Licensed to: The ENDURO Group LLC
Tahlequah High School
Tahlequah, Oklahoma
03/31/2017 - 03/31/2017
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 UNION UNIO 205.500 2 MUSKOGEE MUSK 79.000 3 CARL JUNCTION HIGH S CARJ 73.000 3 TAHLEQUAH TAHL 73.000 5 SAPULPA SAPU 64.000 6 BROKEN ARROW BROK 57.000 7 COLLINSVILLE COLL 56.000 8 BISHOP KELLEY BISH 35.500 9 FT GIBSON FTGI 8.000 FEMALE TEAM SCORES 1 UNION UNIO 159.500 2 BROKEN ARROW BROK 133.000 3 TAHLEQUAH TAHL 96.500 4 CARL JUNCTION HIGH S CARJ 70.000 5 COLLINSVILLE COLL 59.000 6 BISHOP KELLEY BISH 35.000 6 SAPULPA SAPU 35.000 6 FT GIBSON FTGI 35.000 9 MUSKOGEE MUSK 28.000
Event 1 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Broken Arrow A
Broken Arrow
10:16.20
2 Collinsville A
Collinsville
10:34.22
3 Carl Junction High S A
Carl Junction High S
10:34.99
4 Tahlequah A
Tahlequah
10:43.88
5 Bishop Kelley A
Bishop Kelley
10:54.92
6 Sapulpa A
Sapulpa
10:56.14
7 Ft Gibson A
Ft Gibson
11:17.60
8 Union A
Union
11:45.61
9 Collinsville B
Collinsville
12:00.57
10 Muskogee A
Muskogee
12:11.73
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Tahlequah A
Tahlequah
8:18.79
2 Union A
Union
8:23.01
3 Bishop Kelley A
Bishop Kelley
8:30.95
4 Broken Arrow A
Broken Arrow
8:36.82
5 Collinsville A
Collinsville
8:47.22
6 Sapulpa A
Sapulpa
8:49.05
7 Broken Arrow B
Broken Arrow
9:16.90
8 Muskogee A
Muskogee
9:24.79
9 Sapulpa B
Sapulpa
10:02.96
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Miller, Alexia [162]
F 11
Carl Junction High S
16.17
2 Wickliffe, Faith [261]
F 11
Sapulpa
16.92
3 Mack, Ashanti [140]
F 12
Broken Arrow
17.23
4 Hayes, Briana [136]
F 10
Broken Arrow
17.64
5 Tice, Dani [216]
F 10
Ft Gibson
18.30
6 Delaney, Jazmine [306]
F 11
Union
18.46
7 Bowin, Kassie [267]
F 11
Tahlequah
18.93
8 Collins, Jalayiah [227]
F 11
Muskogee
19.41
9 Ramsey, Hannah [188]
F 11
Collinsville
19.57
10 Thetford, Josie [198]
F 10
Collinsville
19.78
11 Willis, Zakyra [323]
F 9
Union
19.79
12 Jarnigan, Macy [309]
F 12
Union
19.95
13 Sutton, Ariel [117]
F 10
Bishop Kelley
20.38
14 Loewe, Emily [186]
F 9
Collinsville
20.65
15 Stehl, Sabrina [195]
F 9
Collinsville
21.47
16 Hooper, Abigayle [278]
F 9
Tahlequah
24.92
17 Bowin, Kloe [268]
F 9
Tahlequah
27.00
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Moore, Cj [578]
M 11
Union
15.28
2 Cole, Chandler [421]
M 12
Collinsville
15.34
3 Boomer, Seth [415]
M 12
Collinsville
16.19
4 Tillman, Malcom [442]
M 10
Collinsville
16.23
5 Wallace, Noah [555]
M 12
Tahlequah
16.44
6 Mills, Odoala [577]
M 11
Union
16.78
7 Anderson, Jason [444]
M 9
Ft Gibson
17.70
8 Roy, Ryan [345]
M 12
Bishop Kelley
18.26
9 Hooper, Tyler [532]
M 12
Tahlequah
18.61
10 Davis, Tyler [565]
M 10
Union
18.67
11 Dooling, Collin [425]
M 11
Collinsville
19.79
12 Howard, Nathan [447]
M 9
Ft Gibson
22.41
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Jones, Reggie [311]
F 11
Union
12.56
2 Thomas, Brooke [290]
F 11
Tahlequah
12.95
3 Mays, Ty [315]
F 10
Union
13.32
4 Mack, Ashanti [140]
F 12
Broken Arrow
13.43
5 Taylor, Telexcia [214]
F 10
Ft Gibson
13.45
6 McKinney, Macye [253]
F 12
Sapulpa
13.55
7 Jordan, Alexandria [312]
F 11
Union
13.62
8 Osborn, Rayveen [255]
F 9
Sapulpa
13.71
9 Joseph, Lilli [232]
F 11
Muskogee
13.76
10 Shaw, Danielle [147]
F 10
Broken Arrow
13.80
11 Veit, Madison [119]
F 12
Bishop Kelley
13.87
12 Montez, Mayson [163]
F 9
Carl Junction High S
13.88
13 Rule, Jacy [193]
F 9
Collinsville
13.90
14 Hill, Lonnesha [230]
F 9
Muskogee
13.98
15 Hurt, Logan [158]
F 11
Carl Junction High S
14.05
16 Gallaway, Rylee [129]
F 10
Broken Arrow
14.15
17 Robinson, Graycie [191]
F 9
Collinsville
14.20
18 Draper, Layton [181]
