Licensed to: The ENDURO Group LLC
2017 Class 1A Regionals @ Velma-Alma
Velma-Alma. Oklahoma
New Headline 2
05/01/2017 - 05/01/2017
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 WAURIKA WAUR 95.000 2 GRANDFIELD GRAN 90.000 3 SNYDER SNYD 79.000 4 CLAYTON CLAY 61.000 5 VELMA-ALMA VELM 60.000 6 ALEX ALEX 50.000 7 BRAY-DOYLE BRAY 37.000 7 EMPIRE EMPI 37.000 9 FOX FOXA 33.000 10 SWEETWATER SWEE 22.000 11 PAOLI PAOL 13.000 12 ACHILLE ACHI 11.000 13 COLEMAN COLE 10.000 13 OKLAHOMA SCHOOL FOR OKSD 10.000 13 TIPTON TIPT 10.000 16 CYRIL CYRI 8.000 17 INDIAHOMA INDI 7.000 18 RYAN RYAN 6.000 18 TEMPLE TEMP 6.000 20 CHATANOOGA CHAT 4.000 FEMALE TEAM SCORES 1 VELMA-ALMA VELM 88.000 2 GRANDFIELD GRAN 79.000 3 GERONIMO GERO 52.000 4 CLAYTON CLAY 51.000 5 RYAN RYAN 47.000 6 CYRIL CYRI 42.000 7 ALEX ALEX 38.000 8 WAURIKA WAUR 32.000 9 EMPIRE EMPI 31.000 10 BURNS FLAT - DILL CI BURN 30.000 11 MAYSVILLE MAYS 26.000 12 ACHILLE ACHI 20.000 13 SNYDER SNYD 16.000 14 BRAY-DOYLE BRAY 13.000 15 TEMPLE TEMP 12.000 15 BENNINGTON BENN 12.000 17 INDIAHOMA INDI 9.000 18 SWEETWATER SWEE 7.000 19 OKLAHOMA SCHOOL FOR OKSD 4.000 20 CENTRAL (MARLOW) CENR 1.000 20 FOX FOXA 1.000
Event 1 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
FINALS
1 Cyril A
Cyril
53.42
2 Grandfield A
Grandfield
54.24
3 Alex A
Alex
54.36
4 Empire A
Empire
55.56
5 Achille B
Achille
57.51
6 Burns Flat - Dill Ci A
Burns Flat - Dill Ci
57.89
PRELIMS
1 Cyril A
Cyril
53.24 Q
2 Grandfield A
Grandfield
54.09 Q
3 Alex A
Alex
54.66 Q
4 Empire A
Empire
55.64 Q
5 Achille B
Achille
56.06 Q
6 Burns Flat - Dill Ci A
Burns Flat - Dill Ci
57.23 Q
7 Temple A
Temple
1:00.41
Event 2 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
FINALS
1 Grandfield A
Grandfield
44.86
2 Waurika A
Waurika
45.28
3 Empire A
Empire
48.41
4 Bray-Doyle A
Bray-Doyle
48.76
5 Alex A
Alex
50.70
6 Ryan A
Ryan
52.60
PRELIMS
1 Waurika A
Waurika
44.80 Q
2 Grandfield A
Grandfield
44.92 Q
3 Empire A
Empire
48.26 Q
4 Bray-Doyle A
Bray-Doyle
49.69 Q
5 Alex A
Alex
50.02 Q
6 Ryan A
Ryan
50.85 Q
7 Paoli A
Paoli
52.24
Event 3 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Velma-Alma A
Velma-Alma
10:57.93
2 Geronimo A
Geronimo
11:33.48
3 Bennington A
Bennington
11:58.32
4 Burns Flat - Dill Ci A
Burns Flat - Dill Ci
12:02.17
5 Ryan A
Ryan
12:15.85
6 Bray-Doyle A
Bray-Doyle
13:27.06
7 Kiowa A
Kiowa
13:28.48
8 Empire A
Empire
15:50.00
Grandfield A
Grandfield
DNF
Event 4 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Velma-Alma A
Velma-Alma
8:57.40
2 Waurika A
Waurika
9:19.52
3 Empire A
Empire
10:06.05
4 Fox A
Fox
10:37.66
5 Bray-Doyle A
Bray-Doyle
10:46.05
6 Ryan A
Ryan
11:00.79
Event 5 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
FINALS
1 Marissa Mchugh [192]
Maysville
17.50
2 Sydnee Wood [139]
Clayton
18.14
3 Jalee Spradlin [182]
Grandfield
18.17
4 Tristen Spivey [125]
Bray-Doyle
18.65
5 Raegan Garrison [206]
