Licensed to: The ENDURO Group LLC

2019 Class 5A-6A Regional @ Duncan

Duncan High School

Duncan, Oklahoma

05/04/2019 - 05/04/2019

Meet Scores


MALE TEAM SCORES CLASS 5A
1ALTUS HIGH SCHOOL ALTU 117.000
2TECUMSEH HIGH SCHOOL TECU 116.000
3LAWTON EISENHOWER HI LAWE 88.000
4ELGIN HIGH SCHOOL ELGI 75.000
5DUNCAN HIGH SCHOOL DUNC 72.000
6ARDMORE HIGH SCHOOL ARDM 66.000
7LAWTON MACARTHUR HIG LAWO 54.000
8ADA HIGH SCHOOL ADAH 36.000
9SANTA FE SOUTH HIGH SANT 25.000
10CHICKASHA HIGH SCHOO CHIC 1.000
FEMALE TEAM SCORES CLASS 5A
1ARDMORE HIGH SCHOOL ARDM 171.000
2ALTUS HIGH SCHOOL ALTU 119.000
3ELGIN HIGH SCHOOL ELGI 97.000
4DUNCAN HIGH SCHOOL DUNC 79.000
5TECUMSEH HIGH SCHOOL TECU 67.000
6LAWTON EISENHOWER HI LAWE 53.000
7LAWTON MACARTHUR HIG LAWO 26.000
8CHICKASHA HIGH SCHOO CHIC 16.000
9ADA HIGH SCHOOL ADAH 13.000
10SANTA FE SOUTH HIGH SANT 4.000

Meet Results


Ev# 1 GIRLS Class 5A 4x100m Relay Ev# 5 GIRLS Class 5A 4x800m Relay Ev# 9 GIRLS Class 5A 100m Hurdles Ev# 13 GIRLS Class 5A 100m Dash
Ev# 19 GIRLS Class 5A 4x200m Relay Ev# 23 GIRLS Class 5A 3200m Run Ev# 25 GIRLS Class 5A 200m Dash Ev# 29 GIRLS Class 5A 800m Run
Ev# 33 GIRLS Class 5A 400m Dash Ev# 37 GIRLS Class 5A 300m Hurdles Ev# 41 GIRLS Class 5A 1600m Run Ev# 45 GIRLS Class 5A 4x400m Relay
Ev# 49 GIRLS Class 5A High Jump Ev# 53 GIRLS Class 5A Pole Vault Ev# 57 GIRLS Class 5A Long Jump Ev# 61 GIRLS Class 5A Discus Throw
Ev# 65 GIRLS Class 5A Shot Put Ev# 3 BOYS Class 5A 4x100m Relay Ev# 7 BOYS Class 5A 4x800m Relay Ev# 11 BOYS Class 5A 110m Hurdles
Ev# 15 BOYS Class 5A 100m Dash Ev# 17 BOYS Class 5A 3200m Run Ev# 21 BOYS Class 5A 4x200m Relay Ev# 27 BOYS Class 5A 200m Dash
Ev# 31 BOYS Class 5A 800m Run Ev# 35 BOYS Class 5A 400m Dash Ev# 39 BOYS Class 5A 300m Hurdles Ev# 43 BOYS Class 5A 1600m Run
Ev# 47 BOYS Class 5A 4x400m Relay Ev# 51 BOYS Class 5A High Jump Ev# 55 BOYS Class 5A Pole Vault Ev# 59 BOYS Class 5A Long Jump
Ev# 63 BOYS Class 5A Discus Throw Ev# 67 BOYS Class 5A Shot Put

[Top of Page] [Event List]

Event 1 GIRLS Class 5A 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 49.82
2      ELGIN HIGH SCHOOL A ELGIN HIGH SCHOOL 51.32
3      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 51.33
4      LAWTON MACARTHUR HIG A LAWTON MACARTHUR HIG 51.50
5      CHICKASHA HIGH SCHOO A CHICKASHA HIGH SCHOO 53.19
6      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 56.59
[Top of Page] [Event List]

Event 5 GIRLS Class 5A 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 10:03.40
2      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 10:22.22
3      TECUMSEH HIGH SCHOOL A TECUMSEH HIGH SCHOOL 10:31.26
4      LAWTON EISENHOWER HI A LAWTON EISENHOWER HI 11:00.79
5      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 12:22.92
[Top of Page] [Event List]

Event 9 GIRLS Class 5A 100m Hurdles

NAME GR TEAM TIME

FINALS
1      HUNTER, KAITLIN [171] DUNCAN HIGH SCHOOL 15.67
2      MURRY, JAZMYN [161] CHICKASHA HIGH SCHOO 15.70
3      LEWIS, HANNAH [253] LAWTON MACARTHUR HIG 17.35
4      LEDFORD, KYNDLE [174] DUNCAN HIGH SCHOOL 17.42
5      MOORE, LARHYN [150] ARDMORE HIGH SCHOOL 17.44
6      PRESTON, LEXIE [127] ALTUS HIGH SCHOOL 17.47
7      SMITH, SHAKIRA [154] ARDMORE HIGH SCHOOL 18.67
8      HALL, DESTINY [217] ELGIN HIGH SCHOOL 23.89

PRELIMS
1      HUNTER, KAITLIN [171] DUNCAN HIGH SCHOOL 16.29 Q
2      MURRY, JAZMYN [161] CHICKASHA HIGH SCHOO 16.87 Q
3      MOORE, LARHYN [150] ARDMORE HIGH SCHOOL 17.47 Q
4      LEDFORD, KYNDLE [174] DUNCAN HIGH SCHOOL 17.84 Q
5      LEWIS, HANNAH [253] LAWTON MACARTHUR HIG 18.00 Q
6      PRESTON, LEXIE [127] ALTUS HIGH SCHOOL 18.25 Q
7      HALL, DESTINY [217] ELGIN HIGH SCHOOL 18.65 Q
8      SMITH, SHAKIRA [154] ARDMORE HIGH SCHOOL 18.72 Q
9      SAENZ, KOREY [128] ALTUS HIGH SCHOOL 19.71
10      PETTIES, CHEYENNE [151] ARDMORE HIGH SCHOOL 20.11
11      NADEAU, TRINITY [344] TECUMSEH HIGH SCHOOL 20.39
12      ATCHLEY, JESSI [108] ALTUS HIGH SCHOOL 20.46
13      GIBSON, MAKAYLA [168] DUNCAN HIGH SCHOOL 33.19
[Top of Page] [Event List]