F 10
Collinsville
14.24
19 Pyle, Lily [164]
F 11
Carl Junction High S
14.36
20 Stratton, Hannah [288]
F 12
Tahlequah
14.38
21 Akin, Emma [263]
F 9
Tahlequah
14.43
22 Morrison, Hailey [254]
F 11
Sapulpa
14.48
23 Richardson, Makalynn [236]
F 10
Muskogee
14.56
24 Ramsey, Hannah [188]
F 11
Collinsville
14.57
25 Leslie, Vicki [110]
F 9
Bishop Kelley
14.60
26 McKellip, Elizabeth [144]
F 12
Broken Arrow
14.60
27 Lindsay, Savannah [111]
F 9
Bishop Kelley
15.01
28 Watts, Destiny [151]
F 9
Broken Arrow
15.10
29 Pitts, Freedom [211]
F 9
Ft Gibson
15.16
30 Gonzalez, Bailey [131]
F 11
Broken Arrow
15.22
31 Zimola, Jaylyn [202]
F 9
Collinsville
15.26
32 Laughlin, Katlyn [139]
F 12
Broken Arrow
15.35
33 Thetford, Jayne [197]
F 10
Collinsville
15.83
34 Howe, Serendipity [207]
F 9
Ft Gibson
16.71
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wendt, Weston [413]
M 11
Carl Junction High S
11.21
2 Smith, John [481]
M 11
Muskogee
11.24
3 Repsher, Sam [409]
M 11
Carl Junction High S
11.25
4 Crutchfiled, Donte [464]
M 11
Muskogee
11.39
5 Myers, Cordell [380]
M 12
Broken Arrow
11.41
6 Jackson, Marco [570]
M 12
Union
11.43
7 Berliew, Lucas [394]
M 11
Carl Junction High S
11.48
8 Wilson, A.k. [586]
M 11
Union
11.51
9 Diaz, Oscar [366]
M 11
Broken Arrow
11.74
10 Murray, Dylan [453]
M 12
Ft Gibson
11.77
11 Mellor, Jacob [338]
M 10
Bishop Kelley
11.81
12 Dansby, BJ [486]
M 12
Sapulpa
11.81
13 Abad, Luis [353]
M 10
Broken Arrow
11.95
14 Mayes, Donald [475]
M 11
Muskogee
11.95
15 Burd, Breydon [418]
M 9
Collinsville
12.00
16 Alvez, Caleb [324]
M 11
Bishop Kelley
12.06
17 Henderson, Marcus [493]
M 12
Sapulpa
12.08
18 Ford, Codale [445]
M 9
Ft Gibson
12.18
19 Hendricks, Chase [527]
M 10
Tahlequah
12.26
20 Armstrong, Simeon [512]
M 9
Tahlequah
12.27
21 Hitchcock, Aaren [372]
M 12
Broken Arrow
12.38
22 Sisson, James [549]
M 12
Tahlequah
12.43
23 Lewis, Corieon [336]
M 9
Bishop Kelley
12.66
24 Mosley, Julian [376]
M 9
Broken Arrow
12.75
25 Woodworth, Tavien [458]
M 9
Ft Gibson
12.75
26 Moore, Cj [578]
M 11
Union
12.80
27 Gorgewski, Jeff [592]
M
Tahlequah
13.07
28 Keys, Kai [535]
M 10
Tahlequah
13.08
29 Zarrilla, Aidrian [589]
M
Tahlequah
13.10
30 Gregory, Vince [427]
M 10
Collinsville
13.11
31 Sexton, Tres [437]
M 10
Collinsville
13.22
32 Tillery, Trenton [441]
M 9
Collinsville
13.32
33 Eagle, Brandon [522]
M 9
Tahlequah
13.32
34 Forcelle, Micheal [426]
M 10
Collinsville
13.35
35 Glassco, Nick [490]
M 10
Sapulpa
13.37
36 Olinghouse, Taylor [434]
M 9
Collinsville
13.67
37 Nava, Kevin [540]
M 10
Tahlequah
14.94
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Union A
Union
1:44.64
2 Tahlequah A
Tahlequah
1:48.69
3 Muskogee A
Muskogee
1:49.74
4 Ft Gibson A
Ft Gibson
1:50.26
5 Broken Arrow A
Broken Arrow
1:52.95
6 Collinsville A
Collinsville
1:53.15
7 Carl Junction High S A
Carl Junction High S
1:53.33
8 Sapulpa A
Sapulpa
1:53.78
9 Bishop Kelley A
Bishop Kelley
1:57.83
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Union A
Union
1:27.50
2 Muskogee A
Muskogee
1:31.59
3 Broken Arrow A
Broken Arrow
1:32.02
4 Ft Gibson A
Ft Gibson
1:34.91
5 Bishop Kelley A
Bishop Kelley
1:35.78
6 Tahlequah A
Tahlequah
1:37.23
7 Collinsville A
Collinsville
1:39.55
Event 9 GIRLS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Bottomley, Kelsey [123]
F 12
Broken Arrow
11:58.95
2 Spears, Kayleigh [287]
F 11
Tahlequah
12:37.54
3 Beecher, Madison [154]
F 11
Carl Junction High S
12:49.95
4 Taylor, Summer [196]
F 12
Collinsville
12:54.01
5 Ziegler, Mary [121]
F 11
Bishop Kelley
12:54.09
6 Leach, Emma [160]
F 10
Carl Junction High S
13:01.76
7 Wells, Terrah [152]
F 10
Broken Arrow
13:30.19
