OSSAA Track & Field Regional Championships
Class 6A
Yukon
5/7/2011
Performances are FAT
Girls 100 Meter Dash Class 6A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Moore, Jamee
SO Putnam City
12.35q 3
2 Moore, Armoney
SR Putnam City
12.39q 1
3 Abinah, Cherrish
SO Edmond Memor
12.43q 3
4 Abinah, Chelsea
SR Edmond Memor
12.50q 2
5 West, Ebony
FR Midwest City
12.65q 2
6 Kennebrew, Kiarra JR
Putnam City
12.75q 3
7 Ward, Kenya
JR Lawton Eisen
12.76q 1
8 Sneed, Shantel
SO Edmond Memor
12.87 2
9 Scott, Kenytra
SO Lawton Eisen
13.12 2
10 Christie, Georgeanna SR Yukon
High
13.34 1
11 McMillion, Brianna FR
Westmoore Hi
13.49 1
12 Johnson, Janae
FR Lawton Eisen
13.87 3
13 Dixon, Sabrina
FR Norman High
14.04 2
14 Lodge, Sydnee
FR Norman High
14.08 3
15 Threats, Kierra
SO US Grant Hig
14.28 3
16 Baker, Kennedy
SO Westmoore Hi
15.24 2
17 Purvis, Shayla
SO Yukon High
15.50 1
Girls 100 Meter Dash Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Moore, Armoney
SR Putnam City
12.19 10
2 Moore, Jamee
SO Putnam City
12.27 8
3 Abinah, Cherrish
SO Edmond Memor
12.36 6
4 Kennebrew, Kiarra JR
Putnam City
12.64 4
5 Abinah, Chelsea
SR Edmond Memor
12.79 2
6 West, Ebony
FR Midwest City
12.86 1
7 Ward, Kenya
JR Lawton Eisen
13.01
Girls 200 Meter Dash Class 6A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Scott, Emmi
SO Edmond Memor
25.98q 3
2 Moore, Jamee
SO Putnam City
25.99q 1
3 Jones, Mykia
SR Lawton Eisen
26.75q 1
4 Abinah, Chelsea
SR Edmond Memor
26.83q 2
5 Burris, Shaquan
SO Edmond Memor
27.13q 2
6 Robinson, Latisha SR
Lawton Eisen
27.31q 1
7 Wilson, Stepanie
FR Putnam City
27.58q 3
8 McMillion, Brianna FR
Westmoore Hi
28.16 1
9 Kirkpatrick, Shannon JR Yukon
High
28.52 1
10 Johnson, Janae
FR Lawton Eisen
28.66 2
11 Nettles, Aionya
JR Putnam City
28.95 3
12 Dixon, Sabrina
FR Norman High
29.78 2
13 Lodge, Sydnee
FR Norman High
30.21 3
Girls 200 Meter Dash Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Scott, Emmi
SO Edmond Memor
25.12 10
2 Moore, Jamee
SO Putnam City
26.00 8
3 Jones, Mykia
SR Lawton Eisen
26.14 6
4 Burris, Shaquan
SO Edmond Memor
26.54 4
5 Wilson, Stepanie
FR Putnam City
26.64 2
6 Robinson, Latisha SR
Lawton Eisen
27.12 1
7 Abinah, Chelsea
SR Edmond Memor
27.32
Girls 400 Meter Dash Class 6A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Beard, Jasauen
FR Midwest City
59.45 3 10
2 Brown, Kenisha
JR Midwest City
1:00.20 3 8
3 Grooms, Crystal
FR Yukon High
1:00.75 3 6
4 Kemp, CreeOna
JR Edmond Memor
1:01.67 3 4
5 Hagemann, Brooke
SR Westmoore Hi
1:02.53 2 2
6 Balogun, Mary
FR Westmoore Hi
1:03.71 1 1
7 Edward, Dey'shila FR
Putnam City
1:04.36 2
8 Walker, Janiece
FR Lawton Eisen
1:04.41 2
9 Scheef, Ricki
FR Edmond Memor
1:04.55 3
10 Sendall, McKenna
SR Edmond Memor
1:05.27 2
11 Jones, Briana
FR Midwest City
1:05.30 3
12 Coleman, Dezmon
FR Lawton Eisen
1:05.78 2
13 Gray, Mercedes
SO Putnam City
1:06.22 3
14 Franklin, Malisha FR
Norman High
1:08.22 1
15 Tredway, Jesse
SR Yukon High
1:09.19 2
16 Johnny, Aspen
FR US Grant Hig
1:16.01 1
17 Gannaway, Brittany SO US
Grant Hig 1:20.36
1
Girls 800 Meter Run Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Wright, Christina JR
Edmond Memor 2:26.88
10
2 Lewis, Tara
JR Edmond Memor
2:28.33 8
3 Scott, Taylor
JR Edmond Memor
2:29.95 6
4 Smith, Leigh
SR Westmoore Hi
2:36.26 4
5 Scott, Alex
SO Westmoore Hi
2:40.88 2
6 Durrett, Amber
SO Westmoore Hi
2:44.22 1
7 Schmitz, Hannah
SO Putnam City