Event 13 GIRLS Class 5A 100m Dash

NAME GR TEAM TIME

FINALS
1      BANKS, TIERONAY [134] ARDMORE HIGH SCHOOL 12.44
2      MORGAN, JAMIYA [233] LAWTON EISENHOWER HI 12.53
3      SMITH, SHAKIRA [154] ARDMORE HIGH SCHOOL 12.84
4      FOSTER, DEMYRA [157] CHICKASHA HIGH SCHOO 12.86
5      WILLIAMS, NYLA [238] LAWTON EISENHOWER HI 12.93
6      LEDFORD, KYNDLE [174] DUNCAN HIGH SCHOOL 13.06
7      THOMAS, TAMERA [256] LAWTON MACARTHUR HIG 13.33
8      JACKSON, ALISA [251] LAWTON MACARTHUR HIG 13.56

PRELIMS
1      MORGAN, JAMIYA [233] LAWTON EISENHOWER HI 12.80 Q
2      BANKS, TIERONAY [134] ARDMORE HIGH SCHOOL 12.90 Q
3      FOSTER, DEMYRA [157] CHICKASHA HIGH SCHOO 13.02 Q
4      LEDFORD, KYNDLE [174] DUNCAN HIGH SCHOOL 13.07 Q
5      SMITH, SHAKIRA [154] ARDMORE HIGH SCHOOL 13.15 Q
6      JACKSON, ALISA [251] LAWTON MACARTHUR HIG 13.34 Q
7      THOMAS, TAMERA [256] LAWTON MACARTHUR HIG 13.39 Q
8      WILLIAMS, NYLA [238] LAWTON EISENHOWER HI 13.45 Q
9      JEFFERSON, HONEYZTI [142] ARDMORE HIGH SCHOOL 13.59
10      CUFFEE, AUBREE [214] ELGIN HIGH SCHOOL 13.89
11      CODD, LAPRIE [115] ALTUS HIGH SCHOOL 14.20
12      MCCLARY, MOLLEE [160] CHICKASHA HIGH SCHOO 14.29
13      MARTIN, ELICIA [176] DUNCAN HIGH SCHOOL 14.55
14      ADAMSON, JUSTICE [100] ADA HIGH SCHOOL 14.61
15      HUGHES, EMILY [121] ALTUS HIGH SCHOOL 14.63
16      ASTORGA, YOSELIN [330] SANTA FE SOUTH HIGH 14.68
17      OCASIO, AXEL [234] LAWTON EISENHOWER HI 14.76
18      BENOIT, BREAUNNA [155] CHICKASHA HIGH SCHOO 14.96
19      HUTCHINS, MICAYLA [103] ADA HIGH SCHOOL 15.22
20      REYES, JOVANA [333] SANTA FE SOUTH HIGH 15.47
21      STORK, CARLY [131] ALTUS HIGH SCHOOL 15.69
22      CARPENTER, BAILEY [337] TECUMSEH HIGH SCHOOL 16.51
[Top of Page] [Event List]

Event 19 GIRLS Class 5A 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 1:45.68
2      ELGIN HIGH SCHOOL A ELGIN HIGH SCHOOL 1:48.68
3      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 1:50.37
4      LAWTON MACARTHUR HIG A LAWTON MACARTHUR HIG 1:50.38
5      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 1:51.30
[Top of Page] [Event List]

Event 23 GIRLS Class 5A 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      CASTLE, KAMREE [212] ELGIN HIGH SCHOOL 12:35.42
2      BECKNER, CAYDEN DANI [110] ALTUS HIGH SCHOOL 13:05.00
3      HOCH, CAYLA [230] LAWTON EISENHOWER HI 13:53.80
4      JIMENEZ, VALERIA [331] SANTA FE SOUTH HIGH 14:55.44
5      COPE, ALLISON [116] ALTUS HIGH SCHOOL 14:59.78
6      GILLIAM, GRAYCE [118] ALTUS HIGH SCHOOL 15:18.40
7      ONTIVEROSTORRES, ALEJANDR [332] SANTA FE SOUTH HIGH 17:50.00
[Top of Page] [Event List]

Event 25 GIRLS Class 5A 200m Dash

NAME GR TEAM TIME

FINALS
1      MORGAN, JAMIYA [233] LAWTON EISENHOWER HI 25.41
2      BANKS, TIERONAY [134] ARDMORE HIGH SCHOOL 25.56
3      HUNTER, KALI [172] DUNCAN HIGH SCHOOL 26.70
4      GARCIA, CIERRA [341] TECUMSEH HIGH SCHOOL 26.80
5      WILLIAMS, NYLA [238] LAWTON EISENHOWER HI 27.30
6      JEFFERSON, HONEYZTI [142] ARDMORE HIGH SCHOOL 27.46
7      ADAMSON, JUSTICE [100] ADA HIGH SCHOOL 29.77

PRELIMS
1      MORGAN, JAMIYA [233] LAWTON EISENHOWER HI 26.04 Q
2      BANKS, TIERONAY [134] ARDMORE HIGH SCHOOL 26.44 Q
3      GARCIA, CIERRA [341] TECUMSEH HIGH SCHOOL 27.23 Q
4      WILLIAMS, NYLA [238] LAWTON EISENHOWER HI 27.28 Q
5      HUNTER, KALI [172] DUNCAN HIGH SCHOOL 27.39 Q
6      ADAMSON, JUSTICE [100] ADA HIGH SCHOOL 27.59 Q
7      JEFFERSON, HONEYZTI [142] ARDMORE HIGH SCHOOL 27.60 Q
8      JACKSON, AZARIAH [252] LAWTON MACARTHUR HIG 27.68
9      YORK, DELANEY [226] ELGIN HIGH SCHOOL 27.70
10      JACKSON, ALISA [251] LAWTON MACARTHUR HIG 27.75
11      HARLEY, KENDRA [120] ALTUS HIGH SCHOOL 27.78
12      FOSTER, DEMYRA [157] CHICKASHA HIGH SCHOO 28.71
13      THOMAS, TAMERA [256] LAWTON MACARTHUR HIG 28.77
14      JACKSON, ATHENA [104] ADA HIGH SCHOOL 29.16
15      DAY, ADDISON [339] TECUMSEH HIGH SCHOOL 29.69
16      WOOD, MACKENZIE [132] ALTUS HIGH SCHOOL 30.13
17      OCASIO, AXEL [234] LAWTON EISENHOWER HI 30.25
18      BENOIT, BREAUNNA [155] CHICKASHA HIGH SCHOO 30.60
19      ASTORGA, YOSELIN [330] SANTA FE SOUTH HIGH 31.21
20      TUCK, GRACEE [224] ELGIN HIGH SCHOOL 31.36
21      MARTIN, ELICIA [176] DUNCAN HIGH SCHOOL 31.55
22      JAMES, LANA [158] CHICKASHA HIGH SCHOO 32.34
23      REYES, JOVANA [333] SANTA FE SOUTH HIGH 32.58
24      CARPENTER, BAILEY [337] TECUMSEH HIGH SCHOOL 33.03
     LUCKEY, STEPHANIE [105] ADA HIGH SCHOOL DNS
[Top of Page] [Event List]

