Licensed to: The ENDURO Group LLC
Cache HS Meet 2017
New Headline 2
03/31/2017 - 03/31/2017
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES HS 1 ELGIN ELGI 130.000 2 LAWTON MACARTHUR LAWO 129.000 3 ALTUS ALTU 93.500 4 LAWTON EISENHOWER LAWE 89.000 5 MARLOW MARL 84.500 6 ANADARKO ANAD 50.000 7 CACHE CACH 30.000 8 SNYDER SNYD 29.000 9 HOLLIS HOLI 4.000 9 INDIAHOMA INDI 4.000 9 LAWTON CHRISTIAN LACS 4.000 9 RUSH SPRINGS RUSH 4.000 FEMALE TEAM SCORES HS 1 LAWTON EISENHOWER LAWE 137.000 2 ELGIN ELGI 129.000 3 ALTUS ALTU 119.000 4 CACHE CACH 88.000 5 MARLOW MARL 57.000 6 ANADARKO ANAD 33.000 7 HOLLIS HOLI 25.000 8 RUSH SPRINGS RUSH 19.000 9 LAWTON MACARTHUR LAWO 18.000 10 GERONIMO GERO 8.000 11 LAWTON CHRISTIAN LACS 6.000 11 SNYDER SNYD 6.000 13 INDIAHOMA INDI 4.000
Event 1 GIRLS HS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LAWTON EISENHOWER A
LAWE
50.68
2 CACHE A
CACH
53.90
3 MARLOW A
MARL
54.45
4 LAWTON MACARTHUR A
LAWO
54.54
5 ALTUS B
ALTU
54.87
6 HOLLIS A
HOLI
55.07
7 ANADARKO A
ANAD
55.37
ALTUS A
ALTU
DNF
Event 3 GIRLS HS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ELGIN A
ELGI
10:25.71
2 ALTUS A
ALTU
10:55.93
3 LAWTON EISENHOWER A
LAWE
10:56.68
4 ANADARKO A
ANAD
11:06.34
5 HOLLIS A
HOLI
11:14.90
Event 5 GIRLS HS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GENA ROGERS [396]
LAWE
16.32
2 MOLLY KOONS [483]
MARL
17.54
3 BAILEY BITTMAN [476]
MARL
17.57
4 MARIAH HOWARD [480]
MARL
18.08
5 RAEGAN GARRISON [528]
SNYD
18.39
6 TAYLOR ROBINSON [324]
HOLI
18.42
7 ALYSSA COX [477]
MARL
18.47
8 SHANIA SMITH [399]
LAWE
18.51
9 ALEIGHA LOWE [262]
ELGI
18.86
10 KENZIE BOOKOUT [208]
CACH
19.10
11 ALYSSA HARGIS [116]
ALTU
19.56
12 BROOKLYNN PIERSON [355]
INDI
20.61
13 NIKARA DENTON [434]
LAWO
20.80
14 AUBRI HUGHES [120]
ALTU
20.81
15 CARLEY TAYLOR [185]
ANAD
23.48
KELSEE BAKER [103]
ALTU
DNF
Event 8 GIRLS HS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ALTUS A
ALTU
1:46.96
2 LAWTON EISENHOWER A
LAWE
1:47.96
3 ELGIN A
ELGI
1:53.27
4 ALTUS B
ALTU
1:54.07
5 CACHE A
CACH
1:55.30
6 HOLLIS A
HOLI
1:57.38
7 LAWTON MACARTHUR A
LAWO
1:57.43
8 ANADARKO A
ANAD
1:59.83
Event 10 GIRLS HS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SHELBY CARGILL [209]
CACH
2:30.84
2 BERTALEE WOODARD [188]
ANAD
2:35.24
3 PEYTON GOODIN [260]
ELGI
2:35.90
4 EMILY KATE PICKETT [132]
ALTU
2:39.46
5 HOLLIE BABEL [310]
GERO
2:40.18
6 CLAUDIA CHONEY [211]
CACH
2:41.52
7 SKYLEE GLASS [178]
ANAD
2:43.43
8 REBEKAH ROMAN [218]
CACH
2:46.08
9 CHAUNCEY BECKER [105]
ALTU
2:49.18
10 HANNAH SCARBROUGH [489]
MARL
2:49.93
11 GRACIE HERNKE [117]
ALTU
2:50.90
12 LOTTIE DEERE [311]
GERO
2:55.78
13 ABBY KELLY [482]
MARL
2:56.93
14 AUTUMN MATHIS [703]
RUSH
2:58.55
15 ALICIA MOORE [485]
MARL
3:01.18
16 AURELIA HOLGUIN [479]
MARL
3:04.74
