Licensed to: The ENDURO Group LLC

2019 Santa Fe Track & Field Invitational

Santa Fe High School

Edmond, Oklahoma

03/08/2019 - 03/08/2019

Meet Scores


MALE TEAM SCORES
1EDMOND SANTA FE HIGH EDSF 147.000
2YUKON HIGH SCHOOL YUKO 101.500
3EDMOND NORTH HIGH SC EDNO 77.500
4WESTMOORE HIGH SCHOO WEST 74.000
5DEER CREEK (EDMOND) DEER 62.000
6MUSTANG HIGH SCHOOL MUST 52.000
7PIEDMONT HIGH SCHOOL PIED 39.000
8CARL ALBERT HIGH SCH CARL 36.000
9PONCA CITY HIGH SCHO PONC 19.000
10SOUTHMOORE HIGH SCHO SOUT 18.000
11MT ST MARY MTST 14.000
12EDMOND MEMORIAL HIGH EDME 11.000
FEMALE TEAM SCORES
1EDMOND NORTH HIGH SC EDNO 187.000
2EDMOND MEMORIAL HIGH EDME 75.000
3DEER CREEK (EDMOND) DEER 74.000
4MUSTANG HIGH SCHOOL MUST 73.000
5EDMOND SANTA FE HIGH EDSF 69.000
6SOUTHMOORE HIGH SCHO SOUT 52.000
7WESTMOORE HIGH SCHOO WEST 51.000
8YUKON HIGH SCHOOL YUKO 42.000
9MT ST MARY MTST 16.000
10CARL ALBERT HIGH SCH CARL 7.000
11PONCA CITY HIGH SCHO PONC 3.000
12PIEDMONT HIGH SCHOOL PIED 2.000

Meet Results


Ev# 1 GIRLS HS 4x100m Relay Ev# 2 BOYS HS 4x100m Relay Ev# 3 GIRLS HS 4x800m Relay Ev# 4 BOYS HS 4x800m Relay Ev# 5 GIRLS HS 100m Hurdles
Ev# 6 BOYS HS 110m Hurdles Ev# 7 BOYS HS 3200m Run Ev# 8 GIRLS HS 4x200m Relay Ev# 9 BOYS HS 4x200m Relay Ev# 10 GIRLS HS 800m Run
Ev# 11 BOYS HS 800m Run Ev# 12 GIRLS HS 100m Dash Ev# 13 BOYS HS 100m Dash Ev# 14 GIRLS HS 3200m Run Ev# 15 GIRLS HS 400m Dash
Ev# 16 BOYS HS 400m Dash Ev# 17 GIRLS HS 300m Hurdles Ev# 18 BOYS HS 300m Hurdles Ev# 19 GIRLS HS 200m Dash Ev# 20 BOYS HS 200m Dash
Ev# 21 GIRLS HS 1600m Run Ev# 22 BOYS HS 1600m Run Ev# 23 GIRLS HS 4x400m Relay Ev# 24 BOYS HS 4x400m Relay Ev# 25 GIRLS HS High Jump
Ev# 26 BOYS HS High Jump Ev# 27 GIRLS HS Long Jump Ev# 28 BOYS HS Long Jump Ev# 29 GIRLS HS Discus Throw Ev# 30 BOYS HS Discus Throw
Ev# 31 GIRLS HS Shot Put Ev# 32 BOYS HS Shot Put Ev# 33 GIRLS HS Pole Vault Ev# 34 BOYS HS Pole Vault

[Top of Page] [Event List]

Event 1 GIRLS HS 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 0:51.18
2      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 0:51.51
3      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 0:52.89
4      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 0:52.93
5      Edmond Santa Fe High B Edmond Santa Fe High 0:53.43
6      Yukon High School A Yukon High School 0:55.65
7      Mt St Mary A Mt St Mary 0:56.18
8      Piedmont High School A Piedmont High School 0:57.45
[Top of Page] [Event List]

Event 2 BOYS HS 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 0:44.38
2      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 0:44.63
3      Yukon High School A Yukon High School 0:44.73
4      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 0:45.48
5      Edmond Santa Fe High B Edmond Santa Fe High 0:46.96
6      Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 0:47.91
7      Piedmont High School A Piedmont High School 0:49.70
8      Mt St Mary A Mt St Mary 0:52.08
     Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 3 GIRLS HS 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 10:04.12
2      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 10:29.71
3      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 10:49.39
4      Deer Creek (Edmond) B Deer Creek (Edmond) 10:51.10
5      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 10:55.17
6      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 10:59.62
7      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 11:13.25
8      Yukon High School A Yukon High School 11:25.10
9      Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 11:30.44
10      Edmond Santa Fe High B Edmond Santa Fe High 11:37.59
11      Piedmont High School A Piedmont High School 11:41.38
12      Carl Albert High Sch A Carl Albert High Sch 11:58.18
[Top of Page] [Event List]

Event 4 BOYS HS 4x800m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 8:18.28
2      Mustang High School A Mustang High School 8:19.74
3      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 8:29.40
4      Piedmont High School A Piedmont High School 8:30.92
5      Yukon High School A Yukon High School 8:32.31
6      Carl Albert High Sch A Carl Albert High Sch 8:43.73
7      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 8:49.81
8      Mt St Mary A Mt St Mary 9:00.00
9      Deer Creek (Edmond) B Deer Creek (Edmond) 9:02.99
10      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 9:04.05
11      Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 9:11.85
12      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 9:12.78
[Top of Page] [Event List]

Event 5 GIRLS HS 100m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Shelby Maddy [360] Southmoore High Scho 0:16.08
2      Rachel Hamel [291] Mustang High School 0:16.33
3      Tahlor Brown [202] Edmond North High Sc 0:16.50
4      Trinity Picklo [303] Mustang High School 0:16.53
5      Shelby Kraus [757] Westmoore High Schoo 0:16.90
6      RachelKate Puckett [751] Deer Creek (Edmond) 0:18.73
7      Molly Stearns [217] Edmond North High Sc 0:18.83
8      Victoria Wright [222] Edmond North High Sc 0:18.90
9      Olivia Yi [160] Deer Creek (Edmond) 0:18.90
10      Taryn Potter [187] Edmond Memorial High 0:18.95
11      Ava Hoppe [174] Edmond Memorial High 0:19.03
12      Mary Lassiter [277] Mt St Mary 0:20.03
13      Ashtyn Meck [298] Mustang High School 0:20.30
14      Krystine Hines [341] Ponca City High Scho 0:21.08
15      Noelle Ducote [272] Mt St Mary 0:21.50
16      Chloe Islas [404] Yukon High School 0:28.39
[Top of Page] [Event List]

Event 6 BOYS HS 110m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Cooper Glass [566] Mt St Mary 0:15.28
2      Tyler Dechant [721] Yukon High School 0:15.37
3      Jaylen Thomas [638] Piedmont High School 0:16.03
4      Blake Gerber [724] Yukon High School 0:16.04
5      Connor Colaw [487] Edmond North High Sc 0:16.59
6      Kobe Cole [517] Edmond Santa Fe High 0:16.63
7      Chris Gerber [725] Yukon High School 0:16.69
8      Akeem Coleman [518] Edmond Santa Fe High 0:16.99
9      Andrew Craddock [587] Mustang High School 0:17.42
10      Chase Matson [655] Ponca City High Scho 0:17.47
11      Karl Tech [741] Yukon High School 0:17.67
12      Diego Hassell [494] Edmond North High Sc 0:17.97
13      Albert Assifuah [691] Westmoore High Schoo 0:18.39
14      Elijah Edwards [590] Mustang High School 0:18.78
15      Dylan Vinall [506] Edmond North High Sc 0:18.81
16      Alphonse Joseph [432] Carl Albert High Sch 0:19.32
17      Preston Filcek [427] Carl Albert High Sch 0:19.35
18      Jaylin Nelson [597] Mustang High School 0:19.97
19      Trevon Triplett [667] Ponca City High Scho 0:20.51
20      Roderick Davis [622] Piedmont High School 0:22.05
[Top of Page] [Event List]