Event 29 GIRLS Class 5A 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      MCGRUDER, KAYLA [343] TECUMSEH HIGH SCHOOL 2:21.97
2      LEYJA, HALEY [124] ALTUS HIGH SCHOOL 2:25.10
3      PICKETT, EMILY KATE [126] ALTUS HIGH SCHOOL 2:25.95
4      JOHNSON, MALIYAH [145] ARDMORE HIGH SCHOOL 2:27.99
5      PRATT, MEGAN [221] ELGIN HIGH SCHOOL 2:32.16
6      MALLOY, MARIAH [232] LAWTON EISENHOWER HI 2:33.14
7      HAVENS, TATUM [102] ADA HIGH SCHOOL 2:35.03
8      COX, JACEY [338] TECUMSEH HIGH SCHOOL 2:36.68
9      BORREGO, RYLEE [112] ALTUS HIGH SCHOOL 2:37.58
10      PATTERSON, JORDAN [178] DUNCAN HIGH SCHOOL 2:43.17
11      MORRIS, EMMA [177] DUNCAN HIGH SCHOOL 2:44.59
12      DAY, MADISON [340] TECUMSEH HIGH SCHOOL 2:45.34
13      BRANDENBURG, REAGAN [228] LAWTON EISENHOWER HI 2:49.76
14      MCBRIDE, LAUREN [219] ELGIN HIGH SCHOOL 2:51.53
15      JOHNSON, KAYDAN [144] ARDMORE HIGH SCHOOL 2:51.55
16      FOSTER, CAYLEE [167] DUNCAN HIGH SCHOOL 2:52.53
[Top of Page] [Event List]

Event 33 GIRLS Class 5A 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      JEFFERSON, TRINIDEE [143] ARDMORE HIGH SCHOOL 1:00.96
2      GORDON, AMAYA [138] ARDMORE HIGH SCHOOL 1:01.28
3      MCGRUDER, KAYLA [343] TECUMSEH HIGH SCHOOL 1:01.50
4      LEYJA, HALEY [124] ALTUS HIGH SCHOOL 1:02.77
5      BLAKE, CHASSIDY [135] ARDMORE HIGH SCHOOL 1:02.88
6      GARCIA, CIERRA [341] TECUMSEH HIGH SCHOOL 1:02.92
7      PRATT, SAMANTHA [222] ELGIN HIGH SCHOOL 1:03.43
8      JACKSON, ATHENA [104] ADA HIGH SCHOOL 1:06.09
9      JAMES, OLIVIA [122] ALTUS HIGH SCHOOL 1:07.14
10      HAVENS, TATUM [102] ADA HIGH SCHOOL 1:07.31
11      STEWART, AMARI [223] ELGIN HIGH SCHOOL 1:07.58
12      DAY, MADISON [340] TECUMSEH HIGH SCHOOL 1:08.36
13      STEPHENS, CAITLYN [180] DUNCAN HIGH SCHOOL 1:09.20
14      WASHINGTON, MCKENZIE [258] LAWTON MACARTHUR HIG 1:10.35
15      ASTORGA, YOSELIN [330] SANTA FE SOUTH HIGH 1:10.41
16      WILK, CASEY [225] ELGIN HIGH SCHOOL 1:11.06
17      WOOD, MACKENZIE [132] ALTUS HIGH SCHOOL 1:11.53
18      REYES, JOVANA [333] SANTA FE SOUTH HIGH 1:15.50
19      BAXTER, ALONIE [248] LAWTON MACARTHUR HIG 1:15.65
20      JONES, KIRY [159] CHICKASHA HIGH SCHOO 1:19.14
21      SANTOS, JAYCEE [179] DUNCAN HIGH SCHOOL 1:19.26
[Top of Page] [Event List]

Event 37 GIRLS Class 5A 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      JOHNSON, LAKYSIA [123] ALTUS HIGH SCHOOL 46.86
2      LOWE, ALEIGHA [218] ELGIN HIGH SCHOOL 46.94
3      SMITH, SHAKIRA [154] ARDMORE HIGH SCHOOL 49.89
4      GIBSON, MAKAYLA [168] DUNCAN HIGH SCHOOL 51.25
5      PETTIES, CHEYENNE [151] ARDMORE HIGH SCHOOL 51.76
6      PICKETT, EMILY KATE [126] ALTUS HIGH SCHOOL 51.93
7      PRESTON, LEXIE [127] ALTUS HIGH SCHOOL 52.03
8      KELLY, KENADI [173] DUNCAN HIGH SCHOOL 52.28
9      HALL, DESTINY [217] ELGIN HIGH SCHOOL 53.49
10      LEWIS, HANNAH [253] LAWTON MACARTHUR HIG 53.72
11      NADEAU, TRINITY [344] TECUMSEH HIGH SCHOOL 59.97
12      WOODS, MADDI [183] DUNCAN HIGH SCHOOL 1:02.42
[Top of Page] [Event List]

Event 41 GIRLS Class 5A 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      MCGRUDER, KAYLA [343] TECUMSEH HIGH SCHOOL 5:39.95
2      CASTLE, KAMREE [212] ELGIN HIGH SCHOOL 5:49.46
3      COX, JACEY [338] TECUMSEH HIGH SCHOOL 5:51.41
4      JOHNSON, MALIYAH [145] ARDMORE HIGH SCHOOL 5:55.20
5      BECKNER, CAYDEN DANI [110] ALTUS HIGH SCHOOL 5:55.95
6      PRATT, MEGAN [221] ELGIN HIGH SCHOOL 6:02.28
7      HOCH, CAYLA [230] LAWTON EISENHOWER HI 6:07.96
8      MAYER, BRANDY [254] LAWTON MACARTHUR HIG 6:31.40
9      GILLIAM, GRAYCE [118] ALTUS HIGH SCHOOL 6:35.64
10      JIMENEZ, VALERIA [331] SANTA FE SOUTH HIGH 7:13.93
11      MARKS, MAELYN [175] DUNCAN HIGH SCHOOL 7:55.99
12      ONTIVEROSTORRES, ALEJANDR [332] SANTA FE SOUTH HIGH 8:20.65
[Top of Page] [Event List]