8 Cross, Evie [155]
F 10
Carl Junction High S
13:39.85
9 Blevins, Caroline [174]
F 12
Collinsville
13:41.72
10 Embrey, Erin [307]
F 10
Union
14:04.04
11 Mackey, Taylor [141]
F 11
Broken Arrow
14:11.40
12 Baldwin, Cadee [240]
F 11
Sapulpa
14:13.00
13 Coleman, Grace [179]
F 9
Collinsville
14:21.86
14 Velazquez, Mitzi [149]
F 11
Broken Arrow
14:38.81
15 Thornburgh, Michaela [319]
F 12
Union
14:38.91
16 Araujo, Elizabeth [170]
F 9
Collinsville
14:53.04
17 Autrey, Victoria [294]
F 12
Union
15:01.28
18 Perkins, Amy [235]
F 11
Muskogee
15:27.24
Event 10 BOYS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Budnik, Matthew [417]
M 9
Collinsville
10:31.45
2 McCaskey, Connor [574]
M 12
Union
10:39.38
3 Medina, Mark [499]
M 11
Sapulpa
10:43.23
4 Ward, Josh [351]
M 12
Bishop Kelley
10:43.90
5 Haltom, Jacob [368]
M 9
Broken Arrow
10:43.95
6 Downs-gouge, Elijah [521]
M 12
Tahlequah
10:53.01
7 Stellfox, James [439]
M 12
Collinsville
10:56.44
8 Chapa, Andres [360]
M 10
Broken Arrow
10:56.61
9 Wafford, Chance [457]
M 11
Ft Gibson
10:59.65
10 Yandian, Nathan [587]
M 11
Union
11:08.32
11 Garcia, Hunter [568]
M 10
Union
11:08.42
12 Nelson, Diego [407]
M 10
Carl Junction High S
11:10.77
13 Evans, Ryan [330]
M 12
Bishop Kelley
11:19.30
14 Vantrease, Keane [349]
M 9
Bishop Kelley
11:40.74
15 Captain, Levi [419]
M 11
Collinsville
11:53.23
16 Distler, Jake [396]
M 11
Carl Junction High S
12:23.61
17 Carden, Jacob [358]
M 10
Broken Arrow
12:26.32
18 McCarter, Adrian [374]
M 10
Broken Arrow
12:29.49
19 Duley, Levi [398]
M 11
Carl Junction High S
12:46.62
20 Estes, Wyatt [467]
M 11
Muskogee
13:39.94
21 Shomo, Christopher [548]
M 9
Tahlequah
14:19.20
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Union A
Union
49.02
2 Muskogee A
Muskogee
50.36
3 Broken Arrow A
Broken Arrow
50.58
4 Tahlequah A
Tahlequah
50.61
5 Ft Gibson A
Ft Gibson
52.53
6 Carl Junction High S A
Carl Junction High S
52.76
7 Collinsville A
Collinsville
53.06
8 Sapulpa A
Sapulpa
53.33
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Carl Junction High S A
Carl Junction High S
42.27
2 Union A
Union
42.43
3 Muskogee A
Muskogee
42.50
4 Sapulpa A
Sapulpa
45.04
5 Bishop Kelley A
Bishop Kelley
45.43
6 Broken Arrow A
Broken Arrow
45.80
7 Collinsville A
Collinsville
47.00
Tahlequah A
Tahlequah
DNF
Ft Gibson A
Ft Gibson
DNF
Event 13 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Buoy, Carrington [177]
F 11
Collinsville
2:29.88
2 Johnson, Auryana [137]
F 9
Broken Arrow
2:32.20
3 Derfelt, Maegen [156]
F 10
Carl Junction High S
2:32.95
4 Franks, Kaitlyn [157]
F 9
Carl Junction High S
2:34.45
5 Jenkins, Julia [310]
F 11
Union
2:40.66
6 Crosley, Sara [102]
F 9
Bishop Kelley
2:41.31
7 Beecher, Madison [154]
F 11
Carl Junction High S
2:41.87
8 McCarter, Deborah [142]
F 11
Broken Arrow
2:42.33
9 Medellin, Odalis [282]
F 9
Tahlequah
2:43.31
10 Crockett, Annalise [126]
F 12
Broken Arrow
2:43.99
11 Wyatt, Ashley [153]
F 10
Broken Arrow
2:44.01
12 Medellin, Jennnifer [281]
F 9
Tahlequah
2:44.18
13 Vogel, Zoe [199]
F 10
Collinsville
2:45.91
14 Peck, Shelby [116]
F 9
Bishop Kelley
2:46.58
15 Vranesevich, Hanna [150]
F 10
Broken Arrow
2:47.91
16 Bunjes, Kea [176]
F 11
Collinsville
2:48.30
17 Wilson, Hailey [201]
F 9
Collinsville
2:50.20
18 Coldren, Kaci [178]
F 9
Collinsville
2:51.05
19 Geasland, Rachel [276]
F 9
Tahlequah
2:52.69
20 Thouvenal, Hannah [215]
F 9
Ft Gibson
2:53.20
21 Bennett, Graycianne [122]
F 10
Broken Arrow
2:53.40
22 Garner, Abby [130]
F 10
Broken Arrow
2:53.80
23 Coon, Jerika [246]
F 11
Sapulpa
2:54.95
24 Blevins, Caroline [174]
F 12
Collinsville
2:56.59
25 Duffy, Elise [104]
F 11
Bishop Kelley
2:58.57