Event 7 BOYS HS 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Parker Jackson [497] Edmond North High Sc 9:49.36
2      Tyler Goza [492] Edmond North High Sc 10:09.00
3      Gilbert Velez [473] Deer Creek (Edmond) 10:09.37
4      Jadon Barker [614] Piedmont High School 10:11.77
5      Brendan Robeaux [604] Mustang High School 10:29.52
6      Hayden Wolfe [477] Deer Creek (Edmond) 10:38.33
7      Hunter Mead [435] Carl Albert High Sch 10:39.55
8      Nathan Deboutez [694] Westmoore High Schoo 10:42.68
9      Tayvon Prestridge [574] Mt St Mary 10:43.33
10      Drake Wagner [474] Deer Creek (Edmond) 10:47.19
11      Gibson Barlow [615] Piedmont High School 10:48.67
12      Beckam Hartis [627] Piedmont High School 10:49.74
13      Louden Harris [457] Deer Creek (Edmond) 10:59.88
14      Jaxson Pearson [600] Mustang High School 11:01.08
15      Brenner Little [499] Edmond North High Sc 11:09.76
16      Tyler Birmingham [717] Yukon High School 11:10.02
17      Cade Pope [737] Yukon High School 11:16.88
18      Braden Swearingen [711] Westmoore High Schoo 11:19.33
19      Colton Beckner [446] Deer Creek (Edmond) 11:19.96
20      Fransisco Rodriguez [706] Westmoore High Schoo 11:26.80
21      Zachary Woods [744] Yukon High School 11:31.41
22      Jonah Hanscom [727] Yukon High School 11:42.80
23      Spencer Lee [461] Deer Creek (Edmond) 11:45.94
24      Noah Park [538] Edmond Santa Fe High 12:03.37
25      Ryan Garrett [428] Carl Albert High Sch 12:04.26
26      Karter Hines [648] Ponca City High Scho 12:04.54
27      Jacob Nolan [758] Carl Albert High Sch 12:07.33
28      Kris Myatt [659] Ponca City High Scho 12:38.06
29      Caleb Newberry [533] Edmond Santa Fe High 12:40.16
30      Jonathan Blatt [512] Edmond Santa Fe High 12:47.20
31      Dylan Hardin [749] Edmond Santa Fe High 13:07.72
32      Dominick Bianchi [511] Edmond Santa Fe High 13:15.45
33      Cameron Smith [545] Edmond Santa Fe High 13:15.51
34      Jason Marchesoni [654] Ponca City High Scho 13:37.28
35      Luke Williams [556] Edmond Santa Fe High 13:40.09
[Top of Page] [Event List]

Event 8 GIRLS HS 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 1:50.38
2      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 1:52.23
3      Mustang High School A Mustang High School 1:56.95
4      Edmond Santa Fe High B Edmond Santa Fe High 1:57.23
5      Yukon High School A Yukon High School 2:00.34
6      Mt St Mary A Mt St Mary 2:02.31
7      Piedmont High School A Piedmont High School 2:05.55
[Top of Page] [Event List]

Event 9 BOYS HS 4x200m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 1:33.04
2      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 1:34.75
3      Southmoore High Scho A Southmoore High Scho 1:35.56
4      Yukon High School A Yukon High School 1:35.81
5      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 1:37.79
6      Piedmont High School A Piedmont High School 1:40.22
7      Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 1:41.94
     Edmond Santa Fe High B Edmond Santa Fe High DNF
     Mt St Mary A Mt St Mary DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 10 GIRLS HS 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Kelsie Begansky [200] Edmond North High Sc 2:29.85
2      Abby Graves [205] Edmond North High Sc 2:32.96
3      Victoria Wright [222] Edmond North High Sc 2:33.44
4      Blake Tarzia [218] Edmond North High Sc 2:35.93
5      Shay Burke [231] Edmond Santa Fe High 2:36.73
6      Amber Chen [162] Edmond Memorial High 2:40.11
7      Virgina Bryce [340] Ponca City High Scho 2:42.30
8      Haley Edelen [133] Deer Creek (Edmond) 2:42.57
9      Chloe Schultz [192] Edmond Memorial High 2:44.49
10      Jaelynn Holder [357] Southmoore High Scho 2:46.51
11      Myia Brown [230] Edmond Santa Fe High 2:46.75
12      Annistyn Stanley [305] Mustang High School 2:47.54
13      Arianna Pedraza [365] Southmoore High Scho 2:48.66
14      Sydnei Storts [331] Piedmont High School 2:48.92
15      Somer Rhodes [188] Edmond Memorial High 2:49.79
16      Megan Cox [354] Southmoore High Scho 2:50.66
17      Alexis Ray [304] Mustang High School 2:51.16
18      Kennedy Brown [338] Ponca City High Scho 2:54.32
19      Janai Wolfe [266] Edmond Santa Fe High 2:55.22
20      Alex Halvorson [398] Yukon High School 2:55.93
21      Bella Casapao [233] Edmond Santa Fe High 2:59.95
22      Hailee Lindo [321] Piedmont High School 3:00.36
23      Deshayla Thompson [264] Edmond Santa Fe High 3:00.60
24      Desiree Walker [419] Yukon High School 3:01.78
25      Madelynn Johnson [405] Yukon High School 3:02.45
26      Kaylyn Campbell [102] Carl Albert High Sch 3:04.54
27      Taylor Feldman [104] Carl Albert High Sch 3:06.60
28      Janiya Johnson [250] Edmond Santa Fe High 3:06.72
29      Molly Woodruff [123] Carl Albert High Sch 3:08.07
30      Alexandrea Kunnanz [407] Yukon High School 3:12.69
31      Molly Funderburk [316] Piedmont High School 3:19.12
32      Jaden Hoesel [249] Edmond Santa Fe High 3:22.12
33      Julie Luper [252] Edmond Santa Fe High 3:33.61
34      Felicity Lawver [343] Ponca City High Scho 3:40.20
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BOYS HS 800m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Elijah Wallace [742] Yukon High School 2:04.47
2      Antonio Cervantes [586] Mustang High School 2:05.04
3      Jacob Friesen [489] Edmond North High Sc 2:06.24
4      Jacob Larson [433] Carl Albert High Sch 2:07.38
5      Paul Welch [639] Piedmont High School 2:07.73
6      Justin Thompson [664] Ponca City High Scho 2:09.87
7      Matt Blair [484] Edmond North High Sc 2:10.08
8      Connor Mayfield [528] Edmond Santa Fe High 2:10.11
9      Mequanent Yohannes [561] Edmond Santa Fe High 2:11.21
10      Chaz Smith [688] Southmoore High Scho 2:12.60
11      Logan Hough [459] Deer Creek (Edmond) 2:13.08
12      Kyle Bussell [752] Mustang High School 2:13.17
13      Adrian Hernandez [495] Edmond North High Sc 2:14.32
14      Jake Hirschler [730] Yukon High School 2:15.29
15      Ross Othier [437] Carl Albert High Sch 2:15.30
16      Carter Jamison [761] Deer Creek (Edmond) 2:15.34
17      Blake Perkins [684] Southmoore High Scho 2:15.51
18      Eli George [723] Yukon High School 2:15.84
19      Tyrell Johnson [431] Carl Albert High Sch 2:16.06
20      Lindsay Canyon [423] Carl Albert High Sch 2:16.69
21      Fares Maarouf [630] Piedmont High School 2:17.29
22      Carson Royse [502] Edmond North High Sc 2:17.59
23      Connor Rose [543] Edmond Santa Fe High 2:17.81
24      Dejuan Mcarthur [434] Carl Albert High Sch 2:20.65
25      AJ Davis [425] Carl Albert High Sch 2:20.78
26      Andrew Trieu [712] Westmoore High Schoo 2:23.14
27      Maximus Jolley [676] Southmoore High Scho 2:23.83
28      Matthew Mays [656] Ponca City High Scho 2:24.10
[Top of Page] [Event List]