Event 12 GIRLS HS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SHARIYA DAVIS [110]
ALTU
13.20
2 KIANDRA KNIGHT [124]
ALTU
13.21
3 ELIZABETH CRAIN [213]
CACH
13.23
4 ALLEGHA PADGETT [130]
ALTU
13.36
5 BAILEY BEARD [702]
RUSH
13.56
6 JULIETTE HARVEY [387]
LAWE
13.63
7 DESTINEY RUSH [397]
LAWE
13.87
8 KYRA AUSTIN [206]
CACH
13.90
9 JAYCEE HERRING [118]
ALTU
13.98
10 ALYSSA COX [477]
MARL
14.01
11 MOLLY LITTLE [126]
ALTU
14.10
12 EBONEISHA ARMSTRONG [357]
LACS
14.28
13 ALISA JACKSON [438]
LAWO
14.29
14 BAILEY BITTMAN [476]
MARL
14.43
15 SAMANTHA FATJO [543]
TIPT
14.44
16 NIKARA DENTON [434]
LAWO
14.47
17 DYMOND WILSON [187]
ANAD
14.51
18 MAKENZIE SHEFFIELD [544]
TIPT
14.57
19 FERNANDA VALENCIA [220]
CACH
14.60
20 ASHLEY SIMMONS [398]
LAWE
14.76
21 KENZIE BOOKOUT [208]
CACH
14.78
22 ALIYAH JONES [439]
LAWO
14.79
23 ALONIE BAXTER [431]
LAWO
14.79
24 RAEGAN GARRISON [528]
SNYD
14.82
25 ALLIYAH WILLIAMS [400]
LAWE
14.98
26 ALEXIS CHAO [433]
LAWO
14.99
27 CAMILLE BENFORD [379]
LAWE
15.08
28 HARLIE GLIDEWELL [179]
ANAD
15.73
29 ALLIE GOODPASTURE [114]
ALTU
16.02
30 WAYRILL VARGAS [443]
LAWO
16.16
31 BRIA GRIFFIN [436]
LAWO
16.20
32 SERENITY MUSE [529]
SNYD
16.41
Event 14 GIRLS HS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GABBY CUMMINS [257]
ELGI
12:42.65
2 RYLEA SMITH [219]
CACH
12:46.37
3 MIA REYES [323]
HOLI
12:47.08
4 ELIZA CUMMINS [256]
ELGI
13:01.90
5 KAMREE CASTLE [253]
ELGI
13:15.74
6 JULESSA COLONG [255]
ELGI
13:21.08
7 CHLOE PHILLIPS [266]
ELGI
13:28.43
8 LAUREN RICHEY [181]
ANAD
13:35.99
9 OLGA LOPEZ [127]
ALTU
13:44.05
10 FRANCIS TAPIA [133]
ALTU
13:56.58
11 AUTUMN GOODWIN [115]
ALTU
14:39.46
12 TIFFANY BERRYHILL [172]
ANAD
16:12.78
13 ALLISON EILENBERGER [541]
TIPT
16:16.46
14 ASHLEY PANTOJA [322]
HOLI
16:17.71
15 RHIANA BOYTON [174]
ANAD
16:50.71
Event 15 GIRLS HS 400m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MARIAH LEONARD [388]
LAWE
1:02.24
2 NIA HILL [119]
ALTU
1:04.19
3 SHELBY CARGILL [209]
CACH
1:04.78
4 HOLLIE BABEL [310]
GERO
1:04.80
5 BROOKLYN BRUNHOEBER [252]
ELGI
1:07.36
6 BREANNA KING [123]
ALTU
1:07.49
7 ANJOLEA CLAYTON [384]
LAWE
1:07.51
8 DYMOND WILSON [187]
ANAD
1:08.27
9 LEAH VILLEGAS [270]
ELGI
1:08.82
10 ISABELLA CHILDS [107]
ALTU
1:09.10
11 MACKENZIE WOOD [134]
ALTU
1:10.50
12 BREE BARKER [104]
ALTU
1:10.62
13 ANGALINE DAVIS [176]
ANAD
1:10.88
14 CASSANDRA COLONG [254]
ELGI
1:11.60
15 HANNAH SCARBROUGH [489]
MARL
1:12.19
16 CORA FARLEY [542]
TIPT
1:12.40
17 SAMANTHA FATJO [543]
TIPT
1:13.40
18 NYLA WILLIAMS [223]
CACH
1:14.61
19 EBONEISHA ARMSTRONG [357]
LACS
1:15.07
20 JASMINE ORONA [321]
HOLI
1:15.31
21 ALICIA MOORE [485]
MARL
1:15.98
22 LOTTIE DEERE [311]
GERO
1:16.22
23 ERIN BIRCH [173]
ANAD
1:16.31
24 BRITTANY LUNDMARK [128]
ALTU
1:17.36
25 ANGEL MOORELAND [315]