26 Henningsen, Meagan [229]
F 11
Muskogee
3:01.06
27 Reed, Lily [189]
F 9
Collinsville
3:01.43
28 Beffer, Bella [297]
F 12
Union
3:01.89
29 Blansett, Kaylee [242]
F 10
Sapulpa
3:03.55
30 Barnes, Grace [594]
F
Union
3:03.93
31 Lear, Camille [279]
F 11
Tahlequah
3:04.86
32 London, Bailey [210]
F 9
Ft Gibson
3:07.87
33 Wallace, Hadyn [260]
F 10
Sapulpa
3:08.42
34 Breville-Krings, Leith [243]
F 10
Sapulpa
3:09.95
Event 14 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Dick, Joshua [520]
M 11
Tahlequah
2:00.91
2 Ragina, Andrew [581]
M 12
Union
2:03.23
3 Hood, Braxton [531]
M 12
Tahlequah
2:04.23
4 McConkay, Blake [375]
M 10
Broken Arrow
2:04.48
5 Springwater, Strauss [550]
M 12
Tahlequah
2:07.18
6 Smith, Sam [582]
M 11
Union
2:07.56
7 McMullen, Tim [576]
M 12
Union
2:10.12
8 Bakos, Braeden [392]
M 9
Carl Junction High S
2:11.19
9 Rives, Bridger [344]
M 11
Bishop Kelley
2:11.88
10 Gibson, Matt [332]
M 11
Bishop Kelley
2:12.70
11 Graves, Tyler [491]
M 12
Sapulpa
2:13.25
12 Little, Breydon [431]
M 11
Collinsville
2:13.54
13 Wheeler, Ryan [352]
M 11
Bishop Kelley
2:14.05
14 Poorman, Caleb [408]
M 9
Carl Junction High S
2:15.43
15 Wood, Zane [390]
M 9
Broken Arrow
2:15.84
16 Haltom, Josh [369]
M 11
Broken Arrow
2:16.43
17 Hays, Levi [492]
M 10
Sapulpa
2:17.19
18 Williams, Jordan [508]
M 10
Sapulpa
2:17.39
19 Cowing, Josh [362]
M 9
Broken Arrow
2:17.73
20 Curtis, Chase [424]
M 10
Collinsville
2:17.77
21 Hindsley, Garrett [371]
M 11
Broken Arrow
2:17.96
22 Stroup, Tristan [552]
M 10
Tahlequah
2:18.13
23 Budnik, Brendan [416]
M 12
Collinsville
2:18.31
24 Hughes, Brayden [495]
M 12
Sapulpa
2:21.82
25 Shafer, Colby [438]
M 9
Collinsville
2:22.37
26 Watson, Jalen [482]
M 11
Muskogee
2:23.42
27 Peterson, Josh [382]
M 11
Broken Arrow
2:26.22
28 Jordan, Trenton [472]
M 9
Muskogee
2:26.61
29 Hill, Jace [494]
M 10
Sapulpa
2:27.26
30 Fiedler, Izaiah [524]
M 11
Tahlequah
2:27.29
31 Conner, Travis [422]
M 9
Collinsville
2:30.23
32 Marten, Jerry [498]
M 10
Sapulpa
2:30.83
33 Bean, Brenden [483]
M 10
Sapulpa
2:35.60
34 Fullen, Tyler [446]
M 9
Ft Gibson
2:37.63
35 hill, tristan [593]
M
Ft Gibson
2:49.43
Event 15 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Brooksk, Tizhane [298]
F 11
Union
59.79
2 Whiteley, Zoey [219]
F 9
Ft Gibson
1:01.86
3 Hayes, Briana [136]
F 10
Broken Arrow
1:03.36
4 Huckleberry, Seabring [109]
F 10
Bishop Kelley
1:05.43
5 Mays, Ty [315]
F 10
Union
1:05.82
6 Southern, Grace [167]
F 10
Carl Junction High S
1:07.20
7 Haught, Gracie [184]
F 10
Collinsville
1:07.57
8 Coon, Jaeden [245]
F 11
Sapulpa
1:07.83
9 Martin, Maddie [280]
F 10
Tahlequah
1:07.98
10 Steward, Arrianna [238]
F 11
Muskogee
1:08.74
11 Wedlake, Elizabeth [200]
F 11
Collinsville
1:09.02
12 Harris, Da'lyn [108]
F 10
Bishop Kelley
1:09.65
13 Hagan, Avery [182]
F 10
Collinsville
1:10.39
14 Fernandez, Estephania [106]
F 11
Bishop Kelley
1:10.45
15 Baker, Cassidy [172]
F 9
Collinsville
1:11.87
16 Laughlin, Katlyn [139]
F 12
Broken Arrow
1:13.19
17 Skaggs, Allyson [258]
F 11
Sapulpa
1:14.27
18 Bennett, Graycianne [122]
F 10
Broken Arrow
1:16.07
19 Varner, Kaitlyn [148]
F 11
Broken Arrow
1:18.41
20 London, Bailey [210]
F 9
Ft Gibson
1:19.64
21 McCarter, Deborah [142]
F 11
Broken Arrow
1:20.28
Event 16 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Cooper, Keviyon [564]
M 11
Union
47.99
2 Delph, Travon [566]
M 10
Union
50.56
3 Ward, Lance [412]
M 9
Carl Junction High S
51.06
4 Al-Arahshun, Nizar [354]
M 11
Broken Arrow
51.96
5 Carter, Asa [562]
M 12
Union
53.41
6 Walker, O.C. [350]
M 11
Bishop Kelley
53.81
7 Garrett, Ryen [367]
M 11
Broken Arrow
54.06
8 Floyd, Nathaniel [525]
M 11
Tahlequah
54.20