Snyder
18.67
6 Payton Hill [211]
Sweetwater
18.97
PRELIMS
1 Marissa Mchugh [192]
Maysville
17.98 Q
2 Sydnee Wood [139]
Clayton
18.10 Q
3 Jalee Spradlin [182]
Grandfield
18.58 Q
4 Raegan Garrison [206]
Snyder
18.61 Q
5 Payton Hill [211]
Sweetwater
19.36 Q
6 Tristen Spivey [125]
Bray-Doyle
19.54 Q
7 Emily Cavello [196]
Oklahoma School for
19.79
8 Taylor Norton [228]
Velma-Alma
20.04
9 Cheyenne Cook [233]
Waurika
20.33
10 Debra Bray [134]
Clayton
20.70
11 Cheyenne Tyler [138]
Clayton
20.79
12 Shelby Womack [231]
Velma-Alma
21.54
13 Sommer Rater [105]
Achille
22.03
14 Jacy Wills [189]
Kiowa
23.36
15 Destaney Edwards [208]
Sweetwater
24.31
Event 6 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
FINALS
1 Tony Craddock [250]
Alex
16.35
2 Caleb Crowson [385]
Velma-Alma
16.42
3 Nico Guerrero [284]
Clayton
16.60
4 Jeremiah Smith [380]
Tipton
18.48
5 Travis Fristoe [356]
Ryan
19.34
6 Koble Driver [282]
Clayton
20.05
PRELIMS
1 Caleb Crowson [385]
Velma-Alma
16.41 Q
2 Tony Craddock [250]
Alex
16.42 Q
3 Nico Guerrero [284]
Clayton
16.89 Q
4 Jeremiah Smith [380]
Tipton
18.63 Q
5 Travis Fristoe [356]
Ryan
19.32 Q
6 Koble Driver [282]
Clayton
20.68 Q
7 Christian Scarberry [289]
Clayton
20.77
8 Blake Cheatwood [302]
Empire
21.08
9 Tristen Barber [317]
Fox
21.31
10 Creed Cowan [292]
Coleman
21.55
Event 7 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
FINALS
1 Bailey Sullivan [162]
Empire
12.67
2 Caitlin Johnson [127]
Burns Flat - Dill Ci
12.99
3 Emily Pitts [104]
Achille
13.27
4 Brooklyn Rackley [147]
Cyril
13.29
5 Maddlynne Morris [111]
Alex
13.66
6 Laylee Ramirez [180]
Grandfield
13.71
PRELIMS
1 Bailey Sullivan [162]
Empire
13.11 Q
2 Caitlin Johnson [127]
Burns Flat - Dill Ci
13.36 Q
3 Brooklyn Rackley [147]
Cyril
13.60 Q
4 Emily Pitts [104]
Achille
13.63 Q
5 Maddlynne Morris [111]
Alex
13.87 Q
6 Laylee Ramirez [180]
Grandfield
13.91 Q
7 Jada Newhouse [167]
Fox
13.94
8 Valorie Smith [149]
Cyril
13.97
9 Alejandra Hernandez [177]
Grandfield
14.10
10 Samantha Fatjo [222]
Tipton
14.12
11 Sara Ballard [232]
Waurika
14.22
12 Davra James [216]
Temple
14.28
13 Hailey Werger [173]
Geronimo
14.31
14 Lee Ann Arrington [152]
Empire
14.37
15 Ashleigh Brown [101]
Achille
14.84
16 Makenzie Martin [141]
Coleman
14.88
17 Jackie Carpenter [102]
Achille
14.95
18 Rubie Martin [142]
Coleman
14.98
19 Kami Brown [153]
Empire
15.20
20 Cassey Watts [220]
Temple
15.20
21 Payton Fremin [170]
Geronimo
15.35
22 Leslie Gearhart [126]
Burns Flat - Dill Ci
15.47
23 Jacy Wills [189]
Kiowa
15.70
24 Kymmie Evans [121]
Bray-Doyle
16.08
25 Kathline Seward [161]
Empire
16.13
26 Kalie Walter [131]
Burns Flat - Dill Ci
16.24
27 Madison Rhodes [203]
Ryan
16.73
28 Mercedes Odom [187]
Kiowa
16.74
29 Maggie Suter [219]
Temple
16.80
30 Makayla Culver [120]
Bray-Doyle
16.82
31 Cara Grant [209]
Sweetwater
17.05
Event 8 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