Event 45 GIRLS Class 5A 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 4:04.64
2      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 4:05.97
3      ELGIN HIGH SCHOOL A ELGIN HIGH SCHOOL 4:09.02
4      LAWTON EISENHOWER HI A LAWTON EISENHOWER HI 4:10.99
5      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 4:41.86
[Top of Page] [Event List]

Event 49 GIRLS Class 5A High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      HUNTER, KAITLIN [171] DUNCAN HIGH SCHOOL 4'10.00"
2      HAVENS, TATUM [102] ADA HIGH SCHOOL 4'08.00"
3      DOUGLAS, NAUGHTICA [137] ARDMORE HIGH SCHOOL 4'08.00"
4      LOTT, JAHLYA [147] ARDMORE HIGH SCHOOL 4'06.00"
4      HARGIS, ALYSSA [119] ALTUS HIGH SCHOOL 4'06.00"
6      RUCKER, CHLOE [152] ARDMORE HIGH SCHOOL 4'04.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 53 GIRLS Class 5A Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      PRATT, MEGAN [221] ELGIN HIGH SCHOOL 9'00.00"
2      GARCIA, CIERRA [341] TECUMSEH HIGH SCHOOL 9'00.00"
3      LEMONS, JENTRY [146] ARDMORE HIGH SCHOOL 8'06.00"
3      MARTIN, KENNEDY [125] ALTUS HIGH SCHOOL 8'06.00"
5      BIGGS, KENNEDY [227] LAWTON EISENHOWER HI 8'06.00"
6      LOWE, AVERY [148] ARDMORE HIGH SCHOOL 8'06.00"
7      GLOVER, GABI [170] DUNCAN HIGH SCHOOL 7'06.00"
8      SWEEDEN, LINDSAY [236] LAWTON EISENHOWER HI 7'00.00"
9      SHIPMAN, SAVANNAH [129] ALTUS HIGH SCHOOL 6'06.00"
10      KESTER, ANALISA [231] LAWTON EISENHOWER HI 6'06.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 57 GIRLS Class 5A Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      HUNTER, KALI [172] DUNCAN HIGH SCHOOL 17'05.50"
2      COLONG, CASSANDRA [213] ELGIN HIGH SCHOOL 17'00.50"
3      DRAPEAU, KELSEY [215] ELGIN HIGH SCHOOL 16'07.00"
4      SMITH, SHAKIRA [154] ARDMORE HIGH SCHOOL 16'03.00"
5      MCGEE, MIYAH [149] ARDMORE HIGH SCHOOL 16'00.00"
6      HALSTIED, KIYA [141] ARDMORE HIGH SCHOOL 15'07.25"
7      GIBSON, MARANDA [169] DUNCAN HIGH SCHOOL 15'04.75"
8      HARLEY, KENDRA [120] ALTUS HIGH SCHOOL 15'03.50"
9      GARCIA, CIERRA [341] TECUMSEH HIGH SCHOOL 14'09.50"
10      SMITH, KATIE [255] LAWTON MACARTHUR HIG 13'06.25"
11      GIBSON, MAKAYLA [168] DUNCAN HIGH SCHOOL 13'05.50"
12      HUTCHINS, MICAYLA [103] ADA HIGH SCHOOL 11'11.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 61 GIRLS Class 5A Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      BENWAY, JORDAN [111] ALTUS HIGH SCHOOL 105'03.00"
2      GRESHAM, MYA [140] ARDMORE HIGH SCHOOL 104'02.00"
3      WILLIAMS, ALLIYAH [237] LAWTON EISENHOWER HI 103'11.00"
4      STEVENSON, JAIDEN [107] ADA HIGH SCHOOL 101'04.00"
5      FERRIER, ESTHER [166] DUNCAN HIGH SCHOOL 101'02.00"
6      SEAMSTER, Z'KHIA [153] ARDMORE HIGH SCHOOL 99'05.00"
7      SIMS, STARDAJA [130] ALTUS HIGH SCHOOL 98'11.00"
8      BUBEN, LAUREN [164] DUNCAN HIGH SCHOOL 96'02.00"
9      BOOKER, AMARI [136] ARDMORE HIGH SCHOOL 91'03.00"
10      RILEY, ISIS [106] ADA HIGH SCHOOL 87'04.00"
11      ATCHLEY, NOEL [109] ALTUS HIGH SCHOOL 86'05.00"
12      PAGAN, YUYI [235] LAWTON EISENHOWER HI 83'07.00"
13      BLACKWELL, DAYSIA [163] DUNCAN HIGH SCHOOL 82'09.00"
14      WARNER, ALIE [257] LAWTON MACARTHUR HIG 76'06.00"
15      NEVAQUA, KAYLENE [220] ELGIN HIGH SCHOOL 74'04.00"
16      ACKHERST, KYLEE [336] TECUMSEH HIGH SCHOOL 70'11.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 65 GIRLS Class 5A Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      HALL, EMILY [342] TECUMSEH HIGH SCHOOL 37'09.50"
2      CHRISTEN, JOZZLYN [113] ALTUS HIGH SCHOOL 37'06.00"
3      CHRISTON, JENNY [114] ALTUS HIGH SCHOOL 35'04.00"
4      GUNTER, SYDNEY [250] LAWTON MACARTHUR HIG 34'08.00"
5      BENWAY, JORDAN [111] ALTUS HIGH SCHOOL 33'05.50"
6      STEVENSON, JAIDEN [107] ADA HIGH SCHOOL 32'08.50"
7      WILLIAMS, ALLIYAH [237] LAWTON EISENHOWER HI 32'05.00"
8      FARLOW, IYANNA [249] LAWTON MACARTHUR HIG 30'11.50"
9      ACKHERST, KYLEE [336] TECUMSEH HIGH SCHOOL 30'03.00"
10      FERRIER, ESTHER [166] DUNCAN HIGH SCHOOL 29'09.00"
11      RILEY, ISIS [106] ADA HIGH SCHOOL 28'05.00"
12      BLACKWELL, DAYSIA [163] DUNCAN HIGH SCHOOL 28'02.50"
13      SEAMSTER, Z'KHIA [153] ARDMORE HIGH SCHOOL 27'09.50"
14      BOOKER, AMARI [136] ARDMORE HIGH SCHOOL 27'08.00"
15      PEARCY, NIKKI [345] TECUMSEH HIGH SCHOOL 27'01.50"
16      JONES, KIRY [159] CHICKASHA HIGH SCHOO 27'00.00"
16      BAKER, DAYNA [133] ARDMORE HIGH SCHOOL 27'00.00"
18      BUBEN, LAUREN [164] DUNCAN HIGH SCHOOL 26'07.50"
19      PAGAN, YUYI [235] LAWTON EISENHOWER HI 25'10.50"
[Top of Page] [Event List]