9 Salazar, Noah [436]
M 12
Collinsville
54.35
10 Freudenthaler, Taylor [489]
M 10
Sapulpa
55.09
11 Fravel, Luke [331]
M 9
Bishop Kelley
55.16
12 Brainerd, Alex [327]
M 11
Bishop Kelley
55.93
13 Terrell, Brevin [387]
M 9
Broken Arrow
56.48
14 Sisson, James [549]
M 12
Tahlequah
56.59
15 Hitchcock, Jordan [529]
M 12
Tahlequah
56.61
16 Bonham, Ethan [356]
M 10
Broken Arrow
56.91
17 Keys, Kai [535]
M 10
Tahlequah
58.47
18 Perez, Adrian [381]
M 9
Broken Arrow
59.92
19 Cheng, Peter [485]
M 11
Sapulpa
1:00.68
20 Glassco, Nick [490]
M 10
Sapulpa
1:00.85
21 Stroup, Tristan [552]
M 10
Tahlequah
1:00.98
22 Watson, Jalen [482]
M 11
Muskogee
1:01.13
23 Musa, Michael [379]
M 9
Broken Arrow
1:01.24
24 Campbell, Joshua [463]
M 9
Muskogee
1:01.32
25 Knight, Hayden [430]
M 10
Collinsville
1:01.35
26 Swope, Trey [504]
M 10
Sapulpa
1:03.60
27 Schmidt, Aaron [547]
M 12
Tahlequah
1:04.09
28 Kinney, Zach [449]
M 9
Ft Gibson
1:04.32
29 Nava, Kevin [540]
M 10
Tahlequah
1:09.39
30 Medellin, Jonathan [538]
M 12
Tahlequah
1:11.85
Event 17 GIRLS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 McGowan, Zoe [143]
F 12
Broken Arrow
47.94
2 Delaney, Jazmine [306]
F 11
Union
49.86
3 Sluder, Cana [166]
F 11
Carl Junction High S
49.88
4 Mercer, Kaitlin [112]
F 10
Bishop Kelley
50.84
5 Derfelt, Maegen [156]
F 10
Carl Junction High S
51.83
6 Tice, Dani [216]
F 10
Ft Gibson
54.15
7 Loewe, Emily [186]
F 9
Collinsville
54.15
8 Collins, Jalayiah [227]
F 11
Muskogee
54.67
9 Ramsey, Hannah [188]
F 11
Collinsville
55.34
10 Williams, Te'a [322]
F 12
Union
56.36
11 Bowin, Kassie [267]
F 11
Tahlequah
56.47
12 Jarnigan, Macy [309]
F 12
Union
56.92
13 Sutton, Ariel [117]
F 10
Bishop Kelley
57.29
14 Bowin, Kloe [268]
F 9
Tahlequah
57.65
15 Mack, Ashanti [140]
F 12
Broken Arrow
57.77
16 Stehl, Sabrina [195]
F 9
Collinsville
57.81
17 Thetford, Josie [198]
F 10
Collinsville
58.96
18 Moon, Ava [114]
F 10
Bishop Kelley
59.31
19 Hooper, Abigayle [278]
F 9
Tahlequah
1:03.66
Christie, Anna [204]
F 9
Ft Gibson
DNF
Event 18 BOYS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Fields, Patrick [567]
M 11
Union
41.10
2 Cole, Chandler [421]
M 12
Collinsville
41.26
3 Moore, Cj [578]
M 11
Union
41.58
4 Tillman, Malcom [442]
M 10
Collinsville
41.78
5 Boomer, Seth [415]
M 12
Collinsville
42.08
6 Davis, Tyler [565]
M 10
Union
44.21
7 Roy, Ryan [345]
M 12
Bishop Kelley
44.48
8 Crain, Patrick [395]
M 11
Carl Junction High S
44.94
9 Hooper, Tyler [532]
M 12
Tahlequah
45.10
10 Anderson, Jason [444]
M 9
Ft Gibson
45.17
11 Struble, Dylan [348]
M 10
Bishop Kelley
45.56
12 Tacker, Gage [440]
M 9
Collinsville
46.13
13 Gray, Ryland [333]
M 9
Bishop Kelley
46.66
14 Mcvay, Brian [476]
M 11
Muskogee
47.29
15 Stevens, Dayne [583]
M 10
Union
48.33
16 Desouza, Kenneth [363]
M 12
Broken Arrow
48.53
17 Dooling, Collin [425]
M 11
Collinsville
49.28
18 Hendricks, Chase [527]
M 10
Tahlequah
49.65
19 Tillery, Trenton [441]
M 9
Collinsville
53.25
20 Buckhanan, John [462]
M 12
Muskogee
56.05
21 Detherage, Carson [364]
M 9
Broken Arrow
57.61
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Chatman, Dawnnae [301]
F 11
Union
26.71
2 Osborn, Rayveen [255]
F 9
Sapulpa
27.23
3 Banks, Nyah [295]
F 10
Union
27.51
4 Harding, Kenesius [134]
F 10
Broken Arrow
27.58
5 Montez, Mayson [163]
F 9
Carl Junction High S
27.81
6 Rule, Jacy [193]
F 9
Collinsville
28.26
7 Miller, Alexia [162]
F 11
Carl Junction High S
28.50
8 Boyd, Alexis [221]
F 9
Muskogee
28.58
9 Gallaway, Rylee [129]
F 10
Broken Arrow
28.95
10 Veit, Madison [119]
F 12
Bishop Kelley
29.17
11 Schmidt, Courtney [165]
F 10
Carl Junction High S
29.35
12 Akin, Emma [263]
F 9
Tahlequah
29.51
13 Robinson, Graycie [191]