GERO
1:18.93
26 AKILAH CHARLES [382]
LAWE
1:19.57
27 ALANA JONES [359]
LACS
1:19.97
28 SOPHIA SMITH [442]
LAWO
1:28.27
Event 17 GIRLS HS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ALEIGHA LOWE [262]
ELGI
47.85
2 BROOKE BROSS [381]
LAWE
48.92
3 ALLEGHA PADGETT [130]
ALTU
50.17
4 RAEGAN GARRISON [528]
SNYD
51.76
5 ALYSSA COX [477]
MARL
51.86
6 KENZIE BOOKOUT [208]
CACH
53.70
7 KENNEDY MARTIN [129]
ALTU
54.00
8 BAILEY BITTMAN [476]
MARL
54.36
9 ALYSSA HARGIS [116]
ALTU
55.01
10 IYONA ZACKERY [402]
LAWE
55.36
11 MAKENZIE SHEFFIELD [544]
TIPT
56.13
12 MARIAH HOWARD [480]
MARL
56.73
13 CAYLA KETNER [215]
CACH
56.75
14 AUTUMN MATHIS [703]
RUSH
58.10
15 FERNANDA VALENCIA [220]
CACH
58.13
16 ANNIE PETZOLD [131]
ALTU
58.55
17 JASMINE ORONA [321]
HOLI
58.90
18 KELSEE BAKER [103]
ALTU
59.83
19 CARLEY TAYLOR [185]
ANAD
1:07.36
Event 19 GIRLS HS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ELIZABETH CRAIN [213]
CACH
26.67
2 LEAH VILLEGAS [270]
ELGI
28.22
3 BAILEY BEARD [702]
RUSH
28.25
4 JULIETTE HARVEY [387]
LAWE
28.30
5 HOLLIE BABEL [310]
GERO
28.37
6 LEXI LARGE [701]
RUSH
28.64
7 ALICIA AYERS [102]
ALTU
29.12
8 CARMEN ARMSTRONG [430]
LAWO
29.22
9 OLIVIA JAMES [121]
ALTU
29.43
10 MEAGAN MORRISTON [487]
MARL
29.65
11 ASHLEY SIMMONS [398]
LAWE
29.70
12 ELIYA SIMPSON [441]
LAWO
29.76
13 EBONEISHA ARMSTRONG [357]
LACS
30.24
14 ERIN BIRCH [173]
ANAD
30.37
15 NYLA WILLIAMS [223]
CACH
30.47
16 ALONIE BAXTER [431]
LAWO
31.01
17 CAMILLE BENFORD [379]
LAWE
31.18
18 ANGALINE DAVIS [176]
ANAD
31.34
19 CAYLA KETNER [215]
CACH
31.87
20 MIA AHTONE [171]
ANAD
32.48
21 ALLIE GOODPASTURE [114]
ALTU
32.59
22 MAKENZIE SHEFFIELD [544]
TIPT
34.18
23 SAMANTHA FATJO [543]
TIPT
38.66
STEPHANIE QUINN [395]
LAWE
DNF
Event 21 GIRLS HS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SHELBY CARGILL [209]
CACH
5:52.18
2 BERTALEE WOODARD [188]
ANAD
5:55.24
3 IZZY CUMMINS [258]
ELGI
5:57.18
4 AMBER CLAYTON [383]
LAWE
6:00.84
5 MIA REYES [323]
HOLI
6:01.62
6 ELIZA CUMMINS [256]
ELGI
6:06.27
7 ABBY KELLY [482]
MARL
6:10.08
8 GABBY CUMMINS [257]
ELGI
6:11.62
9 CLAUDIA CHONEY [211]
CACH
6:13.62
10 JULESSA COLONG [255]
ELGI
6:14.93
11 OLGA LOPEZ [127]
ALTU
6:17.43
12 MARIAH MALLOY [390]
LAWE
6:18.08
13 KAMREE CASTLE [253]
ELGI
6:19.27
14 BETHANY DAWN GARRISON [113]
ALTU
6:21.49
15 REBEKAH ROMAN [218]
CACH
6:29.68
16 MIKALYN MORELAND [264]
ELGI
6:32.48
17 FRANCIS TAPIA [133]
ALTU
6:35.24
18 LAUREN RICHEY [181]
ANAD
6:41.14
19 AUTUMN GOODWIN [115]
ALTU
6:52.46
20 AURELIA HOLGUIN [479]
MARL
7:12.21
21 KATELYN KOCH [440]
LAWO
7:15.62
22 ALLISON EILENBERGER [541]
TIPT
7:19.49
23 JASMIN GILLILAND [435]
LAWO
7:20.21
24 TIFFANY BERRYHILL [172]
ANAD
7:21.02
25 KENZIE HORTON [319]
HOLI
7:21.96
26 CORA FARLEY [542]
TIPT
7:51.11
27 ASHLEY PANTOJA [322]