Event 12 GIRLS HS 100m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Tay Peters [379] Westmoore High Schoo 0:12.70
2      Adonia Williams [220] Edmond North High Sc 0:13.17
3      Jessica Oloba [212] Edmond North High Sc 0:13.20
4      Elle Thionnet [195] Edmond Memorial High 0:13.25
5      Kyra Jackson [208] Edmond North High Sc 0:13.36
6      Imani Jackson [110] Carl Albert High Sch 0:13.45
7      Aja Montgomery [254] Edmond Santa Fe High 0:13.50
8      Lily Hansen [138] Deer Creek (Edmond) 0:13.51
9      Jennifer Amoah [371] Westmoore High Schoo 0:13.60
10      Mya Audette [351] Southmoore High Scho 0:13.65
11      Mikia Casteel [234] Edmond Santa Fe High 0:13.69
12      Emilie Hart [139] Deer Creek (Edmond) 0:13.70
13      Grace Bakare [125] Deer Creek (Edmond) 0:13.73
14      Desi Abney [198] Edmond North High Sc 0:13.98
15      Madeline Martin [280] Mt St Mary 0:14.00
16      Madison Schmidt [191] Edmond Memorial High 0:14.01
17      Allison Hughes [274] Mt St Mary 0:14.03
18      Raylynn Blanton [335] Ponca City High Scho 0:14.04
19      Chyna Mcarthur [114] Carl Albert High Sch 0:14.24
20      Sally Payne [413] Yukon High School 0:14.28
21      Claire Lyons [182] Edmond Memorial High 0:14.30
22      Kameron Farris [374] Westmoore High Schoo 0:14.45
23      Jamya Dennis [240] Edmond Santa Fe High 0:14.58
24      Khamiara Allah [224] Edmond Santa Fe High 0:14.72
25      Jana Branch [337] Ponca City High Scho 0:14.76
26      Alejandra Cisneros [271] Mt St Mary 0:14.84
27      Sadie Noreen [410] Yukon High School 0:14.93
28      Trinity Travis [418] Yukon High School 0:14.95
29      Jaiden Brown [229] Edmond Santa Fe High 0:14.96
30      Hannah Rodriques [119] Carl Albert High Sch 0:15.10
31      Bri Abbott [389] Yukon High School 0:15.19
32      Kylia Edwards [315] Piedmont High School 0:16.06
33      Jasmine Jordan [320] Piedmont High School 0:17.01
[Top of Page] [Event List]

Event 13 BOYS HS 100m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Jalen Nero [532] Edmond Santa Fe High 0:11.17
2      Caden Hernandez [729] Yukon High School 0:11.19
3      Grayson Dekanich [488] Edmond North High Sc 0:11.48
4      Erick Huffine [567] Mt St Mary 0:11.56
5      Dayonte Bolding [513] Edmond Santa Fe High 0:11.58
6      Steven Clark [448] Deer Creek (Edmond) 0:11.69
7      Angelo Clarke [449] Deer Creek (Edmond) 0:11.75
8      Davonta Frazier [697] Westmoore High Schoo 0:11.84
9      Christopher Oliver [682] Southmoore High Scho 0:11.94
10      Dylan Bohuslavicky [581] Mustang High School 0:12.01
11      Andrew Craddock [587] Mustang High School 0:12.07
12      Nathan Williams [557] Edmond Santa Fe High 0:12.14
13      Lemorris Davis [451] Deer Creek (Edmond) 0:12.21
14      Joshua Hudgins [522] Edmond Santa Fe High 0:12.21
15      Jayden Jarvis [523] Edmond Santa Fe High 0:12.24
16      Drake Albert [509] Edmond Santa Fe High 0:12.39
17      Dominique Robinson [738] Yukon High School 0:12.42
18      Joseph Davies [450] Deer Creek (Edmond) 0:12.51
19      Tre' Knowles [678] Southmoore High Scho 0:12.52
20      Isaiah Lemons [628] Piedmont High School 0:12.59
21      Donnie Ortiz [701] Westmoore High Schoo 0:12.63
22      Kentrell Ealom [589] Mustang High School 0:12.64
23      Christian Shelley [686] Southmoore High Scho 0:12.66
24      Nathan Deboutez [694] Westmoore High Schoo 0:12.76
25      Glendon Poole [438] Carl Albert High Sch 0:12.81
26      Jackson Conroe [562] Mt St Mary 0:12.85
27      Bless Miye [530] Edmond Santa Fe High 0:12.98
28      Cameron Woodard [754] Edmond Santa Fe High 0:13.48
29      John Perry [634] Piedmont High School 0:13.99
30      Tayvon Prestridge [574] Mt St Mary 0:14.31
31      Tj Toombs [551] Edmond Santa Fe High 0:14.33
32      William Lennertz [629] Piedmont High School 0:14.77
33      Andrew Woods [755] Edmond Santa Fe High 0:15.08
[Top of Page] [Event List]

Event 14 GIRLS HS 3200m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Maddie Medina [211] Edmond North High Sc 11:16.27
2      Aubrey Byers [129] Deer Creek (Edmond) 11:47.17
3      Emily Smith [214] Edmond North High Sc 11:52.88
4      Britton Russell [262] Edmond Santa Fe High 12:06.63
5      Kendall Edelen [134] Deer Creek (Edmond) 12:22.47
6      Tally Smith [215] Edmond North High Sc 12:29.60
7      Jolie Strawn [155] Deer Creek (Edmond) 12:37.59
8      Avery Stanley [417] Yukon High School 12:57.43
9      Samantha Thompson [196] Edmond Memorial High 13:04.52
10      Madison Altom [370] Westmoore High Schoo 13:05.03
11      Anna Mitchell [184] Edmond Memorial High 13:07.70
12      Naia Shepherd [330] Piedmont High School 13:19.75
13      Amber Chen [162] Edmond Memorial High 13:36.88
14      Alexis Ray [304] Mustang High School 13:39.24
15      Makayla Hall [107] Carl Albert High Sch 13:39.59
16      Kirbey Buck [127] Deer Creek (Edmond) 13:42.42
17      Ashley Brinkley [393] Yukon High School 13:46.91
18      Kayla Hardy [108] Carl Albert High Sch 13:48.39
19      Elise Hale [245] Edmond Santa Fe High 14:01.29
20      Hailee Lindo [321] Piedmont High School 14:30.65
21      Britney Zavala [388] Westmoore High Schoo 14:35.07
22      Lana Daniels [313] Piedmont High School 15:09.24
[Top of Page] [Event List]