FINALS
1 Trevor Evans [263]
Snyder
11.12
2 Kaydon Davis [329]
Grandfield
11.30
3 Jake Hodge [240]
Achille
11.50
4 Caleb Johnson [399]
Waurika
11.64
5 Jerome Whittington [332]
Grandfield
11.70
6 Cale Schreiner [315]
Empire
12.10
PRELIMS
1 Trevor Evans [263]
Snyder
11.22 Q
2 Kaydon Davis [329]
Grandfield
11.46 Q
3 Jake Hodge [240]
Achille
11.53 Q
4 Jerome Whittington [332]
Grandfield
11.58 Q
5 Caleb Johnson [399]
Waurika
11.76 Q
6 Cale Schreiner [315]
Empire
11.89 Q
7 Lawton Lloyd [323]
Fox
11.92
8 Levi Edgar [366]
Snyder
11.95
9 Jaron Mason [274]
Burns Flat - Dill Ci
11.97
10 Dylan Evans [341]
Oklahoma School for
11.99
11 Isaiah Brown [327]
Grandfield
12.00
12 Logan Bernard [393]
Waurika
12.18
13 Hunter Cornelius [338]
Maysville
12.19
14 Cael Lawson [402]
Whitesboro
12.29
15 Jeremiah Smith [380]
Tipton
12.37
16 SemaJ Mcbride [379]
Tipton
12.47
17 Jake Cottrell [347]
Paoli
12.68
18 Kane Helton [265]
Bray-Doyle
12.69
19 Dawson Tomberlin [362]
Ryan
12.70
20 Michael Harrell [272]
Burns Flat - Dill Ci
12.85
21 Spencer Moore [403]
Whitesboro
12.90
22 Deshai Notti [340]
Maysville
12.98
23 Jayce Walker [258]
Alex
12.98
24 Kenneth Curry [305]
Empire
13.04
25 Joseph Martin [359]
Ryan
13.42
26 Dalton Dougherty [293]
Coleman
13.45
27 Creed Cowan [292]
Coleman
13.48
28 Jaren Marsh [241]
Achille
13.52
29 Steven Harrell [273]
Burns Flat - Dill Ci
13.61
30 Willard Roberts [288]
Clayton
13.75
31 Bradley Dill [260]
Bennington
14.00
32 Anthony Rogers [404]
Whitesboro
14.06
33 Logan Lynn [334]
Indiahoma
14.55
Event 9 BOYS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Quartermain Briggs [280]
Clayton
10:44.44
2 Timothy Jacobson [370]
Snyder
10:51.41
3 Russell Butler [383]
Velma-Alma
10:53.20
4 Dalton Anson [277]
Clayton
11:05.19
5 Colton Reed [375]
Sweetwater
11:24.70
6 Devon Davis [373]
Sweetwater
11:47.29
7 Tyton Wiseman [336]
Kiowa
12:12.71
8 Lane Skinner [388]
Velma-Alma
12:17.03
9 Bryson Hernandez [398]
Waurika
12:59.46
10 Jeffery Chesley [397]
Waurika
13:48.32
11 Justin Scarberry [290]
Clayton
15:03.40
12 Zach Fletcher [322]
Fox
15:59.40
Event 10 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Grandfield A
Grandfield
1:56.53
2 Alex A
Alex
1:57.49
3 Geronimo A
Geronimo
1:59.77
4 Achille B
Achille
2:00.22
5 Bray-Doyle A
Bray-Doyle
2:04.14
6 Empire A
Empire
2:07.13
7 Temple A
Temple
2:09.98
Event 11 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Grandfield A
Grandfield
1:32.77
2 Waurika A
Waurika
1:35.10
3 Bray-Doyle A
Bray-Doyle
1:41.36
4 Paoli A
Paoli
1:41.81
5 Empire A
Empire
1:42.54
6 Alex A
Alex
1:44.79
7 Ryan A
Ryan
1:51.23
Event 12 GIRLS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Rylan Mccord [225]
Velma-Alma
12:46.86
2 Juliet Spangler [204]
Ryan
14:00.32
3 Lily York [205]
Ryan
14:40.31
4 Caitlyn Landreth [191]
Maysville
17:22.95
5 Debra Bray [134]
Clayton
18:41.40
Cheyenne Tyler [138]
Clayton
DNF