2:45.30
8 Boyd, Quemari
SO Midwest City
2:46.22
9 Johnson, Hilarie
SR Midwest City
2:46.90
10 Dawson, Ta'Shana
JR Putnam City
2:50.30
11 Andrews, Dashja
JR Midwest City
2:53.21
12 Khosravi, Kade
JR Yukon High
2:55.03
13 Schradle, Alex
SR Yukon High
2:56.98
14 Padilla, Itzel
FR US Grant Hig
3:01.17
15 Avila, Diana
JR US Grant Hig
3:14.80
16 Duran, Iliana
SO US Grant Hig
3:46.56
Girls 1600 Meter Run Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Taff, Hannah
SO Edmond Memor
5:31.54 10
2 Lewis, Tara
JR Edmond Memor
5:32.44 8
3 Wright, Christina JR
Edmond Memor 5:35.89
6
4 Johnson, Megan
FR Norman High
5:37.18 4
5 Hernandez, Noemi
SR Westmoore Hi
5:39.65 2
6 Locke, Jamie
SR Midwest City
5:50.26 1
7 Redwine, Hayley
FR Norman High
5:55.16
8 Scott, Alex
SO Westmoore Hi
5:57.53
9 Durrett, Amber
SO Westmoore Hi
6:06.12
10 Castillo, Nina
FR US Grant Hig
6:11.28
11 Schmitz, Hannah
SO Putnam City
6:20.32
12 Cox, Tesla
SO Yukon High
6:56.83
Girls 3200 Meter Run Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Johnson, Megan
FR Norman High
11:44.62 10
2 Hernandez, Noemi
SR Westmoore Hi 11:46.09
8
3 Lewis, Tara
JR Edmond Memor 11:46.32
6
4 Wright, Christina JR
Edmond Memor 11:49.39
4
5 Taff, Hannah
SO Edmond Memor 12:32.80
2
6 Robinson, Lauren
SR Westmoore Hi 12:50.32
1
7 Castillo, Nina
FR US Grant Hig 13:03.98
8 Adam, Chanel
SR Yukon High
13:32.14
Girls 100 Meter Hurdles Class 6A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Galbraith, Rosetta SO Edmond
Memor
15.00q 2
2 Boyce, Iceus
SR Midwest City
15.30q 2
3 Thrash, Maisha
SR Lawton Eisen
15.75q 1
4 Wood, Schuyler
FR Putnam City
16.52q 1
5 Jones, Kiarra
FR Lawton Eisen
16.53q 2
6 Strotter, Dai Juanna JR Putnam City
16.87q 1
7 Wild, Savannah
SR Edmond Memor
16.89q 1
8 Donaldson, Bailey SO
Yukon High
18.82 2
9 Khile, Tabitha
JR Yukon High
19.12 2
-- Dye, Emily
JR Edmond Memor
DQ 2
Girls 100 Meter Hurdles Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Galbraith, Rosetta SO Edmond
Memor
15.10 10
2 Boyce, Iceus
SR Midwest City
15.15 8
3 Thrash, Maisha
SR Lawton Eisen
16.06 6
4 Wild, Savannah
SR Edmond Memor
16.54 4
5 Jones, Kiarra
FR Lawton Eisen
16.74 2
6 Strotter, Dai Juanna JR Putnam City
17.09 1
7 Wood, Schuyler
FR Putnam City
17.52
Girls 300 Meter Hurdles Class 6A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Jones, Kiarra
FR Lawton Eisen
46.28 2 10
2 Sipes, Kyla
JR Edmond Memor
46.37 2 8
3 Wild, Savannah
SR Edmond Memor
46.38 2 6
4 Fulbright, Karteshe JR Putnam City
47.45 1 4
5 White, Chantel
SR Lawton Eisen
48.28 2 2
6 Plunkett, Leshabra FR Putnam
City
50.59 1 1
7 Edwards, Tashawnya FR Midwest
City
50.59 2
8 Labe, Courtney
FR Lawton Eisen
50.95 2
9 Sendall, McKenna
SR Edmond Memor
51.55 1
10 Threats, Kierra
SO US Grant Hig
56.93 1
11 Hunt, Blair
FR Westmoore Hi
57.51 1
12 Khile, Tabitha
JR Yukon High
58.14 1
Girls 4x100 Meter Relay Class 6A
================================================================
School
Prelims
================================================================
Preliminaries
1 Edmond Memorial High School
48.75q
1) Kemp, CreeOna JR
2) Galbraith, Rosetta SO
3) Scott, Emmi SO
4) Abinah, Chelsea SR
2 Putnam City High School
49.65q
1) Moore, Jamee SO
2) Kennebrew, Kiarra JR
3) Fulbright, Karteshe JR
4) Moore, Armoney SR
3 Midwest City High School
49.99q
1) West, Ebony FR
2) Edwards, Tashawnya FR
3) Boyce, Iceus SR
4) Brown, Kenisha JR
4 Lawton Eisenhower High Schoo