Event 15 GIRLS HS 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Jayden Lazzari [278] Mt St Mary 1:01.90
2      Yasmine Johnson [358] Southmoore High Scho 1:02.30
3      Aisha Leonard [294] Mustang High School 1:03.35
4      Cali Dorman [131] Deer Creek (Edmond) 1:03.90
5      Elle Schuppan [213] Edmond North High Sc 1:04.54
6      Elle Thionnet [195] Edmond Memorial High 1:05.19
7      Addison Soerensen [216] Edmond North High Sc 1:06.51
8      Jennifer Amoah [371] Westmoore High Schoo 1:06.82
9      Jaidan Dudley [132] Deer Creek (Edmond) 1:07.11
10      Hannah Jennings [342] Ponca City High Scho 1:07.39
11      Madelyn Puckett [750] Deer Creek (Edmond) 1:07.42
12      Lauren Crouch [164] Edmond Memorial High 1:07.44
13      Maggie Wimmer [221] Edmond North High Sc 1:08.43
14      Blake Tarzia [218] Edmond North High Sc 1:08.76
15      Haley Downing [397] Yukon High School 1:09.98
16      Ashtyn Meck [298] Mustang High School 1:10.26
17      Chloe Schultz [192] Edmond Memorial High 1:10.48
18      Amber Chen [162] Edmond Memorial High 1:10.51
19      Analise Rayburn [414] Yukon High School 1:11.36
20      Jana Branch [337] Ponca City High Scho 1:12.36
21      Virgina Bryce [340] Ponca City High Scho 1:12.98
22      Katelyn Tizzio [384] Westmoore High Schoo 1:13.23
23      Shala Allen [390] Yukon High School 1:14.73
24      Jasmine Jordan [320] Piedmont High School 1:17.64
25      Kelissa Rivers [259] Edmond Santa Fe High 1:19.50
26      Imani Jackson [110] Carl Albert High Sch 1:21.32
27      Charity Garfield [244] Edmond Santa Fe High 1:22.93
28      Deshayla Thompson [264] Edmond Santa Fe High 1:26.60
     Lauren Smith [283] Mt St Mary DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 16 BOYS HS 400m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      AJ Davis [425] Carl Albert High Sch 0:50.60
2      Alphonse Joseph [432] Carl Albert High Sch 0:51.12
3      Cameron Barron [510] Edmond Santa Fe High 0:52.52
4      Kyle Robinson [542] Edmond Santa Fe High 0:53.25
5      Darron Ware [689] Southmoore High Scho 0:53.52
6      Luke Stevens [547] Edmond Santa Fe High 0:53.74
7      Landon Schulz [471] Deer Creek (Edmond) 0:53.85
8      Jayawn Wilson [558] Edmond Santa Fe High 0:54.07
9      Dallin Cease [485] Edmond North High Sc 0:54.63
10      Keshawn Oliver [683] Southmoore High Scho 0:55.03
11      Erick Becerra [580] Mustang High School 0:55.86
12      Demitri Southerland [546] Edmond Santa Fe High 0:56.15
13      Brendan Robeaux [604] Mustang High School 0:56.15
14      Zach Nemecek [681] Southmoore High Scho 0:56.20
15      Mequanent Yohannes [561] Edmond Santa Fe High 0:56.21
16      Micah Littlepagebuggs [524] Edmond Santa Fe High 0:56.58
17      Mason Martinez [631] Piedmont High School 0:56.63
18      Tyrell Johnson [431] Carl Albert High Sch 0:57.14
19      Robert Miller [595] Mustang High School 0:57.24
20      Bryan Vitolas [713] Westmoore High Schoo 0:57.64
21      Keaton Podhajsky [467] Deer Creek (Edmond) 0:57.68
22      Johnnie Jones [760] Piedmont High School 0:57.73
23      Mason Hall [455] Deer Creek (Edmond) 0:57.80
24      Reed Lindsey [570] Mt St Mary 0:58.10
25      Kason Calvin [516] Edmond Santa Fe High 0:58.13
26      Jaxon LuGrand [525] Edmond Santa Fe High 0:58.37
27      Eli George [723] Yukon High School 1:00.53
28      Jonathan Joseph [569] Mt St Mary 1:00.93
29      Garrett Meade [632] Piedmont High School 1:01.24
30      Lennox Sun Eagle [663] Ponca City High Scho 1:01.73
31      Jaxyn Ward [577] Mt St Mary 1:02.61
32      Andrew Daggs [720] Yukon High School 1:04.20
33      Tyler Birmingham [717] Yukon High School 1:06.32
34      Ashlen Freeman [748] Edmond Santa Fe High 1:09.96
[Top of Page] [Event List]

Event 17 GIRLS HS 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Tahlor Brown [202] Edmond North High Sc 0:48.53
2      Rachel Hamel [291] Mustang High School 0:50.81
3      Victoria Wright [222] Edmond North High Sc 0:50.86
4      Sarah Butler [232] Edmond Santa Fe High 0:52.53
5      Madelyn Puckett [750] Deer Creek (Edmond) 0:52.85
6      Ava Hoppe [174] Edmond Memorial High 0:53.02
7      Phoebie Lewis [408] Yukon High School 0:53.41
8      Taryn Potter [187] Edmond Memorial High 0:53.95
9      Mary Lassiter [277] Mt St Mary 0:54.68
10      Molly Stearns [217] Edmond North High Sc 0:56.57
11      Noelle Ducote [272] Mt St Mary 0:58.25
12      Sloan Wedge [156] Deer Creek (Edmond) 0:58.69
13      Krystine Hines [341] Ponca City High Scho 1:01.79
14      Staesha Riley [116] Carl Albert High Sch 1:01.94
15      Megan Bielamowicz [227] Edmond Santa Fe High 1:03.19
16      Chloe Islas [404] Yukon High School 1:07.13
[Top of Page] [Event List]

Event 18 BOYS HS 300m Hurdles

NAME GR TEAM TIME
1      Angelo Rankin [540] Edmond Santa Fe High 0:41.71
2      Chris Gerber [725] Yukon High School 0:42.10
3      Blake Gerber [724] Yukon High School 0:43.11
4      Chase Matson [655] Ponca City High Scho 0:43.28
5      Elijah Edwards [590] Mustang High School 0:43.62
6      Connor Colaw [487] Edmond North High Sc 0:44.22
7      Dylan Vinall [506] Edmond North High Sc 0:44.37
8      Akeem Coleman [518] Edmond Santa Fe High 0:45.43
9      Ron Phillips [602] Mustang High School 0:45.45
10      Preston Filcek [427] Carl Albert High Sch 0:46.85
11      Blake Mussman [573] Mt St Mary 0:47.29
12      Albert Assifuah [691] Westmoore High Schoo 0:47.37
13      Karl Tech [741] Yukon High School 0:48.60
14      Andrew Craddock [587] Mustang High School 0:49.44
15      Trevon Triplett [667] Ponca City High Scho 0:51.51
16      Diego Hassell [494] Edmond North High Sc 0:52.46
[Top of Page] [Event List]

