OUTDOOR

TRACK and FIELD

RESULTS

2021

 

4A Regional Championship, Madill 5-01

4A Regional Championship, Checotah 5-01

4A Regional Championship, Plainview 5-01

4A Regional Championship, Vinita 5-01

 

2A Regional Championship, Stroud 5-01

2A Regional Championship, Alex 5-01

2A Regional Championship, Okemah 5-01

2A Regional Championship, Atoka 5-01

 

Mile Night, Deer Creek, Edmond 5-01

 

3A Regional Championship, Chisholm 4-30

3A Regional Championship, Checotah 4-30

3A Regional Championship, Plainview 4-30

3A Regional Championship, Atoka 4-30

 

1A Regional Championship, Cherokee 4-30

1A Regional Championship, Alex 4-30

1A Regional Championship, Okemah 4-30

1A Regional Championship, Madill 4-30

 

Sapulpa 4-30

Duncan 4-30

Chisholm 4-27

Velma-Alma 4-27

Panhandle Conference, Turpin 4-26

Covington-Douglas 4-26

Ardmore 4-26

Watonga 4-24

Ringwood 4-24

Bishop McGuinness 4-24

Waurika 4-24

Collinsville 4-24

Lake Country Conference, Madill 4-24

Tulsa 7 Conference, Bristow 4-24

Frontier Conference, Union 4-24

Verdigris Valley Conference, Vinita 4-24

Luther 4-24

Turpin 4-23

Tecumseh 4-23

Champions Conference, Warner 4-23

Vinita 4-22

Canadian Valley Conference, Pauls Valley 4-22

Edmond Memorial 4-21

Chelsea 4-21

Healdton 4-20

Metro Christian 4-20

Deer Creek-Lamont 4-20

Checotah 4-20

Chisholm 4-19

Thomas 4-19

Western Conference, Elk City 4-19

Chandler 4-19

Skiatook 4-19

Ada 4-19

Jenks 4-19

Bristow 4-17

Sarcoxie, Mo. 4-17

Norman 4-17

Laverne 4-16

Yukon 4-16

Ringwood 4-15

Chelsea 4-15

Cherokee 4-13

Pryor 4-13

Dickson 4-13

Lindsay 4-13

Ponca City 4-13

Hobart 4-10

Vinita 4-10

Kingfisher 4-10

Okeene 4-09

Owasso 4-09

Medford 4-09

Plainview 4-09

Hilldale 4-09

Henryetta 4-09

Sulphur 4-09

Carl Albert 4-09

Waurika 4-09

North Rock Creek 4-09

Beaver 4-09

Kellyville 4-09

Duncan 4-09

Miami 4-08

Elk City 4-08

COAC, Yukon 4-08

Bridge Creek 4-08

Nashville, AR 4-08

Dickson 4-06

Warner 4-06

Oklahoma Baptist University 4-06

Miami 4-06

Fairview 4-06

Broken Arrow 4-03

Watonga 4-02

Tahlequah 4-02

Altus 4-02

Okemah 4-02

Catoosa 4-02

Hooker 4-02

Coweta 4-02

Southmoore 4-02

Elgin 4-02

Kingston 4-02

Bishop Kelley 4-01

Sweetwater 4-01

Pawhuska 4-01

Cushing 4-01

Alex 4-01

Piedmont 4-01

Galena, KS 4-01

Edmond Memorial JV/9 3-31

Marietta 3-30

Cherokee Strip Conference, Cherokee 3-30

Purcell 3-30

Heavener 3-30

Bethany 3-27

Oologah 3-27

Thomas 3-27

Stroud 3-27

Wagoner 3-26

Henryetta 3-26

Covington-Douglas 3-26

Choctaw 3-26

Edmond North 3-26

Prague 3-26

Okmulgee 3-26

Muskogee 3-26

Boise City 3-26

Pauls Valley 3-26

Hinton 3-26

Madill 3-26

Cache 3-25

Dewey 3-23

Broken Arrow 3-19

Cherokee 3-12

Glenpool 3-12

Tulsa Union 3-11

Clinton 3-11

Velma-Alma 3-11

Putnam City 3-11

Bishop McGuinness 3-11

Edmond Santa Fe 3-10

Moore 3-10

Bethany 3-08

Altus 3-06

Holland Hall 3-06

Mustang 3-06

Putnam City West 3-06

Edmond Deer Creek 3-05

Bartlesville 3-05

 

Middle School and Junior High Results can be found on the Calendar Page.