HOLI
7:52.11
28 RHIANA BOYTON [174]
ANAD
7:55.34
29 TIANNA DOCTOR [358]
LACS
8:33.43
30 BRIANA LEE [360]
LACS
8:38.84
31 KAREN BRADEN [432]
LAWO
8:44.84
Event 23 GIRLS HS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LAWTON EISENHOWER A
LAWE
4:14.34
2 ELGIN A
ELGI
4:22.11
3 ALTUS A
ALTU
4:26.30
4 ANADARKO A
ANAD
4:29.27
5 HOLLIS A
HOLI
4:38.87
6 ALTUS B
ALTU
4:42.81
Event 25 GIRLS HS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 SELENA MCDONALD [263]
ELGI
5'00.00"
2 ASHLEY PLETCHER [394]
LAWE
4'10.00"
3 BROOKE BROSS [381]
LAWE
4'10.00"
4 ALAIJA STEWART [330]
HOLI
4'08.00"
4 GENA ROGERS [396]
LAWE
4'08.00"
6 MEAGAN MORRISTON [487]
MARL
4'06.00"
Event 27 GIRLS HS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 LEXI LARGE [701]
RUSH
16'10.05"
2 ASHLEY PLETCHER [394]
LAWE
16'05.00"
3 EBONEISHA ARMSTRONG [357]
LACS
15'11.00"
4 CHASE MCCAIN [391]
LAWE
15'08.00"
5 CASSANDRA COLONG [254]
ELGI
15'02.00"
6 SHANIA SMITH [399]
LAWE
15'00.50"
Event 29 GIRLS HS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ALEXIS CHAO [433]
LAWO
9'06.00"
2 VICTORIA DUE [259]
ELGI
8'00.00"
3 KENNEDY MARTIN [129]
ALTU
7'06.00"
4 BROOKLYNN PIERSON [355]
INDI
7'00.00"
5 LUZ LUGO [389]
LAWE
6'06.00"
6 LONDON BELL [318]
HOLI
5'06.00"
Event 31 GIRLS HS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 EMILY POINDEXTER [268]
ELGI
37'01.00"
2 BROOKE MORRISTON [486]
MARL
35'02.00"
3 JOZZLYN CHRISTEN [108]
ALTU
34'07.00"
4 BRIANA QUOETONE [217]
CACH
33'10.00"
5 BOBBIE POLLARD [216]
CACH
32'09.50"
6 KAILAH BALLOU [251]
ELGI
32'02.50"
Event 33 GIRLS HS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 BROOKE MORRISTON [486]
MARL
125'07.00"
2 MEGAN ANDREWS [205]
CACH
98'05.00"
3 LAUREN WADE [490]
MARL
96'02.00"
4 JORDAN BENWAY [106]
ALTU
96'01.00"
5 HAZEL CODOPONY [212]
CACH
93'11.00"
6 RYGHLEE FARINA [177]
ANAD
91'05.00"
Event 2 BOYS HS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ALTUS A
ALTU
44.27
2 LAWTON EISENHOWER A
LAWE
44.30
3 ELGIN A
ELGI
44.62
4 CACHE B
CACH
45.22
5 CACHE A
CACH
47.04
6 ALTUS B
ALTU
47.42
7 LAWTON CHRISTIAN A
LACS
47.98
8 HOLLIS A
HOLI
48.54
LAWTON MACARTHUR A
LAWO
DNF
Event 4 BOYS HS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ANADARKO A
ANAD
9:01.11
2 LAWTON MACARTHUR A
LAWO
9:06.49
3 MARLOW A
MARL
9:08.37
4 ALTUS A
ALTU
9:17.58
5 LAWTON CHRISTIAN A
LACS
10:27.87
6 HOLLIS A
HOLI
10:33.62
Event 6 BOYS HS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 JELVIS HOSKINS [454]
LAWO
15.73
2 DERRICK WEBB [471]
LAWO
15.93
3 DASHAUN DAVIS [450]
LAWO
17.09
4 RIVERS JOHNSON [291]
ELGI
18.35
5 SEAN LOONEY [293]
ELGI
18.45
6 TREVER WILLIAMS [169]
ALTU
19.57
7 JEREMIAH SMITH [547]
TIPT
20.04
8 ARMANTII PEARSON [343]
HOLI
22.54
Event 7 BOYS HS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GAVIN BANKS [495]
