blanchard Hi 15-01.50
20 Reeves, Wesley
SO Poteau High
11-04.50
21 Anderson, Josh
SO Poteau High
10-06.00
-- Tiger, Dominique
SO Seminole Hig
FOUL
Boys Shot Put Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Hamilton, Grant
JR Idabel High
51-00.50 10
2 Ramsey, Ural
SR Broken Bow H 46-10.75
8
3 Ward, Colton
SR Broken Bow H 44-06.25
6
4 Smith, Robert
SR Pauls Valley 44-05.75
4
5 Rahmings, Corey
JR Broken Bow H 44-01.75
2
6 Williams, Kevin
JR John Marshal 43-10.75
1
7 Hogg, Austin
FR Elgin High S 41-00.00
8 Shankle, Trevor
SO Poteau High
40-10.25
9 Brison, Dejon
SR John Marshal 40-09.75
10 Love, Taylor
JR Dickson High 39-06.25
11 Taylor, Tevin
JR Idabel High
39-04.75
11 Bradley, Lucus
SR Newcastle
39-04.75
13 Ware, Jonathan
JR Elgin High S 38-05.00
14 Barrett, Troy
SO Poteau High
38-03.75
15 Wood, Gage
SO Seminole Hig 37-11.25
16 Castleberry, Cole JR
Madill High 36-06.75
17 Stamm, Tyler
SO John Marshal 36-01.25
18 McReynolds, Brady SO
Dickson High 34-03.25
19 Thompson, Devin
SO Poteau High
33-03.50
20 Cravens, Jayce
FR Seminole Hig 32-06.50
21 England, Cody
SO Seminole Hig 31-09.25
-- Thygensen, Daniel FR
Madill High
FOUL
Boys Discus Throw Class 4A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Hamilton, Grant
JR Idabel High
182-11 10
2 Smith, Robert
SR Pauls Valley
149-01 8
3 Ward, Colton
SR Broken Bow H
134-05 6
4 Ridley, Kaden
SO Lone Grove H
130-04 4
5 Ramsey, Ural
SR Broken Bow H
126-01 2
6 Wood, Gage
SO Seminole Hig
124-09 1
7 Ware, Jonathan
JR Elgin High S
120-09
8 Castleberry, Cole JR
Madill High
119-06
9 Votaw, Rowdy
FR Madill High
119-05
10 Hogg, Austin
FR Elgin High S
119-00
11 Rahmings, Corey
JR Broken Bow H
117-00
12 Bradley, Lucus
SR Newcastle
115-03
13 Love, Taylor
JR Dickson High
115-01
14 Johnson, Denzelle SR
John Marshal
110-06
15 Stamm, Tyler
SO John Marshal
108-07
16 Williams, Kevin
JR John Marshal
106-01
17 Propes, David
JR Elgin High S
105-00
18 Cravens, Jayce
FR Seminole Hig
98-01
19 McReynolds, Brady SO
Dickson High
96-02
20 Thompson, Devin
SO Poteau High
91-10
21 Tucker, Jamie
SO Lone Grove H
85-08
22 Barrett, Troy
SO Poteau High
81-03
23 Djurkobic, Ivan
JR Seminole Hig
76-03
24 Hankins, Zach
SO Madill High
61-04
-- Shankle, Trevor
SO Poteau High
FOUL
Women - Class 4A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Idabel High School
107 2) Madill High School
84
3) Seminole High School
83 4) Cache High School
72
4) Elgin High School
72 6) Blanchard High School
40
7) Poteau High School
36 8) Bridge Creek High School
33
8) John Marshall High School 33
10) Broken Bow High School 32
11) Newcastle High School 30
12) Pauls Valley High School 14
13) Lone Grove High School 8
14) Byng High School
6
Men - Class 4A - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Broken Bow High School 128
2) John Marshall High School 117
3) Madill High School
81 4) Elgin High School
66
5) Cache High School
40 6) Idabel High School
38
7) Newcastle High School
21 8) Lone Grove High School
18
9) Seminole High School
17 10) Pauls Valley High School
16
11) Blanchard High School 15
12) Bridge Creek High School 12
13) Poteau High School
10 14) Byng High School
8
15) Dickson High School
1