Event 13 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
FINALS
1 Bailey Sullivan [162]
Empire
27.64
2 Hollie Babel [168]
Geronimo
28.69
3 Maddlynne Morris [111]
Alex
28.75
4 Caitlin Johnson [127]
Burns Flat - Dill Ci
28.85
5 Emily Pitts [104]
Achille
29.60
6 Korie Allensworth [151]
Empire
30.42
PRELIMS
1 Bailey Sullivan [162]
Empire
28.04 Q
2 Hollie Babel [168]
Geronimo
28.19 Q
3 Caitlin Johnson [127]
Burns Flat - Dill Ci
28.26 Q
4 Maddlynne Morris [111]
Alex
28.84 Q
5 Emily Pitts [104]
Achille
29.41 Q
6 Korie Allensworth [151]
Empire
29.50 Q
7 Samantha Fatjo [222]
Tipton
29.60
8 Hunter Kelly [123]
Bray-Doyle
29.94
9 Alejandra Hernandez [177]
Grandfield
30.25
10 Devyn Dennison [215]
Temple
30.51
11 Madison Currie [112]
Bennington
30.60
12 Sara Ballard [232]
Waurika
30.61
13 Hailey Werger [173]
Geronimo
30.93
14 Albany Harris [109]
Alex
31.30
15 Savanna Harvey [144]
Cyril
31.38
16 Jackie Carpenter [102]
Achille
31.69
17 Rubie Martin [142]
Coleman
31.72
18 Makenzie Martin [141]
Coleman
31.79
19 Leslie Gearhart [126]
Burns Flat - Dill Ci
33.04
20 Allison Strickland [188]
Kiowa
33.10
21 Ashleigh Brown [101]
Achille
33.10
22 Kiley Baxter [108]
Alex
33.45
23 Emma Fowler [122]
Bray-Doyle
33.86
24 Kalie Walter [131]
Burns Flat - Dill Ci
35.55
25 Cara Grant [209]
Sweetwater
36.19
26 Maggie Armstrong [185]
Kiowa
36.54
27 Madison Rhodes [203]
Ryan
36.65
28 Kymmie Evans [121]
Bray-Doyle
38.18
29 Makayla Culver [120]
Bray-Doyle
38.59
30 Maggie Suter [219]
Temple
40.08
Event 14 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
FINALS
1 Kaydon Davis [329]
Grandfield
23.01
2 Trevor Evans [263]
Snyder
23.43
3 Levi Edgar [366]
Snyder
23.83
4 Payton Howell [276]
Chatanooga
23.85
5 Dalton Williams [372]
Snyder
23.86
6 Jake Hodge [240]
Achille
24.33
PRELIMS
1 Trevor Evans [263]
Snyder
22.90 Q
2 Kaydon Davis [329]
Grandfield
23.13 Q
3 Jake Hodge [240]
Achille
23.59 Q
4 Payton Howell [276]
Chatanooga
23.63 Q
5 Levi Edgar [366]
Snyder
23.84 Q
6 Dalton Williams [372]
Snyder
23.85 Q
7 Isaiah Brown [327]
Grandfield
23.88
8 Caleb Johnson [399]
Waurika
24.28
9 Josh Garza [299]
Cyril
24.78
10 Jaron Mason [274]
Burns Flat - Dill Ci
25.04
11 Gavin Phillips [268]
Bray-Doyle
25.16
12 Chase Williams [298]
Coleman
25.86
13 Logan Bernard [393]
Waurika
25.94
14 Danyon Snider [256]
Alex
26.16
15 Michael Harrell [272]
Burns Flat - Dill Ci
26.60
16 Jaren Marsh [241]
Achille
27.45
17 Jake Cottrell [347]
Paoli
27.53
18 Willard Roberts [288]
Clayton
28.11
19 Creed Cowan [292]
Coleman
28.19
20 Steven Harrell [273]
Burns Flat - Dill Ci
28.29
21 Dalton Dougherty [293]
Coleman
28.42
22 Gunther Helton [264]
Bray-Doyle
28.79
Event 15 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Rylan Mccord [225]
Velma-Alma
2:30.40
2 Shelby Byrd [223]
Velma-Alma
2:34.70
3 Grace Young [150]
Cyril
2:46.88
4 Lindsey Mccarthy [172]
Geronimo
2:46.90
5 Elizabeth Coody [175]
Grandfield