MARL
10:31.87
2 MIGUEL INGRAM [415]
LAWE
10:38.52
3 ADRIAN LABRADA [195]
ANAD
11:11.78
4 TIMOTHY JACOBSON [536]
SNYD
11:20.55
5 CODY PERREN [464]
LAWO
11:22.14
6 LUCAS MARTINEZ [520]
MARL
11:57.08
7 BLAYNE BROWER [190]
ANAD
12:34.68
8 ALAN PALESTINO [162]
ALTU
12:36.37
9 ABRON HERNANDEZ [154]
ALTU
12:37.30
10 ANDREW BROWN [498]
MARL
12:42.71
11 JOSH BUXTON [144]
ALTU
12:53.24
12 MICHAEL HODGES [367]
LACS
13:24.74
13 TAITON BUNCH [530]
SNYD
13:40.14
14 KADEN RICHARDSON [346]
HOLI
14:39.87
15 ZAYNE JIMINEZ [339]
HOLI
14:46.11
Event 9 BOYS HS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ELGIN A
ELGI
1:32.37
2 LAWTON EISENHOWER A
LAWE
1:33.25
3 ALTUS A
ALTU
1:33.30
4 LAWTON MACARTHUR A
LAWO
1:35.17
5 ANADARKO A
ANAD
1:36.89
6 ALTUS B
ALTU
1:37.65
7 LAWTON CHRISTIAN A
LACS
1:39.50
8 CACHE A
CACH
1:39.59
9 HOLLIS A
HOLI
1:40.32
10 MARLOW A
MARL
1:41.09
Event 11 BOYS HS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 DANIEL NICKELL, JR. [463]
LAWO
2:06.08
2 KALEB TIPTON [425]
LAWE
2:07.14
3 BEN IVORY [513]
MARL
2:10.90
4 BRAYDEN DOUTHIT [704]
RUSH
2:11.81
5 LANCE HIEBLER [288]
ELGI
2:12.62
6 MITCHELL WEISSMAN [247]
CACH
2:13.45
7 CHADDWICK SAYLOR [241]
CACH
2:14.21
8 JEREMIAH GONZALES [284]
ELGI
2:15.11
9 ISHMAEL MARTIN [418]
LAWE
2:15.96
10 WALLACE COFIELD [405]
LAWE
2:17.11
11 TIMOTHY JACOBSON [536]
SNYD
2:17.84
12 TONEY WOODS [474]
LAWO
2:19.02
13 TYSON SMITH [244]
CACH
2:19.58
14 JULIO BECERRA [271]
ELGI
2:20.78
15 TAVIAN THREATT [246]
CACH
2:21.65
16 LEVI GLOVER [283]
ELGI
2:22.99
17 RIVERS JOHNSON [291]
ELGI
2:23.65
18 JEREMIAH HAWTHORNE [287]
ELGI
2:24.34
19 RORY MCPHERSON [419]
LAWE
2:24.96
20 RASJID BLACK [447]
LAWO
2:25.71
21 HENRY OWENS [161]
ALTU
2:26.81
22 RASHAD BLACK [446]
LAWO
2:27.49
23 MARTIN PEREZ [198]
ANAD
2:28.11
24 BRENT CUSHING [229]
CACH
2:28.30
25 XAVIER OBREGON [235]
CACH
2:28.74
26 JUAN CENTENO [145]
ALTU
2:29.81
27 NOAH LOYD [518]
MARL
2:30.43
28 ERICK RUIZ [348]
HOLI
2:30.74
29 HUNTER RADEMACHER [303]
ELGI
2:31.18
30 SALAH JUTTIE [455]
LAWO
2:31.90
31 SHAWN FONTANEZ [282]
ELGI
2:32.74
32 DARREN PLOTNICK [301]
ELGI
2:33.81
33 SETH JOHNSON [516]
MARL
2:34.34
34 BRAYDEN RUPPERT [376]
LACS
2:36.30
35 JOE HILLIARD [366]
LACS
2:38.55
36 JOHNNY KOVACH [234]
CACH
2:40.43
37 DELAND EMBRY [452]
LAWO
2:40.62
38 JOHN MIRACLE [374]
LACS
2:41.84
39 TAITON BUNCH [530]
SNYD
2:42.37
40 JUAN MCDONALD [372]
LACS
2:47.46
41 EMILIO CASTENADA [337]
HOLI
2:48.58
42 HUNTER CARR [362]
LACS
2:51.87
43 MICHAEL HODGES [367]
LACS
3:00.93
44 ABRAHAM REVILLA [344]
HOLI
3:01.99
Event 13 BOYS HS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 JAIR THOMAS [245]
CACH
11.04
2 TREVOR EVANS [533]
SNYD
11.44
3 TY NEUGEBAUER [462]
LAWO
11.49
4 WESTON GOLSON [453]
LAWO
11.71