Event 3 BOYS Class 5A 4x100m Relay

NAME TEAM TIME

FINALS
1      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 42.68
2      LAWTON EISENHOWER HI A LAWTON EISENHOWER HI 43.55
3      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 44.07
4      TECUMSEH HIGH SCHOOL A TECUMSEH HIGH SCHOOL 44.65
5      LAWTON MACARTHUR HIG A LAWTON MACARTHUR HIG 44.89
6      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 45.00

PRELIMS
1      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 43.62 Q
2      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 44.09 Q
3      LAWTON MACARTHUR HIG A LAWTON MACARTHUR HIG 44.17 Q
4      LAWTON EISENHOWER HI A LAWTON EISENHOWER HI 44.44 Q
5      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 45.02 Q
6      TECUMSEH HIGH SCHOOL A TECUMSEH HIGH SCHOOL 45.53 Q
     ADA HIGH SCHOOL A ADA HIGH SCHOOL DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 7 BOYS Class 5A 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      TECUMSEH HIGH SCHOOL A TECUMSEH HIGH SCHOOL 8:23.46
2      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 8:26.58
3      LAWTON EISENHOWER HI A LAWTON EISENHOWER HI 8:36.40
4      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 8:40.22
5      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 8:44.18
6      SANTA FE SOUTH HIGH A SANTA FE SOUTH HIGH 9:11.04
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BOYS Class 5A 110m Hurdles

NAME GR TEAM TIME

FINALS
1      LOWRY, DOMINICK [402] ADA HIGH SCHOOL 15.67
2      SALDANA, JOSE [529] ELGIN HIGH SCHOOL 16.37
3      DAVIS, DASHAUN [572] LAWTON MACARTHUR HIG 16.57
4      CARTER, DILLON [460] DUNCAN HIGH SCHOOL 17.55
5      THIEBAUD, MAYSON [480] DUNCAN HIGH SCHOOL 17.64
6      OGUINN, ANTHONY [709] TECUMSEH HIGH SCHOOL 17.99
7      SCOTT, JUNIOUS [543] LAWTON EISENHOWER HI 18.70
8      WALTON, TREVAUGHN [546] LAWTON EISENHOWER HI 18.87

PRELIMS
1      LOWRY, DOMINICK [402] ADA HIGH SCHOOL 15.87 Q
2      SALDANA, JOSE [529] ELGIN HIGH SCHOOL 16.39 Q
3      DAVIS, DASHAUN [572] LAWTON MACARTHUR HIG 17.45 Q
4      THIEBAUD, MAYSON [480] DUNCAN HIGH SCHOOL 17.75 Q
5      CARTER, DILLON [460] DUNCAN HIGH SCHOOL 18.24 Q
6      WALTON, TREVAUGHN [546] LAWTON EISENHOWER HI 18.44 Q
7      OGUINN, ANTHONY [709] TECUMSEH HIGH SCHOOL 19.24 Q
8      SCOTT, JUNIOUS [543] LAWTON EISENHOWER HI 20.43 Q
9      DICKSON, GRAHAM [702] TECUMSEH HIGH SCHOOL 20.67
[Top of Page] [Event List]

Event 15 BOYS Class 5A 100m Dash

NAME GR TEAM TIME

FINALS
1      MAY, DONALD [439] ARDMORE HIGH SCHOOL 11.07
2      STANDOKES, RODERICK [479] DUNCAN HIGH SCHOOL 11.17
3      MURRY, KEYLAN [576] LAWTON MACARTHUR HIG 11.34
4      JOHNSON, KERONN [434] ARDMORE HIGH SCHOOL 11.41
5      GARCIA, JAYDEN [574] LAWTON MACARTHUR HIG 11.51
6      SHEPPARD, JAYLEN [579] LAWTON MACARTHUR HIG 11.52
7      SMITH, EVAN [443] ARDMORE HIGH SCHOOL 11.54
8      HALL, IZAIAH [414] ALTUS HIGH SCHOOL 11.87

