Licensed to: The ENDURO Group LLC

2019 COAC Track & Field Championships

Moore High School

Moore, Oklahoma

04/25/2019 - 04/25/2019

Meet Scores


MALE TEAM SCORES 9TH GRADE
1EDMOND NORTH HIGH SC EDNO 143.000
2DEER CREEK (EDMOND) DEER 106.000
3WESTMOORE HIGH SCHOO WEST 93.000
4EDMOND MEMORIAL HIGH EDME 56.500
5YUKON HIGH SCHOOL YUKO 55.000
6MUSTANG HIGH SCHOOL MUST 52.000
7MOORE HIGH SCHOOL MOOR 50.000
8EDMOND SANTA FE HIGH EDSF 44.000
9NORMAN NORTH HIGH SC NNOR 23.500
10NORMAN HIGH SCHOOL NORM 9.000
11STILLWATER HIGH SCHO STIL 6.000
12SOUTHMOORE HIGH SCHO SOUT 2.000
FEMALE TEAM SCORES 9TH GRADE
1NORMAN HIGH SCHOOL NORM 115.000
2DEER CREEK (EDMOND) DEER 100.000
3YUKON HIGH SCHOOL YUKO 80.000
4EDMOND MEMORIAL HIGH EDME 68.000
5WESTMOORE HIGH SCHOO WEST 55.000
6SOUTHMOORE HIGH SCHO SOUT 52.000
7MOORE HIGH SCHOOL MOOR 49.000
8EDMOND NORTH HIGH SC EDNO 41.000
9NORMAN NORTH HIGH SC NNOR 38.000
10EDMOND SANTA FE HIGH EDSF 37.000
11MUSTANG HIGH SCHOOL MUST 15.000
MALE TEAM SCORES HS VARSITY
1EDMOND MEMORIAL HIGH EDME 105.000
2NORMAN HIGH SCHOOL NORM 99.000
3EDMOND SANTA FE HIGH EDSF 93.500
4YUKON HIGH SCHOOL YUKO 83.000
5WESTMOORE HIGH SCHOO WEST 66.000
6DEER CREEK (EDMOND) DEER 54.500
7NORMAN NORTH HIGH SC NNOR 44.000
8MUSTANG HIGH SCHOOL MUST 43.000
9SOUTHMOORE HIGH SCHO SOUT 25.000
10EDMOND NORTH HIGH SC EDNO 22.000
11STILLWATER HIGH SCHO STIL 11.000
12MOORE HIGH SCHOOL MOOR 5.000
FEMALE TEAM SCORES HS VARSITY
1EDMOND MEMORIAL HIGH EDME 182.000
2EDMOND NORTH HIGH SC EDNO 161.000
3DEER CREEK (EDMOND) DEER 49.000
3NORMAN HIGH SCHOOL NORM 49.000
5WESTMOORE HIGH SCHOO WEST 39.000
6SOUTHMOORE HIGH SCHO SOUT 37.000
6MUSTANG HIGH SCHOOL MUST 37.000
8MOORE HIGH SCHOOL MOOR 32.000
9YUKON HIGH SCHOOL YUKO 24.000
10EDMOND SANTA FE HIGH EDSF 22.000
11NORMAN NORTH HIGH SC NNOR 12.000
12STILLWATER HIGH SCHO STIL 3.000

Meet Results


Ev# 1 GIRLS 9th Grade 4x100m Relay Ev# 2 GIRLS HS Varsity 4x100m Relay Ev# 3 BOYS 9th Grade 4x100m Relay Ev# 4 BOYS HS Varsity 4x100m Relay
Ev# 5 GIRLS 9th Grade 4x800m Relay Ev# 6 GIRLS HS Varsity 4x800m Relay Ev# 7 BOYS 9th Grade 4x800m Relay Ev# 8 BOYS HS Varsity 4x800m Relay
Ev# 9 GIRLS 9th Grade 100m Hurdles Ev# 10 GIRLS HS Varsity 100m Hurdles Ev# 11 BOYS 9th Grade 110m Hurdles Ev# 12 BOYS HS Varsity 110m Hurdles
Ev# 13 BOYS 9th Grade 3200m Run Ev# 14 BOYS HS Varsity 3200m Run Ev# 15 GIRLS 9th Grade 4x200m Relay Ev# 16 GIRLS HS Varsity 4x200m Relay
Ev# 17 BOYS 9th Grade 4x200m Relay Ev# 18 BOYS HS Varsity 4x200m Relay Ev# 19 GIRLS 9th Grade 800m Run Ev# 20 GIRLS HS Varsity 800m Run
Ev# 21 BOYS 9th Grade 800m Run Ev# 22 BOYS HS Varsity 800m Run Ev# 23 GIRLS 9th Grade 100m Dash Ev# 24 GIRLS HS Varsity 100m Dash
Ev# 25 BOYS 9th Grade 100m Dash Ev# 26 BOYS HS Varsity 100m Dash Ev# 27 GIRLS 9th Grade 3200m Run Ev# 28 GIRLS HS Varsity 3200m Run
Ev# 29 GIRLS 9th Grade 400m Dash Ev# 30 GIRLS HS Varsity 400m Dash Ev# 31 BOYS 9th Grade 400m Dash Ev# 32 BOYS HS Varsity 400m Dash
Ev# 33 GIRLS 9th Grade 300m Hurdles Ev# 34 GIRLS HS Varsity 300m Hurdles Ev# 35 BOYS 9th Grade 300m Hurdles Ev# 36 BOYS HS Varsity 300m Hurdles
Ev# 37 GIRLS 9th Grade 200m Dash Ev# 38 GIRLS HS Varsity 200m Dash Ev# 39 BOYS 9th Grade 200m Dash Ev# 40 BOYS HS Varsity 200m Dash
Ev# 41 GIRLS 9th Grade 1600m Run Ev# 42 GIRLS HS Varsity 1600m Run Ev# 43 BOYS 9th Grade 1600m Run Ev# 44 BOYS HS Varsity 1600m Run
Ev# 45 GIRLS 9th Grade 4x400m Relay Ev# 46 GIRLS HS Varsity 4x400m Relay Ev# 47 BOYS 9th Grade 4x400m Relay Ev# 48 BOYS HS Varsity 4x400m Relay
Ev# 49 GIRLS 9th Grade High Jump Ev# 50 GIRLS HS Varsity High Jump Ev# 51 BOYS 9th Grade High Jump Ev# 52 BOYS HS Varsity High Jump
Ev# 53 GIRLS 9th Grade Long Jump Ev# 54 GIRLS HS Varsity Long Jump Ev# 55 BOYS 9th Grade Long Jump Ev# 56 BOYS HS Varsity Long Jump
Ev# 57 GIRLS 9th Grade Discus Throw Ev# 58 GIRLS HS Varsity Discus Throw Ev# 59 BOYS 9th Grade Discus Throw Ev# 60 BOYS HS Varsity Discus Throw
Ev# 61 GIRLS 9th Grade Shot Put Ev# 62 GIRLS HS Varsity Shot Put Ev# 63 BOYS 9th Grade Shot Put Ev# 64 BOYS HS Varsity Shot Put
Ev# 65 GIRLS 9th Grade Pole Vault Ev# 66 GIRLS HS Varsity Pole Vault Ev# 67 BOYS 9th Grade Pole Vault Ev# 68 BOYS HS Varsity Pole Vault

[Top of Page] [Event List]

Event 1 GIRLS 9th Grade 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Norman High School A Norman High School 0:50.56
2      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 0:51.39
3      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 0:52.59
4      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 0:52.83
5      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 0:53.14
6      Yukon High School A Yukon High School 0:53.51
7      Moore High School A Moore High School 0:54.01
[Top of Page] [Event List]

Event 2 GIRLS HS Varsity 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 0:49.11
2      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 0:50.06
3      Norman High School A Norman High School 0:50.11
4      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 0:50.16
5      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 0:52.34
     Edmond Memorial High A Edmond Memorial High DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 3 BOYS 9th Grade 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 0:46.09
2      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 0:46.82
3      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 0:46.85
4      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 0:47.74
5      Mustang High School A Mustang High School 0:48.65
     Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 4 BOYS HS Varsity 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Yukon High School A Yukon High School 0:42.83
2      Norman North High Sc A Norman North High Sc 0:42.87
3      Norman High School A Norman High School 0:42.95
4      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 0:43.18
5      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 0:43.37
6      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 0:43.74
7      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 0:44.02
8      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 0:44.12
9      Mustang High School A Mustang High School 0:45.90
[Top of Page] [Event List]

Event 5 GIRLS 9th Grade 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      Norman North High Sc A Norman North High Sc 10:32.18
2      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 10:32.23
3      Norman High School A Norman High School 10:57.05
4      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 11:06.71
5      Moore High School A Moore High School 11:11.80
6      Yukon High School A Yukon High School 11:23.90
[Top of Page] [Event List]

Event 6 GIRLS HS Varsity 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 9:29.64
2      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 9:33.70
3      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 10:03.53
4      Moore High School A Moore High School 10:10.00
5      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 10:18.71
6      Mustang High School A Mustang High School 10:21.06
7      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 10:37.16
8      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 10:45.07
9      Norman North High Sc A Norman North High Sc 10:59.23
10      Yukon High School A Yukon High School 11:01.43
[Top of Page] [Event List]

Event 7 BOYS 9th Grade 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 8:44.04
2      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 8:50.41
3      Yukon High School A Yukon High School 9:01.01
4      Mustang High School A Mustang High School 9:11.80
5      Moore High School A Moore High School 9:29.67
6      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 9:29.79
7      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 9:33.24
[Top of Page] [Event List]

Event 8 BOYS HS Varsity 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 8:02.01
2      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 8:08.82
3      Yukon High School A Yukon High School 8:12.68
4      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 8:16.98
5      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 8:30.46
6      Moore High School A Moore High School 8:35.53
7      Norman High School A Norman High School 8:36.13
8      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 8:42.40
9      Norman North High Sc A Norman North High Sc 9:12.05
[Top of Page] [Event List]

Event 9 GIRLS 9th Grade 100m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Kailey Kelly [322] Norman High School 0:17.32
2      Phoebie Lewis [470] Yukon High School 0:17.37
3      Auryon Carrethers [106] Deer Creek (Edmond) 0:17.51
4      Emalee Smith [134] Deer Creek (Edmond) 0:18.66
5      Courtney Curtis [256] Moore High School 0:19.21
6      Tallie Brinlee [313] Norman High School 0:20.39
[Top of Page] [Event List]