5 COSSELL BRYANT [403]
LAWE
11.73
6 KEYLAN MURRY [461]
LAWO
11.87
7 JAMES DAVIS [191]
ANAD
12.01
8 DONOVAN SORRELL [424]
LAWE
12.08
9 JUSTIN KEAHBONE [194]
ANAD
12.14
10 JARIOUS MCKNIGHT [459]
LAWO
12.16
11 DASHAUN DAVIS [450]
LAWO
12.18
12 MYSEAN WELLS [168]
ALTU
12.18
13 JORDAN MOON [375]
LACS
12.19
14 JOHNMICHAEL COBB [363]
LACS
12.23
15 KOBY BATES [139]
ALTU
12.25
16 JAKE VARGAS [165]
ALTU
12.26
17 BLAKE YOUNG [249]
CACH
12.28
18 BRANDEN NOGUERAS BERMUDEZ [444]
LAWO
12.35
19 NICK WILLIAMS [473]
LAWO
12.36
20 ZACK DORCELY [279]
ELGI
12.39
21 KERSON SCRUGGS [423]
LAWE
12.41
22 MATTHEW FRICKIE [232]
CACH
12.43
23 IZAIAH HALL [152]
ALTU
12.47
24 DJ SIMS [378]
LACS
12.59
25 SEMAJ MCBRIDE [546]
TIPT
12.62
26 MASON LACKEY [707]
ANAD
12.66
27 BRYCE WAUGH [548]
TIPT
12.69
28 KALUB HUNT [368]
LACS
12.71
29 WALWYNN BYRD [336]
HOLI
12.73
30 DARIAN WARD [427]
LAWE
12.93
31 PARKER VANBUSKIRK [525]
MARL
12.93
32 TA'RIQ JORDAN [369]
LACS
13.08
33 DEVAUN HUFFMAN [289]
ELGI
13.11
34 JEREMIAH SMITH [547]
TIPT
13.16
35 WALTER EDWARDS [451]
LAWO
13.31
36 DANIEL TENIQUER [201]
ANAD
13.35
37 EZEKIEL COMPTON [501]
MARL
13.43
38 JERMEIH KEAHBONE [193]
ANAD
13.43
39 KOBEY KIZARR [517]
MARL
13.44
40 WILLIE SANDERS [467]
LAWO
13.48
41 DEREK COLEMAN [406]
LAWE
13.76
42 DAKOTA CARR [706]
ANAD
14.10
43 WYATT HILL [535]
SNYD
14.23
44 BUSTER JACKSON [192]
ANAD
14.43
45 QUITON VAUGHN [539]
SNYD
14.92
46 NATHAN HALE [534]
SNYD
15.20
47 TREY MOELLER [537]
SNYD
15.23
48 JAKE EMMONS [532]
SNYD
15.57
Event 16 BOYS HS 400m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 TREVOR EVANS [533]
SNYD
51.36
2 JOSH BAKER [138]
ALTU
51.57
3 YANNIK GRUENWALD [286]
ELGI
52.76
4 DAKOTA MCMULLIN [297]
ELGI
53.19
5 CALEB CARR [273]
ELGI
54.08
6 LANDON BREWER [272]
ELGI
54.29
7 DALTON WILLIAMS [540]
SNYD
54.69
8 NEHEMIAH MCCASKILL [159]
ALTU
55.05
9 WILLIE SANDERS [467]
LAWO
55.07
10 KALEB LOPEZ [196]
ANAD
55.74
11 JORDAN MOON [375]
LACS
56.41
12 ZACK DORCELY [279]
ELGI
56.49
13 BRAYDEN DOUTHIT [704]
RUSH
56.54
14 BRYCE WAUGH [548]
TIPT
58.06
15 DESEAN HARRIS [153]
ALTU
58.75
16 WALWYNN BYRD [336]
HOLI
59.68
17 NATHAN MALLOY [417]
LAWE
59.93
18 TAVIAN THREATT [246]
CACH
1:00.12
19 ANDREW ROGERS [422]
LAWE
1:00.58
20 DEMETRI WEBB [470]
LAWO
1:00.76
21 MASON LACKEY [707]
ANAD
1:01.36
22 CHRIS GONZALEZ [285]
ELGI
1:01.45
23 KALEB GLOVER [507]
MARL
1:01.84
24 SALAH JUTTIE [455]
LAWO
1:01.87
25 LUCAS MARTINEZ [520]
MARL
1:01.89
26 TY NOTTINGHAM [420]
LAWE
1:01.93
27 HUNTER WEBB [167]
ALTU
1:02.26
28 DANIEL TENIQUER [201]
ANAD
1:02.36
29 TUCKER MCKEE [373]
LACS
1:02.52
30 TIM GLORIA [150]
ALTU
1:02.75
31 DARIAN WARD [427]
LAWE
1:03.70
32 MATTHEW WESTERN [549]
TIPT
1:03.77
33 JAVON BOSTIC [142]
ALTU
1:05.45
34 BRAYDEN RUPPERT [376]
LACS
1:05.67
35 SAWYER SEARCEY [350]