PRELIMS
1      MAY, DONALD [439] ARDMORE HIGH SCHOOL 11.16 Q
2      GARCIA, JAYDEN [574] LAWTON MACARTHUR HIG 11.43 Q
3      MURRY, KEYLAN [576] LAWTON MACARTHUR HIG 11.44 Q
4      JOHNSON, KERONN [434] ARDMORE HIGH SCHOOL 11.50 Q
5      SMITH, EVAN [443] ARDMORE HIGH SCHOOL 11.51 Q
5      STANDOKES, RODERICK [479] DUNCAN HIGH SCHOOL 11.51 Q
7      HALL, IZAIAH [414] ALTUS HIGH SCHOOL 11.67 Q
8      SHEPPARD, JAYLEN [579] LAWTON MACARTHUR HIG 11.70 Q
9      GALBREATH, ANTONIO [539] LAWTON EISENHOWER HI 11.72
10      GALLAGHER, KOHNER [399] ADA HIGH SCHOOL 12.08
11      BOWENS, BEN [447] CHICKASHA HIGH SCHOO 12.10
12      DOTSON, JAIVIER [538] LAWTON EISENHOWER HI 12.12
13      PRESSGROVE, ETHAN [407] ADA HIGH SCHOOL 12.13
14      MARTIN, TERRANCE [470] DUNCAN HIGH SCHOOL 12.22
15      LEDFORD, DAWSON [468] DUNCAN HIGH SCHOOL 12.24
16      FEEZEL, JOSEPH [398] ADA HIGH SCHOOL 12.25
17      MCCLELLAND, COREY [541] LAWTON EISENHOWER HI 12.26
18      FLORES, NOAH [450] CHICKASHA HIGH SCHOO 12.43
19      GIVENS, RONALD [451] CHICKASHA HIGH SCHOO 12.48
20      NEW, LANDON [708] TECUMSEH HIGH SCHOOL 12.62
21      ZUNIGA, FERNANDO [693] SANTA FE SOUTH HIGH 12.75
22      GONZALEZ, JULIAN [680] SANTA FE SOUTH HIGH 12.88
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BOYS Class 5A 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      NICKELL JR, DANIEL [577] LAWTON MACARTHUR HIG 10:10.16
2      MEADOWS, TRAVIS [471] DUNCAN HIGH SCHOOL 10:10.69
3      MARTINEZ, CESAR [682] SANTA FE SOUTH HIGH 10:46.36
4      URIBE, ALEX [690] SANTA FE SOUTH HIGH 10:56.26
5      ORTIZ, JUSTIN [420] ALTUS HIGH SCHOOL 10:56.64
6      ORQUIZ, JESUS [684] SANTA FE SOUTH HIGH 11:27.15
7      LOLAR, KACESON [469] DUNCAN HIGH SCHOOL 11:55.85
8      SOWDER, KYLE [716] TECUMSEH HIGH SCHOOL 12:31.89
9      HUDSON, NATHAN [466] DUNCAN HIGH SCHOOL 12:48.27
10      BUSHONG, JESSE [513] ELGIN HIGH SCHOOL 12:57.28
[Top of Page] [Event List]

Event 21 BOYS Class 5A 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 1:30.27
2      TECUMSEH HIGH SCHOOL A TECUMSEH HIGH SCHOOL 1:31.59
3      LAWTON EISENHOWER HI A LAWTON EISENHOWER HI 1:32.12
4      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 1:32.84
5      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 1:33.17
6      ADA HIGH SCHOOL A ADA HIGH SCHOOL 1:34.61
[Top of Page] [Event List]

Event 27 BOYS Class 5A 200m Dash

NAME GR TEAM TIME

FINALS
1      RILEY, DANIEL [422] ALTUS HIGH SCHOOL 22.43
2      MCCASKILL, MOSES [417] ALTUS HIGH SCHOOL 22.58
3      MCMULLEN, DAKOTA [525] ELGIN HIGH SCHOOL 22.63
4      STANDOKES, RODERICK [479] DUNCAN HIGH SCHOOL 22.95
5      GALBREATH, ANTONIO [539] LAWTON EISENHOWER HI 23.43
6      SHEPPARD, JAYLEN [579] LAWTON MACARTHUR HIG 24.11
7      GRAY, ISAIAH [575] LAWTON MACARTHUR HIG 24.88

PRELIMS
1      MCCASKILL, MOSES [417] ALTUS HIGH SCHOOL 22.28 Q
2      RILEY, DANIEL [422] ALTUS HIGH SCHOOL 22.86 Q
3      MCMULLEN, DAKOTA [525] ELGIN HIGH SCHOOL 22.98 Q
4      GALBREATH, ANTONIO [539] LAWTON EISENHOWER HI 23.40 Q
5      SHEPPARD, JAYLEN [579] LAWTON MACARTHUR HIG 23.87 Q
6      STANDOKES, RODERICK [479] DUNCAN HIGH SCHOOL 24.04 Q
7      GRAY, ISAIAH [575] LAWTON MACARTHUR HIG 24.22 Q
8      GORDON, KHALIL [433] ARDMORE HIGH SCHOOL 24.53
9      DOTSON, JAIVIER [538] LAWTON EISENHOWER HI 24.60
10      MCCLELLAND, COREY [541] LAWTON EISENHOWER HI 24.72
11      PETIT, DESMOND [476] DUNCAN HIGH SCHOOL 24.95
12      NEW, LANDON [708] TECUMSEH HIGH SCHOOL 25.00
13      WRIGHT, ELIJAH [484] DUNCAN HIGH SCHOOL 25.28
14      BOWENS, BEN [447] CHICKASHA HIGH SCHOO 25.33
15      FLORES, NOAH [450] CHICKASHA HIGH SCHOO 25.35
16      RACKLEY, CODY [711] TECUMSEH HIGH SCHOOL 25.37
17      BROWN, JAYDEN [396] ADA HIGH SCHOOL 25.496
18      MARTIN, JOSEPH [437] ARDMORE HIGH SCHOOL 25.499
19      PETERS, TYLER [406] ADA HIGH SCHOOL 25.54
20      ZUNIGA, FERNANDO [693] SANTA FE SOUTH HIGH 26.42
21      SMITH, JACOB [714] TECUMSEH HIGH SCHOOL 27.44
22      GOMEZ, ERICK [676] SANTA FE SOUTH HIGH 27.57
[Top of Page] [Event List]