Event 10 GIRLS HS Varsity 100m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Analya Miller [385] Southmoore High Scho 0:14.77
2      Rachel Hamel [288] Mustang High School 0:15.22
3      Mary McKey [161] Edmond Memorial High 0:15.24
4      Tahlor Brown [178] Edmond North High Sc 0:15.55
5      Trinity Picklo [301] Mustang High School 0:15.74
6      Shelby Maddy [382] Southmoore High Scho 0:15.75
7      Victoria Wright [208] Edmond North High Sc 0:16.84
8      Hattie Johnson [155] Edmond Memorial High 0:16.90
9      Jayden Mason [410] Stillwater High Scho 0:17.42
10      Olivia Yi [140] Deer Creek (Edmond) 0:17.58
11      Natalie Larabee [405] Stillwater High Scho 0:17.75
12      Victoria Parker [239] Edmond Santa Fe High 0:17.81
13      Madison Merideth [236] Edmond Santa Fe High 0:18.00
14      Elizabeth Trayah [277] Moore High School 0:18.01
15      Ava Hoppe [153] Edmond Memorial High 0:18.15
16      Molly Stearns [200] Edmond North High Sc 0:18.40
17      Rachel Puckett [128] Deer Creek (Edmond) 0:18.43
18      Keely Hunt [350] Norman North High Sc 0:19.14
19      Ainsley Hime [348] Norman North High Sc 0:19.21
20      Ashtyn Meck [296] Mustang High School 0:19.88
21      Haylee Kinsey [403] Stillwater High Scho 0:20.35
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BOYS 9th Grade 110m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Jevion Jones [509] Deer Creek (Edmond) 0:16.80
2      Cole Caperton [798] Norman North High Sc 0:16.82
3      Jaime Ramos [894] Westmoore High Schoo 0:18.39
4      Jayce Daniels [922] Yukon High School 0:18.62
5      Garrett Massey [695] Moore High School 0:18.98
6      Markis Kerekes [779] Norman High School 0:20.38
7      John Truett [569] Edmond Memorial High 0:21.67
8      Marty Woods [713] Moore High School 0:22.02
9      Trey Black [764] Norman High School 0:22.67
[Top of Page] [Event List]

Event 12 BOYS HS Varsity 110m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Paxton Gary [500] Deer Creek (Edmond) 0:15.47
2      Tyler Jamison [549] Edmond Memorial High 0:15.61
3      Tyler Dechant [923] Yukon High School 0:15.64
4      Carson Reneau [562] Edmond Memorial High 0:15.89
5      Miles Balkman [795] Norman North High Sc 0:15.91
6      Blake Gerber [928] Yukon High School 0:16.17
7      Akeem Coleman [631] Edmond Santa Fe High 0:16.68
8      Will Vickers [572] Edmond Memorial High 0:16.69
9      Albert Assifuah [866] Westmoore High Schoo 0:16.91
10      Dillon Dembowski [801] Norman North High Sc 0:17.07
11      Charles Prince [785] Norman High School 0:17.15
12      Diego Hassell [595] Edmond North High Sc 0:17.30
13      Sam Sieck [813] Norman North High Sc 0:17.35
14      Jared Croston [845] Stillwater High Scho 0:17.67
15      Connor Colaw [581] Edmond North High Sc 0:17.72
16      Elijah Edwards [724] Mustang High School 0:18.69
17      Jaylin Nelson [735] Mustang High School 0:19.06
18      Noah Dahlke [846] Stillwater High Scho 0:19.11
19      Chris Gerber [929] Yukon High School 0:19.13
20      Bryson Deloney [772] Norman High School 0:19.74
     Daylen Gipson [635] Edmond Santa Fe High FS
     Andrew Craddock [722] Mustang High School DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 13 BOYS 9th Grade 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Gilbert Velez [528] Deer Creek (Edmond) 10:15.57
2      Aj Antonelli [486] Deer Creek (Edmond) 10:43.06
3      Jaxson Pearson [737] Mustang High School 10:52.24
4      Tyler Birmingham [916] Yukon High School 10:53.89
5      Spencer Lee [510] Deer Creek (Edmond) 10:54.57
6      Jacob Thomas [750] Mustang High School 10:56.36
7      Kaid Ross [837] Southmoore High Scho 11:01.09
8      Spencer Greene [777] Norman High School 11:15.39
9      Jackson Davis [540] Edmond Memorial High 12:00.09
10      Mason Lane [729] Mustang High School 12:10.15
11      Riley White [711] Moore High School 12:14.02
12      Jayden Rossiter [613] Edmond North High Sc 12:20.94
13      Ethan Hillis [827] Southmoore High Scho 12:24.83
14      Ashton Baza [674] Moore High School 12:50.75
15      Caleb Newberry [648] Edmond Santa Fe High 12:50.77
16      Jacob Brede [578] Edmond North High Sc 13:17.06
17      Kaleb Roper [899] Westmoore High Schoo 13:19.51
18      Tyler Pham [891] Westmoore High Schoo 13:30.42
19      Tevin Randle [787] Norman High School 14:12.87
[Top of Page] [Event List]

Event 14 BOYS HS Varsity 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Gabe Simonsen [745] Mustang High School 9:43.82
2      Parker Jackson [601] Edmond North High Sc 9:45.09
3      Max Wheeler [665] Edmond Santa Fe High 9:50.09
4      Moises Ortega [810] Norman North High Sc 10:16.17
5      Tyler Goza [592] Edmond North High Sc 10:16.60
6      Alejandro Endres [541] Edmond Memorial High 10:21.62
7      Noah Plum [560] Edmond Memorial High 10:23.76
8      Colin Berryhill [763] Norman High School 10:25.18
9      Hayden Wolfe [531] Deer Creek (Edmond) 10:26.75
10      Jack Reed [518] Deer Creek (Edmond) 10:30.72
11      Espen Ekadis [773] Norman High School 10:33.97
12      Breyden Boyd [766] Norman High School 10:40.23
13      Braden Swearingen [905] Westmoore High Schoo 10:41.31
14      Kalen Sixkiller [815] Norman North High Sc 10:42.04
15      Chris Littlefield [690] Moore High School 10:52.52
16      Jackson Louderback [606] Edmond North High Sc 10:57.74
17      Eli Parsons [853] Stillwater High Scho 10:58.16
18      Carlos Soto [707] Moore High School 11:00.68
19      Luke Ratke [561] Edmond Memorial High 11:04.62
20      James White [530] Deer Creek (Edmond) 11:05.82
21      Landon Moore [851] Stillwater High Scho 11:16.61
22      Chris Meyer [733] Mustang High School 11:18.36
23      Jose Sardina [742] Mustang High School 11:19.46
24      Hayden Wolford [863] Stillwater High Scho 11:24.35
25      Cade Pope [939] Yukon High School 11:27.49
26      Fransisco Rodriguez [898] Westmoore High Schoo 11:28.97
27      Jace Taggart [663] Edmond Santa Fe High 11:30.39
28      Michael Mueller [646] Edmond Santa Fe High 11:42.69
29      Zach Woods [950] Yukon High School 11:45.42
30      Ethan Chavez [868] Westmoore High Schoo 11:51.70
31      Dylan Anders [671] Moore High School 11:52.15
32      Jason Friend [803] Norman North High Sc 11:53.72
33      Jordan Neely [832] Southmoore High Scho 12:08.00
[Top of Page] [Event List]

Event 15 GIRLS 9th Grade 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      Norman High School A Norman High School 1:47.15
2      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 1:52.83
3      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 1:55.40
4      Yukon High School A Yukon High School 1:55.54
5      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 1:58.51
6      Moore High School A Moore High School 1:59.27
     Mustang High School A Mustang High School DNS
[Top of Page] [Event List]

Event 16 GIRLS HS Varsity 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 1:42.88
2      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 1:44.58
3      Norman High School A Norman High School 1:45.90
4      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 1:46.43
5      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 1:48.57
6      Stillwater High Scho A Stillwater High Scho 1:49.85
7      Yukon High School A Yukon High School 1:52.41
8      Moore High School A Moore High School 1:53.62
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BOYS 9th Grade 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 1:36.91
2      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 1:38.26
3      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 1:38.53
4      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 1:41.40
5      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 1:45.12
[Top of Page] [Event List]

Event 18 BOYS HS Varsity 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      Norman High School A Norman High School 1:28.47
2      Norman North High Sc A Norman North High Sc 1:30.09
3      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 1:30.44
4      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 1:30.69
5      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 1:30.86
6      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 1:32.31
7      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 1:32.99
[Top of Page] [Event List]

Event 19 GIRLS 9th Grade 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Chloe Grantham [148] Edmond Memorial High 2:30.62
2      Yelena Davidson [345] Norman North High Sc 2:31.87
3      Lauren Crouch [144] Edmond Memorial High 2:35.29
4      Alexis Ray [302] Mustang High School 2:41.76
5      Rebecca Tweedy [362] Norman North High Sc 2:42.97
6      Avery Stanley [480] Yukon High School 2:44.18
7      Chihiro Wilson [206] Edmond North High Sc 2:45.43
8      Marwa Elgreghni [227] Edmond Santa Fe High 2:46.04
9      Grace Parises [126] Deer Creek (Edmond) 2:46.17
10      Molly Cole [344] Norman North High Sc 2:46.62
11      Lyrah Blackwood [251] Moore High School 2:51.52
12      Alex Halvorson [460] Yukon High School 2:51.92
13      Alex Sollberger [167] Edmond Memorial High 2:53.56
14      Ashley Brinkley [450] Yukon High School 2:54.96
15      Celina Lopez Sanchez [433] Westmoore High Schoo 3:02.97
16      Addison Dean [109] Deer Creek (Edmond) 3:03.92
17      Karsyn Hayes [430] Westmoore High Schoo 3:04.80
18      Raven Hanson [230] Edmond Santa Fe High 3:10.03
19      Kylie Dunlap [113] Deer Creek (Edmond) 3:16.26
20      Lilleean Quiros [332] Norman High School 3:17.46
21      Natalie Patison [331] Norman High School 3:33.64
[Top of Page] [Event List]