50.02q
1) Scott, Kenytra SO
2) Ward, Kenya JR
3) Robinson, Latisha SR
4) Jones, Mykia SR
5 Norman High School
53.24q
1) Lodge, Sydnee FR
2) Wesson, Rachel FR
3) Dixon, Sabrina FR
4) Franklin, Malisha FR
6 Yukon High School
53.42q
1) Christie, Georgeanna SR
2) Kirkpatrick, Shannon JR
3) Cosby, Paige SO
4) Roberts, Callie SO
Girls 4x100 Meter Relay Class 6A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Edmond Memorial High School
48.58 20
1) Kemp, CreeOna JR
2) Galbraith, Rosetta SO
3) Scott, Emmi SO
4) Abinah, Chelsea SR
2 Midwest City High School
49.55 16
3 Putnam City High School
1:00.81 12
1) Moore, Jamee SO
2) Kennebrew, Kiarra JR
3) Fulbright, Karteshe JR
4) Moore, Armoney SR
-- Norman High School
DQ
1) Lodge, Sydnee FR
2) Wesson, Rachel FR
3) Dixon, Sabrina FR
4) Franklin, Malisha FR
Girls 4x200 Meter Relay Class 6A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Edmond Memorial High School
1:41.77 20
1) Abinah, Chelsea SR
2) Sipes, Kyla JR
3) Galbraith, Rosetta SO
4) Scott, Emmi SO
2 Putnam City High School
1:43.19 16
1) Wilson, Stepanie FR
2) Graham, Charisma JR
3) Fulbright, Karteshe JR
4) Moore, Jamee SO
3 Lawton Eisenhower High Schoo
1:43.79 12
1) Jones, Kiarra FR
2) Ward, Kenya JR
3) Robinson, Latisha SR
4) Jones, Mykia SR
4 Midwest City High School
1:45.41 8
1) West, Ebony FR
2) Beard, Jasauen FR
3) Edwards, Tashawnya FR
4) Brown, Kenisha JR
5 Westmoore High School
1:49.51 4
1) McMillion, Brianna FR
2) Balogun, Mary FR
3) Hines, Jacquelyn SR
4) Hagemann, Brooke SR
6 Yukon High School
1:50.04 2
1) Christie, Georgeanna SR
2) Kirkpatrick, Shannon JR
3) Grooms, Crystal FR
4) Roberts, Callie SO
-- Norman High School
NT
1) Lodge, Sydnee FR
2) Wesson, Rachel FR
3) Dixon, Sabrina FR
4) Franklin, Malisha FR
Girls 4x400 Meter Relay Class 6A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Edmond Memorial High School
4:02.15 20
1) Sipes, Kyla JR
2) Scheef, Ricki FR
3) Kemp, CreeOna JR
4) Scott, Emmi SO
2 Midwest City High School
4:04.86 16
1) Edwards, Tashawnya FR
2) Beard, Jasauen FR
3) Jones, Briana FR
4) Brown, Kenisha JR
3 Lawton Eisenhower High Schoo
4:07.07 12
1) Labe, Courtney FR
2) Thomas, Mariah JR
3) Chambers, Desiree SO
4) Jones, Kiarra FR
4 Putnam City High School
4:17.51 8
1) Fulbright, Karteshe JR
2) Kennebrew, Kiarra JR
3) Gray, Mercedes SO
4) Graham, Charisma JR
5 Yukon High School
4:29.29 4
1) Grooms, Crystal FR
2) Roberts, Callie SO
3) Christie, Georgeanna SR
4) Tredway, Jesse SR
6 US Grant High School
5:09.61 2
1) Rodriguez, Crystal JR
2) Gannaway, Brittany SO
3) Gannaway, Jessica JR
4) Jackson, Jazmine SO
Girls 4x800 Meter Relay Class 6A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Edmond Memorial High School
10:03.83 20
1) Brown, Raechel SR
2) Visina, Jacqueline SO
3) Scott, Taylor JR
4) Lewis, Tara JR
2 Westmoore High School
10:19.75 16
1) Smith, Leigh SR
2) Miller, Shelby SO
3) Scott, Alex SO
4) Hernandez, Noemi SR
3 Lawton Eisenhower High Schoo
10:21.35 12
1) Chambers, Desiree SO
2) White, Chantel SR
3) Wright, Usilla SO
4) Thomas, Mariah JR
4 Midwest City High School
10:48.68 8
1) Boyd, Quemari SO
2) Locke, Jamie SR
3) Downs, Courtney FR
4) Andrews, Dashja JR
5 Yukon High School
11:07.71 4
1) Grooms, Crystal FR
2) Roberts, Callie SO
3) Robinson, Gabby SO
4) Adam, Chanel SR
6 Putnam City High School
11:36.16 2
1) Schmitz, Hannah SO
2) Dawson, Ta\'Shana JR
3) Gray, Mercedes SO
4) Commey, Ashanti SO