2:49.47
6 Jordan Weese [132]
Burns Flat - Dill Ci
2:51.14
7 Macey Paramore [229]
Velma-Alma
2:52.32
8 Nicole Mcwilliams [116]
Bennington
2:56.44
9 Holland Carter [197]
Ryan
2:57.74
10 Samantha Owens [117]
Bennington
3:05.98
11 Torie Smith [137]
Clayton
3:09.32
12 Jordan Mason [128]
Burns Flat - Dill Ci
3:12.71
13 Veronica Watson [212]
Sweetwater
3:26.24
14 Kylie Pierce [143]
Coleman
3:58.17
Micah Medders [186]
Kiowa
DNF
Event 16 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Robert Dovers [386]
Velma-Alma
2:05.19
2 Jermaine White [331]
Grandfield
2:07.41
3 Colton Reed [375]
Sweetwater
2:07.63
4 Seth Cathey [396]
Waurika
2:10.28
5 Timothy Jacobson [370]
Snyder
2:11.05
6 Quartermain Briggs [280]
Clayton
2:12.16
7 Clay Wright [390]
Velma-Alma
2:12.62
8 Lane Giesler [239]
Achille
2:15.05
9 Ryley Dumas [308]
Empire
2:15.24
10 Devon Davis [373]
Sweetwater
2:16.29
11 Adam Spohn [389]
Velma-Alma
2:21.23
12 Justin Miller [267]
Bray-Doyle
2:21.47
13 Colton Bryant [394]
Waurika
2:22.98
14 Tyton Wiseman [336]
Kiowa
2:26.00
15 Doc Harrington [254]
Alex
2:26.47
16 Bryson Hernandez [398]
Waurika
2:31.14
17 Anthony Brown [326]
Grandfield
2:32.31
18 Sergio Vasquez [244]
Achille
2:33.14
19 Jacob Lenington [335]
Kiowa
2:33.48
20 Chandler Kennedy [309]
Empire
2:33.76
21 Timothy Westfall [291]
Clayton
2:36.60
22 Kristian Martinez [378]
Tipton
2:38.73
23 River Williams [365]
Ryan
2:43.54
24 Jaden Fletcher [321]
Fox
2:49.26
Event 17 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Hollie Babel [168]
Geronimo
1:03.89
2 Alyssa Masoner [234]
Waurika
1:03.99
3 Shelby Byrd [223]
Velma-Alma
1:04.22
4 Brooklyn Rackley [147]
Cyril
1:06.76
5 Sydney Kovar [124]
Bray-Doyle
1:08.03
6 Jada Newhouse [167]
Fox
1:08.79
7 Hailey Morris [110]
Alex
1:09.46
8 Samantha Fatjo [222]
Tipton
1:10.25
9 Lindei Mercer [227]
Velma-Alma
1:10.40
10 Alexis Bocanegra [174]
Grandfield
1:10.82
11 Hunter Kelly [123]
Bray-Doyle
1:11.32
12 Tatyana James [178]
Grandfield
1:11.80
13 Holland Carter [197]
Ryan
1:12.80
14 Michala Owens [133]
Central (Marlow)
1:14.38
15 Hanna Hill [210]
Sweetwater
1:16.30
16 Makia Maxey [129]
Burns Flat - Dill Ci
1:17.97
17 Kymmie Evans [121]
Bray-Doyle
1:20.97
18 Jocelyn Staton [106]
Achille
1:22.55
19 Veronica Watson [212]
Sweetwater
1:24.48
20 Makayla Manry [103]
Achille
1:37.25
Event 18 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Trevor Evans [263]
Snyder
51.49
2 Que Augustine [392]
Waurika
53.01
3 Dalton Williams [372]
Snyder
53.13
4 Jake Hodge [240]
Achille
55.83
5 Colton Reed [375]
Sweetwater
57.23
6 Turner Mora [401]
Waurika
58.00
7 Lane Giesler [239]
Achille
58.08
8 Chase Williams [298]
Coleman
58.77
9 Anthony Brown [326]
Grandfield
58.90
10 Quartermain Briggs [280]
Clayton
58.93
11 Christian Scarberry [289]
Clayton
1:01.36
12 Jayce Walker [258]
Alex
1:05.36
13 Timothy Westfall [291]
Clayton
1:06.82
14 Florian Juhl [266]
Bray-Doyle