Event 20 GIRLS HS Varsity 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Addie OConnor [163] Edmond Memorial High 2:20.94
2      Kelsie Begansky [175] Edmond North High Sc 2:22.63
3      Malia Hixson [152] Edmond Memorial High 2:26.87
4      Veagan Jones [156] Edmond Memorial High 2:29.05
5      Olivia Vanhootegem [364] Norman North High Sc 2:29.33
6      Haley Edelen [114] Deer Creek (Edmond) 2:31.27
7      Jordan Thayer [308] Mustang High School 2:33.14
8      Isabel Lynch [409] Stillwater High Scho 2:33.61
9      Marisa Mccombs [353] Norman North High Sc 2:34.86
10      Madison Mccain [383] Southmoore High Scho 2:36.22
11      Meredith Mcalester [352] Norman North High Sc 2:36.42
12      Arianna Pedraza [387] Southmoore High Scho 2:37.19
13      Alexandria Woody [139] Deer Creek (Edmond) 2:37.23
14      Gabby Lara [381] Southmoore High Scho 2:37.46
15      Annistyn Stanley [305] Mustang High School 2:37.82
16      Sloan Wedge [138] Deer Creek (Edmond) 2:37.92
17      Sydney Biggerstaff [176] Edmond North High Sc 2:40.02
18      Natalie Hill [289] Mustang High School 2:42.66
19      Elora Jones [467] Yukon High School 2:43.18
20      Kailyn Stonebraker [442] Westmoore High Schoo 2:45.70
21      Breanna Marriott [268] Moore High School 2:45.70
22      Keelee Minke [411] Stillwater High Scho 2:48.95
23      Madelynn Johnson [466] Yukon High School 2:50.92
24      Jesenia Ramirez [439] Westmoore High Schoo 2:58.61
25      Hailey Crosthwait [397] Stillwater High Scho 3:02.75
26      Sydney Drews [259] Moore High School 3:17.38
[Top of Page] [Event List]

Event 21 BOYS 9th Grade 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Carson Royse [614] Edmond North High Sc 2:04.51
2      Kerry Robinson [788] Norman High School 2:10.68
3      Tyce Morton [556] Edmond Memorial High 2:12.87
4      Will Bradley [797] Norman North High Sc 2:13.88
5      Tam Cleveland [492] Deer Creek (Edmond) 2:16.34
6      Lucas Forman [877] Westmoore High Schoo 2:18.11
7      Cuinton Boyd [577] Edmond North High Sc 2:18.52
8      Jonah Hanscom [930] Yukon High School 2:21.61
9      Jesse Bumgarner [718] Mustang High School 2:22.08
10      Luke Robeson [812] Norman North High Sc 2:22.86
11      Andrew Daggs [921] Yukon High School 2:23.06
12      Colton Beckner [487] Deer Creek (Edmond) 2:23.39
13      William Bj Balter [623] Edmond Santa Fe High 2:26.16
14      Dillon Willson [756] Mustang High School 2:27.28
15      Braden Pierone [893] Westmoore High Schoo 2:27.33
16      Thomas Orefice [557] Edmond Memorial High 2:31.49
17      Steven Jimenez [638] Edmond Santa Fe High 2:31.80
18      Eli George [927] Yukon High School 2:32.34
19      Cord Lorenzen [513] Deer Creek (Edmond) 2:32.42
20      Ashlen Freeman [634] Edmond Santa Fe High 2:33.62
21      Cole Simmons [744] Mustang High School 2:46.80
[Top of Page] [Event List]

Event 22 BOYS HS Varsity 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Robert Plumlee [740] Mustang High School 1:56.83
2      Josh Camp [769] Norman High School 1:57.83
3      Jay Kiefer [550] Edmond Memorial High 1:58.06
4      Connor Mayfield [642] Edmond Santa Fe High 1:58.28
5      Elijah Wallace [945] Yukon High School 1:58.70
6      Antonio Cervantes [721] Mustang High School 1:59.03
7      Moises Ortega [810] Norman North High Sc 1:59.88
8      Blake Rice [563] Edmond Memorial High 2:00.53
9      Jacob Friesen [589] Edmond North High Sc 2:01.95
10      Jaedyn Knox [551] Edmond Memorial High 2:06.37
11      Kolby Mccoy [937] Yukon High School 2:07.23
12      Matt Blair [576] Edmond North High Sc 2:08.24
13      Kohl Kimmel [933] Yukon High School 2:08.66
14      Kyle Simmons [814] Norman North High Sc 2:08.84
15      Trevor Searls [617] Edmond North High Sc 2:10.47
16      Matthew Kletke [830] Southmoore High Scho 2:10.98
17      Colby Propst [857] Stillwater High Scho 2:11.15
18      Seth Kordic [887] Westmoore High Schoo 2:11.57
19      Tanner Morstad [890] Westmoore High Schoo 2:12.07
20      Kenneth Barnessmith [762] Norman High School 2:12.17
21      Logan Hough [505] Deer Creek (Edmond) 2:12.65
22      Andrew Trieu [908] Westmoore High Schoo 2:13.37
23      Michael Benally [675] Moore High School 2:14.07
24      Maguire Sole [526] Deer Creek (Edmond) 2:14.54
25      Mequanent Yohannes [670] Edmond Santa Fe High 2:15.09
26      Taegan Mattox [850] Stillwater High Scho 2:16.91
27      Blake Perkins [836] Southmoore High Scho 2:17.19
28      Ethan Richardson [703] Moore High School 2:19.04
29      Maximus Jolley [829] Southmoore High Scho 2:19.13
30      Luke Weathers [529] Deer Creek (Edmond) 2:19.55
31      Thomas Payton [783] Norman High School 2:20.18
32      Kolby Crum [680] Moore High School 2:21.21
[Top of Page] [Event List]

Event 23 GIRLS 9th Grade 100m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Yasmine Johnson [379] Southmoore High Scho 0:12.86
2      Kyra Jackson [186] Edmond North High Sc 0:13.14
3      Adyan Banks [419] Westmoore High Schoo 0:13.29
4      Madison Schmidt [166] Edmond Memorial High 0:13.30
5      Kendys Djanie [257] Moore High School 0:13.37
6      Charity Garfield [228] Edmond Santa Fe High 0:13.38
7      Grace Bakare [101] Deer Creek (Edmond) 0:13.39
8      Brooklyn Haywood [377] Southmoore High Scho 0:13.42
9      Desi Abney [173] Edmond North High Sc 0:13.43
10      Nyel Kennedy [323] Norman High School 0:13.47
11      Emilie Hart [119] Deer Creek (Edmond) 0:13.66
12      Aleigha Brooks [283] Mustang High School 0:13.73
13      Caydance Mikhelotti [471] Yukon High School 0:13.77
14      Jamya Dennis [224] Edmond Santa Fe High 0:14.09
15      Arieahna Arradondo [418] Westmoore High Schoo 0:14.10
16      Layla Mayberry [160] Edmond Memorial High 0:14.21
17      Nariyah Parks [476] Yukon High School 0:14.36
18      Amunique Holmes [464] Yukon High School 0:14.39
19      Amiya Pounds [272] Moore High School 0:14.65
20      Jaiden Brown [214] Edmond Santa Fe High 0:14.92
21      Gabriella Frame [260] Moore High School 0:15.49
[Top of Page] [Event List]

Event 24 GIRLS HS Varsity 100m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Alysheia Joseph [157] Edmond Memorial High 0:12.37
2      Tay Peters [438] Westmoore High Schoo 0:12.60
3      Caylor Cole [142] Edmond Memorial High 0:12.63
4      Shekinah Oloyede [164] Edmond Memorial High 0:12.82
5      Jessica Oloba [192] Edmond North High Sc 0:12.92
6      Adonia Williams [205] Edmond North High Sc 0:13.42
7      Heather Maas [295] Mustang High School 0:13.53
8      Honestie Clark [371] Southmoore High Scho 0:13.56
9      Dekayla Gaines [179] Edmond North High Sc 0:13.62
10      Mikia Casteel [219] Edmond Santa Fe High 0:13.80
11      Daija Sims [132] Deer Creek (Edmond) 0:13.81
12      Meya Case [453] Yukon High School 0:13.85
13      Olivia Johnson [266] Moore High School 0:13.93
14      Shakira Lane [404] Stillwater High Scho 0:13.95
15      Mya Audette [370] Southmoore High Scho 0:14.00
16      Alexandra Griffin [400] Stillwater High Scho 0:14.02
17      Shayla Reece [354] Norman North High Sc 0:14.11
18      Hanah Douglas [225] Edmond Santa Fe High 0:14.12
19      Tykerria Williams [366] Norman North High Sc 0:14.20
20      Ashtyn Meck [296] Mustang High School 0:14.23
21      Jullian Huffman [402] Stillwater High Scho 0:14.27
22      Madison Dean [457] Yukon High School 0:14.29
23      Jayda Whitley [338] Norman High School 0:14.36
24      Lyne Sama [334] Norman High School 0:14.54
25      Kylie Ott [386] Southmoore High Scho 0:14.86
26      Deja Williams [365] Norman North High Sc 0:15.51
27      La Kayla Wimbley [446] Westmoore High Schoo 0:15.54
[Top of Page] [Event List]

Event 25 BOYS 9th Grade 100m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Bralen Mccalister [888] Westmoore High Schoo 0:11.74
2      Lebron Jones [603] Edmond North High Sc 0:11.77
3      Kaibren Grant [880] Westmoore High Schoo 0:11.81
4      Amon Hamilton [726] Mustang High School 0:12.44
5      Brody Mcneil [608] Edmond North High Sc 0:12.49
6      Brandon Arnold [865] Westmoore High Schoo 0:12.54
7      Jarrett Whitefield [620] Edmond North High Sc 0:12.59
8      Keith Jefferson [687] Moore High School 0:12.68
9      Pedro Ricardo [940] Yukon High School 0:12.73
10      Cameron Woodard [668] Edmond Santa Fe High 0:12.78
11      Will Evans [498] Deer Creek (Edmond) 0:12.78
12      Max Collins [538] Edmond Memorial High 0:12.79
13      Junior Martin [514] Deer Creek (Edmond) 0:12.89
14      Adnan Sikder [743] Mustang High School 0:12.93
15      John Truett [569] Edmond Memorial High 0:13.01
16      Nate Efaw [924] Yukon High School 0:13.03
17      Alexander Graham [544] Edmond Memorial High 0:13.04
18      Joseph Pham [700] Moore High School 0:13.25
19      Jack Mcneese [607] Edmond North High Sc 0:13.53
20      Kolby Mccoy [643] Edmond Santa Fe High 0:13.62
21      Chris Moomey [697] Moore High School 0:14.12
[Top of Page] [Event List]