7 US Grant High School
12:33.50
1) Rodriguez, Crystal JR
2) Gannaway, Brittany SO
3) Padilla, Itzel FR
4) Gannaway, Jessica JR
Girls High Jump Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Burris, Shaquan
SO Edmond Memor
5-04.00 10
2 Fields, Kristen
JR Midwest City
5-02.00 8
3 Wild, Savannah
SR Edmond Memor
5-02.00 6
4 Thrash, Maisha
SR Lawton Eisen
4-10.00 2.33
4 Plunkett, Leshabra FR Putnam
City 4-10.00
2.33
4 Cosby, Paige
SO Yukon High
4-10.00 2.33
5 Reading, Chelsey
SO Edmond Memor
4-10.00
6 Porter, Chaney
SR Putnam City
4-10.00
7 Wood, Schuyler
FR Putnam City
4-10.00
8 Glover, Des'ree
SO Midwest City
4-08.00
Girls Pole Vault Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Harry, Jennifer
JR Edmond Memor 10-00.00
10
2 Clonts, Lauren
JR Midwest City
9-06.00 8
3 Harry, Jessica
JR Edmond Memor
9-06.00 6
4 Sheehan, Darby
JR Edmond Memor
9-00.00 4
5 Walker, Blaire
FR Yukon High
8-00.00 2
6 Smith, Shaye
FR Yukon High
7-06.00 1
7 Faison, Micah
FR Yukon High
7-00.00
Girls Long Jump Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Wood, Schuyler
FR Putnam City
16-11.50 10
2 Porter, Chaney
SR Putnam City
16-00.25 8
3 Clark, Ashley
JR Midwest City 15-09.25
6
4 Charlton, Tiah
JR Edmond Memor 15-08.75
4
5 Burris, Shaquan
SO Edmond Memor 15-01.00
2
6 Cosby, Paige
SO Yukon High
15-00.00 1
7 Coleman, Dezmon
FR Lawton Eisen 14-06.50
8 Qualls, McKenna
JR Edmond Memor 14-04.75
9 Franklin, Nicole
SO Westmoore Hi 14-01.50
10 Glover, Des'ree
SO Midwest City 14-01.00
11 Hagemann, Brooke
SR Westmoore Hi 14-00.00
12 Franklin, Malisha FR
Norman High 13-07.75
13 McCurley, Brianna SR
Westmoore Hi 12-07.75
14 Gannaway, Jessica JR US
Grant Hig 11-09.25
Girls Shot Put Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Williams, Kalicia SR
Midwest City 45-01.00
10
2 Pivniska, Shay
SR Yukon High
37-10.00 8
3 Jones, Jalee
JR Edmond Memor 37-10.00
6
4 Valliere, Grace
SR Norman High
37-02.25 4
5 Wallace, Marisha
SR Midwest City 36-07.50
2
6 Downs, Jaclyn
JR Westmoore Hi 35-03.50
1
7 Moseley, Gloria
SR Edmond Memor 34-06.00
8 Haun, Brianna
FR Westmoore Hi 31-08.00
9 Donoghue, Caleigh FR
Norman High 31-02.00
10 Deckard, Kiersten JR
Yukon High
30-09.00
11 Bishop, Nyke
FR Lawton Eisen 30-07.50
12 Bench, Angela
SR Putnam City
29-01.50
13 Kolinski, Alex
SO Lawton Eisen 28-02.50
14 Morris, Tesla
FR Yukon High
25-05.00
15 Phillips, Dionna
SO Lawton Eisen 21-06.50
Girls Discus Throw Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Moseley, Gloria
SR Edmond Memor
137-03 10
2 Valliere, Grace
SR Norman High
120-02 8
3 Williams, Kalicia SR
Midwest City
116-06 6
4 Donoghue, Caleigh FR
Norman High
110-05 4
5 Fuller, Chelsea
SR Edmond Memor
105-07 2
6 Downs, Jaclyn
JR Westmoore Hi
105-04 1
7 Washington, Valnesha FR Midwest City
102-02
8 Deckard, Kiersten JR
Yukon High
99-00
9 Pivniska, Shay
SR Yukon High
77-00
10 Burleson, Lily
FR Edmond Memor
69-03
Boys 100 Meter Dash Class 6A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Teeters, John
JR Edmond Memor
11.02q 4
2 Donald, Claude
SR Midwest City
11.16q 1
3 Scarborough, Jared SR Putnam
City
11.20q 1
4 Durham, Neco
SO Putnam City
11.26q 1
5 Douglas, Antawian SR
Lawton Eisen
11.30q 3
6 Whitebuffalo, Creighton SO Putnam City
11.33q 2
7 Granado, Eric
SR Yukon High
11.35q 1
8 Anderson, Shon
FR Yukon High
11.42 4
9 Fontaine, Brandon SO
Edmond Memor
11.75 2
10 Kendrick, Marquez SO
Edmond Memor
11.78 3
11 Roberts, Donovan