1:06.98
15 Lucus Contreras [304]
Empire
1:08.26
16 Riley Baxter [247]
Alex
1:08.88
17 Kaylen Weldon [363]
Ryan
1:09.22
Event 19 GIRLS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Raegan Garrison [206]
Snyder
52.03
2 Jalee Spradlin [182]
Grandfield
52.20
3 Marissa Mchugh [192]
Maysville
54.17
4 Emily Cavello [196]
Oklahoma School for
54.79
5 Payton Hill [211]
Sweetwater
55.32
6 Cheyenne Cook [233]
Waurika
56.42
7 Tristen Spivey [125]
Bray-Doyle
57.17
8 Sommer Rater [105]
Achille
57.32
9 Sydnee Wood [139]
Clayton
58.21
10 Destaney Edwards [208]
Sweetwater
1:03.51
Event 20 BOYS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Jermaine White [331]
Grandfield
43.58
2 Caleb Crowson [385]
Velma-Alma
43.67
3 Tony Craddock [250]
Alex
43.85
4 Nico Guerrero [284]
Clayton
43.95
5 Clay Wright [390]
Velma-Alma
46.88
6 Devon Davis [373]
Sweetwater
46.90
7 Koble Driver [282]
Clayton
48.48
8 Jeremiah Smith [380]
Tipton
48.52
9 Travis Fristoe [356]
Ryan
48.97
10 Cory Cunningham [349]
Paoli
49.49
11 Wesley Saltsman [269]
Bray-Doyle
50.47
12 Dalton Anson [277]
Clayton
50.90
Event 21 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Rylan Mccord [225]
Velma-Alma
5:43.84
2 Juliet Spangler [204]
Ryan
6:16.82
3 Kayela Staples [130]
Burns Flat - Dill Ci
6:29.40
4 Lily York [205]
Ryan
6:38.86
5 Lottie Deere [169]
Geronimo
6:55.22
6 Jordan Weese [132]
Burns Flat - Dill Ci
7:10.50
7 Destiny Cothren [119]
Bray-Doyle
7:53.36
Event 22 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Colton Reed [375]
Sweetwater
4:58.46
2 Quartermain Briggs [280]
Clayton
5:00.51
3 Timothy Jacobson [370]
Snyder
5:01.94
4 Robert Dovers [386]
Velma-Alma
5:07.30
5 Russell Butler [383]
Velma-Alma
5:10.45
6 Dalton Anson [277]
Clayton
5:22.25
7 Lane Giesler [239]
Achille
5:23.90
8 Collin Thornton [275]
Central (Marlow)
5:29.92
9 Lane Skinner [388]
Velma-Alma
5:44.12
10 Tyton Wiseman [336]
Kiowa
5:44.97
11 Bryson Hernandez [398]
Waurika
5:45.04
12 Jeffery Chesley [397]
Waurika
5:49.41
13 Matthew Western [381]
Tipton
5:55.23
14 Colton Bryant [394]
Waurika
5:57.58
15 Justin Miller [267]
Bray-Doyle
6:07.12
16 Sergio Vasquez [244]
Achille
6:07.63
17 Kristian Martinez [378]
Tipton
6:20.54
18 Justin Scarberry [290]
Clayton
6:53.60
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Grandfield A
Grandfield
4:52.76
2 Ryan A
Ryan
5:22.63
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Waurika A
Waurika
3:32.22
2 Snyder A
Snyder
3:49.29
3 Bray-Doyle A
Bray-Doyle
4:03.50
4 Empire A
Empire
4:05.67
5 Fox A
Fox
4:20.65
Event 25 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Cheyenne Tyler [138]
Clayton
4'08.00"
2 Alyssa Masoner [234]
Waurika
4'08.00"
3 Sydnee Wood [139]
Clayton
4'06.00"
4 Hanna Hill [210]
Sweetwater
4'04.00"
5 Michala Owens [133]
Central (Marlow)
4'00.00"
5 Samantha Good [199]
Ryan
4'00.00"
5 Brooklynn Pierson [184]
Indiahoma
4'00.00"