Event 26 BOYS HS Varsity 100m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Dakari Charlton [537] Edmond Memorial High 0:11.20
2      Koryee Wyatt [912] Westmoore High Schoo 0:11.33
3      Jalen Nero [647] Edmond Santa Fe High 0:11.38
4      Makari Slaughter [942] Yukon High School 0:11.40
5      Tevin Williams [862] Stillwater High Scho 0:11.42
6      Jackson Caldwell [768] Norman High School 0:11.45
7      Jaylan Robinson [654] Edmond Santa Fe High 0:11.47
8      Samuel Fisher [802] Norman North High Sc 0:11.53
9      Michael Fumane [499] Deer Creek (Edmond) 0:11.59
10      Grayson Dekanich [586] Edmond North High Sc 0:11.65
11      Charles Prince [785] Norman High School 0:11.68
12      Davonta Frazier [878] Westmoore High Schoo 0:11.69
13      Luke Morrow [782] Norman High School 0:11.72
14      Jacob Givens [543] Edmond Memorial High 0:11.72
15      Marshall Mack [831] Southmoore High Scho 0:11.77
16      Caden Hernandez [931] Yukon High School 0:11.77
17      Coyle Berry [915] Yukon High School 0:11.87
18      Tre'von Johnson [805] Norman North High Sc 0:11.88
19      Aidan Hamlin [545] Edmond Memorial High 0:11.90
20      James Baker [821] Southmoore High Scho 0:11.95
21      Marcus Starega [748] Mustang High School 0:12.04
22      Christopher Oliver [834] Southmoore High Scho 0:12.28
23      Noah Shemely [659] Edmond Santa Fe High 0:12.30
24      Dylan Bohuslavicky [715] Mustang High School 0:12.34
25      Brendon Coleman [582] Edmond North High Sc 0:12.47
26      Jaylin Nelson [735] Mustang High School 0:12.52
27      Kristian Craddock [871] Westmoore High Schoo 0:13.46
28      Jacob Ersland [681] Moore High School 0:14.06
29      Levi Hopson [685] Moore High School 0:14.29
30      Noah Grunstad [684] Moore High School 0:15.16
[Top of Page] [Event List]

Event 27 GIRLS 9th Grade 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Audrey Hill [262] Moore High School 12:47.23
2      Jolie Strawn [135] Deer Creek (Edmond) 13:09.50
3      Camryn Kirkland [188] Edmond North High Sc 13:31.68
4      Elise Hale [949] Edmond Santa Fe High 13:52.53
5      Claire Hall [229] Edmond Santa Fe High 14:03.91
6      Melany Alba [248] Moore High School 15:05.85
7      Madison Garber [180] Edmond North High Sc 15:28.39
8      Orieanna Ortiz [475] Yukon High School 16:40.72
[Top of Page] [Event List]

Event 28 GIRLS HS Varsity 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Maddie Medina [191] Edmond North High Sc 11:17.95
2      Sophia Maag [327] Norman High School 11:21.52
3      Emily Smith [197] Edmond North High Sc 11:50.28
4      Jade Robinson [356] Norman North High Sc 11:50.60
5      Britton Russell [243] Edmond Santa Fe High 11:58.12
6      Tally Smith [198] Edmond North High Sc 12:15.22
7      Anna Backus [311] Norman High School 12:18.42
8      Kendall Edelen [115] Deer Creek (Edmond) 12:18.61
9      Elaina Hinkle [290] Mustang High School 12:27.02
10      Cayden Brickman [395] Stillwater High Scho 12:35.59
11      Aubrey Byers [105] Deer Creek (Edmond) 12:38.85
12      Rachel Freeman [261] Moore High School 12:43.62
13      Vicky Chen [316] Norman High School 12:47.14
14      Anna Mitchell [162] Edmond Memorial High 12:50.66
15      Madison Altom [416] Westmoore High Schoo 12:54.24
16      Allie Glenn [427] Westmoore High Schoo 13:11.86
17      Shelbi England [346] Norman North High Sc 13:23.36
18      Sydney Brown [452] Yukon High School 13:24.64
19      Shiloh Hutchinson [264] Moore High School 13:25.83
20      Taylor Teifke [169] Edmond Memorial High 13:39.56
21      Erin Floyd [347] Norman North High Sc 13:40.74
22      Zenaida Burgos [104] Deer Creek (Edmond) 13:44.86
23      Sidney Evans [398] Stillwater High Scho 14:39.97
24      Elise Hernandez [149] Edmond Memorial High 15:29.17
25      Lauren Brown [451] Yukon High School 15:30.60
[Top of Page] [Event List]

Event 29 GIRLS 9th Grade 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Annie Morris [328] Norman High School 1:01.35
2      Yelena Davidson [345] Norman North High Sc 1:03.52
3      Lauren Crouch [144] Edmond Memorial High 1:04.68
4      Chloe Grantham [148] Edmond Memorial High 1:05.27
5      Analise Rayburn [477] Yukon High School 1:05.82
6      Shayne Roberts [333] Norman High School 1:06.50
7      Haley Downing [458] Yukon High School 1:06.52
8      Mikayla Grant [183] Edmond North High Sc 1:07.28
9      Christina Green [428] Westmoore High Schoo 1:09.17
10      Malia Gross [429] Westmoore High Schoo 1:11.35
11      Audriona Balyeat [342] Norman North High Sc 1:11.65
12      Abby Sonne [358] Norman North High Sc 1:14.12
13      Lily Hansen [118] Deer Creek (Edmond) 1:17.56
14      Montana Hubbard [291] Mustang High School 1:20.06
[Top of Page] [Event List]

Event 30 GIRLS HS Varsity 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Jada Atkinson [369] Southmoore High Scho 0:58.63
2      Abby Graves [184] Edmond North High Sc 1:00.03
3      Veagan Jones [156] Edmond Memorial High 1:00.75
4      Aisha Leonard [293] Mustang High School 1:01.13
5      Kyndal Davis [145] Edmond Memorial High 1:01.19
6      Kelsie Begansky [175] Edmond North High Sc 1:01.23
7      Cali Dorman [111] Deer Creek (Edmond) 1:01.27
8      Jaidan Dudley [112] Deer Creek (Edmond) 1:01.53
9      Hannah Cartwright [315] Norman High School 1:01.73
10      Jennifer Amoah [417] Westmoore High Schoo 1:01.81
11      Isabel Langenberg [158] Edmond Memorial High 1:02.18
12      Olivia Thompson [393] Southmoore High Scho 1:02.74
13      Jaci Littell [407] Stillwater High Scho 1:02.78
14      Addison Soerensen [199] Edmond North High Sc 1:03.20
15      Acacia Hart [320] Norman High School 1:03.75
16      Christina Shadid [335] Norman High School 1:03.80
17      Kinsey Reyes [479] Yukon High School 1:05.10
18      Olivia Yi [140] Deer Creek (Edmond) 1:05.18
19      Shala Allen [448] Yukon High School 1:05.53
20      Lauren Hutcheson [263] Moore High School 1:06.62
21      Shelby Winfield [279] Moore High School 1:07.02
22      Jesenia Ramirez [439] Westmoore High Schoo 1:09.79
23      Meredith Mcalester [352] Norman North High Sc 1:10.85
24      Kelissa Rivers [241] Edmond Santa Fe High 1:12.09
25      Kailyn Stonebraker [442] Westmoore High Schoo 1:13.83
26      Parker Moore [472] Yukon High School 1:20.00
[Top of Page] [Event List]

Event 31 BOYS 9th Grade 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Damerius Wiley [666] Edmond Santa Fe High 0:55.14
2      Jaxon LuGrand [639] Edmond Santa Fe High 0:56.53
3      Xander Santangelo [859] Stillwater High Scho 0:56.58
4      Jack Martin [553] Edmond Memorial High 0:56.91
5      Tyce Morton [556] Edmond Memorial High 0:57.29
6      Nate Rutter [704] Moore High School 0:57.60
7      Grant Gappa [879] Westmoore High Schoo 0:57.62
8      Max Gosney [848] Stillwater High Scho 0:57.87
9      Lucas Cisneros [489] Deer Creek (Edmond) 0:57.95
10      Ben Scott [523] Deer Creek (Edmond) 0:58.87
11      Letrae Young [913] Westmoore High Schoo 0:58.97
12      Joseph Pham [700] Moore High School 0:59.19
13      Dj Joseph [778] Norman High School 0:59.90
14      Nathan Duong [496] Deer Creek (Edmond) 1:00.67
15      Cade Parent [938] Yukon High School 1:01.52
16      Elijah Lewis [731] Mustang High School 1:02.67
17      Harrison Wright [911] Westmoore High Schoo 1:03.07
18      Will Zumwalt [759] Mustang High School 1:06.99
[Top of Page] [Event List]

Event 32 BOYS HS Varsity 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Robert Plumlee [740] Mustang High School 0:49.07
2      Jake Armstrong [761] Norman High School 0:49.08
3      Jaquan Richardson [896] Westmoore High Schoo 0:50.24
4      Elijah Allen [485] Deer Creek (Edmond) 0:51.12
5      Kole Frederick [926] Yukon High School 0:51.39
6      Cameron Barron [624] Edmond Santa Fe High 0:51.87
7      Dejion Simpkins [902] Westmoore High Schoo 0:51.89
8      Joshua Strauss [568] Edmond Memorial High 0:51.92
9      Dallin Cease [579] Edmond North High Sc 0:53.90
10      Luke Stevens [660] Edmond Santa Fe High 0:54.34
11      Landon Schulz [522] Deer Creek (Edmond) 0:54.57
12      Trevon Baysinger [673] Moore High School 0:54.60
13      Jack Carter [536] Edmond Memorial High 0:54.70
14      Bryan Vitolas [909] Westmoore High Schoo 0:54.87
15      Jordan Conser [584] Edmond North High Sc 0:55.13
16      Brendan Sanders [705] Moore High School 0:55.14
17      Kevin Randle [786] Norman High School 0:55.15
18      Zach Nemecek [833] Southmoore High Scho 0:55.19
19      Malik Brooks [627] Edmond Santa Fe High 0:55.84
20      Max Barrett [672] Moore High School 0:55.93
21      Jaymin Mcclarty [781] Norman High School 0:56.49
22      David Mobley [807] Norman North High Sc 0:57.50
23      Mason Hall [501] Deer Creek (Edmond) 0:57.57
24      Tre'von Johnson [805] Norman North High Sc 0:58.08
25      Jorge Leon [604] Edmond North High Sc 0:58.68
[Top of Page] [Event List]

Event 33 GIRLS 9th Grade 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Kailey Kelly [322] Norman High School 0:52.49
2      Phoebie Lewis [470] Yukon High School 0:52.62
3      Courtney Curtis [256] Moore High School 0:54.69
4      Nina Bugg [103] Deer Creek (Edmond) 0:56.36
5      Emalee Smith [134] Deer Creek (Edmond) 1:00.70
6      Tallie Brinlee [313] Norman High School 1:01.60
7      Auryon Carrethers [106] Deer Creek (Edmond) 1:03.22
[Top of Page] [Event List]