F 9
Collinsville
29.57
14 Hardaway, Destiny [133]
F 10
Broken Arrow
29.58
15 Haught, Gracie [184]
F 10
Collinsville
30.03
16 Gonzalez, Bailey [131]
F 11
Broken Arrow
30.07
17 Richardson, Makalynn [236]
F 10
Muskogee
30.20
18 Hagan, Avery [182]
F 10
Collinsville
30.22
19 Hill, Lonnesha [230]
F 9
Muskogee
30.63
20 McKellip, Elizabeth [144]
F 12
Broken Arrow
30.63
21 Watts, Destiny [151]
F 9
Broken Arrow
30.64
22 Fernandez, Estephania [106]
F 11
Bishop Kelley
31.02
23 Pitts, Freedom [211]
F 9
Ft Gibson
31.57
24 Zimola, Jaylyn [202]
F 9
Collinsville
31.68
25 Farmer, Lexie [105]
F 10
Bishop Kelley
31.91
26 Marshall, Jasmine [252]
F 10
Sapulpa
31.97
27 Howe, Serendipity [207]
F 9
Ft Gibson
34.96
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Mccloud, J.t. [575]
M 10
Union
22.19
2 Smith, John [481]
M 11
Muskogee
22.64
3 Jackson, Marco [570]
M 12
Union
22.80
4 Myers, Cordell [380]
M 12
Broken Arrow
22.87
5 Inks, Trevin [497]
M 12
Sapulpa
23.10
6 Morris, Kalope [479]
M 10
Muskogee
24.12
7 Rudd, Rusty [456]
M 11
Ft Gibson
24.15
8 Murray, Devan [452]
M 12
Ft Gibson
24.20
9 Skillings, Anthony [385]
M 12
Broken Arrow
24.32
10 Kennedy, Joe [405]
M 10
Carl Junction High S
24.55
11 Hitchcock, Aaren [372]
M 12
Broken Arrow
24.65
12 Terrell, Brevin [387]
M 9
Broken Arrow
24.72
13 Ford, Codale [445]
M 9
Ft Gibson
24.91
14 Abad, Luis [353]
M 10
Broken Arrow
25.04
15 Burd, Breydon [418]
M 9
Collinsville
25.22
16 Gorgewski, Jeff [592]
M
Tahlequah
26.16
17 Coulter, Talon [423]
M 10
Collinsville
26.21
18 Keys, Kai [535]
M 10
Tahlequah
26.34
19 Gregory, Vince [427]
M 10
Collinsville
26.44
20 Hagen, Jeremiah [428]
M 12
Collinsville
26.54
21 Zarrilla, Aidrian [589]
M
Tahlequah
26.63
22 Sexton, Tres [437]
M 10
Collinsville
26.64
23 Forcelle, Micheal [426]
M 10
Collinsville
26.86
24 Eagle, Brandon [522]
M 9
Tahlequah
26.98
25 Glassco, Nick [490]
M 10
Sapulpa
27.13
26 Jones, Jordan [404]
M 11
Carl Junction High S
27.60
27 Olinghouse, Taylor [434]
M 9
Collinsville
27.98
28 Medellin, Jonathan [538]
M 12
Tahlequah
31.27
Event 21 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Bottomley, Kelsey [123]
F 12
Broken Arrow
5:36.71
2 Franks, Kaitlyn [157]
F 9
Carl Junction High S
5:40.95
3 Buoy, Carrington [177]
F 11
Collinsville
5:43.33
4 Crosley, Sara [102]
F 9
Bishop Kelley
5:46.87
5 Ziegler, Mary [121]
F 11
Bishop Kelley
6:03.05
6 Leach, Emma [160]
F 10
Carl Junction High S
6:03.90
7 Wright, Katelyn [262]
F 12
Sapulpa
6:06.40
8 Provenzano, Rosalia [285]
F 11
Tahlequah
6:07.06
9 Taylor, Summer [196]
F 12
Collinsville
6:08.59
10 Wyatt, Ashley [153]
F 10
Broken Arrow
6:09.52
11 Medellin, Odalis [282]
F 9
Tahlequah
6:09.77
12 Cross, Evie [155]
F 10
Carl Junction High S
6:10.81
13 Wells, Terrah [152]
F 10
Broken Arrow
6:10.93
14 Wilson, Hailey [201]
F 9
Collinsville
6:13.65
15 Thomas, Emma [118]
F 11
Bishop Kelley
6:15.35
16 Medellin, Jennnifer [281]
F 9
Tahlequah
6:15.81
17 Bunjes, Kea [176]
F 11
Collinsville
6:26.36
18 Blevins, Caroline [174]
F 12
Collinsville
6:28.08
19 Coleman, Grace [179]
F 9
Collinsville
6:32.23
20 Geasland, Rachel [276]
F 9
Tahlequah
6:33.90
21 Baldwin, Cadee [240]
F 11
Sapulpa
6:35.48
22 Coon, Jerika [246]
F 11
Sapulpa
6:38.20
23 Leyva, Ambri [250]
F 10
Sapulpa
6:39.19
24 Reed, Lily [189]
F 9
Collinsville
6:41.21
25 Garner, Abby [130]
F 10
Broken Arrow
6:44.74
26 Lear, Camille [279]
F 11
Tahlequah
6:51.33
27 Araujo, Elizabeth [170]
F 9
Collinsville
7:00.36
28 Wafford, Emma [218]
F 9
Ft Gibson
7:07.10
29 Denison, Haylee [248]
F 10
Sapulpa
7:15.14
30 Skaggs, Zoe [237]
F 11
Muskogee
7:19.04
31 Logan, Samyra [233]
F 11
Muskogee
7:27.05
32 Lamon Chesarak, Sierra [313]