Event 26 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Tucker Mora [400]
Waurika
6'06.00"
2 Cason Mclemore [300]
Cyril
5'08.00"
3 Cameryn Wozniak [333]
Indiahoma
5'08.00"
4 Michael Creel [281]
Clayton
5'06.00"
5 Ravyn Diego [252]
Alex
5'04.00"
5 Gage Bower [344]
Paoli
5'04.00"
5 Preston Shepherd [324]
Fox
5'04.00"
8 Dylan Evans [341]
Oklahoma School for
NM
Event 27 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Taylor Norton [228]
Velma-Alma
8'06.00"
2 Brooklynn Pierson [184]
Indiahoma
7'06.00"
Event 28 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Michael Creel [281]
Clayton
10'00.00"
2 Jd Harris [294]
Coleman
10'00.00"
3 Trenton Anderson [246]
Alex
8'00.00"
4 Willard Roberts [288]
Clayton
7'00.00"
5 Trenton Owening [295]
Coleman
7'00.00"
6 Logan Lynn [334]
Indiahoma
6'06.00"
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Sydnee Wood [139]
Clayton
15'00.00"
2 Fayth Laughlin [145]
Cyril
14'10.00"
3 Sara Ballard [232]
Waurika
14'08.50"
4 Laylee Ramirez [180]
Grandfield
13'09.50"
5 Devyn Dennison [215]
Temple
13'04.50"
6 Sydney Kovar [124]
Bray-Doyle
13'04.25"
7 Brooklynn Pierson [184]
Indiahoma
12'00.50"
8 Debra Bray [134]
Clayton
11'06.00"
8 Jordan Mason [128]
Burns Flat - Dill Ci
11'06.00"
10 Cheyenne Tyler [138]
Clayton
11'04.75"
11 Samantha Good [199]
Ryan
NM
12 Sarah Schiller [160]
Empire
NM
13 Bailey Sullivan [162]
Empire
NM
14 Teodora Tomic [163]
Empire
NM
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Dylan Evans [341]
Oklahoma School for
18'10.75"
2 Michael Creel [281]
Clayton
18'07.00"
3 SemaJ Mcbride [379]
Tipton
18'05.75"
4 Jerome Whittington [332]
Grandfield
18'01.75"
5 Dalton Williams [372]
Snyder
18'00.00"
6 Gavin Phillips [268]
Bray-Doyle
17'11.00"
7 Albert Suerez [301]
Cyril
17'10.75"
8 Cameryn Wozniak [333]
Indiahoma
17'07.25"
9 Canyon Wickware [364]
Ryan
16'11.75"
10 Preston Shepherd [324]
Fox
16'09.50"
11 Logan Martindale [310]
Empire
16'08.25"
12 Ethan Pannel [313]
Empire
16'01.50"
13 Turner Mora [401]
Waurika
16'01.00"
14 Levi Edgar [366]
Snyder
15'11.00"
15 Kenneth Curry [305]
Empire
15'09.75"
16 Cael Lawson [402]
Whitesboro
NM
17 Anthony Rogers [404]
Whitesboro
NM
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Payton Abbe [214]
Temple
34'11.50"
2 Madison Roberson [235]
Waurika
34'02.00"
3 Siera Mcwhirter [193]
Maysville
32'04.50"
4 Serenity Muse [207]
Snyder
31'11.50"
5 Cristen Alcorn [107]
Alex
31'11.00"
6 Mckinna Nagel [136]
Clayton
31'05.25"
7 Ashlynn Roberson [230]
Velma-Alma
30'00.50"
8 Hanna Hill [210]
Sweetwater
29'00.75"
9 Monique Rodriguez [181]
Grandfield
28'04.00"
10 Marli Nagel [135]
Clayton
28'02.00"
11 Savannah Mcguire [226]
Velma-Alma
27'03.00"
12 Jaylah Kinnard [190]
Maysville
27'01.00"
13 Morgan Mcghghy [202]
Ryan
NM
14 Ginny Knox [165]
Fox
NM
15 Starr Watts [183]
Grandfield
NM
16 Esther Ferrier [164]
Fox
NM
17 Savannah Lashley [200]
Ryan
NM