Event 34 GIRLS HS Varsity 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Mary McKey [161] Edmond Memorial High 0:44.58
2      Tahlor Brown [178] Edmond North High Sc 0:45.56
3      Trinity Picklo [301] Mustang High School 0:47.76
4      Victoria Wright [208] Edmond North High Sc 0:48.13
5      Lyndsey Hermes [231] Edmond Santa Fe High 0:48.43
6      Rachel Hamel [288] Mustang High School 0:48.78
7      Madelyn Puckett [127] Deer Creek (Edmond) 0:49.72
8      Jaelynn Holder [378] Southmoore High Scho 0:49.81
9      Sarah Butler [217] Edmond Santa Fe High 0:50.26
10      Jayden Mason [410] Stillwater High Scho 0:50.88
11      Victoria Parker [239] Edmond Santa Fe High 0:51.92
12      Daeja Lewis [326] Norman High School 0:52.20
13      Molly Stearns [200] Edmond North High Sc 0:53.02
14      Shelby Maddy [382] Southmoore High Scho 0:54.10
14      Hattie Johnson [155] Edmond Memorial High 0:54.10
16      Ava Hoppe [153] Edmond Memorial High 0:54.63
17      Marisa Mccombs [353] Norman North High Sc 0:54.85
18      Elizabeth Trayah [277] Moore High School 0:56.68
19      Natalie Larabee [405] Stillwater High Scho 0:57.08
20      Keely Hunt [350] Norman North High Sc 0:58.01
21      Sloan Wedge [138] Deer Creek (Edmond) 1:02.11
22      Haylee Kinsey [403] Stillwater High Scho 1:04.25
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BOYS 9th Grade 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Cole Caperton [798] Norman North High Sc 0:43.52
2      Jaime Ramos [894] Westmoore High Schoo 0:44.56
3      Jayce Daniels [922] Yukon High School 0:45.39
4      Jevion Jones [509] Deer Creek (Edmond) 0:46.44
5      Garrett Massey [695] Moore High School 0:46.78
6      Blake Greenhoward [594] Edmond North High Sc 0:50.11
7      Markis Kerekes [779] Norman High School 0:51.53
8      Marty Woods [713] Moore High School 0:53.63
9      Xander Heatley [503] Deer Creek (Edmond) 1:03.41
[Top of Page] [Event List]

Event 36 BOYS HS Varsity 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Angelo Rankin [653] Edmond Santa Fe High 0:40.01
2      Tyler Jamison [549] Edmond Memorial High 0:40.70
3      Paxton Gary [500] Deer Creek (Edmond) 0:41.00
4      Jermaine Hardison [882] Westmoore High Schoo 0:41.72
5      Blake Gerber [928] Yukon High School 0:41.93
6      Keshawn Oliver [835] Southmoore High Scho 0:41.95
7      Rj Jones [884] Westmoore High Schoo 0:42.35
8      Kyle Simmons [814] Norman North High Sc 0:42.35
9      Ron Phillips [739] Mustang High School 0:42.38
10      Chris Gerber [929] Yukon High School 0:42.61
11      Charles Prince [785] Norman High School 0:42.85
12      Will Vickers [572] Edmond Memorial High 0:43.18
13      Tyler Dechant [923] Yukon High School 0:43.37
14      Elijah Edwards [724] Mustang High School 0:43.48
15      Kerry Shaw [901] Westmoore High Schoo 0:43.67
16      Dillon Dembowski [801] Norman North High Sc 0:43.75
17      Miles Balkman [795] Norman North High Sc 0:44.15
18      Jentenzen Smith [565] Edmond Memorial High 0:44.17
19      Diego Hassell [595] Edmond North High Sc 0:45.29
20      Jared Croston [845] Stillwater High Scho 0:46.14
21      Hayden Kemp [688] Moore High School 0:47.01
22      Connor Colaw [581] Edmond North High Sc 0:47.06
23      Noah Dahlke [846] Stillwater High Scho 0:48.31
24      Dylan Vinall [619] Edmond North High Sc 1:01.70
[Top of Page] [Event List]

Event 37 GIRLS 9th Grade 200m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Yasmine Johnson [379] Southmoore High Scho 0:26.44
2      Adyan Banks [419] Westmoore High Schoo 0:27.34
3      Emilie Hart [119] Deer Creek (Edmond) 0:28.93
4      Tiffany Mccain [435] Westmoore High Schoo 0:29.56
5      Nariyah Parks [476] Yukon High School 0:29.63
6      Caydance Mikhelotti [471] Yukon High School 0:29.72
7      Amunique Holmes [464] Yukon High School 0:30.22
8      Amiya Pounds [272] Moore High School 0:31.02
9      Laeliana Moore [437] Westmoore High Schoo 0:31.29
10      Gabriella Frame [260] Moore High School 0:32.53
11      Madison Spaulding [304] Mustang High School 0:32.91
12      Felicia Sykes [307] Mustang High School 0:34.54
[Top of Page] [Event List]

Event 38 GIRLS HS Varsity 200m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Tay Peters [438] Westmoore High Schoo 0:25.67
2      Alysheia Joseph [157] Edmond Memorial High 0:26.30
3      Caylor Cole [142] Edmond Memorial High 0:26.54
4      Maddie Holub [185] Edmond North High Sc 0:26.79
5      Deja Lacy [325] Norman High School 0:27.17
6      Elle Thionnet [170] Edmond Memorial High 0:27.19
7      Jozalynn Ridge [195] Edmond North High Sc 0:27.32
8      Nicole Knighten [235] Edmond Santa Fe High 0:27.38
9      Daija Sims [132] Deer Creek (Edmond) 0:27.43
10      Keilah Cole [221] Edmond Santa Fe High 0:27.49
11      Dekayla Gaines [179] Edmond North High Sc 0:27.94
12      Mya Audette [370] Southmoore High Scho 0:27.97
13      Lamauri Franklin [116] Deer Creek (Edmond) 0:28.02
14      Heather Maas [295] Mustang High School 0:28.08
15      Meya Case [453] Yukon High School 0:28.15
16      Shakira Lane [404] Stillwater High Scho 0:28.15
17      Kameron Farris [425] Westmoore High Schoo 0:28.66
18      Alexandra Griffin [400] Stillwater High Scho 0:28.67
19      Olivia Johnson [266] Moore High School 0:28.89
20      Lyne Sama [334] Norman High School 0:28.91
21      Lillith Mcmullen [384] Southmoore High Scho 0:28.95
22      Shala Allen [448] Yukon High School 0:29.09
23      Raegan Thaxton [276] Moore High School 0:29.17
24      Ashtyn Meck [296] Mustang High School 0:29.21
25      Ryannah Viney [137] Deer Creek (Edmond) 0:29.61
26      Jullian Huffman [402] Stillwater High Scho 0:30.22
27      Kylie Ott [386] Southmoore High Scho 0:30.62
28      Deja Williams [365] Norman North High Sc 0:32.34
[Top of Page] [Event List]

Event 39 BOYS 9th Grade 200m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Kaibren Grant [880] Westmoore High Schoo 0:24.44
2      Lebron Jones [603] Edmond North High Sc 0:24.61
3      Ethan Barnes [575] Edmond North High Sc 0:25.52
4      Bralen Mccalister [888] Westmoore High Schoo 0:25.66
5      Brody Mcneil [608] Edmond North High Sc 0:25.66
6      Keith Jefferson [687] Moore High School 0:26.23
7      Joseph Pham [700] Moore High School 0:26.25
8      Junior Martin [514] Deer Creek (Edmond) 0:26.31
9      Alexander Graham [544] Edmond Memorial High 0:26.36
10      Will Evans [498] Deer Creek (Edmond) 0:26.62
11      Tairee Tillman [664] Edmond Santa Fe High 0:26.84
12      Andrew Jackson [548] Edmond Memorial High 0:26.87
13      Cameron Woodard [668] Edmond Santa Fe High 0:27.49
14      Tatum Hartfield [502] Deer Creek (Edmond) 0:27.64
15      Wood Ingram [599] Edmond North High Sc 0:28.27
16      Chris Moomey [697] Moore High School 0:28.30
[Top of Page] [Event List]

Event 40 BOYS HS Varsity 200m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Dakari Charlton [537] Edmond Memorial High 0:22.40
2      Makari Slaughter [942] Yukon High School 0:22.92
3      Dejion Simpkins [902] Westmoore High Schoo 0:22.94
4      Koryee Wyatt [912] Westmoore High Schoo 0:22.99
5      Samuel Fisher [802] Norman North High Sc 0:23.04
6      Dayonte Bolding [626] Edmond Santa Fe High 0:23.17
7      Corey Durham [823] Southmoore High Scho 0:23.27
8      Jackson Caldwell [768] Norman High School 0:23.34
9      Eythan Graham [593] Edmond North High Sc 0:23.37
10      Michael Fumane [499] Deer Creek (Edmond) 0:23.42
11      Kiren West [841] Southmoore High Scho 0:23.62
12      Qwontrel Walker [861] Stillwater High Scho 0:23.79
13      James Baker [821] Southmoore High Scho 0:23.94
14      Tamarcus Jones [885] Westmoore High Schoo 0:24.19
15      Brendan Sanders [705] Moore High School 0:24.22
16      Jacob Ahlefeld [533] Edmond Memorial High 0:24.47
17      Hunter Davis [800] Norman North High Sc 0:24.52
18      Dylan Bohuslavicky [715] Mustang High School 0:24.91
19      Keaton Podhajsky [517] Deer Creek (Edmond) 0:25.39
20      Jonathan Pham [699] Moore High School 0:25.49
21      Mason Hall [501] Deer Creek (Edmond) 0:25.89
22      Jacob Ersland [681] Moore High School 0:28.26
[Top of Page] [Event List]