Event 31 BOYS Class 5A 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      NICKELL JR, DANIEL [577] LAWTON MACARTHUR HIG 1:58.72
2      RACKLEY, CLAYTON [710] TECUMSEH HIGH SCHOOL 1:58.80
3      TIPTON, KALEB [545] LAWTON EISENHOWER HI 1:59.75
4      WAGONER, CALVIN [424] ALTUS HIGH SCHOOL 2:01.47
5      GONZALES, JEREMIAH [518] ELGIN HIGH SCHOOL 2:04.96
6      MCCLURE, HAYDEN [707] TECUMSEH HIGH SCHOOL 2:08.48
7      CONCHA, ISRAEL [675] SANTA FE SOUTH HIGH 2:08.69
8      PETERSEN, SAM [475] DUNCAN HIGH SCHOOL 2:09.93
9      COFIELD, WALLACE [535] LAWTON EISENHOWER HI 2:10.75
10      YATES, KULSON [718] TECUMSEH HIGH SCHOOL 2:10.86
11      VARGAS, EDUARDO [481] DUNCAN HIGH SCHOOL 2:13.28
12      BUXTON, JOSEPH [413] ALTUS HIGH SCHOOL 2:13.65
13      GONZALEZ, HECTOR [677] SANTA FE SOUTH HIGH 2:13.77
14      CLIFTON, ADAM [461] DUNCAN HIGH SCHOOL 2:14.90
15      GARCIA, TAMO [431] ARDMORE HIGH SCHOOL 2:16.02
16      CRAWFORD, CALE [448] CHICKASHA HIGH SCHOO 2:16.26
17      TUCK, AUSTIN [531] ELGIN HIGH SCHOOL 2:16.78
18      BAILEY, WILL [395] ADA HIGH SCHOOL 2:18.13
19      REIFSNIDER, JACKSON [408] ADA HIGH SCHOOL 2:18.47
20      URIBE, ALEX [690] SANTA FE SOUTH HIGH 2:20.39
21      GOMEZ, VICTOR [432] ARDMORE HIGH SCHOOL 2:25.57
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BOYS Class 5A 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      JAMES, MICHAEL [416] ALTUS HIGH SCHOOL 50.20
2      MCMULLEN, DAKOTA [525] ELGIN HIGH SCHOOL 50.91
3      SHANNON, JAKE [410] ADA HIGH SCHOOL 51.77
4      THOMAS, RAYMOND [717] TECUMSEH HIGH SCHOOL 51.99
5      WALKER, RASHAWN [446] ARDMORE HIGH SCHOOL 52.01
6      MCCASKILL, NEHEMIAH [418] ALTUS HIGH SCHOOL 52.34
7      ROBBINS, NATHAN [478] DUNCAN HIGH SCHOOL 53.61
8      ROGERS, GAVYN [712] TECUMSEH HIGH SCHOOL 55.74
9      DAY, JAXON [700] TECUMSEH HIGH SCHOOL 56.01
10      STOWERS, SETH [411] ADA HIGH SCHOOL 56.23
11      WALKER, TYSON [482] DUNCAN HIGH SCHOOL 56.51
12      MALOY, MATT [403] ADA HIGH SCHOOL 56.83
13      GONZALEZ, HECTOR [677] SANTA FE SOUTH HIGH 57.35
14      MASON, LIAM [438] ARDMORE HIGH SCHOOL 58.32
15      FLORES, NOAH [450] CHICKASHA HIGH SCHOO 58.44
16      CRAWFORD, CALE [448] CHICKASHA HIGH SCHOO 58.45
17      MARQUEZ, ERIK [681] SANTA FE SOUTH HIGH 1:01.31
18      GIVENS, ZAIRE [452] CHICKASHA HIGH SCHOO 1:06.04
[Top of Page] [Event List]

Event 39 BOYS Class 5A 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      LOWRY, DOMINICK [402] ADA HIGH SCHOOL 40.64
2      TIPTON, KALEB [545] LAWTON EISENHOWER HI 42.92
3      SALDANA, JOSE [529] ELGIN HIGH SCHOOL 44.14
4      DICKSON, GRAHAM [702] TECUMSEH HIGH SCHOOL 44.27
5      SCOTT, JUNIOUS [543] LAWTON EISENHOWER HI 45.16
6      OGUINN, ANTHONY [709] TECUMSEH HIGH SCHOOL 45.48
7      THIEBAUD, MAYSON [480] DUNCAN HIGH SCHOOL 45.96
8      WALTON, TREVAUGHN [546] LAWTON EISENHOWER HI 46.44
9      CARTER, DILLON [460] DUNCAN HIGH SCHOOL 49.30
10      RACKLEY, CODY [711] TECUMSEH HIGH SCHOOL 52.20
[Top of Page] [Event List]

Event 43 BOYS Class 5A 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      NICKELL JR, DANIEL [577] LAWTON MACARTHUR HIG 4:33.08
2      MEADOWS, TRAVIS [471] DUNCAN HIGH SCHOOL 4:46.79
3      MCCLURE, HAYDEN [707] TECUMSEH HIGH SCHOOL 4:46.81
4      GONZALES, JEREMIAH [518] ELGIN HIGH SCHOOL 4:52.91
5      MARTINEZ, CESAR [682] SANTA FE SOUTH HIGH 4:53.10
6      WAGONER, CALVIN [424] ALTUS HIGH SCHOOL 5:02.29
7      URIBE, ALEX [690] SANTA FE SOUTH HIGH 5:08.10
8      COLE, JOHN [699] TECUMSEH HIGH SCHOOL 5:13.95
9      CHESTER, CHASE [698] TECUMSEH HIGH SCHOOL 5:17.47
10      ORTIZ, JUSTIN [420] ALTUS HIGH SCHOOL 5:22.16
11      GARCIA, TAMO [431] ARDMORE HIGH SCHOOL 5:24.91
12      HUDSON, NATHAN [466] DUNCAN HIGH SCHOOL 5:25.98
13      NEVEQUOYA, AARON [527] ELGIN HIGH SCHOOL 5:30.13
14      TUCK, AUSTIN [531] ELGIN HIGH SCHOOL 5:44.53
15      ABERNATHY, DALTON [458] DUNCAN HIGH SCHOOL 5:45.45
16      GOMEZ, VICTOR [432] ARDMORE HIGH SCHOOL 5:47.78
[Top of Page] [Event List]

Event 47 BOYS Class 5A 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      TECUMSEH HIGH SCHOOL A TECUMSEH HIGH SCHOOL 3:22.67
2      ALTUS HIGH SCHOOL A ALTUS HIGH SCHOOL 3:22.89
3      LAWTON EISENHOWER HI A LAWTON EISENHOWER HI 3:24.75
4      DUNCAN HIGH SCHOOL A DUNCAN HIGH SCHOOL 3:31.99
5      ELGIN HIGH SCHOOL A ELGIN HIGH SCHOOL 3:32.50
6      ARDMORE HIGH SCHOOL A ARDMORE HIGH SCHOOL 3:35.09
7      ADA HIGH SCHOOL A ADA HIGH SCHOOL 3:35.36
8      SANTA FE SOUTH HIGH A SANTA FE SOUTH HIGH 3:59.40
[Top of Page] [Event List]