JR Norman High
11.79 2
12 Green, Randy
FR Lawton Eisen
11.80 3
13 Johnson, Qualan
SO Midwest City
11.82 3
14 McGill, Josh
FR Norman High
11.88 1
15 Purdy, Aaron
SO Westmoore Hi
12.22 4
16 Robinson, LaDarius FR US
Grant Hig
13.05 1
17 Hernandez, Cristian JR US Grant Hig
13.27 2
Boys 100 Meter Dash Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Teeters, John
JR Edmond Memor
10.83 10
2 Whitebuffalo, Creighton SO Putnam City
10.98 8
3 Donald, Claude
SR Midwest City
11.07 6
4 Douglas, Antawian SR
Lawton Eisen
11.10 4
5 Scarborough, Jared SR Putnam
City
11.13 2
6 Durham, Neco
SO Putnam City
11.30 1
7 Granado, Eric
SR Yukon High
11.47
Boys 200 Meter Dash Class 6A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Donald, Claude
SR Midwest City
22.81q 1
2 Douglas, Antawian SR
Lawton Eisen
23.13q 3
3 Whitebuffalo, Creighton SO Putnam City
23.15q 2
4 Davis, Brad
JR Norman High
23.27q 1
5 Smith, David
JR Edmond Memor
23.32q 2
6 Mcdonald, Adrian
JR Lawton Eisen
23.41q 1
7 Durham, Neco
SO Putnam City
23.53q 3
8 Groce, Caelen
FR Yukon High
23.65 2
9 George, Brandon
JR Westmoore Hi
23.71 3
10 Granado, Eric
SR Yukon High
23.76 1
11 Meyn, Hunter
JR Yukon High
24.04 2
12 Green, Randy
FR Lawton Eisen
24.08 1
13 Roberts, Donovan
JR Norman High
24.43 3
14 Franks, Matt
SO Putnam City
24.53 1
15 Kendrick, Marquez SO
Edmond Memor
24.54 2
16 McGill, Josh
FR Norman High
25.46 2
17 Johnson, Qualan
SO Midwest City
25.91 1
18 Hernandez, Cristian JR US Grant Hig
27.22 3
Boys 200 Meter Dash Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Whitebuffalo, Creighton SO Putnam City
22.22 10
2 Douglas, Antawian SR
Lawton Eisen
22.53 8
3 Smith, David
JR Edmond Memor
22.57 6
4 Davis, Brad
JR Norman High
22.90 4
5 Donald, Claude
SR Midwest City
22.97 2
6 Durham, Neco
SO Putnam City
23.03 1
Boys 400 Meter Dash Class 6A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Duke, Isaiah
JR Edmond Memor
47.60 3 10
2 Hogg, Anthony
JR Putnam City
49.48 3 8
3 Robinson, Imond
SO Norman High
50.13 3 6
4 Dies, Thad
SR Yukon High
50.47 3 4
5 Hale, Ty
FR Yukon High
52.15 3 2
6 Edwards, Jordan
SR Yukon High
52.33 2 1
7 Brazille, Ty Liq
JR Westmoore Hi
52.35 2
8 Young, Dupree
FR Norman High
52.40 3
9 Smith, Daniel
SO Edmond Memor
52.54 3
10 Butler, Larry
SO Putnam City
52.57 2
11 Jones, Spencer
FR Norman High
55.29 2
12 Russell, Tyquae
FR Midwest City
56.21 1
13 Garrey, Dominik
FR Lawton Eisen
57.25 2
14 Washington, Curtis FR Midwest
City
57.58 1
15 Veneges, Israel
JR US Grant Hig
1:00.35 1
16 Holley, Bryan
JR US Grant Hig
1:00.77 1
17 Gloria, Jonathan
JR US Grant Hig
1:00.82 1
Boys 800 Meter Run Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Greiner, Simon
JR Edmond Memor
1:58.35 10
2 Shook, Alex
SO Edmond Memor
2:00.32 8
3 Johnson, Geoffrey JR
Edmond Memor 2:00.59
6
4 Torres, Jon
JR Norman High
2:01.22 4
5 Massey, Scott
JR Yukon High
2:02.47 2
6 Sagebiel, Landon
SR Norman High
2:03.99 1
7 Mattox, Clay
SO Yukon High
2:07.88
8 Martin, Will
JR Yukon High
2:08.28
9 Ramos, Kevin
FR Norman High
2:11.11
10 Brown, Daulton
JR Westmoore Hi
2:12.06
11 Weaver, Elijah
SO Westmoore Hi
2:14.73
12 Starks, Daniel
FR Putnam City
2:15.98
12 Ward, Jordan
JR US Grant Hig
2:15.98
14 Jackson, JaQuarius SR Lawton
Eisen 2:21.11
15 Hawkins, Marcellus FR Midwest
City 2:22.06
16 Murphy, Cody
SR Midwest City
2:23.23
17 Holley, Bryan
JR US Grant Hig
2:27.06
18 King, Matt
SR Midwest City
2:35.74