HOLI
1:06.04
36 TAYLOR REESE [538]
SNYD
1:06.22
37 ISAAC TUBBS [352]
HOLI
1:07.97
38 DAKOTA CARR [706]
ANAD
1:08.19
39 JERMEIH KEAHBONE [193]
ANAD
1:08.25
40 BUSTER JACKSON [192]
ANAD
1:08.37
Event 18 BOYS HS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 DERRICK WEBB [471]
LAWO
42.20
2 JELVIS HOSKINS [454]
LAWO
42.75
3 DESEAN CRUSE [408]
LAWE
44.70
4 DASHAUN DAVIS [450]
LAWO
44.83
5 JAKE VARGAS [165]
ALTU
44.92
6 TREVER WILLIAMS [169]
ALTU
45.53
7 JASON BARKER [225]
CACH
45.59
8 SAM IVORY [514]
MARL
46.27
9 PARKER VANBUSKIRK [525]
MARL
46.64
10 XAVIER CUFFEE [276]
ELGI
47.07
11 RIVERS JOHNSON [291]
ELGI
47.50
12 NICHOLAS COUSIN [407]
LAWE
47.90
13 JEREMIAH SMITH [547]
TIPT
50.44
14 ARMANTII PEARSON [343]
HOLI
51.09
15 EZEKIEL COMPTON [501]
MARL
51.35
Event 20 BOYS HS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MOSES MCCASKILL [158]
ALTU
23.37
2 TY NEUGEBAUER [462]
LAWO
23.47
3 TREVOR EVANS [533]
SNYD
23.71
4 MATTHEW MEGGETT [298]
ELGI
23.85
5 JOHNNY ESQUIVEL [147]
ALTU
24.01
6 MATTHEW PHILLIPS [300]
ELGI
24.07
7 JUSTIN KEAHBONE [194]
ANAD
24.34
8 TRISTAN CARR [274]
ELGI
24.37
9 DERRICK WEBB [471]
LAWO
24.53
10 JORDAN MOON [375]
LACS
24.64
11 KEYLAN MURRY [461]
LAWO
24.89
12 DALTON WILLIAMS [540]
SNYD
24.97
13 ISAAC TUBBS [352]
HOLI
24.99
14 MASON RILEY [347]
HOLI
25.00
15 JAKE BARNES [226]
CACH
25.14
16 DONOVAN SORRELL [424]
LAWE
25.20
17 ISHMAEL MARTIN [418]
LAWE
25.25
18 JEFFREY CATHY [227]
CACH
25.30
19 XAVIER CUFFEE [276]
ELGI
25.33
20 DJ SIMS [378]
LACS
25.49
21 ENRIQUE CACHO [448]
LAWO
25.53
22 SEMAJ MCBRIDE [546]
TIPT
25.63
23 JAVON BOSTIC [142]
ALTU
25.68
24 NICK WILLIAMS [473]
LAWO
25.73
25 LOGAN BRANUM [496]
MARL
25.96
26 KALUB HUNT [368]
LACS
26.14
27 JASON BARKER [225]
CACH
26.22
28 DASHAUN DAVIS [450]
LAWO
26.38
29 DANIEL TENIQUER [201]
ANAD
26.39
30 DARIAN WARD [427]
LAWE
26.50
31 NOAH LOYD [518]
MARL
26.52
32 BRANDEN NOGUERAS BERMUDEZ [444]
LAWO
26.58
33 TA'RIQ JORDAN [369]
LACS
26.66
34 TUCKER MCKEE [373]
LACS
26.69
35 TIM GLORIA [150]
ALTU
26.94
36 DEVAUN HUFFMAN [289]
ELGI
27.12
37 GARRETT PRIDE [164]
ALTU
27.19
38 JOEL ARROYO [136]
ALTU
27.24
39 KOBI GOMEZ [151]
ALTU
27.28
40 CHRIS GONZALEZ [285]
ELGI
27.56
41 RYAN FORD [504]
MARL
28.11
42 JERMEIH KEAHBONE [193]
ANAD
28.18
43 BRYCE WAUGH [548]
TIPT
28.35
44 JEFFY THAWINITKUL [351]
HOLI
28.61
45 DAKOTA CARR [706]
ANAD
30.70
46 BUSTER JACKSON [192]
ANAD
30.86
Event 22 BOYS HS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 DANIEL NICKELL, JR. [463]
LAWO
4:48.46
2 KALEB TIPTON [425]
LAWE
4:49.02
3 MIGUEL INGRAM [415]
LAWE
4:55.46
4 BEN IVORY [513]
MARL
5:00.08
5 DAMIAN ARMENDARIZ [224]
CACH
5:01.90
6 TIMOTHY JACOBSON [536]
SNYD
5:09.02
7 BLAYNE BROWER [190]
ANAD
5:09.58
8 CHADDWICK SAYLOR [241]
CACH
5:10.68
9 GAVIN BANKS [495]