18 Brooklyn Charmason [198]
Ryan
NM
19 Jaci Haislip [114]
Bennington
NM
20 Alexus Gibson [113]
Bennington
NM
21 Grace Enloe [224]
Velma-Alma
NM
22 Savannah Halye [171]
Geronimo
NM
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Dawson Alcorn [245]
Alex
43'06.25"
2 Trenton Palmer [330]
Grandfield
43'04.25"
3 Devin Littles [376]
Temple
40'07.75"
4 Jon Crawford [348]
Paoli
39'03.75"
5 Iassac Eaves [320]
Fox
38'04.25"
6 Trey Moeller [371]
Snyder
37'06.00"
7 Alex Smith [325]
Fox
37'03.75"
7 John Fitzsimmons [253]
Alex
37'03.75"
9 Dalton Davis [319]
Fox
36'07.75"
10 Walker Rawlings [361]
Ryan
36'07.25"
11 Sage Cathey [395]
Waurika
35'09.50"
12 De Jauon Couch [328]
Grandfield
35'02.00"
13 Roland Potter [343]
Oklahoma School for
34'06.25"
14 Fermin Diaz [307]
Empire
33'06.75"
15 Tyler Manek [342]
Oklahoma School for
32'10.00"
16 Dalton Whitehead [271]
Bray-Doyle
32'05.00"
17 JW Barton [382]
Velma-Alma
31'10.00"
18 Nathan Hale [368]
Snyder
31'05.00"
19 Daylin Chandler [384]
Velma-Alma
31'02.25"
20 Jake Emmons [367]
Snyder
30'07.25"
21 Brandon Mendenall [312]
Empire
NM
22 Carson Bryant [346]
Paoli
NM
23 J.j. Ellsberry [355]
Ryan
NM
24 Jeff Deaton [251]
Alex
NM
Event 33 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Savannah Mcguire [226]
Velma-Alma
114'00.75"
2 Marli Nagel [135]
Clayton
98'03.75"
3 Mckinna Nagel [136]
Clayton
93'07.50"
4 Grace Enloe [224]
Velma-Alma
93'01.75"
5 Monique Rodriguez [181]
Grandfield
92'00.00"
6 Madison Roberson [235]
Waurika
88'02.00"
7 Esther Ferrier [164]
Fox
85'10.00"
8 Serenity Muse [207]
Snyder
74'10.00"
9 Ashlynn Roberson [230]
Velma-Alma
73'03.00"
10 Starr Watts [183]
Grandfield
72'03.00"
11 Jaylah Kinnard [190]
Maysville
71'01.50"
12 Payton Hill [211]
Sweetwater
70'04.75"
13 Rylee Red Elk [195]
Maysville
69'10.50"
14 Morgan Mcghghy [202]
Ryan
NM
15 Savannah Lashley [200]
Ryan
NM
16 Brooklyn Charmason [198]
Ryan
NM
17 Cristen Alcorn [107]
Alex
NM
18 Ginny Knox [165]
Fox
NM
19 Veronica Watson [212]
Sweetwater
NM
Event 34 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Dawson Alcorn [245]
Alex
131'09.00"
2 Alex Smith [325]
Fox
121'10.00"
3 Dalton Davis [319]
Fox
116'05.00"
4 Iassac Eaves [320]
Fox
114'02.50"
5 Nathan Hale [368]
Snyder
111'06.50"
6 Tony Williams [259]
Alex
111'02.25"
7 Devin Littles [376]
Temple
108'01.50"
8 Baylor Mcdonald [311]
Empire
102'08.00"
9 Jeff Deaton [251]
Alex
102'02.50"
10 Spencer Moore [403]
Whitesboro
98'04.00"
11 Roland Potter [343]
Oklahoma School for
95'05.00"
12 Carson Bryant [346]
Paoli
95'04.00"
13 Trey Moeller [371]
Snyder
90'01.50"
14 Walker Rawlings [361]
Ryan
88'05.50"
15 Kyle Bratcher [345]
Paoli
83'05.50"
16 JW Barton [382]
Velma-Alma
81'01.00"
17 Daylin Chandler [384]
Velma-Alma
80'07.50"
18 Tyler Manek [342]
Oklahoma School for
NM
19 Wyatt Hill [369]
Snyder
NM
20 Sage Cathey [395]
Waurika
NM
21 Jon Crawford [348]
Paoli
NM
22 J.j. Ellsberry [355]
Ryan
NM