Boys 1600 Meter Run Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Satterthwaite, Tanner JR Norman High
4:26.21 10
2 Greiner, Simon
JR Edmond Memor
4:36.84 8
3 Shook, Alex
SO Edmond Memor
4:37.16 6
4 Hammond, Seth
SO Edmond Memor
4:38.08 4
5 Maeder, Al
JR Norman High
4:39.26 2
6 Massey, Scott
JR Yukon High
4:51.54 1
7 Perez, Noe
SR US Grant Hig
4:54.51
8 Murphy, Cody
SR Midwest City
4:56.18
9 Ennamuri, Varun
FR Norman High
4:58.75
10 Hart, Zachariah
SO Westmoore Hi
5:00.43
11 Baxter, Tyler
SO Yukon High
5:01.48
12 Trejo, Luis
SO US Grant Hig
5:07.97
13 Mattox, Clay
SO Yukon High
5:09.81
14 Bishop, Charlie
SO US Grant Hig
5:13.29
15 Davis, Alex
SO Westmoore Hi
5:15.90
16 Waldrop, Collin
SO Westmoore Hi
5:29.76
17 McClain, Victor
SO Midwest City
5:51.23
18 Scott, DeQuan
FR Putnam City
5:57.11
Boys 3200 Meter Run Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Satterthwaite, Tanner JR Norman High
9:40.55 10
2 Shook, Alex
SO Edmond Memor 10:04.44
8
3 Maeder, Al
JR Norman High
10:13.78 6
4 Hammond, Seth
SO Edmond Memor 10:30.05
4
5 Perez, Noe
SR US Grant Hig 10:31.87
2
6 Baines, Robert
SO Norman High
10:54.84 1
Boys 110 Meter Hurdles Class 6A
===================================================================
Name
Year School
Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Retter, Kollin
SR Yukon High
15.39q 1
2 Cossey, Jesse
SO Edmond Memor
15.39q 2
3 Traylor, Brian
SR Midwest City
15.44q 1
4 Mankin, Bodie
JR Yukon High
15.66q 2
5 Bowerman, Brett
JR Yukon High
15.96q 1
6 Fontaine, Brandon SO
Edmond Memor
16.11q 1
7 Smith, Rontez
JR Putnam City
16.26q 2
8 Khong, Joe
JR Edmond Memor
16.46 2
9 Jeong, Hong
SO Norman High
16.68 2
10 Shegog, Dominic
JR Lawton Eisen
16.84 1
11 East, Andrew
SR Lawton Eisen
17.16 2
12 Green, Andy
FR Lawton Eisen
17.26 1
13 Matthews-Vidato, Christi JR Putnam City
18.28 2
Boys 110 Meter Hurdles Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Traylor, Brian
SR Midwest City
15.22 10
2 Retter, Kollin
SR Yukon High
15.25 8
3 Cossey, Jesse
SO Edmond Memor
15.65 6
4 Mankin, Bodie
JR Yukon High
15.89 4
5 Smith, Rontez
JR Putnam City
16.06 2
6 Fontaine, Brandon SO
Edmond Memor
16.14 1
7 Bowerman, Brett
JR Yukon High
16.27
Boys 300 Meter Hurdles Class 6A
==========================================================================
Name
Year School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Retter, Kollin
SR Yukon High
40.19 3 10
2 Mankin, Bodie
JR Yukon High
40.51 3 8
3 Cossey, Jesse
SO Edmond Memor
41.86 3 6
4 Matthews-Vidato, Christi JR Putnam City
41.88 3 4
5 Statham, Jahmari
JR Lawton Eisen
42.73 3 2
6 East, Andrew
SR Lawton Eisen
43.08 3 1
7 Khong, Joe
JR Edmond Memor
43.54 2
8 Smith, Rontez
JR Putnam City
43.94 2
9 Jeong, Hong
SO Norman High
43.98 3
10 Pitts, Tanner
SR Edmond Memor
45.81 2
11 Green, Andy
FR Lawton Eisen
46.00 1
12 McCurley, Colten
SO Yukon High
47.52 2
13 Roberson, Austin
JR Midwest City
47.67 2
14 Cody, Austin
SO Norman High
49.94 1
Boys 4x100 Meter Relay Class 6A
================================================================
School
Prelims
================================================================
Preliminaries
1 Edmond Memorial High School
42.38q
1) Smith, David JR
2) Teeters, John JR
3) Cosby, Darren JR
4) Duke, Isaiah JR
2 Putnam City High School
42.89q
1) Scarborough, Jared SR
2) Durham, Neco SO
3) Hogg, Anthony JR
4) Whitebuffalo, Creighton SO
3 Midwest City High School
43.01q