Event 19 GIRLS HS 200m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Tay Peters [379] Westmoore High Schoo 0:26.29
2      Dekayla Gaines [203] Edmond North High Sc 0:27.69
3      Lamauri Franklin [136] Deer Creek (Edmond) 0:27.91
4      Estoria Christopher [235] Edmond Santa Fe High 0:28.31
5      Mya Audette [351] Southmoore High Scho 0:28.41
6      Jennifer Amoah [371] Westmoore High Schoo 0:28.42
7      Nicole Knighten [251] Edmond Santa Fe High 0:28.81
8      Aja Montgomery [254] Edmond Santa Fe High 0:28.82
9      Grace Bakare [125] Deer Creek (Edmond) 0:28.86
10      Breauna Mckown [297] Mustang High School 0:28.99
11      Alexis Oliver [255] Edmond Santa Fe High 0:29.11
12      Lillith Mcmullen [363] Southmoore High Scho 0:29.22
13      Imani Jackson [110] Carl Albert High Sch 0:29.46
14      Chyna Mcarthur [114] Carl Albert High Sch 0:29.54
15      Hannah Jennings [342] Ponca City High Scho 0:29.59
16      Amber Chen [162] Edmond Memorial High 0:29.64
17      Jill Payne [412] Yukon High School 0:29.98
18      Allison Hughes [274] Mt St Mary 0:30.01
19      Claire Lyons [182] Edmond Memorial High 0:30.07
20      Audrey Wilson [157] Deer Creek (Edmond) 0:30.11
21      Desi Abney [198] Edmond North High Sc 0:30.24
22      Kameron Farris [374] Westmoore High Schoo 0:30.24
23      Khamiara Allah [224] Edmond Santa Fe High 0:30.32
24      Raylynn Blanton [335] Ponca City High Scho 0:30.49
25      I Loni Wrenn [267] Edmond Santa Fe High 0:30.77
26      Jamya Dennis [240] Edmond Santa Fe High 0:31.13
26      Alejandra Cisneros [271] Mt St Mary 0:31.13
28      Jana Branch [337] Ponca City High Scho 0:31.24
29      Nhi Luong [279] Mt St Mary 0:31.34
30      Lauren Estrada [290] Mustang High School 0:31.39
31      Jaiden Brown [229] Edmond Santa Fe High 0:31.87
32      Bri Abbott [389] Yukon High School 0:32.14
33      Skylar Hildabrand [171] Edmond Memorial High 0:32.84
34      Sadie Noreen [410] Yukon High School 0:32.87
35      Jordan Simmons [120] Carl Albert High Sch 0:33.04
36      Jasmine Jordan [320] Piedmont High School 0:33.86
[Top of Page] [Event List]

Event 20 BOYS HS 200m Dash

NAME GR TEAM TIME
1      Koryee Wyatt [714] Westmoore High Schoo 0:22.77
2      AJ Davis [425] Carl Albert High Sch 0:22.87
3      Nieko Nieves [535] Edmond Santa Fe High 0:22.94
4      Dejuan Mcarthur [434] Carl Albert High Sch 0:23.33
5      Jalen Nero [532] Edmond Santa Fe High 0:23.37
6      Tre Von Pierre [703] Westmoore High Schoo 0:23.49
7      Dayonte Bolding [513] Edmond Santa Fe High 0:23.59
8      Jaquan Richardson [704] Westmoore High Schoo 0:23.76
9      Erick Huffine [567] Mt St Mary 0:23.86
10      Jaylen Thomas [638] Piedmont High School 0:23.89
11      Malik Brooks [514] Edmond Santa Fe High 0:24.23
12      Zaire Bartee [616] Piedmont High School 0:24.28
13      Eythan Graham [493] Edmond North High Sc 0:24.43
14      Steven Clark [448] Deer Creek (Edmond) 0:24.45
15      James Baker [669] Southmoore High Scho 0:24.48
16      Elijah Edwards [590] Mustang High School 0:24.59
17      Nathan Williams [557] Edmond Santa Fe High 0:24.69
18      Travaughn Tipton [666] Ponca City High Scho 0:25.08
19      Drake Albert [509] Edmond Santa Fe High 0:25.15
20      Tyrell Johnson [431] Carl Albert High Sch 0:25.21
21      Gabe Rhonedunn [636] Piedmont High School 0:25.25
22      Jayden Jarvis [523] Edmond Santa Fe High 0:25.37
23      Payton Little [651] Ponca City High Scho 0:25.47
24      Christian Stormont [505] Edmond North High Sc 0:25.74
25      Kentrell Ealom [589] Mustang High School 0:25.93
26      Lemorris Davis [451] Deer Creek (Edmond) 0:25.96
27      Evan Faris [673] Southmoore High Scho 0:25.96
28      Tatum Hartfield [458] Deer Creek (Edmond) 0:26.04
29      Bless Miye [530] Edmond Santa Fe High 0:26.14
30      Jace Taggart [549] Edmond Santa Fe High 0:26.42
31      Hunter Neighbors [633] Piedmont High School 0:26.51
32      Jonathan Joseph [569] Mt St Mary 0:26.59
33      Hunter Irons [650] Ponca City High Scho 0:26.98
34      Jackson Conroe [562] Mt St Mary 0:27.00
     Makari Slaughter [740] Yukon High School DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 21 GIRLS HS 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Maddie Medina [211] Edmond North High Sc 5:18.76
2      Emily Smith [214] Edmond North High Sc 5:39.95
3      Elaina Hinkle [293] Mustang High School 5:50.51
4      Ginger Macinnis Pierce [378] Westmoore High Schoo 5:51.36
5      Mia John [141] Deer Creek (Edmond) 5:53.23
6      Tally Smith [215] Edmond North High Sc 5:55.01
7      Elora Jones [406] Yukon High School 6:05.65
8      Madison Brown [372] Westmoore High Schoo 6:06.66
9      Jana Fischer [135] Deer Creek (Edmond) 6:06.77
10      Avery Stanley [417] Yukon High School 6:07.44
11      Sydnei Storts [331] Piedmont High School 6:07.79
12      Allie Glenn [375] Westmoore High Schoo 6:10.13
13      Julia Reed [150] Deer Creek (Edmond) 6:18.79
14      Alex Sollberger [193] Edmond Memorial High 6:19.17
15      Sarah Scanlon [282] Mt St Mary 6:19.52
16      Somer Rhodes [188] Edmond Memorial High 6:21.96
17      Emily Wilson [309] Mustang High School 6:22.37
18      Makayla Hall [107] Carl Albert High Sch 6:25.98
19      Trinity Regnier [346] Ponca City High Scho 6:29.83
20      Claire Hall [246] Edmond Santa Fe High 6:31.00
21      Brooklyne Christensen [311] Piedmont High School 6:32.67
22      Madelynn Johnson [405] Yukon High School 6:34.35
23      Kayla Hardy [108] Carl Albert High Sch 6:35.00
24      Marwa Elgreghni [243] Edmond Santa Fe High 6:37.44
25      Ashley Brinkley [393] Yukon High School 6:39.37
26      Lexi Meier [324] Piedmont High School 6:41.11
27      Emily Romero [189] Edmond Memorial High 6:43.14
28      Alex Halvorson [398] Yukon High School 6:43.68
29      Morgan Wright [159] Deer Creek (Edmond) 6:43.86
30      Elise Hale [245] Edmond Santa Fe High 6:47.82
31      Marlen Rojo [151] Deer Creek (Edmond) 6:51.75
32      Molly Woodruff [123] Carl Albert High Sch 7:04.38
33      Raven Hanson [247] Edmond Santa Fe High 7:30.62
34      Meagan Clark [236] Edmond Santa Fe High 8:33.54
35      Julie Luper [252] Edmond Santa Fe High 8:38.48
[Top of Page] [Event List]