MARL
5:12.90
10 JEREMIAH GONZALES [284]
ELGI
5:13.62
11 JUSTIN HILL [705]
ANAD
5:15.87
12 JUAN CENTENO [145]
ALTU
5:24.71
13 TYSON SMITH [244]
CACH
5:26.18
14 CODY PERREN [464]
LAWO
5:26.74
15 JORDAN TAYLOR [524]
MARL
5:28.46
16 ALAN PALESTINO [162]
ALTU
5:34.21
17 HENRY OWENS [161]
ALTU
5:37.93
18 TONEY WOODS [474]
LAWO
5:43.02
19 XAVIER OBREGON [235]
CACH
5:44.18
20 RASHAD BLACK [446]
LAWO
5:45.02
21 ABRON HERNANDEZ [154]
ALTU
5:47.87
22 BRENT CUSHING [229]
CACH
5:51.68
23 MARTIN PEREZ [198]
ANAD
6:01.78
24 ERICK RUIZ [348]
HOLI
6:02.37
25 JOSH BUXTON [144]
ALTU
6:07.11
26 JOHNNY KOVACH [234]
CACH
6:07.71
27 JOE HILLIARD [366]
LACS
6:08.34
28 KRISTIAN MARTINEZ [545]
TIPT
6:14.43
29 DELAND EMBRY [452]
LAWO
6:18.87
30 BRAYDEN RUPPERT [376]
LACS
6:24.27
31 DEREK ENZENAUER [281]
ELGI
6:28.90
32 MATTHEW WESTERN [549]
TIPT
6:29.37
33 TAITON BUNCH [530]
SNYD
6:30.78
34 HUNTER CARR [362]
LACS
6:31.93
35 EMILIO CASTENADA [337]
HOLI
6:39.65
36 TUCKER MCKEE [373]
LACS
6:47.11
37 KADEN RICHARDSON [346]
HOLI
6:49.05
Event 24 BOYS HS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ELGIN A
ELGI
3:35.21
2 ALTUS A
ALTU
3:38.21
3 ANADARKO A
ANAD
3:39.68
4 LAWTON EISENHOWER A
LAWE
3:40.49
5 LAWTON MACARTHUR A
LAWO
3:47.81
6 ALTUS B
ALTU
3:49.27
7 CACHE A
CACH
3:52.14
8 MARLOW A
MARL
3:52.78
9 HOLLIS A
HOLI
4:08.18
Event 26 BOYS HS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 YANNIK GRUENWALD [286]
ELGI
6'02.00"
2 KEITH DRAPEAU [280]
ELGI
6'00.00"
3 JACOB MARTINI [294]
ELGI
5'08.00"
4 CAMERYN WOZNIAK [356]
INDI
5'06.00"
5 DYLAN MCGILL [160]
ALTU
5'04.00"
5 CALEB BROWN [499]
MARL
5'04.00"
Event 28 BOYS HS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ELIAS WALKER [308]
ELGI
21'01.00"
2 R.J. FISHER [412]
LAWE
20'07.05"
3 SHAQUAN FRENCH [148]
ALTU
20'06.00"
4 JAIR THOMAS [245]
CACH
20'05.05"
5 ROMIO HARVEY [414]
LAWE
20'04.00"
6 MOOKIE DOUGLASS [411]
LAWE
19'11.05"
Event 30 BOYS HS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 MARCUS MERCER [521]
MARL
12'06.00"
2 J.D. HOWARD [511]
MARL
12'06.00"
3 OWEN HOWARD [512]
MARL
12'00.00"
4 QUINN MATTHEY [295]
ELGI
12'00.00"
5 LEVI GLOVER [283]
ELGI
11'00.00"
6 ETHAN ZARRAGA [250]
CACH
10'06.00"
Event 32 BOYS HS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 SIR RYAN ROYAL [466]
LAWO
43'03.00"
2 BILLY NUNN [197]
ANAD
42'06.50"
3 QUINN MATTHEY [295]
ELGI
42'05.00"
4 PRESTON NUNLEY [523]
MARL
42'02.00"
5 BRYCE JOHNSON [515]
MARL
41'08.50"
6 MOSES REYES [345]
HOLI
40'07.50"
Event 34 BOYS HS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ZACH HIMES [509]
MARL
125'09.00"
2 BRYCE JOHNSON [515]
MARL
125'05.00"
3 JACOB SQUIRE [305]
ELGI
124'05.00"
4 SIR RYAN ROYAL [466]
LAWO
119'06.00"
5 TREVOR HORNBERGER [510]
MARL
116'02.00"
6 MOSES REYES [345]
HOLI
113'10.00"