1) Flanders, James JR
2) Lewis, Zeke JR
3) Martin, Antonio JR
4) Donald, Claude SR
4 Westmoore High School
43.28q
1) Feuerborn, Cody SR
2) George, Brandon JR
3) Richards, Austin SO
4) Svetgoff, Alexander SO
5 Lawton Eisenhower High Schoo
43.56q
1) Green, Randy FR
2) Nolan, Jariun FR
3) Mcdonald, Adrian JR
4) Douglas, Antawian SR
6 Yukon High School
43.58q
1) Granado, Eric SR
2) Groce, Caelen FR
3) Anderson, Shon FR
4) Retter, Kollin SR
7 US Grant High School
50.00q
1) Young, Derrick JR
2) Robinson, LaDarius FR
3) Hernandez, Cristian JR
4) Gloria, Jonathan JR
Boys 4x100 Meter Relay Class 6A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Edmond Memorial High School
42.03 20
1) Smith, David JR
2) Teeters, John JR
3) Cosby, Darren JR
4) Duke, Isaiah JR
2 Putnam City High School
42.57 16
3 Midwest City High School
43.25 12
4 Yukon High School
43.27 8
5 Westmoore High School
43.64 4
6 Lawton Eisenhower High Schoo
43.94 2
7 US Grant High School
50.41
Boys 4x400 Meter Relay Class 6A
==========================================================================
School
Finals H# Points
==========================================================================
1 Edmond Memorial High School
3:18.60 2 20
1) Smith, David JR
2) Cosby, Darren JR
3) Smith, Daniel SO
4) Duke, Isaiah JR
2 Yukon High School
3:23.28 2 16
1) Hale, Ty FR
2) Groce, Caelen FR
3) Edwards, Jordan SR
4) Dies, Thad SR
3 Lawton Eisenhower High Schoo
3:26.14 2 12
1) Mcdonald, Adrian JR
2) Peters, Giovonni SR
3) Nolan, Jariun FR
4) Douglas, Antawian SR
4 Norman High School
3:26.69 2 8
1) Birnie, Hunter JR
2) Davis, Brad JR
3) Uglean, Tommy SO
4) Young, Dupree FR
5 Westmoore High School
3:28.32 1 4
1) Brazille, Ty Liq JR
2) Richards, Austin SO
3) Svetgoff, Alexander SO
4) Martin, Deandre SO
6 Midwest City High School
3:29.29 1 2
1) Donald, Claude SR
2) Flanders, James JR
3) Lewis, Zeke JR
4) Martin, Antonio JR
7 Putnam City High School
3:31.34 1
1) Franks, Matt SO
2) Butler, Larry SO
3) Whitebuffalo, Creighton SO
4) Hogg, Anthony JR
Boys 4x800 Meter Relay Class 6A
=======================================================================
School
Finals Points
=======================================================================
1 Norman High School
8:15.21 20
1) Uglean, Tommy SO
2) Birnie, Hunter JR
3) Torres, Jon JR
4) Sagebiel, Landon SR
2 Edmond Memorial High School
8:19.83 16
1) Fields, Michael SR
2) O\'Connor, Alex JR
3) Nielsen, Ryan FR
4) Johnson, Geoffrey JR
3 Yukon High School
8:21.79 12
1) Massey, Scott JR
2) Mattox, Clay SO
3) Hale, Ty FR
4) Dies, Thad SR
4 Westmoore High School
8:42.72 8
1) Weaver, Elijah SO
2) Warren, Austin JR
3) Brown, Daulton JR
4) Davis, Alex SO
5 Midwest City High School
8:54.24 4
1) Murphy, Cody SR
2) King, Matt SR
3) Edwards, Keshon FR
4) Martin, Antonio JR
6 Lawton Eisenhower High Schoo
9:08.41 2
1) Santiago, Julio FR
2) Jackson, JaQuarius SR
3) Ashby, Tykwane FR
4) Garrey, Dominik FR
7 US Grant High School
9:32.37
1) Bishop, Charlie SO
2) Ward, Jordan JR
3) Holley, Bryan JR
4) Garcia, Carlos SO
Boys High Jump Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Peters, Giovonni
SR Lawton Eisen
6-08.00 10
2 Traylor, Brian
SR Midwest City
6-04.00 8
3 Piper, Michael
SO Norman High
6-02.00 6
4 Colbert, Trez
SR Midwest City
6-02.00 4
5 Stanley, Hunter
JR Yukon High
6-00.00 2
6 George, Brandon
JR Westmoore Hi
6-00.00 1
7 Nolan, Jariun
FR Lawton Eisen
6-00.00
8 Colbert, Trel