Event 41 GIRLS 9th Grade 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Audrey Hill [262] Moore High School 5:55.33
2      Camryn Kirkland [188] Edmond North High Sc 5:57.81
3      Alexis Ray [302] Mustang High School 5:57.99
4      Rose Crawford [318] Norman High School 5:59.45
5      Julia Reed [129] Deer Creek (Edmond) 5:59.53
6      Avery Stanley [480] Yukon High School 6:01.72
7      Dorothy Winston [339] Norman High School 6:08.21
8      Maria Wright [280] Moore High School 6:12.41
9      Molly Cole [344] Norman North High Sc 6:17.38
10      Alex Sollberger [167] Edmond Memorial High 6:19.92
11      Chihiro Wilson [206] Edmond North High Sc 6:24.35
12      Ashley Brinkley [450] Yukon High School 6:26.77
13      Lyrah Blackwood [251] Moore High School 6:39.10
14      Claire Hall [229] Edmond Santa Fe High 6:39.99
15      Kaitlyn Currin [107] Deer Creek (Edmond) 6:40.00
16      Mirrah Phillips [240] Edmond Santa Fe High 6:44.01
17      Celina Lopez Sanchez [433] Westmoore High Schoo 6:51.05
18      Alayna Lefforge [469] Yukon High School 6:51.68
19      Madison Garber [180] Edmond North High Sc 6:57.86
20      Melany Alba [248] Moore High School 7:02.01
[Top of Page] [Event List]

Event 42 GIRLS HS Varsity 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Maddie Medina [191] Edmond North High Sc 5:16.18
2      Sophia Maag [327] Norman High School 5:21.95
3      Emily Smith [197] Edmond North High Sc 5:31.51
4      Jade Robinson [356] Norman North High Sc 5:33.36
5      Tally Smith [198] Edmond North High Sc 5:38.30
6      Ginger Macinnis Pierce [434] Westmoore High Schoo 5:41.35
7      Kendall Edelen [115] Deer Creek (Edmond) 5:41.39
8      Britton Russell [243] Edmond Santa Fe High 5:41.97
9      Jordan Thayer [308] Mustang High School 5:47.06
10      Cayden Brickman [395] Stillwater High Scho 5:48.24
11      Amber Chen [141] Edmond Memorial High 5:50.21
12      Anna Backus [311] Norman High School 5:52.31
13      Megan Cox [373] Southmoore High Scho 5:53.37
14      Mia John [120] Deer Creek (Edmond) 5:53.78
15      Vicky Chen [316] Norman High School 5:53.92
16      Madison Brown [421] Westmoore High Schoo 5:55.67
17      Samantha Thompson [171] Edmond Memorial High 5:58.54
18      Rachel Freeman [261] Moore High School 6:01.64
19      Elaina Hinkle [290] Mustang High School 6:01.99
20      Isabel Lynch [409] Stillwater High Scho 6:02.76
21      Anna Mitchell [162] Edmond Memorial High 6:02.99
22      Aubrey Byers [105] Deer Creek (Edmond) 6:03.01
23      Shiloh Hutchinson [264] Moore High School 6:04.19
24      Elora Jones [467] Yukon High School 6:04.74
25      Olivia Shults [441] Westmoore High Schoo 6:08.81
26      Shelbi England [346] Norman North High Sc 6:12.07
27      Yvonne Landeros [380] Southmoore High Scho 6:16.22
28      Erin Floyd [347] Norman North High Sc 6:23.21
29      Sydney Brown [452] Yukon High School 6:29.74
30      Madelynn Johnson [466] Yukon High School 6:35.17
31      Mary Webber [310] Mustang High School 6:55.36
32      Sydney Drews [259] Moore High School 7:39.76
[Top of Page] [Event List]

Event 43 BOYS 9th Grade 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Carson Royse [614] Edmond North High Sc 4:39.14
2      Gilbert Velez [528] Deer Creek (Edmond) 4:46.55
3      Aj Antonelli [486] Deer Creek (Edmond) 4:52.09
4      Andrew Waller [752] Mustang High School 4:52.90
5      Kaid Ross [837] Southmoore High Scho 5:03.15
6      Hayden Boyett [535] Edmond Memorial High 5:07.45
7      Derrick Willson [755] Mustang High School 5:07.82
8      Carter Jamison [506] Deer Creek (Edmond) 5:10.09
9      Jackson Davis [540] Edmond Memorial High 5:10.87
10      Tyler Birmingham [916] Yukon High School 5:15.09
11      Lucas Forman [877] Westmoore High Schoo 5:16.83
12      Connor Rose [657] Edmond Santa Fe High 5:17.14
13      Andrew Daggs [921] Yukon High School 5:18.36
14      Julian Boyd [767] Norman High School 5:19.51
15      Spencer Greene [777] Norman High School 5:21.10
16      Anthony Yoon [793] Norman High School 5:22.63
17      Cuinton Boyd [577] Edmond North High Sc 5:24.95
18      Tristen Kretchmar [727] Mustang High School 5:25.55
[Top of Page] [Event List]

Event 44 BOYS HS Varsity 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Steven Clark [490] Deer Creek (Edmond) 4:28.30
2      Phillip Semien [900] Westmoore High Schoo 4:31.88
3      Max Wheeler [665] Edmond Santa Fe High 4:34.06
4      Jackson Watts [573] Edmond Memorial High 4:35.48
5      Jay Kiefer [550] Edmond Memorial High 4:36.13
6      Kalen Sixkiller [815] Norman North High Sc 4:36.63
7      Parker Jackson [601] Edmond North High Sc 4:36.95
8      Gabe Simonsen [745] Mustang High School 4:36.98
9      Jacob Friesen [589] Edmond North High Sc 4:37.97
10      Hunter Hart [883] Westmoore High Schoo 4:41.95
11      Antonio Cervantes [721] Mustang High School 4:42.59
12      Josh Camp [769] Norman High School 4:43.70
13      Jack Reed [518] Deer Creek (Edmond) 4:44.92
14      Kolby Mccoy [937] Yukon High School 4:45.61
15      Chance Marlett [694] Moore High School 4:46.18
16      Tyler Goza [592] Edmond North High Sc 4:46.46
17      Moises Ortega [810] Norman North High Sc 4:48.34
18      Alejandro Endres [541] Edmond Memorial High 4:48.97
19      Kohl Kimmel [933] Yukon High School 4:50.03
20      Hayden Wolfe [531] Deer Creek (Edmond) 4:50.60
21      Nathan Deboutez [872] Westmoore High Schoo 4:50.91
22      Kyle Bussell [720] Mustang High School 4:55.49
23      Breyden Boyd [766] Norman High School 4:57.53
24      Criss Coulter [771] Norman High School 4:58.73
25      Tyler Franklin [847] Stillwater High Scho 4:59.58
26      Ethan Richardson [703] Moore High School 5:01.53
27      Colby Propst [857] Stillwater High Scho 5:04.22
28      Luke Evans [824] Southmoore High Scho 5:04.33
29      Joel Haynes [826] Southmoore High Scho 5:04.42
30      Joseph White [710] Moore High School 5:07.60
31      Slaten Ballard [796] Norman North High Sc 5:13.34
32      Michael Mueller [646] Edmond Santa Fe High 5:16.19
33      Cade Pope [939] Yukon High School 5:18.48
34      Jared Ratcliff [858] Stillwater High Scho 5:26.15
[Top of Page] [Event List]

Event 45 GIRLS 9th Grade 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      Norman High School A Norman High School 4:10.21
2      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 4:29.85
3      Yukon High School A Yukon High School 4:31.16
4      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 4:31.86
5      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 4:32.50
6      Moore High School A Moore High School 4:37.84
7      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 4:38.24
8      Norman North High Sc A Norman North High Sc 4:46.08
[Top of Page] [Event List]

Event 46 GIRLS HS Varsity 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 3:56.23
2      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 3:58.02
3      Moore High School A Moore High School 4:13.96
4      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 4:14.87
5      Norman High School A Norman High School 4:17.30
[Top of Page] [Event List]

Event 47 BOYS 9th Grade 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 3:47.02
2      Moore High School A Moore High School 3:49.30
3      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 3:53.46
4      Yukon High School A Yukon High School 3:55.82
5      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 3:58.16
6      Mustang High School A Mustang High School 4:10.81
[Top of Page] [Event List]

Event 48 BOYS HS Varsity 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 3:26.33
2      Yukon High School A Yukon High School 3:28.30
3      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 3:28.43
4      Norman High School A Norman High School 3:29.00
5      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 3:30.51
6      Moore High School A Moore High School 3:33.84
7      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 3:35.00
8      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 3:35.52
9      Norman North High Sc A Norman North High Sc 3:47.34
[Top of Page] [Event List]

Event 49 GIRLS 9th Grade High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Analise Rayburn [477] Yukon High School 4'10.00"
2      Emma Coburn [372] Southmoore High Scho 4'04.00"
3      Shayne Roberts [333] Norman High School 4'02.00"
     Grace Parises [126] Deer Creek (Edmond) NM
     Madison Spaulding [304] Mustang High School NM
[Top of Page] [Event List]

Event 50 GIRLS HS Varsity High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Tristen Robb [440] Westmoore High Schoo 5'04.00"
2      Avyonce Rouse [390] Southmoore High Scho 5'02.00"
3      Abby Graves [184] Edmond North High Sc 5'02.00"
4      Riley Dequasie [146] Edmond Memorial High 5'00.00"
5      Torie Simon [392] Southmoore High Scho 5'00.00"
6      Emily Hurst [321] Norman High School 5'00.00"
7      Katelyn Levings [159] Edmond Memorial High 5'00.00"
8      Natalie Hill [289] Mustang High School 5'00.00"
8      Rachel Hamel [288] Mustang High School 5'00.00"
10      Geraldine Udo [363] Norman North High Sc 4'10.00"
11      Brooke Sivard [196] Edmond North High Sc 4'08.00"
12      Isabella Davis [108] Deer Creek (Edmond) 4'06.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 51 BOYS 9th Grade High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Amon Hamilton [726] Mustang High School 5'08.00"
2      Kaleb Davis [585] Edmond North High Sc 5'06.00"
3      Tairee Tillman [664] Edmond Santa Fe High 5'06.00"
4      Brick Mason [641] Edmond Santa Fe High 5'04.00"
5      Dylan Robbins [811] Norman North High Sc 5'02.00"
5      Austin Osby [558] Edmond Memorial High 5'02.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 52 BOYS HS Varsity High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Tyler Dechant [923] Yukon High School 6'06.00"
2      Wyatt Thiel [860] Stillwater High Scho 6'04.00"
3      Kobe Cole [630] Edmond Santa Fe High 6'02.00"
4      Alexander Samples [521] Deer Creek (Edmond) 6'02.00"
5      Oscar LittleChief [512] Deer Creek (Edmond) 6'00.00"
5      Collin Oliver [650] Edmond Santa Fe High 6'00.00"
7      Keshawn Oliver [835] Southmoore High Scho 6'00.00"
8      Steven Brown [844] Stillwater High Scho 5'10.00"
9      Tevin Randle [787] Norman High School 5'08.00"
9      Parker Coleman [583] Edmond North High Sc 5'08.00"
9      Cordell Brown [488] Deer Creek (Edmond) 5'08.00"
12      Chase Smith [746] Mustang High School 5'06.00"
12      Colby Phillips [892] Westmoore High Schoo 5'06.00"
12      Triston Brooke [917] Yukon High School 5'06.00"
12      Collin Morris [555] Edmond Memorial High 5'06.00"
     Brad Holt [597] Edmond North High Sc NM
     Robert Plumlee [740] Mustang High School NM
     Jaden Pinniy [784] Norman High School NM
     Luke Robeson [812] Norman North High Sc NM
     James Stevenson [661] Edmond Santa Fe High NM
     Ryan Roberts [741] Mustang High School NM
     Parker Adams [794] Norman North High Sc NM
[Top of Page] [Event List]