F 11
Union
7:28.04
33 Creach, Emily [305]
F 11
Union
7:36.14
34 Cobb, Alex [304]
F 11
Union
7:55.30
Event 22 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Dick, Joshua [520]
M 11
Tahlequah
4:44.21
2 Carpenter, Collin [359]
M 12
Broken Arrow
4:44.42
3 Tuttle, Jordan T [506]
M 11
Sapulpa
4:51.35
4 Hood, Braxton [531]
M 12
Tahlequah
4:52.56
5 Budnik, Matthew [417]
M 9
Collinsville
4:52.75
6 Chapa, Andres [360]
M 10
Broken Arrow
4:52.93
7 Rives, Bridger [344]
M 11
Bishop Kelley
4:54.68
8 Barrett, Riley [561]
M 12
Union
4:55.10
9 Smith, Sam [582]
M 11
Union
4:57.45
10 McCaskey, Connor [574]
M 12
Union
4:59.40
11 Huycke, Patrick [334]
M 12
Bishop Kelley
5:00.34
12 Downs-gouge, Elijah [521]
M 12
Tahlequah
5:01.97
13 Ward, Josh [351]
M 12
Bishop Kelley
5:02.09
14 Stellfox, James [439]
M 12
Collinsville
5:02.27
15 Sutterfield, Griffin [386]
M 11
Broken Arrow
5:10.35
16 Bakos, Braeden [392]
M 9
Carl Junction High S
5:10.75
17 Curtis, Chase [424]
M 10
Collinsville
5:11.32
18 Haltom, Jacob [368]
M 9
Broken Arrow
5:11.95
19 Ashe, Nathan [355]
M 9
Broken Arrow
5:15.55
20 Wafford, Chance [457]
M 11
Ft Gibson
5:18.54
21 Poorman, Caleb [408]
M 9
Carl Junction High S
5:19.31
22 Budnik, Brendan [416]
M 12
Collinsville
5:21.23
23 Dillahunty, Coleman [487]
M 11
Sapulpa
5:23.04
24 Nelson, Diego [407]
M 10
Carl Junction High S
5:27.67
25 Murray, Jase [378]
M 11
Broken Arrow
5:30.73
26 Captain, Levi [419]
M 11
Collinsville
5:43.60
27 Conner, Travis [422]
M 9
Collinsville
5:56.63
28 Fullen, Tyler [446]
M 9
Ft Gibson
6:10.66
29 Floyd, Nathaniel [525]
M 11
Tahlequah
6:14.73
30 Schmidt, Aaron [547]
M 12
Tahlequah
6:19.05
31 Jordan, Trenton [472]
M 9
Muskogee
6:29.59
32 Shomo, Christopher [548]
M 9
Tahlequah
6:37.33
33 hill, tristan [593]
M
Ft Gibson
6:43.19
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Union A
Union
4:05.56
2 Broken Arrow A
Broken Arrow
4:08.91
3 Tahlequah A
Tahlequah
4:09.46
4 Broken Arrow B
Broken Arrow
4:14.69
5 Ft Gibson A
Ft Gibson
4:15.24
6 Collinsville A
Collinsville
4:15.64
7 Muskogee A
Muskogee
4:31.04
8 Collinsville B
Collinsville
4:39.08
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Union A
Union
3:23.14
2 Muskogee A
Muskogee
3:28.33
3 Carl Junction High S A
Carl Junction High S
3:29.71
4 Collinsville A
Collinsville
3:30.23
5 Broken Arrow A
Broken Arrow
3:41.14
6 Bishop Kelley A
Bishop Kelley
3:43.69
7 Tahlequah A
Tahlequah
3:51.13
8 Collinsville B
Collinsville
3:55.49
Event 25 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Haught, Annie [183]
F 11
Collinsville
5'02.00"
2 Burgess, Jayla [299]
F 9
Union
5'00.00"
3 Wickliffe, Faith [261]
F 11
Sapulpa
4'10.00"
4 Day, Shelbi [128]
F 10
Broken Arrow
4'10.00"
4 Lewis, Olivia [161]
F 11
Carl Junction High S
4'10.00"
6 Bowin, Kassie [267]
F 11
Tahlequah
4'06.00"
6 Miller, Mackenzie [316]
F 10
Union
4'06.00"
8 Wafford, Emma [218]
F 9
Ft Gibson
4'06.00"
Thetford, Jayne [197]
F 10
Collinsville
NM
Bowin, Kloe [268]
F 9
Tahlequah
NM
Hardaway, Destiny [133]
F 10
Broken Arrow
NM
Bunjes, Kea [176]
F 11
Collinsville
NM
Akin, Emma [263]
F 9
Tahlequah
NM
Event 26 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Resch, Brian [590]
M
Tahlequah
6'02.00"
2 Ross, Da'jon [501]
M 12
Sapulpa
5'10.00"
3 Black, Andrew [325]
M 10
Bishop Kelley
5'08.00"
4 Vann, Nate [585]
M 12
Union
5'08.00"
5 Chandlee, Josh [328]
M 12
Bishop Kelley
5'06.00"
6 Riley, Luke [343]
M 9
Bishop Kelley
5'06.00"
6 Mills, Odoala [577]
M 11
Union
5'06.00"
Event 27 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Berry, Hannah [241]
F 10
Sapulpa
16'10.50"
2 Jordan, Alexandria [312]
F 11
Union
16'08.50"
3 Baker, Ivee [264]