Event 51 BOYS Class 5A High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      DRAPEAU, KEITH [517] ELGIN HIGH SCHOOL 6'06.00"
2      BERRY, MARK [533] LAWTON EISENHOWER HI 6'02.00"
3      ROBINSON, DEJON [542] LAWTON EISENHOWER HI 5'10.00"
4      MCDONALD, JOSE [524] ELGIN HIGH SCHOOL 5'10.00"
5      SMITH, DAMIAN [689] SANTA FE SOUTH HIGH 5'08.00"
6      JOHNSON, QUADE [453] CHICKASHA HIGH SCHOO 5'04.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 55 BOYS Class 5A Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      JELLY, CAMERON [522] ELGIN HIGH SCHOOL 12'00.00"
2      WILLIAMS, MICHAEL [532] ELGIN HIGH SCHOOL 11'06.00"
3      KENNEDY, JAYCE [705] TECUMSEH HIGH SCHOOL 10'06.00"
4      HUNTER, RILEY [467] DUNCAN HIGH SCHOOL 10'00.00"
5      LOLAR, KACESON [469] DUNCAN HIGH SCHOOL 10'00.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 59 BOYS Class 5A Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      DANGERFIELD, JAVION [462] DUNCAN HIGH SCHOOL 22'00.00"
2      JAMES, MICHAEL [416] ALTUS HIGH SCHOOL 21'01.75"
3      WALKER, QUINCY [445] ARDMORE HIGH SCHOOL 20'06.00"
4      BIZZARRO, CORY [570] LAWTON MACARTHUR HIG 20'04.75"
5      SMITH, REGINALD [544] LAWTON EISENHOWER HI 20'03.00"
6      BILLY, ANTHONY [695] TECUMSEH HIGH SCHOOL 20'01.25"
7      HILLIARY, CHRISTIAN [520] ELGIN HIGH SCHOOL 20'01.00"
8      SMITH, RICKY [444] ARDMORE HIGH SCHOOL 19'05.50"
9      ODOM, BO [405] ADA HIGH SCHOOL 19'05.00"
10      STONE, JEREMY [530] ELGIN HIGH SCHOOL 19'01.50"
11      ROBINSON, DEJON [542] LAWTON EISENHOWER HI 18'10.50"
12      STOWERS, SETH [411] ADA HIGH SCHOOL 17'05.00"
13      MOORE, SPENCER [526] ELGIN HIGH SCHOOL 17'02.00"
14      SMITH, DAMIAN [689] SANTA FE SOUTH HIGH 16'11.50"
15      MASON, LIAM [438] ARDMORE HIGH SCHOOL 14'00.50"
[Top of Page] [Event List]

Event 63 BOYS Class 5A Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      SCHOVANEC, ALEX [713] TECUMSEH HIGH SCHOOL 158'11.00"
2      BAYLIFF, MATTHEW K BAYLI [674] SANTA FE SOUTH HIGH 146'06.00"
3      BRYANT, BRAYDEN [428] ARDMORE HIGH SCHOOL 139'04.00"
4      FAIR, JAMAL [703] TECUMSEH HIGH SCHOOL 125'00.00"
5      CHANDLER, JAMES [534] LAWTON EISENHOWER HI 122'00.00"
6      RITTER, MITCHELL [528] ELGIN HIGH SCHOOL 119'01.00"
7      LAIL, LEVI [401] ADA HIGH SCHOOL 117'10.00"
8      SMITH, TUCKER [715] TECUMSEH HIGH SCHOOL 114'00.00"
9      CASTLE, SHAYDEN [514] ELGIN HIGH SCHOOL 113'04.00"
10      WEBB, HUNTER [425] ALTUS HIGH SCHOOL 112'03.00"
11      RODRIGUEZ, FELIX [688] SANTA FE SOUTH HIGH 108'11.00"
12      JOHNSON, SHAWN [435] ARDMORE HIGH SCHOOL 106'06.00"
13      DERRYBERRY, QUADE [430] ARDMORE HIGH SCHOOL 105'09.00"
14      MCCRACKEN, EVAN [523] ELGIN HIGH SCHOOL 103'06.00"
15      PETERS, TYLER [406] ADA HIGH SCHOOL 102'04.00"
16      EPPLY, RYAN [463] DUNCAN HIGH SCHOOL 102'03.00"
17      MERCHANT, JAXON [472] DUNCAN HIGH SCHOOL 98'02.00"
18      RILEY, JACOB [477] DUNCAN HIGH SCHOOL 97'06.00"
19      GALLAGHER, KOHNER [399] ADA HIGH SCHOOL 96'06.00"
20      QUINONES, DAMIAN [685] SANTA FE SOUTH HIGH 95'08.00"
21      JAMES, JACE [415] ALTUS HIGH SCHOOL 83'11.00"
22      WYATT, BRENNAN [457] CHICKASHA HIGH SCHOO 79'10.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 67 BOYS Class 5A Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      BRYANT, BRAYDEN [428] ARDMORE HIGH SCHOOL 53'07.50"
2      LAIL, LEVI [401] ADA HIGH SCHOOL 50'09.00"
3      SCHOVANEC, ALEX [713] TECUMSEH HIGH SCHOOL 48'02.50"
4      RITTER, MITCHELL [528] ELGIN HIGH SCHOOL 46'09.00"
5      DERRYBERRY, QUADE [430] ARDMORE HIGH SCHOOL 46'06.00"
6      WEBB, HUNTER [425] ALTUS HIGH SCHOOL 42'03.00"
7      BATSON, LUCAS [694] TECUMSEH HIGH SCHOOL 41'07.50"
8      WRIGHT, BLAINE [412] ADA HIGH SCHOOL 40'08.00"
9      CHANDLER, JAMES [534] LAWTON EISENHOWER HI 40'06.00"
10      BAYLIFF, MATTHEW K BAYLI [674] SANTA FE SOUTH HIGH 39'01.00"
11      BUSH, DEVIN [571] LAWTON MACARTHUR HIG 38'02.50"
12      RODRIGUEZ, FELIX [688] SANTA FE SOUTH HIGH 37'10.00"
13      BELLFORD, HUNTER [459] DUNCAN HIGH SCHOOL 37'08.00"
14      RENCHER, SLADE [421] ALTUS HIGH SCHOOL 37'07.50"
15      SOLIZ, ELIAS [423] ALTUS HIGH SCHOOL 37'02.00"
16      EPPLY, RYAN [463] DUNCAN HIGH SCHOOL 36'09.00"
16      HITT, RYLAN [521] ELGIN HIGH SCHOOL 36'09.00"
18      HELMKA, JACOB [464] DUNCAN HIGH SCHOOL 36'03.50"
19      QUINONES, DAMIAN [685] SANTA FE SOUTH HIGH 35'11.50"
20      FAIR, JAMAL [703] TECUMSEH HIGH SCHOOL 35'08.50"
21      JARVIS, WYATT [400] ADA HIGH SCHOOL 34'04.50"
22      PAUKEI, MALACHI [456] CHICKASHA HIGH SCHOO 31'04.00"
[Top of Page] [Event List]