Event 53 GIRLS 9th Grade Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Sayler Jerry [187] Edmond North High Sc 15'10.25"
2      Brooklyn Haywood [377] Southmoore High Scho 15'08.75"
3      Christina Green [428] Westmoore High Schoo 15'03.00"
4      Madison Manning [123] Deer Creek (Edmond) 14'09.00"
5      Nina Bugg [103] Deer Creek (Edmond) 14'07.00"
6      Bri Abbott [447] Yukon High School 14'02.50"
7      Malia Gross [429] Westmoore High Schoo 12'01.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 54 GIRLS HS Varsity Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Heather Maas [295] Mustang High School 17'11.00"
2      Maria Wright [280] Moore High School 17'03.00"
3      Tristen Robb [440] Westmoore High Schoo 17'00.00"
4      Anna Kerr [121] Deer Creek (Edmond) 16'04.00"
5      Geraldine Udo [363] Norman North High Sc 16'04.00"
6      Daeja Lewis [326] Norman High School 16'03.50"
7      Ava Hoppe [153] Edmond Memorial High 16'03.00"
8      Lyndsey Hermes [231] Edmond Santa Fe High 15'11.50"
9      Aacia Brown [314] Norman High School 15'10.50"
10      Maggie Wimmer [207] Edmond North High Sc 15'09.50"
11      Olivia Yi [140] Deer Creek (Edmond) 15'09.00"
12      Alexandra Griffin [400] Stillwater High Scho 15'08.50"
13      Hattie Johnson [155] Edmond Memorial High 15'07.00"
14      Victoria Parker [239] Edmond Santa Fe High 15'04.00"
15      Jillian Richardson [130] Deer Creek (Edmond) 15'03.50"
16      Kameron Farris [425] Westmoore High Schoo 14'11.50"
17      Jessica Oloba [192] Edmond North High Sc 14'08.50"
18      Shekinah Oloyede [164] Edmond Memorial High 14'07.00"
19      Hanah Douglas [225] Edmond Santa Fe High 14'00.00"
     Lauren Ray [194] Edmond North High Sc NM
     Mitzie Sparks [275] Moore High School NM
     Trinity Travis [481] Yukon High School NM
     Alonna Estell [424] Westmoore High Schoo NM
     Madeline Bass [343] Norman North High Sc NM
[Top of Page] [Event List]

Event 55 BOYS 9th Grade Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Austin Osby [558] Edmond Memorial High 19'06.50"
2      Amon Hamilton [726] Mustang High School 19'06.00"
3      Keith Jefferson [687] Moore High School 18'10.00"
4      Gabe Tanner [749] Mustang High School 18'07.50"
5      Johnathan Hunt [598] Edmond North High Sc 17'09.00"
6      Robert Miller [734] Mustang High School 17'09.00"
7      Pedro Ricardo [940] Yukon High School 17'07.50"
8      Blake Greenhoward [594] Edmond North High Sc 17'04.00"
9      Jimmie Knight [934] Yukon High School 16'10.50"
10      Kaleb Davis [585] Edmond North High Sc 16'05.00"
     Markis Kerekes [779] Norman High School NM
[Top of Page] [Event List]

Event 56 BOYS HS Varsity Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Anthony Riley [897] Westmoore High Schoo 23'08.50"
2      Khyland Wallace [792] Norman High School 22'07.00"
3      Albert Assifuah [866] Westmoore High Schoo 22'01.25"
4      Morlon Taplin [840] Southmoore High Scho 21'09.75"
5      Kobe Cole [630] Edmond Santa Fe High 21'08.00"
6      Steven Brown [844] Stillwater High Scho 21'06.75"
7      Marcus Starega [748] Mustang High School 21'00.75"
8      Collin Morris [555] Edmond Memorial High 21'00.00"
9      James Stevenson [661] Edmond Santa Fe High 20'07.00"
10      Trevon Baysinger [673] Moore High School 20'05.25"
11      Alexander Samples [521] Deer Creek (Edmond) 20'03.25"
12      Oscar LittleChief [512] Deer Creek (Edmond) 19'10.00"
13      Conner Prince [856] Stillwater High Scho 19'05.00"
14      Tre'von Johnson [805] Norman North High Sc 19'00.50"
15      Brendon Coleman [582] Edmond North High Sc 19'00.00"
16      Benjamin Asomani [819] Southmoore High Scho 18'08.25"
17      Christian Stormont [618] Edmond North High Sc 18'05.50"
18      Blake Yohn [818] Norman North High Sc 17'06.50"
19      Jonathan Pham [699] Moore High School 17'02.50"
     Rj Jones [884] Westmoore High Schoo NM
[Top of Page] [Event List]

Event 57 GIRLS 9th Grade Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      Rachel Neaves [125] Deer Creek (Edmond) 114'02.50"
2      Heidi Noisey [271] Moore High School 94'05.00"
3      Emily Labeth [431] Westmoore High Schoo 89'04.50"
4      Emily Islas [465] Yukon High School 88'04.00"
5      Angelina Diaz [285] Mustang High School 83'07.00"
6      Ashlyn Moore [297] Mustang High School 82'05.00"
7      Sydnie Woodfork [340] Norman High School 81'03.50"
8      Zoe Ward [203] Edmond North High Sc 75'06.00"
9      Madi Timken [244] Edmond Santa Fe High 74'05.00"
10      Justice Harper [463] Yukon High School 73'11.00"
11      Makayla Davis [423] Westmoore High Schoo 71'07.00"
12      Kinsley Ward [245] Edmond Santa Fe High 68'06.50"
13      Maggie Rasmussen [209] Edmond Santa Fe High 65'03.50"
14      Danielle Degarmo [110] Deer Creek (Edmond) 59'02.00"
15      Brionna Garcia [287] Mustang High School 58'00.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 58 GIRLS HS Varsity Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      Erin Talbott [168] Edmond Memorial High 135'02.00"
2      Crislyn Cole [143] Edmond Memorial High 135'02.00"
3      Kaylee Rampey [165] Edmond Memorial High 131'05.00"
4      Patience Allen [174] Edmond North High Sc 118'03.50"
5      Nikkita Addy [247] Moore High School 116'08.00"
6      Jessica Stinson [336] Norman High School 115'02.00"
7      Esther Ford [399] Stillwater High Scho 113'03.00"
8      Guin Nalewajk [329] Norman High School 105'08.00"
9      Andrea Bortey [252] Moore High School 101'00.00"
10      Eve Brennan [177] Edmond North High Sc 99'02.50"
11      Latasha Busk [396] Stillwater High Scho 96'07.00"
12      Alison Sexton [131] Deer Creek (Edmond) 91'06.00"
13      Ketura Earl [226] Edmond Santa Fe High 91'01.50"
     Jessica Arlington [341] Norman North High Sc NM
     Mary Karpilo [292] Mustang High School NM
     Avis Thomas [309] Mustang High School NM
     Maggie Rich [355] Norman North High Sc NM
     Zoe Stovall [306] Mustang High School NM
     Morgan Nelson [298] Mustang High School NM
     Kylie Spiva [413] Stillwater High Scho NM
     Isabella Davis [108] Deer Creek (Edmond) NM
     Morgan Ashton [368] Southmoore High Scho NM
     Sonia Ruiz [357] Norman North High Sc NM
     Jessica Loccident [432] Westmoore High Schoo NM
     Ava Gaston [181] Edmond North High Sc NM
     Madison Gallagher [117] Deer Creek (Edmond) NM
     Kylie Arnold [211] Edmond Santa Fe High NM
     Alexia Whitley [445] Westmoore High Schoo NM
     Jordan Pennon [388] Southmoore High Scho NM
     Alix Townley [444] Westmoore High Schoo NM
[Top of Page] [Event List]

Event 59 BOYS 9th Grade Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      Joe Wythe [947] Yukon High School 175'03.00"
2      Logan Williams [621] Edmond North High Sc 145'05.00"
3      Avery England [925] Yukon High School 124'08.00"
4      Malichi Mcglashen [696] Moore High School 117'07.00"
5      Luke Rawlins [895] Westmoore High Schoo 116'07.00"
6      Johnathan Sosa [903] Westmoore High Schoo 116'05.50"
7      Damon Harvey [637] Edmond Santa Fe High 114'01.00"
8      Tyler Lorenzen [692] Moore High School 113'03.00"
9      Conner Columbus [920] Yukon High School 112'01.50"
10      Jacob Varnell [571] Edmond Memorial High 109'08.00"
11      Joseph Davies [493] Deer Creek (Edmond) 106'09.00"
12      Trevor Meanor [609] Edmond North High Sc 99'11.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 60 BOYS HS Varsity Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      Reed Eden [497] Deer Creek (Edmond) 156'08.00"
2      Braedy Wilson [757] Mustang High School 150'10.00"
3      Brandon Andrews [760] Norman High School 150'03.00"
4      Ben Sparks [791] Norman High School 148'01.00"
5      Blake Yohn [818] Norman North High Sc 144'06.00"
6      Anthony Tolle [709] Moore High School 142'05.50"
7      Issac Yancy [948] Yukon High School 140'00.00"
8      Zac Cantwell [919] Yukon High School 139'06.00"
9      Grayson Mcbee [554] Edmond Memorial High 138'00.00"
10      Teddy Madden [780] Norman High School 136'00.00"
10      Layne Grantham [881] Westmoore High Schoo 136'00.00"
12      Hudson Hollander [547] Edmond Memorial High 134'10.00"
13      Jordan Iwuchukwu [600] Edmond North High Sc 128'01.00"
14      Carson Grow [636] Edmond Santa Fe High 126'08.00"
15      Ethan Fuentes [590] Edmond North High Sc 124'03.50"
16      Evan Maples [640] Edmond Santa Fe High 120'07.00"
17      Jacob Sexton [524] Deer Creek (Edmond) 120'04.00"
17      Ja'vion Combs [799] Norman North High Sc 120'04.00"
19      Jeremiah Wullf [669] Edmond Santa Fe High 120'02.00"
20      David Rowaiye [519] Deer Creek (Edmond) 120'00.00"
     William Peetoom [854] Stillwater High Scho NM
     Brady Couser [679] Moore High School NM
     Ethan Copus [870] Westmoore High Schoo NM
     Jake Liston [849] Stillwater High Scho NM
     Konner Dowell [873] Westmoore High Schoo NM
     Ty Boone [842] Stillwater High Scho NM
     Mac Garner [825] Southmoore High Scho NM
     Jeremiah Tolefree [816] Norman North High Sc NM
     Cameran Martin [935] Yukon High School NM
     Corey Callens [822] Southmoore High Scho NM
     Jakob Bradshaw [717] Mustang High School NM
     Colin Gaston [591] Edmond North High Sc NM
     Marco Reyes [702] Moore High School NM
     Brian Shomali [839] Southmoore High Scho NM
[Top of Page] [Event List]