Event 22 BOYS HS 1600m Run

NAME GR TEAM TIME
1      Jay Kiefer [480] Edmond Memorial High 4:28.76
2      Steven Clark [448] Deer Creek (Edmond) 4:29.16
3      Blake Cope [621] Piedmont High School 4:35.60
4      Phillip Semien [708] Westmoore High Schoo 4:38.36
4      Max Wheeler [553] Edmond Santa Fe High 4:38.36
6      Parker Jackson [497] Edmond North High Sc 4:40.48
7      Jack Reed [468] Deer Creek (Edmond) 4:41.53
8      Brendan Robeaux [604] Mustang High School 4:44.00
9      Tyler Goza [492] Edmond North High Sc 4:44.87
10      Jacob Friesen [489] Edmond North High Sc 4:45.99
11      Aj Antonelli [445] Deer Creek (Edmond) 4:46.31
12      Jadon Barker [614] Piedmont High School 4:47.06
13      Kolby Mccoy [735] Yukon High School 4:47.82
14      Antonio Cervantes [586] Mustang High School 4:49.73
15      Justin Thompson [664] Ponca City High Scho 4:55.40
16      Gilbert Velez [473] Deer Creek (Edmond) 4:55.60
17      Halen Biggs [692] Westmoore High Schoo 4:56.35
18      Maguire Sole [472] Deer Creek (Edmond) 4:56.72
19      Jacob Larson [433] Carl Albert High Sch 4:57.48
20      Hayden Wolfe [477] Deer Creek (Edmond) 4:57.65
21      Kohl Kimmel [732] Yukon High School 4:58.62
22      Hunter Mead [435] Carl Albert High Sch 4:59.22
23      Tanner Little [462] Deer Creek (Edmond) 4:59.32
24      Cole Mcelmeel [529] Edmond Santa Fe High 5:00.32
25      Kyle Bussell [752] Mustang High School 5:01.72
26      Avery Hanna [456] Deer Creek (Edmond) 5:04.16
27      Sebastian Bly [422] Carl Albert High Sch 5:04.97
28      Cade Pope [737] Yukon High School 5:05.59
29      Adrian Hernandez [495] Edmond North High Sc 5:08.04
30      Tanner Bailey [613] Piedmont High School 5:12.63
31      Blake Rouse [660] Ponca City High Scho 5:19.54
32      Matthew Kletke [677] Southmoore High Scho 5:21.56
33      Tyler Birmingham [717] Yukon High School 5:22.84
34      Jordan Neely [680] Southmoore High Scho 5:24.13
35      Zachary Woods [744] Yukon High School 5:24.16
36      Nathan Morris [572] Mt St Mary 5:25.33
37      Connor Rose [543] Edmond Santa Fe High 5:29.70
38      Reese Huerta [675] Southmoore High Scho 5:33.90
39      Karter Hines [648] Ponca City High Scho 5:41.94
40      Dominick Bianchi [511] Edmond Santa Fe High 5:45.88
41      Caleb Newberry [533] Edmond Santa Fe High 5:53.66
42      Luke Williams [556] Edmond Santa Fe High 5:58.80
43      Dylan Hardin [749] Edmond Santa Fe High 6:16.36
[Top of Page] [Event List]

Event 23 GIRLS HS 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 4:14.58
2      Mustang High School A Mustang High School 4:24.87
3      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 4:27.56
4      Edmond Memorial High A Edmond Memorial High 4:30.70
5      Yukon High School A Yukon High School 4:30.71
6      Deer Creek (Edmond) B Deer Creek (Edmond) 4:42.63
7      Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 4:50.06
8      Yukon High School B Yukon High School 4:54.58
9      Yukon High School C Yukon High School 5:02.07
10      Piedmont High School A Piedmont High School 5:19.72
[Top of Page] [Event List]

Event 24 BOYS HS 4x400m Relay

NAME TEAM TIME
1      Edmond Santa Fe High A Edmond Santa Fe High 3:31.45
2      Westmoore High Schoo A Westmoore High Schoo 3:32.63
3      Yukon High School A Yukon High School 3:33.75
4      Deer Creek (Edmond) A Deer Creek (Edmond) 3:35.27
5      Mustang High School A Mustang High School 3:39.41
6      Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 3:40.54
7      Edmond North High Sc A Edmond North High Sc 3:42.22
8      Edmond Santa Fe High B Edmond Santa Fe High 3:48.68
9      Deer Creek (Edmond) B Deer Creek (Edmond) 3:52.10
10      Yukon High School B Yukon High School 3:55.42
11      Deer Creek (Edmond) C Deer Creek (Edmond) 4:02.34
[Top of Page] [Event List]

Event 25 GIRLS HS High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Tristen Robb [381] Westmoore High Schoo 5'02.00"
2      Avyonce Rouse [367] Southmoore High Scho 5'00.00"
3      Shelby Kraus [757] Westmoore High Schoo 4'10.00"
4      Abby Graves [205] Edmond North High Sc 4'08.00"
5      Analise Rayburn [414] Yukon High School 4'08.00"
6      Alexis Oliver [255] Edmond Santa Fe High 4'06.00"
7      Malayna Stober [121] Carl Albert High Sch 4'06.00"
7      Heather Maas [295] Mustang High School 4'06.00"
9      Elle Schuppan [213] Edmond North High Sc 4'06.00"
10      Riley Dequasie [166] Edmond Memorial High 4'04.00"
10      Isabella Davis [130] Deer Creek (Edmond) 4'04.00"
10      Tyler Reynolds [366] Southmoore High Scho 4'04.00"
13      Kate Pope [186] Edmond Memorial High 4'02.00"
     Jeslyn Taylor [332] Piedmont High School NM
     Skylar Hildabrand [171] Edmond Memorial High NM
[Top of Page] [Event List]

Event 26 BOYS HS High Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Tyler Dechant [721] Yukon High School 6'04.00"
2      Zaire Bartee [616] Piedmont High School 6'00.00"
3      Alexander Samples [470] Deer Creek (Edmond) 6'00.00"
4      Kobe Cole [517] Edmond Santa Fe High 6'00.00"
5      Collin Oliver [537] Edmond Santa Fe High 6'00.00"
6      Oscar LittleChief [463] Deer Creek (Edmond) 5'10.00"
7      Darron Ware [689] Southmoore High Scho 5'06.00"
7      Chase Matson [655] Ponca City High Scho 5'06.00"
7      Keshawn Oliver [683] Southmoore High Scho 5'06.00"
10      Corey Durham [671] Southmoore High Scho 5'04.00"
     Logan Young [508] Edmond North High Sc NM
     Chase Smith [607] Mustang High School NM
     Ryan Roberts [605] Mustang High School NM
     Robert Miller [595] Mustang High School NM
     Cordell Brown [447] Deer Creek (Edmond) NM
     Brick Mason [527] Edmond Santa Fe High NM
[Top of Page] [Event List]

