2017

CROSS COUNTRY

RESULTS

 

4A Regional, Chisholm 10-14

 

4A Regional, Henryetta 10-14

 

4A Regional, Velma 10-14

 

 

3A Regional, Chisholm 10-14

 

3A Regional, Henryetta 10-14

 

3A Regional, Velma 10-14

 

 

2A Regional, Chisholm 10-14

 

2A Regional, Henryetta 10-14

 

2A Regional, Velma 10-14

 

 

Tulsa Washington 10-12

 

Metro Lakes Conference, Tahlequah 10-10

 

Frontier Valley Conference, Muskogee 10-10

 

Altus 10-10

 

Big 10 Conference 10-10

 

Suburban Conference, Carl Albert 10-10

 

COAC/MMSAC, Stillwater 10-10

 

Haworth 10-9

 

Verdigris Valley Conference, Sequoyah Claremore 10-9

 

Chisholm 10-7

 

Tulsa Public Schools 10-7

 

Edmond Santa Fe 10-6

 

Heartland Christian Athletic Association 10-6

 

Cameron University 10-6

 

Oklahoma Baptist University 10-5

 

Owasso 10-5

 

Lucky 7 Conference, Wyandotte 10-5

 

Velma-Alma 10-3

 

Hinton 10-3

 

Sulphur 10-2

 

Watonga 9-30

 

Kiefer 9-30

 

Oklahoma State University Cowboy Jamboree 9-30

 

Collinsville 9-30

 

Putnam City 9-29

 

Claremore 9-28

 

Poteau 9-28

 

Guymon 9-26

 

66 Conference, Prague 9-26

 

Cache 9-23

 

Holland Hall 9-23

 

Durant 9-23

 

Beaver 9-23

 

Kiefer 9-23

 

Luther 9-23

 

Lovejoy, Tx 9-23

 

Camp Gruber, Braggs 9-22

 

Norman 9-22

 

Tahlequah 9-21

 

Cleveland 9-19

 

Silo 9-19

 

Tecumseh 9-19

 

Walters 9-19

 

Oklahoma Baptist University 9-16

 

Norman North 9-16

 

Lindsay 9-16

 

Southeastern OSU, Durant 9-16

 

Cherokee 9-16

 

Cameron University 9-15

 

Bacone College 9-15

 

Tulsa B.T. Washington 9-14

 

Enduro, OKC 9-14

 

Waurika 9-14

 

Hennessey 9-14

 

North Canadian River Conference, Little Axe 9-12

 

Canadian Valley Conference, Lindsay 9-12

 

Inola 9-12

 

Kingfisher 9-09

 

Southwestern Oklahoma State University, Weatherford 9-09

 

Broken Arrow 9-09

 

Lake Country Conference, Madill 9-09

 

Henryetta 9-09

 

Riverside 9-09

 

Midwest City 9-09

 

Prague 9-09

 

Community Christian 9-09

 

Elgin 9-08

 

Putnam City West 9-08

 

Claremore 9-08

 

East Central University, Ada 9-07

 

Arbuckle Conference, Purcell 9-05

 

Yukon 9-05

 

Watonga 9-02

 

Sapulpa 9-02

 

Madill 9-02

 

Okemah 9-02

 

Duncan 9-02

 

Carl Albert 9-01

 

Mustang 8-31

 

Tahlequah 8-31

 

Owasso 8-31

 

Wyandotte 8-31

 

Marlow 8-29

 

Purcell 8-29

 

Pryor 8-26

 

Deer Creek Edmond 8-26

 

Seminole 8-26

 

Weatherford 8-26

 

Byng 8-26

 

Marietta 8-26

 

Sequoyah Claremore 8-26

 

Guthrie 8-26

 

Little Axe 8-25

 

Hooker 8-24

 

Ponca City 8-24

 

Wright City 8-19

 

Holdenville 8-19

 

Piedmont 8-19

 

Enid 8-15

 

Middle School and Junior High Only results can be found on the Calendar Page