2019

CROSS COUNTRY

RESULTS

 

Meet of Champions, Carl Albert 11-09

 

 

6A State Championships, Edmond 11-02

 

5A State Championships, Edmond 11-02

 

 

4A State Championships, Shawnee 10-26

 

3A State Championships, Shawnee 10-26

 

2A State Championships, Shawnee 10-26

 

 

6A Regional, Norman 10-26

 

6A Regional, Sand Springs 10-26

 

 

5A Regional, Norman 10-26

 

5A Regional, Sand Springs 10-26

 

 

4A Regional, Chisholm/OBA 10-19

 

4A Regional, Kiefer 10-19

 

4A Regional, Waurika 10-19

 

 

3A Regional, Chisholm/OBA 10-19

 

3A Regional, Kiefer 10-19

 

3A Regional, Waurika 10-19

 

 

2A Regional, Chisholm/OBA 10-19

 

2A Regional, Kiefer 10-19

 

2A Regional, Waurika 10-19

 

 

 

6A JH All-Star, Chickasha 10-18

 

5A JH All-Star, Chickasha 10-18

 

4A JH All-Star, Chickasha 10-17

 

3A JH All-Star, Chickasha 10-17

 

2A JH All-Star, Chickasha 10-17

 

Metro Lakes Conference, Pryor 10-15

 

COAC & MMSAC, Deer Creek 10-15

 

Suburban Conference, Carl Albert 10-15

 

Ponca City 10-15

 

Frontier Valley Conference 10-14

 

5 Lakes Conference, Sequoyah Claremore 10-14

 

Verdigris Valley Conference, Claremore 10-14

 

OBA/Chisholm 10-12

 

Plainview 10-12

 

Tulsa Edison 10-12

 

Byng 10-12

 

Hobart 10-12

 

Altus 10-11

 

Champions Conference, Kiefer 10-10

 

Big 10 Conference, Lawton 10-10

 

Cushing 10-10

 

Canadian Valley Conference, Lexington 10-10

 

Carl Albert 10-08

 

Sulphur 10-07

 

Wright City 10-07

 

Frontier 10-05

 

Frederick 10-04

 

Oklahoma Baptist University 10-03

 

Claremore 10-03

 

Southwestern Christian Univerrsity 10-03

 

Waurika 10-01

 

STP Conference, Tecumseh 9-30

 

Watonga 9-28

 

Holland Hall 9-28

 

Edmond 9-28

 

Community Christian 9-28

 

Sequoyah Talequah 9-28

 

Cameron University, Lawton 9-27

 

Bethany 9-26

 

Owasso 9-26

 

66 Conference, Holdenville 9-24

 

Cleora 9-24

 

Velma-Alma 9-24

 

Tecumseh 9-24

 

Holdenville 9-21

 

OK Runner, Norman 6A-5A 9-21

 

OK Runner, Norman 4A-2A 9-21

 

Cherokee 9-21

 

Missouri Southern, Joplin 9-21

 

Cache 9-21

 

Beaver 9-21

 

North Rock Creek 9-21

 

Grove 9-21

 

Poteau 9-20

 

Anadarko 9-20

 

South Hills, Tx 9-20   Girls   Boys

 

Cleveland 9-19

 

Moore 9-19

 

Adair 9-17

 

Walters 9-17

 

Silo 9-17

 

Bethany MS 9-17

 

Oklahoma Baptist University, Shawnee 9-14

 

Sand Springs 9-14

 

Mustang 9-14

 

Cameron University, Lawton 9-13

 

Southeastern OSU, Durant 9-13

 

Choctaw 9-13

 

East Central University, Ada 9-12

 

Tulsa B.T. Washington 9-12

 

Kingfisher 9-07

 

Lake Country Conference, Madill 9-07

 

Guthrie 9-07

 

Kiefer 9-07

 

Broken Arrow 9-07

 

Prague 9-07

 

Riverside 9-07

 

Elgin 9-06

 

Coweta/Union, Camp Gruber 9-06

 

Lexington 9-06

 

Claremore 9-06

 

Putnam City North 9-06

 

Midwest City 9-05

 

Arbuckle Conference, Marlow 9-03

 

Watonga 8-31

 

Madill 8-31

 

Shawnee 8-31

 

Sapulpa 8-31

 

Duncan 8-31

 

Okemah 8-31

 

Purcell 8-29

 

Owasso 8-29 HSG, HSB, JHG, JHB

 

Tahlequah 8-29

 

Wyandotte 8-29

 

Marlow 8-27

 

Weatherford 8-24

 

Deer Creek Edmond 8-24

 

Blanchard 8-24

 

Hennessey 8-24

 

Sequoyah Claremore 8-24

 

Marietta 8-24

 

Hooker 8-22

 

Wright City 8-17

 

U.S. Grant 8-17

 

Community Christian, Norman 8-17

 

Holdenville 8-17

 

Stroud 8-17

 

Buffalo 8-17

 

Elk City 8-17

 

 

Middle School and Junior High Only results can be found on the Calendar Page