SR Midwest City
6-00.00
9 Fontaine, Brandon SO
Edmond Memor 6-00.00
10 Moore, Ben
FR Edmond Memor
5-10.00
11 Cody, Austin
SO Norman High
5-06.00
Boys Pole Vault Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Ramsey, Tanner
SR Yukon High
15-01.00 10
2 Pasque, Colin
SO Norman High
14-00.00 7
2 Thackerson, Chase JR
Edmond Memor 14-00.00
7
4 VanDyke, Zach
SR Westmoore Hi 13-06.00
4
5 Samples, Brandon
SR Edmond Memor 13-06.00
2
6 Hunt, Riley
JR Yukon High
12-00.00 1
7 Baldwin, Max
JR Yukon High
11-00.00
Boys Long Jump Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Duke, Isaiah
JR Edmond Memor 22-11.00
10
2 Cox, Cajun
SR Midwest City 20-10.00
8
3 Retter, Kollin
SR Yukon High
20-09.25 6
4 Franks, Matt
SO Putnam City
20-07.75 4
5 Peters, Giovonni
SR Lawton Eisen 20-05.50
2
6 Martin, Antonio
JR Midwest City 20-03.00
1
7 Moore, Ben
FR Edmond Memor 20-01.50
8 Johnson, Qualan
SO Midwest City 19-09.25
9 Shegog, Dominic
JR Lawton Eisen 19-08.75
10 Piper, Michael
SO Norman High
19-03.00
11 Jones, Shomari
JR Putnam City
18-09.50
12 Owens, Darius
JR Yukon High
18-05.25
13 Stanley, Hunter
JR Yukon High
18-01.75
14 Richards, Austin
SO Westmoore Hi 17-07.75
15 Green, Andy
FR Lawton Eisen 17-03.75
Boys Shot Put Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Myers, Connor
SR Edmond Memor 56-06.50
10
2 Sammons, Chase
SR Edmond Memor 56-03.00
8
3 Hening, Travis
SR Yukon High
47-10.00 6
4 Carson, Landon
SR Midwest City 46-00.00
4
5 Wright, Jacob
SR Edmond Memor 45-01.50
2
6 Balsano, Tanner
JR Yukon High
45-01.00 1
7 Smith, Justin
SR Westmoore Hi 45-00.00
8 Beverly, Tyrone
JR Lawton Eisen 44-06.00
9 Freeman, Carlos
SO Midwest City 42-01.50
10 Stone, Austin
SO Westmoore Hi 41-03.50
11 Northern, Marty
SR Lawton Eisen 40-00.00
12 Kauk, Hayden
FR Yukon High
39-11.00
13 Schone, Callin
FR Norman High
39-04.50
14 Nicholson, Christian JR US Grant Hig
37-03.00
15 Coley, Easton
SO US Grant Hig 36-08.00
16 Brown, Michael
JR Norman High
22-02.50
Boys Discus Throw Class 6A
=======================================================================
Name
Year School
Finals Points
=======================================================================
1 Sammons, Chase
SR Edmond Memor
158-06 10
2 Cary, Kuriean
JR Yukon High
150-09 8
3 Doyle, Jake
SR Yukon High
138-02 6
4 Shannon, Chris
JR Midwest City
135-04 4
5 Wade, Collin
SR Westmoore Hi
119-02 2
6 Smith, Justin
SR Westmoore Hi
117-08 1
7 Myers, Connor
SR Edmond Memor
113-02
8 Chambers, Jared
SR Edmond Memor
112-02
9 Warren, Kellen
SO Westmoore Hi
111-00
10 Pletcher, Dennis
SO Lawton Eisen
110-00
10 Edmonds, Richard
SO Yukon High
110-00
10 Carson, Landon
SR Midwest City
110-00
13 Schone, Callin
FR Norman High
99-00
14 Freeman, Carlos
SO Midwest City
98-00
15 Coley, Easton
SO US Grant Hig
79-00
16 Brown, Michael
JR Norman High
71-00
Women - Class 6A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Edmond Memorial High Schoo 254
2) Midwest City High School 116
3) Putnam City High School 96.33
4) Lawton Eisenhower High 65.33
5) Westmoore High School
43 6) Yukon High School
30.33
7) Norman High School
30 8) US Grant High School
2
Men - Class 6A - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Edmond Memorial High Schoo 198
2) Yukon High School 116
3) Norman High School
85 4) Midwest City High School
65
5) Putnam City High School 56
6) Lawton Eisenhower High 43
7) Westmoore High School
24 8) US Grant High School
2