Event 61 GIRLS 9th Grade Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      Rachel Neaves [125] Deer Creek (Edmond) 38'00.00"
2      Kinsley Ward [245] Edmond Santa Fe High 30'09.50"
3      Madi Timken [244] Edmond Santa Fe High 29'07.00"
4      Marybeth Horton [154] Edmond Memorial High 29'06.50"
5      Avery Flaming [147] Edmond Memorial High 29'05.00"
6      Emily Labeth [431] Westmoore High Schoo 29'04.00"
7      Angelina Diaz [285] Mustang High School 28'03.00"
8      Sydnie Woodfork [340] Norman High School 27'11.50"
9      Laci Sturgell [337] Norman High School 27'07.00"
10      Emily Islas [465] Yukon High School 26'08.00"
11      Gabriella Everitt [459] Yukon High School 25'03.50"
12      Maggie Rasmussen [209] Edmond Santa Fe High 25'03.00"
13      Heidi Noisey [271] Moore High School 25'02.50"
14      Justice Harper [463] Yukon High School 25'01.00"
15      Ashlyn Moore [297] Mustang High School 24'09.00"
16      Alice Rackley [412] Stillwater High Scho 24'06.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 62 GIRLS HS Varsity Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      Crislyn Cole [143] Edmond Memorial High 40'01.50"
2      Kaylee Rampey [165] Edmond Memorial High 38'02.00"
3      Lauren Baldwin [212] Edmond Santa Fe High 36'06.00"
4      Heather Maas [295] Mustang High School 36'01.50"
5      Nikkita Addy [247] Moore High School 36'00.00"
6      Erin Talbott [168] Edmond Memorial High 35'09.25"
7      Jessica Stinson [336] Norman High School 34'06.75"
8      Avyonce Rouse [390] Southmoore High Scho 33'10.00"
9      Geraldine Udo [363] Norman North High Sc 32'09.00"
10      Ketura Earl [226] Edmond Santa Fe High 32'05.50"
11      Ava Gaston [181] Edmond North High Sc 31'04.00"
12      Eve Brennan [177] Edmond North High Sc 31'02.25"
13      Jessica Loccident [432] Westmoore High Schoo 30'07.00"
14      Patience Allen [174] Edmond North High Sc 30'06.50"
15      Zoe Stovall [306] Mustang High School 30'04.25"
16      Guin Nalewajk [329] Norman High School 29'10.75"
     Alexia Whitley [445] Westmoore High Schoo NM
     Latasha Busk [396] Stillwater High Scho NM
     Shynairia Russell [391] Southmoore High Scho NM
     Alison Sexton [131] Deer Creek (Edmond) NM
     Madeline Bass [343] Norman North High Sc NM
     Sonia Ruiz [357] Norman North High Sc NM
     Kimberly Djanie [258] Moore High School NM
     Kylie Spiva [413] Stillwater High Scho NM
     Andrea Bortey [252] Moore High School NM
     Hailey Sinor [133] Deer Creek (Edmond) NM
     Isabella Davis [108] Deer Creek (Edmond) NM
     Morgan Nelson [298] Mustang High School NM
     Jada Harris [376] Southmoore High Scho NM
[Top of Page] [Event List]

Event 63 BOYS 9th Grade Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      Trevor Meanor [609] Edmond North High Sc 46'10.00"
2      Damon Harvey [637] Edmond Santa Fe High 45'11.25"
3      Arttemus Jones [602] Edmond North High Sc 45'10.00"
4      Joe Wythe [947] Yukon High School 41'06.75"
5      Tyler Koonce [886] Westmoore High Schoo 41'02.00"
6      Grady Walker [944] Yukon High School 40'08.00"
7      Jonathan Hatton [596] Edmond North High Sc 40'01.50"
8      Luke Rawlins [895] Westmoore High Schoo 39'00.50"
9      Conner Columbus [920] Yukon High School 37'00.75"
10      Cedric Christon [629] Edmond Santa Fe High 33'08.75"
11      Carter Stoval [567] Edmond Memorial High 33'03.50"
12      Malichi Mcglashen [696] Moore High School 32'00.00"
13      Josh Oberlechner [698] Moore High School 31'08.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 64 BOYS HS Varsity Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      Layne Grantham [881] Westmoore High Schoo 54'09.00"
2      Brandon Andrews [760] Norman High School 50'10.00"
3      Ben Sparks [791] Norman High School 50'05.50"
4      Brian Shomali [839] Southmoore High Scho 50'01.50"
5      William Leeper [730] Mustang High School 49'08.50"
6      Ja'vion Combs [799] Norman North High Sc 49'08.00"
7      Teddy Madden [780] Norman High School 47'06.00"
8      Evan Maples [640] Edmond Santa Fe High 46'08.00"
9      Jordan Iwuchukwu [600] Edmond North High Sc 46'02.50"
10      Hazer Xanders [864] Stillwater High Scho 45'02.00"
11      Grayson Mcbee [554] Edmond Memorial High 45'00.00"
12      Jorge Exinia [876] Westmoore High Schoo 43'06.00"
13      Jaylen Spencer [566] Edmond Memorial High 43'05.00"
14      Marco Reyes [702] Moore High School 42'11.00"
15      Himmer Saldana [615] Edmond North High Sc 41'11.00"
16      Mac Garner [825] Southmoore High Scho 41'07.50"
17      Tyler Steinmetz [904] Westmoore High Schoo 41'02.00"
18      Josh Thompson [708] Moore High School 40'10.50"
19      Jeremiah Tolefree [816] Norman North High Sc 40'05.00"
20      Corey Callens [822] Southmoore High Scho 40'03.00"
21      Colin Gaston [591] Edmond North High Sc 40'01.00"
22      Jacob Sexton [524] Deer Creek (Edmond) 40'00.00"
23      Jake Landers [806] Norman North High Sc 39'11.50"
[Top of Page] [Event List]

Event 65 GIRLS 9th Grade Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      Kayli Newport [473] Yukon High School 8'00.00"
2      Jakobi Hamilton [461] Yukon High School 7'06.00"
3      Madison Manning [123] Deer Creek (Edmond) 6'06.00"
     Nina Bugg [103] Deer Creek (Edmond) NM
     Caitlynn Smiley [274] Moore High School NM
     Mackenzie Mcmanis [190] Edmond North High Sc NM
     Kennedy Whelan [172] Edmond Memorial High NM
     Teagan Lindgren [122] Deer Creek (Edmond) NM
     Delaney Owen [299] Mustang High School NM
[Top of Page] [Event List]

Event 66 GIRLS HS Varsity Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      Kyla Davis [456] Yukon High School 12'06.00"
2      Maycie Reed [478] Yukon High School 10'00.00"
3      Kenadi Hamilton [462] Yukon High School 10'00.00"
4      Lexi Maughmer [189] Edmond North High Sc 9'06.00"
5      Kristin Alexander [367] Southmoore High Scho 9'06.00"
6      Anna Long [408] Stillwater High Scho 9'06.00"
7      Isabel Benham [312] Norman High School 8'06.00"
7      Anastassiya Barakhoyeva [213] Edmond Santa Fe High 8'06.00"
9      Desiree Kirby [234] Edmond Santa Fe High 8'00.00"
9      Samantha Wichert [204] Edmond North High Sc 8'00.00"
9      Gracey Means [124] Deer Creek (Edmond) 8'00.00"
12      Lana Tran [361] Norman North High Sc 7'00.00"
13      Heidi Askeland [282] Mustang High School 6'06.00"
13      Ella Bogie [102] Deer Creek (Edmond) 6'06.00"
13      Julianne Carrizosa [255] Moore High School 6'06.00"
     Ashley Peterson [300] Mustang High School NM
     Curren Bailey [249] Moore High School NM
     Abby Graham [182] Edmond North High Sc NM
[Top of Page] [Event List]

Event 67 BOYS 9th Grade Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      Camden Colaw [580] Edmond North High Sc 11'00.00"
     Andrew Cinco [677] Moore High School NM
     Javier Font [682] Moore High School NM
[Top of Page] [Event List]

Event 68 BOYS HS Varsity Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      Gabe Ferguson [775] Norman High School 14'00.00"
2      Logan Young [622] Edmond North High Sc 13'06.00"
3      Cadan Peters [652] Edmond Santa Fe High 13'00.00"
4      Jamison Evers [542] Edmond Memorial High 12'06.00"
5      Chris Doran [723] Mustang High School 12'00.00"
6      Jackson Adams [482] Deer Creek (Edmond) 12'00.00"
7      Noah Lillis [605] Edmond North High Sc 11'06.00"
7      Vincent Wilkins [712] Moore High School 11'06.00"
7      Jace Martin [936] Yukon High School 11'06.00"
7      Jarrett Crump [632] Edmond Santa Fe High 11'06.00"
11      James Emerson [588] Edmond North High Sc 11'00.00"
11      Max Lujan [693] Moore High School 11'00.00"
11      Hunter Holley [504] Deer Creek (Edmond) 11'00.00"
14      Colby Baker [914] Yukon High School 10'06.00"
15      Mason Phillips [738] Mustang High School 10'00.00"
16      Audrel Burge [628] Edmond Santa Fe High 8'06.00"
16      Andres Garcia [776] Norman High School 8'06.00"
     Dennis Bachhofer [820] Southmoore High Scho NM
     Noah Sherman [790] Norman High School NM
     Ike Busbee [719] Mustang High School NM
     Conner Suddeth [943] Yukon High School NM
[Top of Page] [Event List]