Event 27 GIRLS HS Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Ava Hoppe [174] Edmond Memorial High 16'06.50"
2      Heather Maas [295] Mustang High School 16'05.50"
3      Jessica Oloba [212] Edmond North High Sc 15'08.75"
4      Tristen Robb [381] Westmoore High Schoo 15'07.25"
5      Jordan Simmons [120] Carl Albert High Sch 15'06.00"
6      Mahya Mawby [146] Deer Creek (Edmond) 15'04.75"
7      Lyndsey Hermes [248] Edmond Santa Fe High 15'02.25"
8      Breauna Mckown [297] Mustang High School 14'10.75"
9      Natalie Hill [292] Mustang High School 14'05.00"
10      Makayela Hull [207] Edmond North High Sc 14'01.00"
11      Madeline Martin [280] Mt St Mary 13'11.75"
12      Mary Lassiter [277] Mt St Mary 13'09.50"
13      Megan Bielamowicz [227] Edmond Santa Fe High 13'08.00"
14      Anastassiya Barakhoyeva [225] Edmond Santa Fe High 13'07.25"
15      Trinity Travis [418] Yukon High School 13'03.50"
16      Briana Crick [312] Piedmont High School 12'11.25"
16      Hannah Rodriques [119] Carl Albert High Sch 12'11.25"
18      Riley Dequasie [166] Edmond Memorial High 12'09.50"
19      Kate Pope [186] Edmond Memorial High 12'06.00"
20      Skylar Hildabrand [171] Edmond Memorial High 11'11.00"
21      Macy Stockton [154] Deer Creek (Edmond) 11'08.25"
22      Madison Gallagher [137] Deer Creek (Edmond) 10'09.50"
     Rachael Coons [238] Edmond Santa Fe High NM
     Maggie Wimmer [221] Edmond North High Sc NM
[Top of Page] [Event List]

Event 28 BOYS HS Long Jump

NAME GR TEAM MARK
1      Anthony Riley [705] Westmoore High Schoo 21'10.50"
2      Collin Oliver [537] Edmond Santa Fe High 20'04.00"
3      Oscar LittleChief [463] Deer Creek (Edmond) 20'03.25"
4      Albert Assifuah [691] Westmoore High Schoo 20'02.00"
5      Brandon Howey [649] Ponca City High Scho 19'10.75"
6      Alexander Samples [470] Deer Creek (Edmond) 19'10.25"
7      Kobe Cole [517] Edmond Santa Fe High 19'08.75"
8      James Stevenson [548] Edmond Santa Fe High 19'08.50"
9      Jayveion Traylor [442] Carl Albert High Sch 19'04.00"
10      Shawn Tipton [665] Ponca City High Scho 17'10.50"
11      Robert Miller [595] Mustang High School 17'09.25"
12      Eli Dunn [452] Deer Creek (Edmond) 17'08.50"
13      Christian Stormont [505] Edmond North High Sc 17'00.50"
14      Donnie Ortiz [701] Westmoore High Schoo 17'00.25"
15      Andrew Craddock [587] Mustang High School 16'08.25"
16      Dalton Wells [640] Piedmont High School 16'00.00"
17      Johnnie Jones [760] Piedmont High School 15'05.00"
18      Izaiah Salas [544] Edmond Santa Fe High 14'10.75"
19      Timmie Perry [635] Piedmont High School 13'11.00"
[Top of Page] [Event List]

Event 29 GIRLS HS Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      Kaylee Rampey [747] Edmond Memorial High 133'09.00"
2      Erin Talbott [746] Edmond Memorial High 127'10.00"
3      Crislyn Cole [163] Edmond Memorial High 125'10.00"
4      Patients Allen [199] Edmond North High Sc 107'07.00"
5      Emily Labeth [376] Westmoore High Schoo 102'01.00"
6      Heather Maas [295] Mustang High School 97'06.00"
7      Jessica Loccident [377] Westmoore High Schoo 88'00.00"
8      Aaliyah Brown [101] Carl Albert High Sch 87'11.00"
9      Eve Brennan [201] Edmond North High Sc 86'05.00"
10      Thaesia Riley [117] Carl Albert High Sch 85'01.00"
11      Carly Kelley [111] Carl Albert High Sch 84'08.00"
12      Kelsi Seiger [347] Ponca City High Scho 83'08.00"
13      Abigayl Ross [327] Piedmont High School 83'05.00"
14      Madison Gallagher [137] Deer Creek (Edmond) 81'04.00"
15      Marleigh West [197] Edmond Memorial High 81'03.00"
     Avery Flaming [168] Edmond Memorial High NM
     Kinsley Ward [265] Edmond Santa Fe High NM
     Alison Sexton [152] Deer Creek (Edmond) NM
     Molly Pennokee [326] Piedmont High School NM
     Rachel Neaves [148] Deer Creek (Edmond) NM
     Ava Gaston [204] Edmond North High Sc NM
     Ketura Earl [242] Edmond Santa Fe High NM
     Marybeth Horton [175] Edmond Memorial High NM
     Lindley Ayers [161] Edmond Memorial High NM
     Haley Williams [334] Piedmont High School NM
     Jada Harris [355] Southmoore High Scho NM
     Rayyan Behi [226] Edmond Santa Fe High NM
     Shynairia Russell [368] Southmoore High Scho NM
     Alix Townley [385] Westmoore High Schoo NM
     Maygan Brown [339] Ponca City High Scho NM
     Mckenna Markle [344] Ponca City High Scho NM
     Ashlyn Moore [299] Mustang High School NM
     Angelina Diaz [289] Mustang High School NM
     Alexia Whitley [387] Westmoore High Schoo NM
[Top of Page] [Event List]

Event 30 BOYS HS Discus Throw

NAME GR TEAM MARK
1      Braedy Wilson [611] Mustang High School 145'09.00"
2      Reed Eden [453] Deer Creek (Edmond) 139'04.00"
3      Issac Yancy [745] Yukon High School 138'03.00"
4      Zac Cantwell [719] Yukon High School 134'04.00"
5      Layne Grantham [698] Westmoore High Schoo 133'08.00"
6      Keaton Riddle [637] Piedmont High School 132'03.00"
7      Lennox Sun Eagle [663] Ponca City High Scho 126'07.00"
8      Hudson Hollander [479] Edmond Memorial High 122'03.00"
9      Angelo Rankin [540] Edmond Santa Fe High 121'10.00"
10      Simeon Faagai [645] Ponca City High Scho 117'00.00"
11      Jeremiah Wullf [560] Edmond Santa Fe High 115'08.00"
12      Himmer Saldana [503] Edmond North High Sc 115'07.00"
13      Wisdom Combs [424] Carl Albert High Sch 107'10.00"
14      Hunter Bradley [643] Ponca City High Scho 107'03.00"
15      Grayson Mcbee [482] Edmond Memorial High 106'03.00"
16      Ethan Copus [693] Westmoore High Schoo 105'06.00"
17      Jordan Iwuchukwu [496] Edmond North High Sc 104'00.00"
18      Evan Maples [526] Edmond Santa Fe High 103'08.00"
18      Ethan Fuentes [490] Edmond North High Sc 103'08.00"
20      David Rowaiye [469] Deer Creek (Edmond) 102'08.00"
21      James White [476] Deer Creek (Edmond) 101'03.00"
     Latrell Cole [759] Carl Albert High Sch NM
     Logan Williams [507] Edmond North High Sc NM
     Colin Gaston [491] Edmond North High Sc NM
     Ian Macdonald [481] Edmond Memorial High NM
     Rickey Golden [429] Carl Albert High Sch NM
     Colton Hale [626] Piedmont High School NM
     Brian Shomali [687] Southmoore High Scho NM
     Corey Callens [670] Southmoore High Scho NM
     Mac Garner [674] Southmoore High Scho NM
     Cameran Martin [734] Yukon High School NM
     Konner Dowell [695] Westmoore High Schoo NM
[Top of Page] [Event List]