F 11
Tahlequah
16'00.00"
4 Whiteley, Zoey [219]
F 9
Ft Gibson
15'09.50"
5 Wright, Alexis [220]
F 11
Ft Gibson
15'05.00"
6 Banks, Nyah [295]
F 10
Union
15'01.25"
7 Mays, Ty [315]
F 10
Union
15'01.00"
8 Akin, Emma [263]
F 9
Tahlequah
13'10.75"
9 Lewis, Olivia [161]
F 11
Carl Junction High S
13'06.00"
10 Mirando, Kara Grace [113]
F 10
Bishop Kelley
13'02.25"
Event 28 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Moore, Cj [578]
M 11
Union
22'04.00"
2 Dansby, BJ [486]
M 12
Sapulpa
21'09.75"
3 King, Stephen [572]
M 12
Union
20'11.00"
4 Resch, Brian [590]
M
Tahlequah
20'06.00"
5 Ross, Da'jon [501]
M 12
Sapulpa
20'02.50"
6 Campbell, Joshua [463]
M 9
Muskogee
18'09.00"
7 Lewis, Corieon [336]
M 9
Bishop Kelley
18'08.00"
8 Wright, Elijah [459]
M 9
Ft Gibson
18'07.00"
Event 29 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Peterson, Lyric [284]
F 12
Tahlequah
40'00.50"
2 Stinson, Tyrzah [318]
F 12
Union
40'00.00"
3 Dorado, Alexandria [273]
F 11
Tahlequah
35'08.50"
4 Boos, Sadie [101]
F 10
Bishop Kelley
35'02.50"
5 Choice, Kyra [303]
F 9
Union
33'09.50"
6 Murdoch, Dymon [317]
F 10
Union
33'03.00"
7 Nascimento, Aallya [145]
F 11
Broken Arrow
32'11.00"
8 Medrano, Ashley [234]
F 10
Muskogee
30'08.00"
9 Conner, Macey [270]
F 9
Tahlequah
29'07.50"
10 Watts, Destiny [151]
F 9
Broken Arrow
29'02.50"
11 Truitt, Annie [293]
F 12
Tahlequah
29'00.00"
12 Robinson, Machenzie [192]
F 9
Collinsville
28'00.50"
13 Brown, Keisha [224]
F 10
Muskogee
27'07.50"
14 Demoss, Jessica [272]
F 9
Tahlequah
27'02.50"
15 Johnson, Danielle [208]
F 10
Ft Gibson
27'01.50"
16 Benham, Meagan [203]
F 10
Ft Gibson
27'00.00"
17 Teague, Jaden [289]
F 10
Tahlequah
26'06.00"
18 Kolmer, Gracie [209]
F 10
Ft Gibson
26'00.50"
19 Ascano, Hannah [171]
F 10
Collinsville
23'03.50"
20 Mcclelland, Jocelyn [187]
F 9
Collinsville
19'06.00"
21 Gibson, Taylor [107]
F 10
Bishop Kelley
16'07.00"
Event 30 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kelley, Jordan [571]
M 11
Union
48'03.50"
2 Wright, Hunter [510]
M 10
Sapulpa
45'09.50"
3 Medlen, Lane [500]
M 11
Sapulpa
45'01.00"
4 Crutchfiled, Donte [464]
M 11
Muskogee
44'10.00"
5 Aispuro, Francisco [511]
M 11
Tahlequah
44'08.00"
6 Wall, Zeke [411]
M 11
Carl Junction High S
41'10.50"
Event 31 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Stinson, Tyrzah [318]
F 12
Union
125'07.00"
2 Peterson, Lyric [284]
F 12
Tahlequah
120'00.00"
3 Daniels, Tania [127]
F 11
Broken Arrow
114'02.00"
4 Payne, Taylor [283]
F 12
Tahlequah
99'07.00"
5 Dorado, Alexandria [273]
F 11
Tahlequah
98'04.00"
6 Murdoch, Dymon [317]
F 10
Union
92'02.00"
Event 32 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Psalidas, Avery [580]
M 12
Union
142'01.00"
2 Edwards, Mike [465]
M 11
Muskogee
134'06.00"
3 Wright, Hunter [510]
M 10
Sapulpa
131'08.00"
4 Wall, Zeke [411]
M 11
Carl Junction High S
128'09.00"
5 Medlen, Lane [500]
M 11
Sapulpa
127'04.00"
6 Maier, Christian [474]
M 12
Muskogee
125'07.00"
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Osentowski, Josephine [115]
F 12
Bishop Kelley
10'02.00"
2 Keim, Ramsey [185]
F 9
Collinsville
9'00.00"
3 Pyle, Lily [164]
F 11
Carl Junction High S
9'00.00"
4 Villalobos, Aaliyah [320]
F 12
Union
8'06.00"
5 Day, Shelbi [128]
F 10
Broken Arrow
8'06.00"
6 Wasson, Lilly [321]
F 12
Union
8'00.00"
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Vann, Nate [585]
M 12
Union
14'03.00"
2 Huhn, Harrison [403]
M 10
Carl Junction High S
13'06.00"
3 Repsher, Sam [409]
M 11
Carl Junction High S
12'06.00"
4 Cottle, Aedan [361]
M 11
Broken Arrow
11'06.00"
5 Hanoch, Brandon [370]
M 10
Broken Arrow
11'06.00"
6 Majed, Alex [573]
M 11
Union
11'00.00"