Event 31 GIRLS HS Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      Crislyn Cole [163] Edmond Memorial High 38'06.00"
2      Rachel Neaves [148] Deer Creek (Edmond) 35'09.00"
3      Kaylee Rampey [747] Edmond Memorial High 34'04.50"
4      Heather Maas [295] Mustang High School 34'00.50"
5      Avyonce Rouse [367] Southmoore High Scho 32'05.50"
6      Marleigh West [197] Edmond Memorial High 32'02.50"
7      Eve Brennan [201] Edmond North High Sc 31'07.50"
8      Erin Talbott [746] Edmond Memorial High 31'00.00"
9      Anna Kerr [142] Deer Creek (Edmond) 30'07.50"
10      Shynairia Russell [368] Southmoore High Scho 28'05.50"
11      Patients Allen [199] Edmond North High Sc 27'07.50"
12      Aaliyah Brown [101] Carl Albert High Sch 27'06.00"
13      Kinsley Ward [265] Edmond Santa Fe High 26'11.50"
14      Ava Gaston [204] Edmond North High Sc 26'08.50"
15      Kelsi Seiger [347] Ponca City High Scho 26'06.50"
16      Katelyn Levings [179] Edmond Memorial High 26'02.50"
17      Ketura Earl [242] Edmond Santa Fe High 26'02.00"
18      Marybeth Horton [175] Edmond Memorial High 26'01.00"
19      Maygan Brown [339] Ponca City High Scho 25'10.00"
20      Alison Sexton [152] Deer Creek (Edmond) 25'09.50"
21      Whitney Carr [373] Westmoore High Schoo 24'03.50"
22      Jessica Loccident [377] Westmoore High Schoo 24'02.50"
23      Angelina Diaz [289] Mustang High School 23'09.50"
23      Aushae Farris [167] Edmond Memorial High 23'09.50"
25      Avery Flaming [168] Edmond Memorial High 23'00.00"
26      Abigayl Ross [327] Piedmont High School 22'02.00"
27      Molly Pennokee [326] Piedmont High School 22'00.00"
28      Jordae Houpe [109] Carl Albert High Sch 21'07.00"
     Emily Labeth [376] Westmoore High Schoo NM
     Stephanie Haynes [273] Mt St Mary NM
     Zoe Stovall [306] Mustang High School NM
     Thaesia Riley [117] Carl Albert High Sch NM
     Jada Harris [355] Southmoore High Scho NM
     Mckenna Markle [344] Ponca City High Scho NM
[Top of Page] [Event List]

Event 32 BOYS HS Shot Put

NAME GR TEAM MARK
1      Layne Grantham [698] Westmoore High Schoo 51'00.00"
2      Jordan Iwuchukwu [496] Edmond North High Sc 45'00.50"
3      William Leeper [591] Mustang High School 45'00.00"
4      Tre' Knowles [678] Southmoore High Scho 44'02.00"
5      Jorge Exinia [696] Westmoore High Schoo 42'09.00"
6      Grayson Mcbee [482] Edmond Memorial High 42'05.50"
7      Jaylen Spencer [483] Edmond Memorial High 42'02.50"
8      Logan Striplin [441] Carl Albert High Sch 41'05.00"
9      Himmer Saldana [503] Edmond North High Sc 41'03.00"
10      Noah Dobson [426] Carl Albert High Sch 39'00.50"
11      James White [476] Deer Creek (Edmond) 38'10.50"
12      Issac Yancy [745] Yukon High School 38'09.00"
13      Damon Harvey [756] Edmond Santa Fe High 38'04.00"
14      Collin Oliver [537] Edmond Santa Fe High 38'02.00"
15      Keaton Riddle [637] Piedmont High School 37'08.00"
16      Hudson Hollander [479] Edmond Memorial High 37'05.50"
17      Mateo Florez [646] Ponca City High Scho 37'05.00"
18      Tyler Steinmetz [710] Westmoore High Schoo 37'02.50"
19      Colin Gaston [491] Edmond North High Sc 36'01.50"
20      Hunter Bradley [643] Ponca City High Scho 36'00.00"
21      Corey Callens [670] Southmoore High Scho 35'04.50"
22      Clayton Hedges [478] Edmond Memorial High 35'01.50"
     Callaway Meier [753] Piedmont High School NM
     Carter Kearby [731] Yukon High School NM
     David Rowaiye [469] Deer Creek (Edmond) NM
     Tyque Blackwell [618] Piedmont High School NM
     Matthew Mays [656] Ponca City High Scho NM
     Ian Macdonald [481] Edmond Memorial High NM
     Dahlton Katter [460] Deer Creek (Edmond) NM
     John Dengler Jr [563] Mt St Mary NM
     Reed Isiah [430] Carl Albert High Sch NM
     Reed Lindsey [570] Mt St Mary NM
     Mac Garner [674] Southmoore High Scho NM
     Conner Gaylord [565] Mt St Mary NM
[Top of Page] [Event List]

Event 33 GIRLS HS Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      Kyla Davis [395] Yukon High School 10'00.00"
2      Kenadi Hamilton [400] Yukon High School 9'06.00"
3      Maycie Reed [415] Yukon High School 9'00.00"
4      Hailey Love [113] Carl Albert High Sch 8'06.00"
5      Kristin Alexander [348] Southmoore High Scho 8'00.00"
6      Samantha Wichert [219] Edmond North High Sc 7'06.00"
7      Gracey Means [147] Deer Creek (Edmond) 7'00.00"
7      Lexi Maughmer [209] Edmond North High Sc 7'00.00"
7      Anastassiya Barakhoyeva [225] Edmond Santa Fe High 7'00.00"
7      Heidi Askeland [285] Mustang High School 7'00.00"
7      Kayli Newport [409] Yukon High School 7'00.00"
12      Jakobi Hamilton [399] Yukon High School 6'06.00"
12      Chelsey Hines [402] Yukon High School 6'06.00"
12      Ella Bogie [126] Deer Creek (Edmond) 6'06.00"
15      Madison Manning [145] Deer Creek (Edmond) 6'00.00"
     Ashley Peterson [302] Mustang High School NM
[Top of Page] [Event List]

Event 34 BOYS HS Pole Vault

NAME GR TEAM MARK
1      Logan Young [508] Edmond North High Sc 13'00.00"
2      Cadan Peters [539] Edmond Santa Fe High 12'06.00"
3      Blake Seward [662] Ponca City High Scho 11'00.00"
4      Ike Busbee [585] Mustang High School 9'06.00"
5      Kefin Mcwatters [736] Yukon High School 9'00.00"
5      Camden Colaw [486] Edmond North High Sc 9'00.00"
7      Jett Mizell [500] Edmond North High Sc 9'00.00"
8      Andrew Daggs [720] Yukon High School 8'00.00"
     Jacob Sebren [504] Edmond North High Sc NM
     Jarrett Crump [519] Edmond Santa Fe High NM
     Audrel Burge [515] Edmond Santa Fe High NM
     Jackson Adams [443] Deer Creek (Edmond) NM
     Jayawn Wilson [558] Edmond Santa Fe High NM
     George Lonzaga [593] Mustang High School NM
[Top of Page] [Event List]